TW Forum - Mod Geliştirme Röportajları (Eski konu)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Fracture Moment kırılma anı anlamına geliyor fakat senin kastettiğin şekilde değil sanırım Hyper, bende tam bilmiyorum gerçi. Fizikle ilgili bir kırılma anı olabilir o. Bir bilene danış bence. Rise Of'lu isimler de artık çok klasikleşti. Bence daha yeni ve ilgi çekici bir isim ve isme uygun logo bulunabilir.

Bir duyuru yapayım, eğer olurda mod yapımı sürerken Bannerlord çıkarsa, yapım durdurulup Bannerlord'a aktarılacaktır, modeller ve senaryo aynen geçirilecek, modda olup da bannerlord'da olmayan özellikler de eklenecektir.

Bu aralar sahne-menü üzerinde çalışıyordum, meyvelerini vermeye başladı işte sahne-menü'den test görüntüsü  :party:

J4AagQ.jpg

Kiminiz diyecek VC'ye benzedi, evet biliyorum ancak bunda kamera sabit, VC de yukarıda siyah kutucukta olan şehir notu da yok, onu bir butonun üzerine fareyi getirdiğinizde göreceksiniz. Tamamen türk malı.  :iamamoron:

Biliyorum, yazıların araları çok az, test olduğu için öyle kalacak bir süre, ayrıca kalelerde olan birkaç menüyü de görmeniz mümkün, çünkü henüz menülerin gözükme koşullarını ayarlamadım.

Sonunda yaptın demek :smile: Dediğim şekilde mi yaptın? Yani sahneye mp'de olduğu gibi saydam mesh ve üzerine metin ekleyerek mi? Sanmıyorum gerçi böyle yaptığını.

Tek endişem VC'de olduğu gibi oyunu kasması.

Tüfekçi Başı said:
Helal olsun.

Ben menüleri presentation olarak yapmaya çalıştım ama içinden çıkamadım. Hardcode muhtemelen.

Teşekkür ederim :smile:

dragos said:
Sonunda yaptın demek :smile: Dediğim şekilde mi yaptın? Yani sahneye mp'de olduğu gibi saydam mesh ve üzerine metin ekleyerek mi? Sanmıyorum gerçi böyle yaptığını.

Tek endişem VC'de olduğu gibi oyunu kasması.

Saydam mesh değilde, Arazi modundaki o meshi kullandım, üzerine metin ekledim, ti_on_event_state_change ile object'in, metine atadığım değişken olup olmadığını sorarak menülere gitmesini sağladım. Gerisi entry pointi bulup kamerayı ona götürme gibi basit şeyler. :grin:

Yalnız, o metinlere tıklanamıyor henüz, normal yazı olarak duruyor, mp nin metinlerine bakıp yapacaz artık :grin:

1 yıllık bir aradan sonra yepyeni bir yüzle karşınızda olacağız. Yakında eski röportajları da konuya yerleştireceğim, yeni röportajlarda yapacağız. Beklemede kalın dostlar!

'Dreamy Folk' oluşumundan Efe Karacar ile yaptığımız röportaj BOMBA gibi geliyor. Vyrn'a ait daha önce hiç duymadığınız bilgiler bu röportajda! :wink:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom