Ejder Zırhı (Dragon Armor)

Sizce de böyle bir zırh gelmeli mi?

• Evet, gelmeli.

• Hayır, gelmemeli.

Results are only viewable after voting.

Users who are viewing this thread

WouLinX

Sergeant
Oyunda ana görevde ejder sancağını taşıyıp hak iddaa ederek Kalradya'yı birleştirmeye çalışıyoruz. Peki Ejder İmparatoru veya İmparatoriçesi diğer vasallardan ve kültürlerden farklı bütün kültürlerin karışımı şaşalı bir zırhı haketmiyor mu? Ben buna "Ejder Zırhı" adını verdim. Oyunun tam sürümünde veya ileriki güncellemelerde sadece bize yani Kalradya'nın tek hükümdarına ait olacak başka hiçbir yerde bulunmayan bir ejder zırhı görecek miyiz?

TW'den beklemem bunu ben :grin: Dediğiniz gibi ama beyim lazım cidden kralların giydiği zırhlarda ipek kıyafetlerde onlara özel olması lazım.Kral öldü yenisimi geçti onada o zırhlar verilsin.

Bence de bazı zırhlar özellikle hükümdarların giydiği zırhlar onlara özel üretilirdi, işlemeli, gösterişli falan, özellikle tören zırhları. Onlar biraz abartı gerçi ben de o kadar süslü olsun istemiyorum. Ben böyle söyleyince herkes abi MMORPG değil bu kafasına giriyor. Ben auralar saçan, alevler püskürten, gerçek dışı, ne bileyim ejderha şekilleri verilmiş zırhlardan falan bahsetmiyorum ki bazı uçuk şeyler isteyen arkadaşlar gibi. Ben de gerçekçi olsun istiyorum zaten. Bir ejderha figürü olsun üzerinde ve oyundaki en iyi zırh olsun yeter. Ben bunu istiyorum. Yoksa Kral olmanın otorite dışında ne getirisi var yani. Daha fazla dert, daha fazla ilgilenmen gereken şey. Peki iyi yanları ne olacak? Kendimi Kral gibi ayrıcaklı ve saygı duyulan biri olarak hissedip oynayamayacaksam beni Kral yapsanız ne değişir. Bir zırh bunları yapar mı diyorsunuz, evet o hissiyatı verir sadece size özel zırh var ve oyunun en iyi zırhı tabiki özel hissedersiniz oynarken. Ama bunun diğer mekaniklerle de desteklenmesi gerekir. Diplomasiyle ki üzerine çalışılıyor zaten. Sonra belki tören vermek falan eklenebilir. Oyunda bu var festival verebiliyorsunuz ama sadece menüden ibaret. Şehire girince misal bütün NPC'ler önünüzde eğilecek şekilde animasyonlar eklenebilir. Arkada dönen atmosfer konuşmalarına "Bak Kral! Kral gelmiş, Kral burada!" tarzında konuşmalar eklenebilir. Sadece zırhla olacak iş değil ama zırh hem yapılması eklenmesi daha kolay hem de bu hissi artıracak etkenlerden biri. Ayrıca hükümdarın farklı giyinmesi gerekiyor ki askerler hem onu bilsinler hem görünüşüyle de etkilensinler. Araştırabilirsiniz bunları yani elinizin altında internet var. Holywood değil gerçek tarih bu. İsveç Kral'ının Fransız Kral'ının falan giydiği zırhlar. En basitinden Sultan Alparslan'nın giydiği miğfere, zırha bakın ne kadar güzel işlemeli süslenmiş. Miğferi özellikle kendine çok has bir miğfer eşi benzeri olduğunu hiç sanmıyorum. Kral'ın koruyucuları bile özenle yetenekli en elit askerlerden seçilip gösterişli zırhlar giyiyormuş Avrupa'da dahi. Sıradan lordlara, vasallara bir şey demiyorum onlar daha sıradan giyinebilirler ama Kral bari bu gösterişe sahip olsun yani koskoca Kral, haksız mıyım?

Back
Top Bottom