Ateş & Kılıç Genel Bug Konusu

Users who are viewing this thread

nonever said:
madruhi said:
Ben Singleplayer da oynasam multiplayer da oynasam bi süre sonra kılıç takılıyor.Sadece saplama yapabiliyorum.Yanlardan kılıçla vuramıyorum.Oyunu kapatıp açarsam düzeliyor.Başka bir şekilde düzelmiyor :sad:
hangi kılıcı aldın kılıc mı pala mı ona bağlı onada dikkat et

Büyük ihtimal İyi Kılıç almıştır.

Aynı sorun bende de var. Bende genelde han müşterisiyle kapışırken oluyordu. Sadece saplama yapabiliyorsun, artı bu olduğunda karşıdaki adamlar da sadece saplama kullanarak vuruyor sana.

Emekli said:
Hepsi 7 ile başlayan özellik puanları, belli bir süre sonra kendiliğinden düşüyor ve becerilerinizi yükseltemiyorsunuz...

2qn3z37.jpg

aynısı bendede oldu

AhmedPasa said:
Arkadaslar benim char bugda kaldi bakin simdi bir ulaktan rapor tam gelecegi an bi esirle konus yaptim gelecegini bilmiyorum tabi  sonra rapor geldi birden devam ete basiyorum esirle gitme falan oyle konusma bitiyo tkerar rapor cikiyo hic ikiside kapanmiyo arakdaslar bi yardim 40 lv kastim o kadar nam cok napcam ya nail kurtarcam bu bugdan ltfn yardim edin ya :/ orayida kaydetmis ctrl alt del le cikmistim ordan sectigmde direk rapor geliyo sonra üstte yazdigim gibi ayni durum :S
aslında karakteri ihraç edebilirsin böylece başka bir oyun açıp karakteri ithal et deyince o karakter gelir sana

Alın size kral bug ss leride war bakin cözcekmisiniz 

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,172095.0.html

1- Kaleyi fethettim ve kendime verilmesini istedim .. gelen cevap zaten çok mülkün oldugu icin kaleyi xxx e bahsediyorum fakat sanada emeginin karsılıgı icin xxx taler veriyorum  .  (Derebeyiyim fakat HİÇ MÜLKÜM YOK iken oldu.)

2-Köylerden adam toplarken 1 kişi sana katılırken bile mastar eki -ler -lar kullanıyor küçükte olsa bir yazım hatası umarım düzeltilir.

ardacan35 said:
1- Kaleyi fethettim ve kendime verilmesini istedim .. gelen cevap zaten çok mülkün oldugu icin kaleyi xxx e bahsediyorum fakat sanada emeginin karsılıgı icin xxx taler veriyorum  .  (Derebeyiyim fakat HİÇ MÜLKÜM YOK iken oldu.)

2-Köylerden adam toplarken 1 kişi sana katılırken bile mastar eki -ler -lar kullanıyor küçükte olsa bir yazım hatası umarım düzeltilir.
öyle tonla hata var artık 1.40 çıksın 12 gün oldu 13 olucak yeni versiyon  istiyoruz

dofusgucu said:
ardacan35 said:

öyle tonla hata var artık 1.40 çıksın 12 gün oldu 13 olucak yeni versiyon  istiyoruz
evit biraz geç kaldı patch bu buglar artık düzelmeli aslında merdiven bugunu seviyorum ben patlatıp giriyorum düşmanlar benim kaleyi kuşatırken sıkışıyorlar bende okal indiriyorum :grin:

Paramız eksiye düştüğünde haydutlar tarafından esir alınırsak.Paramız birden -4564692683296 gibi alakasız bir sayıya düşüyor.Sanırım bug bu.

Paralı asker kampından birliğe item aldığınızda bu item tüm birlikler için geçerli oluyor ama itemin parasını sadece grubunda ki birimler için ödüyorsun...

Mesela 500 tane mızraklın var, hepsine zırh almak 25000 taler istiyor, bu mızraklılarn 499 unu sahip olduğun bir mülkün garnizonuna koyun, sonra paralı asker kampına gidin, aynı zırhı tek birim için sayıp 50 dinar 300 dinar filan istiyor, ama zırh garnizondakiler dahil 500 birim içinde geçerli oluyor bence önemli bir bug.

şimdi anlatacağım bug 2 kere başıma geldi ordumla geziniyorum etrafta ve ekran kararıyor pc ye res attım oyuna girdim ve herşey sıfırlandı itemler nam komutanlarla ilişkim onur atım hepsi gitti sıfırlandı bu nasıl bir bugdur günlerce kastığım save gitti
:neutral:

bana dediler kırımın basına geçmek için bütün kaleleri zapt edip ve bütün lordları yenince (asilik gidiyor ve tahta çıkıyorsun.) dediler fakat olmadı  kırım hanlıgı halen yıkılmadı. Bug olsa gerek ?

JusdWeR said:
bana dediler kırımın basına geçmek için bütün kaleleri zapt edip ve bütün lordları yenince (asilik gidiyor ve tahta çıkıyorsun.) dediler fakat olmadı  kırım hanlıgı halen yıkılmadı. Bug olsa gerek ?

Tüm derebeylerini yenememiş olabilirsin.

Zaten Kırım hanlığını yıksan bile Kırım Hanlığı yok oluyor, sen yine asi olarak kalıyorsun.
:smile:

örneğin kırım hanlığına bağlı bi derebeyisiniz ve bir kaleniz var. eğer kırım hanlığı ile ilişkileriniz eksi değerlere düşerse kalenize geri döndüğünüzde "burada bisürre bekle" şıkkı çıkmıyor menüde ve sanki diğer lordlar sizi düşmanmış gibi algılıyor.
böle saçmalık görmedim. :shock:

ve ayrıca oyun motorunda acayip kasılmalar var. devamlı kitlenmeler yaşıyorum. ekran kartımın ve oyunun bütün updateleri tam iken oluyor bu.

Yeni bir bug

- Ordumda grup yeteneği olan 'mühendislik' i gelişmiş askerim var , velhasıl benim mühendisligim 0 oldugu icin grup becerisi olan mühendislikten hiç yararlanamıyorum , demem şuki ya bu bir bug veya mühendislik bireysel yetenek olmuş yazım hatası var.

Benim kanaatım bug oldugu yönünde , ve bu bir kere olan birşey değil bütün oyunlarımda aynı dertten muzdaribim . bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Lehistan görevlerini yaptım, kral oldum. Kral olana kadar adamların bir dediğini iki etmedik ne görev verdilerse yaptık. Birkaçı hariç geneliyle aramda iyi eee Orduyu sefere çagırıyoruz. Tınlayan bir tane derebeyi yok. Herkes keyfe keder çekilmişler kalelere şehirlere alem yapıyorlar. Hileyi açtım adamlarla ilişkimi 100 yaptım. sonuç yine bir tanesi ne kuşatma da görev yapıyorlar nede savunmada nedir bu böyle? Armut piş ağzıma düş valla iyiymiş. Sinir oldum. Şehirleri ben alıyım, adamların kıçlarında donlarına ben sahip çıkıyım. Yaralanan esir alınan ben oluyum nasıl bir krallıkmış bu. Bug mudur değil midir bilmem ama gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Fire & sword aldığıma pişman oldum böyle rezil bir oyun olabilir mi?

Bir Paradox Interactive (Resmi olmayan Türkiye sitesi) sitesinde gördüm aynen yapıştırıyorum.

"İlk başta oyuna başlarken "kayıt etmeden çıkmak yok" ve "kayıt etmeden çıkayım" diye 2 seçenek vardı.Kayıt etmeden çıkmak yok seçeneğini seçmeniz lazım.Şimdi silah tüccarına gidiyoruz ve istediğimizi kendi envanterimizee sürüklüyoruz.Sonra o bizim envanterimizdeyken satın al tuşuna basmadan alt+tab yapıp ordan oyunu kapıyoruz.Merak etmeyin "save gitti"diye üzülmeyin kayıt etmeden çıkmak yok seçeneğini seçtiyseniz zaten kayıt eder.Şimdi oyuna tekrar gelelim ve kaydımızı açalım.Hem silahımız envanterimizde hemde paramız cebimizde.."

srv5 said:
Bir Paradox Interactive (Resmi olmayan Türkiye sitesi) sitesinde gördüm aynen yapıştırıyorum.

"İlk başta oyuna başlarken "kayıt etmeden çıkmak yok" ve "kayıt etmeden çıkayım" diye 2 seçenek vardı.Kayıt etmeden çıkmak yok seçeneğini seçmeniz lazım.Şimdi silah tüccarına gidiyoruz ve istediğimizi kendi envanterimizee sürüklüyoruz.Sonra o bizim envanterimizdeyken satın al tuşuna basmadan alt+tab yapıp ordan oyunu kapıyoruz.Merak etmeyin "save gitti"diye üzülmeyin kayıt etmeden çıkmak yok seçeneğini seçtiyseniz zaten kayıt eder.Şimdi oyuna tekrar gelelim ve kaydımızı açalım.Hem silahımız envanterimizde hemde paramız cebimizde.."

Eğer o kadar meraklıysa hile falanda kullabilir sonucta singleplayer keyif almak icin oynanıyor.. Yani tabii bir bug duzeltilse daha iyi olucagı kanaatindeyimde hile/bu tarz yöntemlerle oyundan nasıl keyif alınabilir merak ediyorum

Back
Top Bottom