[WB][SP] Swords of Shields

Users who are viewing this thread

HemŞehri(huseyinotlu12) said:
Hadi gine iyisiniz kroya böyle bir mod yaptımak.De hayde, gir yap modu oynasın millet.

Şovalyeli birşey koyacaktım , aklıma kara şovalye geldi bir farkım olsun diye kro koydum ...

Efe Bozkurt said:
Lan adam Kro değil Bro. Anlayın artık.  :lol:

Çok şükür anlayan biri çıkmış ....

Harabelerde bazen hazine çıksın eski bir krala ait kılıç, zırh vb ama her harabede çıkmasınlar ve oyuna lonca başkanlarından, köy muhtarlarından, soylulardan, krallardan alabileceğimiz bol bol görev ekle

Şimdi aklıma bir fikir daha geldi yeni yoldaş eklersen hepsini para verip almayalım gruba mini görevleri olsun örneğin yeni bir yoldaş ekledin miras olan bir zırhı veya kılıcı var ama bunu hırsızlar çalıyor ve bizden geri getirmemizi istiyor getirirsek gruba katılıyor

Bir fikir daha şöyle bir devlet kurma yolu olabilir örneğin Svadya ve Vaeg savaşıyorlar biz vaegin Kralına gidip askeri destek erzak ve para istiyoruz eğer bunları verirseniz svadyaya karşı bir saldırı düzenleyip şu şehri/kaleyi alacağız yeni bir devlet kurup sizinle sonsuza kadar müttefik olacağız (bu kısmı yalan ihanet edebiliriz  :twisted: ) eğer ikna yeteneğimiz iyi ise kabul edecek
Eger istersen bu şekilde krala devlet kurmak yerine derebeyi olmayı söyleyebiliriz sana kalmış

Not:bu dediklerimi yapabilmek için birazcık nam ve onur  gerekli olsun

AsosyalŞövalye said:
Harabelerde bazen hazine çıksın eski bir krala ait kılıç, zırh vb ama her harabede çıkmasınlar ve oyuna lonca başkanlarından, köy muhtarlarından, soylulardan, krallardan alabileceğimiz bol bol görev ekle

Şimdi aklıma bir fikir daha geldi yeni yoldaş eklersen hepsini para verip almayalım gruba mini görevleri olsun örneğin yeni bir yoldaş ekledin miras olan bir zırhı veya kılıcı var ama bunu hırsızlar çalıyor ve bizden geri getirmemizi istiyor getirirsek gruba katılıyor

Bir fikir daha şöyle bir devlet kurma yolu olabilir örneğin Svadya ve Vaeg savaşıyorlar biz vaegin Kralına gidip askeri destek erzak ve para istiyoruz eğer bunları verirseniz svadyaya karşı bir saldırı düzenleyip şu şehri/kaleyi alacağız yeni bir devlet kurup sizinle sonsuza kadar müttefik olacağız (bu kısmı yalan ihanet edebiliriz  :twisted: ) eğer ikna yeteneğimiz iyi ise kabul edecek
Eger istersen bu şekilde krala devlet kurmak yerine derebeyi olmayı söyleyebiliriz sana kalmış

Not:bu dediklerimi yapabilmek için birazcık nam ve onur  gerekli olsun

Zaten her yerde harabe olmayacaktı ama dediğin olur , sadece mal yerine üç beş harita falan eklerim ,
görevlerin de hem ekleme hem çıkartma yapacağım  :wink:

yoldaş görevlerinden emin değilim ,

Devlet kurmada ise biraz farklı olabilir ;
erzak ve para dışında askeri kuvvet de olabilir ,
biraz düşünürüm

Bilader bende mod yapımına başlamak istiyorum, küçük kodlamalar yapabilirim, resimleri atabilirim falan. Forumdan katılabilirim. :smile:

Efe Bozkurt said:
Bilader bende mod yapımına başlamak istiyorum, küçük kodlamalar yapabilirim, resimleri atabilirim falan. Forumdan katılabilirim. :smile:

Tamam seni ekibe yazarım , özelden konuşalım ,...

İkiliyorum kusara bakmayın ,

Bölümüne +4 resim
c.md.jpg
A.jpg
d.jpg
b.jpg

Bölümüne +4 kişi
Yamabusi
BrustwarzenLenny
sphere
Ramaraunt *

Donuk Bıyık ve Boynuz Miğferlinin haydut olarak bu kadar ağır zırhlar kuşanması biraz absürt olmuş bence, profesyonel ekipmanlarla donatılmış olmamaları gerekiyor.

Cevdet said:
Donuk Bıyık ve Boynuz Miğferlinin haydut olarak bu kadar ağır zırhlar kuşanması biraz absürt olmuş bence, profesyonel ekipmanlarla donatılmış olmamaları gerekiyor.

Aynen ,  birazda amele gibi yap bence yırtık eşyalarla gezsinler

Wolf's Roar said:
Cevdet said:

Aynen ,  birazda amele gibi yap bence yırtık eşyalarla gezsinler

Çapulcular yetmez mi ?
(Peki illa bana bunu yaptıracaksınız :grin: )

Salih ve Dede said:
Bence zorlayıcı olsun evlatta öyleydi ve bence güzeldi.

Zor olacak elbette fakat adamın tepesine hemen sürüyü salıp ne edersen et banane gardaş , demeyecem .

Yavaş yavaş zorlaşacak ,

Her haydut grubunun haritada liderinin olduğu bir yer olsun ordan o haydut grubuna katılabilelim veya tüm haydutlar tek bir çatı altında olsun kralları ile konuşup hangi gruba katılcağımızı seçelim

Bir devlet önerisi Rolf bize bir soylu olduğundan bahsediyor oyunda Rolf Klanı diye yeni bir devlet olabilir ve başında Rolf olabilir.Deshavi rolfun haydut oldugunu söylüyordu eğer istersen Rolf haydutların kralı olabilir seçimi sana bırakıyorum

Başarılar

AsosyalŞövalye said:
Her haydut grubunun haritada liderinin olduğu bir yer olsun ordan o haydut grubuna katılabilelim veya tüm haydutlar tek bir çatı altında olsun kralları ile konuşup hangi gruba katılcağımızı seçelim

Bir devlet önerisi Rolf bize bir soylu olduğundan bahsediyor oyunda Rolf Klanı diye yeni bir devlet olabilir ve başında Rolf olabilir.Deshavi rolfun haydut oldugunu söylüyordu eğer istersen Rolf haydutların kralı olabilir seçimi sana bırakıyorum

Başarılar

Haydut olmak namsız onursuz bir kişi olunca bir haydut sığnağına gidip haydutlara katılınacak . aralarında yükselirsen de gurup reisi eğer baya bir isim yaparsan reis olabiliyorsun ...

tüm haydutlar tek bir çatı altında olmasına gelince , o zaten senaryoda var . fakat serbest mod da da bir/birden fazla haydut gurubu idare etmeye başladığımızda başka haydutların sığnağında liderleri ile konuşup iki haydut türünü birleştirebilicez ,

Rolf e gelince o haydurların Kralı olmayacak , çünkü Rolf olmuyacak  :smile: oyun 1429 da geçiyor fakat onun soyu kendisinin de anlattığı Rolf Evinde (ki artık neredeyse bir şehir) yaşayacaklar ,

Bölümüne +11 Resim

ab.png
aa.png
ad.png
ae.png
af.png

ag.png

ah.png

ai.png
aj.png

ak.png

Bölümüne +18 Özellik

>Siyasi  Harita

>İttifak Sistemi

> ( Bazı ) Krallıklara özgü savaş başlangıcı (Gelenek)

>Devlet kurmak için enayilik  :twisted:

>Kral olunca başka devletlere hediye gönderme/alma
Kutu Kutu Şarap  :smile:
Erzak
Silah
At
Köle  :roll:

>Kendi şehirine/kalene kışla açıp oraya eğitmenler atama , ve istediğin adamalardan eğitme ...

>Casus/Hain olma : mesela ben Vaegir lorduyum , Vaegir Kralından bağlılığımı kaldırdığımı yayarak , Svadyaya geçiyorum , orada kralın saygısını kazanıp onu yanlış bilgi ile Vaeg Tuzağına çekiyorum sonrası , Parti  :party:  :party:  :party:

>Yepyeni Haydut sistemi , artık direk orman haydutu , tundra haydutu falan değil direk çete ismi yazacak , farklı farklı haydut çeteleri olacak onlar da devletler gibi ittifak yada savaş yapacaklar kendi aralarında , tabi bizde onlara katılabilicez , sığnaklarında liderleri ile konuşup katılacaz , ilk başta reis bizi bir yağmaya falan gönderecek , kazanırsak haydutlar arasında isim yapacaz  :grin: . iki üç yağmayı başarı ile tamamlarsak , reis bizi çeteye bağlı bir haydut gurubunun başına koyacak , arada bir reisden görev alıp yapıcaz baya bi güçlenirsek/haydutlukta başatı sergilersek biz gurup reisi değil çetenin reisi olcaz ve diğer çetelerle anlaşmalar yapabilicez

>Rolf Evi

>Liman ve gemicilik sistemi

>Su altı şehri

>Batıklar (Batmış gemiler)

>Kayıp / gizemli / terk edilmiş şehir , köy ve kaleler

>Altın

>Madenler
Metaller

Altın
Gümüş
Demir
Bakır