Praven Atölyesi Mod Röportajları[6.Röportajımız Tamamlandı:Larriana]

Moda kaç puan verirsiniz?

• 90-100

Votes: 4 66.7%
  • 70-80

Votes: 2 33.3%
  • 50-60

Votes: 0 0.0%
  • 30-40

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    6

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
evet yeni röportaj geldi

Eym5d9.png

Larriana
Yapımcı:grin:ark Walker
Tür:Fantastik senaryo mod
Çıkış Tarihi:Belli değil

Röportaj:
Soru:1.Önce seni biraz tanıyalım Dark adın ne Kaç yaşındasın en sevdiğin şey ne?
Cevap:Adım Mert,15 yaşındayım en sevdiğim şey para :grin:

Soru:2.Modculuğa nasıl ve neden başladın?
Cevap:Mod yapımı derslerine bakarak , can sıkıntısından başladım

Soru:3.Modculuk da en sevdiğin şey nedir(kodlama,modelleme,harita,animasyon)?
Cevap:Kodlama

Soru:4.Gelelim moda nedir bu mod nasıl bir dünyada geçiyor?
Cevap:Bu mod farklı bir diyarda ki savaşları ele alıyor asıl özelliği senaryo. Modun dünyası ise dört ana kıta ve etrafındaki küçük adaların bulunduğu bir yer

Soru:5.Neden modun ismi larriana?
Cevap:Haritada asıl olayın döndüğü kıtanın adı Larriana o yüzden onun olması daha iyi olur dedim

Soru:6.Bu mod herhangi bir film veya moddan mı esinlendi yoksa tamamen senin hayal gücün mü?
Cevap:GoT dan biraz esinlendim

Soru:7.Peki ya hikaye onun bir benzerliği varmı yoksa senin hayal gücünle mi yapıldı?
Cevap:Hikaye benim hayal gücümle yaptım

Soru:8.Hikaye nasıl olacak aşk mı yoksa duygusal veyahut kardeş kaçırma v.b ne olur?
Cevap:Paralı bir askerin hayatı olucak , duygusal şeyler pek olmuyacak .Diğer kıtalara sefer düzenleme , isyan bastırma , tacirlik , şehri savunma tarzı şeyler olucak.

Soru:9.Senaryoda bizi etkileyecek olan kahramanlar kimler?
Cevap:Scutryine Lordu , Tacir David , Yasak Lordu Frank ve Kuzen Robert

Soru:10.Senaryoda ki devletler nasıl?
Cevap:14 devlet ve devletlere bağlı hanedanlıklar olucak , 3 tane çölde , 6 tane ormanlık alan , 4 tane tundralarda , 1 tanede bozkırlarda olacak

Soru:11.Bu devletler tarihteki devletlerden esinlendi mi?
Cevap:Evet

Soru:12.Ne tür kültürlerden esinlendi bu devletler?
Cevap:İspanyol , Amerikan , Rus , Viking , Moğol , Arap ve Türk

Soru:13.Modda ki en güçlü devlet hangisidir?
Cevap:Bhariani devleti/hanesi

Soru:14.Peki bu devletlerin isimleri neler?
Cevap:Bhariani Hanesi , Hglienia Hanesi , Khgilhia Hanesi , Scutryine Hanesi , Vornles Hanesi , Cerayn Hanesi , Tsduhi Hanesi , Gregcheg Hanesi , Moulov Hanesi , Quafiu Hanesi , Devbele Hanesi , Unrti Hanesi ve Olbarto Hanesi

Soru:15.Modun genel özellikleri nedir kısaca açıklayabilir misin?
Cevap:Her hanedanlığın kendi asker ağacı olucak , bu hanedanlar hanelere bağlılık yemini ediyor (üstte adı olanlara) , köylerde ise o hane ye bağlılık yemini eden bütün hanelerin askerleri olucak böylece bir devletin 6-7 farklı asker ağacı olucak . Köyde ve şehirde yeni seçenekler olucak (kışla , kumarhane gibi) . Liman sistemi falan , asıl önemli özellikler senaryo içinde olucak

Soru:16.Modun konusunda senaryo ile ilgili bir bilgi vermedin röportajda vermen mümkün mü?
Cevap:Mümkün  , senaryonun başında bir köyde konaklıyoruz o sırada köye haydutlar baskın yapıyo , eğer savaşı kazanırsak sonradan gelen birlikler bize bir miktar para verip lorda çalışmamızı teklif ediyor , kaybedersek sonradan gelen birlikler bizi haydut sanıp kesiyor  , ileride lordun verdiği görevleri yapıp seçkin bir asker oluyoruz , sonradan artık bizim kararımıza bağlı olucak , ya istifa edecez (hikaye bitmiyor) yada terfi alacaz ...

Soru:17.Peki modda ne tür OSP ler kullandın?
Cevap:Modellerin neredeyse hepsi OSP (bi iki tane benim yapımım) , geneli zırh ve miğfer bir tanede grafik paketi
kullandım
5-6 tanede OSP kod :grin:

Soru:18.Bu modun diğer fantastik modlardan farkı nedir?
Cevap:bunda yaratıklar amele gibi haritada gezmeyecek , insanlar onlara karıştığında kendilerini savunacaklar ve çoğu kişi bu yaratıklara inanmayacak.

Soru:19.Modda doğa üstü ne gibi olaylar olacak?
Cevap:Büyücülük , ölüleri diriltme (senaryoda oluyo) , insanın kemiği dışında tüm vücüdünu yok eden hastalık ...

Soru:20.Evet modla ve modculuk ile ilgili bize söylemek istediğin aklından ve kalbinden geçirdiğin neler var dök içini bakalım
Cevap:modunuzu tam bitmeden çıkarmayın :grin: aceleye getirmeyin :wink:

Evet son olarak modla ilgili paylaşılmamış resim yada video görmek istiyoruz
image.png

Benim Yorumum:Hadi bakalım gaza getirici bir mod umarım hüsranla sonuçlanmaz

Benim projem benden izinsiz devam ettirilmis. Ki iptal olan bir proje degil, askiya alinan bir proje. Nereye basvurmam lazim?

Not: Yapilan kotu bir sey degil ancak bir izin pm’si bile atilmamis. Ayip.

Arkenhes said:
Benim projem benden izinsiz devam ettirilmis. Ki iptal olan bir proje degil, askiya alinan bir proje. Nereye basvurmam lazim?

Kusura bakma özür dilerim ama senin konunun askıya alındığından haberim yoktu bana bunu haber etseydin izin alırdım bu forumda hemen hemen yeni sayılırım senin konunu fark ettim ve kilitli olduğuna çok üzüldüm bu foruma bir röportaj konusu şart olduğu için açtım ve kimse bana senin konunun askıya alındığını söylemedi bilseydim hiç çekinmeden izin alırdım ben hırsız değilim bu forumda hiç bir kötülüğüm görülmemiş bu durumunda yaşanması sizin dikkatsizliğiniz çünkü sen de dahil bu konuyu ilk açtığımda kimse uyarmadı bu yüzden beni suçlamayın bu benim hatam değil yine de tekrar özür dilerim  :sad:

RoadWarriror said:
Arkenhes said:

Kusura bakma özür dilerim ama senin konunun askıya alındığından haberim yoktu bana bunu haber etseydin izin alırdım bu forumda hemen hemen yeni sayılırım senin konunu fark ettim ve kilitli olduğuna çok üzüldüm bu foruma bir röportaj konusu şart olduğu için açtım ve kimse bana senin konunun askıya alındığını söylemedi bilseydim hiç çekinmeden izin alırdım ben hırsız değilim bu forumda hiç bir kötülüğüm görülmemiş bu durumunda yaşanması sizin dikkatsizliğiniz çünkü sen de dahil bu konuyu ilk açtığımda kimse uyarmadı bu yüzden beni suçlamayın bu benim hatam değil yine de tekrar özür dilerim  :sad:

Oyle olsun bakalim. Ancak ben projemi yeniden yururluge koydugum zaman bu konunun gecerli olmayacagini belirtmek isterim. Ben donene kadar yetki sende.

Edit: Yazinin tamamini ve konuyu ancak okuyabildim. Oncelikle uzun suredir forumda yoktum, ayrica konuda kilitlenirken askiya alindigini belirten “su tarihe kadar kilitlidir” yazisi vardi, bu tek basina yeterliyken konunun basinda da bir arkadas uyarmis bu tur isleri Arkenhes yonetiyordu diye. Kusura bakma ama bizim bir sucumuz yok. Dedigim gibi, ben projeyi yeniden baslatana kadar, bu konu gecerlidir. Kabul etmiyorsan da gerekli yerlere basvuracagim.

Moderatör HyperCharge bile ben konuyu açmak için izin alırken birşey söylemedi sen niye itiraz ediyorsun bu senin projen diye bizi hiçbir konu acmayalim mi? Ona bakarsan bende Selçuklu temalı mod yapıyorm şimdi gidip diğer modlara bu proje benim sizin kullanmaya hakkınız yok mu diyeceğim :roll: dediğim gibi bu konuda son söz HyperCharge'nin ama bende hakkımı savunacağım.

Edit:Ayrıca o arkadaş uyarmadı sordu uyarıdan kastim; "arkenhes konusunu askıya aldı road ondan gidip izin almalısın" gibi olmalı ki dediğim gibi sırf senin projen diye sana ait olmuyor.

Sanırım iki farklı röportaj konusu olacak. Daha iyi olur. İkinizin bakış açısı farklı sonuçta röportaj yaparken. Arkenhes senin dönüş sinyallerini alıyorum sanki. Sevindim. :razz:

Arkhenkes haklılığı ispatlandı bu yüzden konu kilit size söyleyeceğim tek birşey var her ne olursa olsun en son ne zaman foruma girerse girsin izin almayı unutmayın yoksa haksız olan siz olursunuz ben bu hatayı yaptım siz sakın yapmayın :wink:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom