Praven Atölyesi Mod Röportajları[6.Röportajımız Tamamlandı:Larriana]

Moda kaç puan verirsiniz?

• 90-100

Votes: 4 66.7%
  • 70-80

Votes: 2 33.3%
  • 50-60

Votes: 0 0.0%
  • 30-40

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    6

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
tumblr_o877azweXr1sh83gdo1_1280.png

Ankara:Timur`un Yükselişi
Yapımcı:İşbaraAlp
Çıkış Tarihi:Belli değil
Tür:Tarihi senaryo mod
Senaryo:"İki büyük Türk Hükümdarı,I.Bayazid ve Emir Temurlenk.Biri doğuda biri batıda fetih yapan Dünyaya boyun eğdiren bu iki hükümdar a Cihan dar gelir!Mektuplaşmalarla başlayan bu savaş iki taraftan biri için son demekti!Yıldırım'mı?Aksak Timur'mu?Sonucu 1402'de Ankara ovasında belli olacakdı..."

Röportaj:

Soru:1.Biraz seni tanıyalım işbara adın ne kaç yaşındasın en sevdiğin şey nedir?
Cevap:Adım Alptuğ 16 yaşımdayım.Bilgisayar oynamayı çok severim

Soru:2.Modculuğa nasıl ve neden başladın?
Cevap:Modculuğa yaklaşık 2 yıl önce başladım.Samimi bir arkadaşımla beraber hevesle başladık
Osmanlı Senaryosu modu o dönemde çok ilgimi çekmişdi.O tarz bi mod yapmak istedik.
Ama farklı bir temayla başladık

Soru:3.Önceki röportajımızda modculuğa fazla değinmiştik ama bu röportaj da yüzeysel olacak modculuğun en sevdiğin alanı nedir?(kodlama,modelleme,harita, sahne)?
Cevap:Modelleme.

Soru:4.Evet şimdi gelelim moda Ankara savaşını baz almışsın neden?
Cevap:Osmanlının o dönemlerine ilgi duymam ve Emir Timur'a sempatimin olması diyebilirim.
Bunun yanında Osmanlı ve Orta asya Türk Moğol kültürünü aynı anda işlemek istememde var tabii.

Soru:5.Modunda ne gibi büyük yenilikler var?
Cevap:Daha çok savaşlara etki edecek yenilikler var.Senaryo açısından güçlü bir mod olduğunu söyleyemem bunun sebebi ekipte bir kodlamacının olmaması ve kodlama bilgimin yetersiz olması.

Soru:6.Modunun senaryosu nasıl olacak kısaca özetleyebilirmisin?
Cevap:Modun başında karşımıza 2 seçenek çıkacak.Ankara Savaşına katıl veya Osmanlının Edirne Şehrine giden bir kervana katıldın.Ankara seçeneğini seçersek senaryo başlıyacak.Senaryoya göre biz Osmanlıda bir Akıncı birliğinin on başısıyız ve onluğumuzla keşif görevindeyken pusuya düşüyoruz.
Biz pusuya düştüğümüzde ankara savaşı oluyor ve geri döndüğümüzde Timurun savaşı kazandığını görüyoruz
bundan sonrası oyuncuya kalmış ister Osmanlıyla devam eder isterse serbest biçimde oynar

Soru:7.Bu başlangıç senaryosunu biraz cihat ve haçlılar moduna benzettim ondan ayıran en önemli özelliği nedir bu senaryonun?
Cevap:Esir düşüp zindandan kurtulmaya çalışmıyoruz diyebilirim.Ama evet.Cihat ve Haçlılardan esinlenerek yaptığımı söyleyebilirim.

Soru:8.Peki senaryoda Osmanlı ile devam et dersek karşımıza neler çıkacak?
Cevap:Öncelikle dağılmak üzere olan bir devlet var.Ve bu devleti yıkmak üzere olan Timur ve Akıncıları var.Osmanlı istila altında olacak.Osmanlı ile devam et dersek karşımıza herşeyden önce Timurun ordusu çıkacak.Biz bazı kaleleri geri alarak bu akınlara karşı koymaya çalışacağız.Ha birde karamanoğulları var tabi ve bizans bir üçgenin ortasındayız diyebilirim.

Soru(karasovalye425):9.Moddaki taraflardan kısaca bize bahsedebilir misin ve en sevdiğin taraf hangisi?
Cevap:Modda Anadolu Beylikleri Osmanlıyla savaş halinde olacak.(bi kısmı)Bizans ve Bu beylikler Osmanlıya kaptırdıkları toprakları geri istiyorlar.Memlüklerse yaklaşan Timur tehdidine karşı hazırlanıyorlar
Timursa cihan hakimiyetini kurmaya çabalıyor
Modda en sevdiğim taraf Timur

Soru:10. Modun konusunda ki son yorumda sahnelerle uğraşıyorum demişsin peki neler göreceğiz sahnelerde ne gibi planların var?
Cevap:Sahnelerde bi kere her şeyden önce o dönemin havası olacak.O dönemin havasını yansıtmak istiyorum.Kendinizi adeta o dönemde hissedeceğinizi umuyorum.Örneğin Kudüstemisiniz.Oradaki 3 büyük dinin havasını yaşayacaksınız.Mescidi aksa,camiiler kiliseler vs vs kısacası o havayı yansıtmayı hedefliyoruz.

Soru:11.Bu yenilikler harika peki modunda başladığımız an gözümüze çarpan ilk şey ne olacak?
Cevap:Değişen harita ve istila sistemi diyebilirim
birde döneme ve bölgeye uygun giyinen yerel halk

Soru:12.Kodlama bölümünde neler var kendi yaptığın kodlar varmı?
Cevap:Kodlama bölümünde kralların kızları olacak.Çeşitli bir çok kod var osp olarak aldığım ve yardımalarak eklediğim.Oyuncu kendi devletini kurarsa kendi trooplarını oluşturabilecek mesela.Bu kod son zamanlarda bir çok modda var ve bence çok hoş bir özellik

Soru:13.Modelleme bölümünde neler var kendi yaptığın modeller varmı?
Cevap:Kendi yaptığım bir çok kılıç kalkan ok yay modelinin yanında osp olarak eklediğim bir çok model var.Birde Türkish Cavalry modunu bize açmıştı.Oradan bazı modeller aldım.

Soru:14.Modunda konuya eklemedigin gizli bir özellik varmı?
Cevap:Yukarıda belirttiğim üzere kralların kızlarının olması
Onu konuya eklememiştim sanırsam
KhergitKhan ın yardımıyla onu moduma eklediğimi hatırlıyorum.

Soru:15.Modunun sana göre beğendiğin ve bizimde beğeneceğimizi düşündüğün ne gibi bir şey var?
Cevap:Anadoluyu kurtarmamız diyebilirim.
İstila sistemide bunu zorlaştırıyor tabi.

Soru:16.Mod bizde ne gibi duygular uyandıracak?
Cevap:Ecdadımızın neler yaptığını nasıl mücadele verdiğini anlatacak mod.Atalarımızı anmamızı sağlayacak duygular oluşturacak diyebilirim.
Ve oynarken de zevk verecek.

Soru:17.Modda en sevdiğin karakter hangisi?
Cevap:Yoldaş olarak ekleyeceğim Sör Jon Bran.Özelliklerinden ötürü.Zeki ve güçlü birisi olarak tasarlayacağım.Yani bir ordu için bulunmaz nimet olacak :grin:

Soru:18.Modun %kaçı tamamlandı?
Cevap:80-85 ufak tefek buglar,Sahneler,1-2 kod ve trooplar kaldı
okuldan dolayı yavaş ilerliyor fakat

Soru:19.Geldik bomba soruya çıkış tarihi nedir yada tahminince?
Cevap:Tahminimce 15 tatilde çıkmış olur

Soru:20.Evet son soruya geldik bize söylemek istediğin aklından ve kalbinden geçenler neler dök içini bakalım
Cevap:Röportaj için ricada bulunmuştum kabul ettiğin için sana teşekkür ederim.Modcu arkadaşların modlarında başarılar dilerim bu kadar :grin:

Evet son olarak modla ilgili paylaşılmamış resim yada video görmek istiyoruz
20171028115516_1.jpg

20171028121333_1.jpg

Benim yorumum:Harika bir iş çıkarmışsın işbara hep bir savaş olayını baz alan bir mod görmek istemişimdir başarılar :wink:

evet bu röportajımız da modculuğu yüzeysel geçtik röportaj veya mod ile ilgili bir eleştiriniz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz...

RoadWarriror said:
Dark Walker said:
100-90 arası altın 80-70 arası gümüş peki 90-80 arasında puan gelse noluyo
Hiç birşey olmuyor :razz: :razz:

:???: şöyle olabilir 100-85 altın , 85-60 gümüş , 60-45 bronz 45-30 demir (Notlar gibi oldu okul notları  :lol: :lol: :lol: )

Tavsiyem, bölüm moderatörü ve fracture moment modu yapımcısı olan Hypercharge ile bir röportaj yapmanızdır, sadece bir mod sevdalısı olarak bu tavsiyeyi vermekteyim, şayet ona bu teklifi yapacaksanız, spoiler de bulunan parolayı söylemenizi rica edeceğim.

Çaktırma.

AsosyalŞövalye said:
Röportajlar iyi güzelde moddan atılan resimler kalitesiz duruyor bu sadece bende mi böyle :?:
Aslında isbara Alp de öyle demişti discorddan röportaj yaptığım için oradan gönderilen resimler kalitesiz oluyor fark etmiştim ama rahatsız edicek derecede olduğunu bilmiyordum merak etmeyin bu sorunu çözeceğim :wink:

Bazı sebeplerden dolayı röportaj biraz aksadı lütfen kusura bakmayın buyurun :oops:

LOpB6G.png

Genç Osman V2
Yapımcı:Rhotromir
Tür:Tarihi mod
Çıkış Tarihi:Belli değil

Röportaj:
Soru:1.Önce biraz seni tanıyalım Rhotromir adın ne kaç yaşındasın en sevdiğin şey ne?
Cevap:Adım Hüseyin 13 yaşındayım en sevdiğim şey karışıktır :grin:

Soru:2.Modculuğa nasıl ve neden başladın?
Cevap:Modculuğu merak ettiğimden başladım,kodlamayı seviyorum

Soru:3.İlk modunda neler yapmıştın?
Cevap:İtem eklemiştim ve troopları ayarlamıştım

Soru:4.Gelelim moda Genç Osman`ı konu almışsın neden?
Cevap:Sevdiğim bir padişah olduğu ve modu yapılmadığı için

Soru:5.Nedir bu mod bize biraz açıklayabilir misin?
Cevap:Genç Osman`ın yeni tahta çıktığı dönemde geçen ve çoğu devletlerin yer aldığı bir tam yenileme modu

Soru:6.Bu modun genel özellikleri nedir kısaca bize bahsedebilir misin?
Cevap:Yeni devletler,yeni harita,yeni özellikler,yeni müzikler,değiştirilmiş ve yeni sahneler,yenilenmiş trooplar ve eklenmiş trooplar

Soru:7.Bu özellikler arasında senin eklediğin birşey varmı?
Cevap:Tabii ki mod konusunda görebilirsiniz

Soru:8.Bu mod bizde nasıl duygular uyandıracak Genç Osman modu diyince akla ne gelecek?
Cevap:Ateşli silahlar akla gelecek diye düşünüyorum

Soru:9.Ateşli silahlarda ne gibi değişiklikler olacak?
Cevap:Tabanca,tüfek ve bomba olacak

Soru:10.Mod bize nasıl bir atmosfer yaşatacak savaşlar muharebeler .vb ne gibi şeyler yaşayacağız?
Cevap:Savaşlarda top olacak ama ateşlenemeyecek,savaş özellikleri gelişmiş olacak,savaş narası gibi,ayriyeten yer şekline göre askerlerin gücü değişecek,deniz savaşları ve köprü savaşları da vardır

Soru:11.Yer şekillerine göre askerlerin gücünün değişmesi nasıl olacak biraz açabilir misin?
Cevap:Ormanlık alanda silahlılar ve okçular hedefi vurmayacaklar ve tepelerde ise süvariler zor hareket edecek birkaç şey daha vardı ama unuttum

Soru:12.Güzelmiş başka modda bizi cezb edecek ne gibi özellikler var?
Cevap:Kafa kesme,krallığımızın askerlerini oluşturma,kalkanla vurma gibi

Soru:13.Modun en çok beğendiğin yanı hangisi?
Cevap:Diğer modlardan farklı bir devirde ve silahlı olması

Soru:14.Şimdi modda neler ile uğraşıyorsun?
Cevap:Troopları yani karakterlerin itemlerini değiştirmekle uğraşıyorum

Kısa diyalog:
-trooplar bitti diye sanıyordum
-yok :d
-bitmedimi
-askerler bitti
-ha anladım :grin:

Soru:15.Ne tür OSP ler kullandın?
Cevap:17.yüzyıla göre itemler ve sahne içi eşyaları,silahlar kısaca herşey için osp kullandım

Soru:16.Peki modun sahnelerinde nasıl değişiklikler göreceğiz?
Cevap:Oyunun sahnelerinden apayrı bir şekilde güzel olacak henüz başlamadığım için bilgi veremem pek

Soru:17.Harita da ne planların var?
Cevap:Afrika'da Somali ve Tunus'a kadar,Arap Yarımadası,Doğu Avrupa'dan Orta Avrupa'ya kadar,İtalya,Kırım ve üst tarafları,Anadolu ve Orta Asya değilde Kazakistan tarafı falan.

Soru:18.Moda eklemeyi düşündüğün yeni özellikler varmı
Cevap:Öldükten sonra asker olarak başlamayı eklemek istiyorum

Soru:19.Evet geldik bomba soruya yada atom bombası sorusu mu desem :grin: çıkış tarihi?
Cevap:Çıkış tarihini bilmiyorum ama 2018'de çıkacağı kesin

Soru:20.Mod veya modculuk ile ilgili bize söylemek istediğin neler var dök içini bakalım
Cevap:Üşenmesinler , ben çok üşendim :grin: o yüzden fazla ilerleyemedim

Evet son olarak modla ilgili paylaşılmamış resim yada video görmek istiyoruz
mJZrDR.jpg

Benim Yorumum:Nihayet düzgün bir ateşli silah modu göreceğiz gibi hadi bakalım başarılar :grin:

Orda trollemeye çalıştım biraz.  :lol: Aslında işlenmesi lazımdı cevapların biraz tabi @Road denilen saftrik işlemedi.İşler diye düşündüm.
Tam derdimi anlatamadım zaten ben 40 veriyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom