Ateş & Kılıç Genel Bug Konusu

Users who are viewing this thread

Sanırım yeni bir bug daha keşfettim. 4-5 defa başıma gelen bir olay. Örneğin 100 kişilik gurubum vardı. Moral Mükemmel, erzaklar full karınlar tok, keyifler yerinde haritada hareket ederken bir anda %50 oranında gurup azalıyor. Herhangi bir uyarı falan vermiyor. Ama oran sabit kaç kişilik gurubumuz var ise ortalama %50 si sebepsiz yere siliniyor. 1-2 defa olunca pek önemsemedim ama bir anda yürürken azalması normal bir şey değil gibi.

Şehir valisiyle konuşup bir kervan aldım, sonra kervanı şehre ulaştırdım. Ticaretten gelen karım 200 talerdi görev tamamlanınca sadece 200 taler geldi. Yani 4.000 taler uçtu gitti. Kar adalım derken elimizdeki paradanda olduk.

krallık ismini değiştirme seçeneği yok oyunda warbandda vardı
bide köylerden gönüllü toplama yok

sniper23 said:
krallık ismini değiştirme seçeneği yok oyunda warbandda vardı
bide köylerden gönüllü toplama yok
1. sorunu bilmiyorum sanırım öyle. fakat gönüllü toplamak var hangi krallığa mensupsan onun gönüllüsünü toplayabilirsin de asi iken hiçbir şey toplanmıyor

Abi bu kadarda olmazki, oyundan soğutuyor artık. Bıktım yani, bu kadar da basit bi hata yapılmamalı artık. Çevikliğe bakın!!!!!

2lnw9a8.jpg

Savaşta yenildikten sonra düşüyor. Oyun özelliği sanırım bug değil.

kuşatmada adamlar tüfeklerle sonsuza kadar blok yapıyordu saldırıyorum blokluolar fake atıyorum blokluyolar ama hiç karşılık vermiyolardı sonra benim adamlar yaklaşınca kılıç çektiler. Beni adamdan saymıyolar galiba :grin:

Aslında taktiksel davranmışlar, bana sorarsan. Sen tek kişi iken fırsatını bulup seni vurmaya çalışmışlar. Tüfeklerle savunma yapılabiliyor yakın dövüş silahına geçmediğinde de.

Tatari_okan said:
Aslında taktiksel davranmışlar, bana sorarsan. Sen tek kişi iken fırsatını bulup seni vurmaya çalışmışlar. Tüfeklerle savunma yapılabiliyor yakın dövüş silahına geçmediğinde de.

taktikle alakası yok bence. Adamlar bana hiç saldırmadılar ve hepsi aynı anda ben hangi yönde saldırıyorsam oraya doğru blok yaptılar. Bu uzun bi süre devam etti öldürdüm bikaçtanesini tekmeylede sonra askerlerim gelince kılıç çektiler

Tüfekle vurma yavaş olduğundan, sen yanına gelene kadar kılıç çekme fırsatı bulamayıp onlara saldırdığında zarara almak istemeyip savunma yaptığından ve de seni tüfekle vurmak isteyip kendi adamlarını vurma çekincesinden olabilir, bu durum. Bana sorarsan taktiksel davranmışlar ama pek etkili kullanmamışlar taktiği o zaman. :smile:

Talimden elde edilen toplam tecrübe askerlerime hatta bana bile gelmiyor. Başta bana geliyordu fakat 9 lvl e geldikten sonra bana hiç gelmemeye başladı . Başta zaten askerlerime gelmiyordu . Ne yapmam gerekli acaba ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

canique123 said:
Talimden elde edilen toplam tecrübe askerlerime hatta bana bile gelmiyor. Başta bana geliyordu fakat 9 lvl e geldikten sonra bana hiç gelmemeye başladı . Başta zaten askerlerime gelmiyordu . Ne yapmam gerekli acaba ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

http://bugs.taleworlds.com

Rapor edin lütfen.

Bu konuda bilgisi olan arkadas benımle paylasırsa sevinirim .Hata raporunu gönderdim de ne zaman geri dönüs yaparlar ki :S

Geri dönüş yapmazlar. En fazla "İlginiz için teşekkürler" ya da "Oyunu geliştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkürler" diye bir mesaj alırsın. Birde oyunda Hazırlayanlar kısmına adını eklerler.

Ubsilon Xefor Cioss said:
Geri dönüş yapmazlar. En fazla "İlginiz için teşekkürler" ya da "Oyunu geliştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkürler" diye bir mesaj alırsın. Birde oyunda Hazırlayanlar kısmına adını eklerler.
Troops.txt diye bişey paylaşılmış forumda ben onu indirdim oyun klasörüne attım ama aynı sorun devam ediyor. Ben mi  yapamadım yoksa  :oops:

Yedeklediyseniz değiştirin. Yoksa yeniden yükleyin oyunu. Forumdan böyle birtakım dosyaları indirmek oyununuzu düzeltmek yerine işi kökten çözüp oyunu bozabilir.

Bunu yerine hatayı yapımcılara bildirin. Yeni bir patch ile düzenlesinler, oyunun gelişimine katkıda bulunun.

Ayrıca ben Bug Report kısmına atacak kadar İngilizcem yok diyorsanız;
harkan'a aynı şekilde fatak Türkçe olarak (hatanın geniş bir açıklaması + ScreenShots ile) Kişisel Mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Tatari_okan said:
Tüfekle vurma yavaş olduğundan, sen yanına gelene kadar kılıç çekme fırsatı bulamayıp onlara saldırdığında zarara almak istemeyip savunma yaptığından ve de seni tüfekle vurmak isteyip kendi adamlarını vurma çekincesinden olabilir, bu durum. Bana sorarsan taktiksel davranmışlar ama pek etkili kullanmamışlar taktiği o zaman. :smile:

demek istediğimi anlatamadım sanırım. Senin dediğinle hiç alakası yok. Diyorum ki adamların hepsi ben bir kişiye saldırıyor olsamda aynı anda aynı yöne blok yapıyorlar. Ve bu hiç durmuyor. Adamlar oldukları yerde blok yapıyorlar. Sonra ben ugrasıyorum kesmeye yerlerinde durdukları için tekmeyle kesiyorum bazılarını sonra adamlarım geliyor hepsi kılıc cekiyor.

M&B: Warband'in yok sanırım. Ama demo da olsa oynamışsındır. Acaba, hiç Hazırlayanlar kısmına girdin mi? Girdiysen sonuna kadar okudun mu?

Adını BugReport sisteminden alıyorlar. Ekliyorlar, en büyük hakkı bu. Çünkü oyunun geliştirilmesinde katkıda bulunuyorsun.

Ubsilon Xefor Cioss said:
M&B: Warband'in yok sanırım. Ama demo da olsa oynamışsındır. Acaba, hiç Hazırlayanlar kısmına girdin mi? Girdiysen sonuna kadar okudun mu?

Adını BugReport sisteminden alıyorlar. Ekliyorlar, en büyük hakkı bu. Çünkü oyunun geliştirilmesinde katkıda bulunuyorsun.
Bu hazırlayanlar kısmı nerede?

Back
Top Bottom