Yeni bulunan tam mapden DLC tahminlerim

Users who are viewing this thread

U8Jrbz.jpg

Bu map oyunun dosyalarında bulunmuş.Kırmızı işaretli alan oyunun şuanki mapi.(Ki şuanki mapın bile büyüleyici büyüklükte olduğunu biliyoruz)

Reddit'de TW çalışanlarından Callum bu Kalradya'nın dışında olan yerlerin üzerinde hiç zaman harcanmamış sadece Kalradya üzerinde fikirler geliştirmek amacıyla var dese de benim bu haritayla ilgili tahminlerim ve umutlarım var.

Singleplayer tamamen oturduktan sonra bu map yeni dlcler için kullanılabilir.
Yani singleplayer tam versiyonu çıktığında geriye DLC gibi içerik getirmek kalıcak.

1. Tahminim oyunu DLC'lerin birleşimiyle beraber bu kocaman map ile bir ülke olan kalradya hakimiyetinden tüm dünya hakimiyetine dönüştürebilirler. Bunu alttaki 2. tahminim ile dlclerin hepsinin aktif hale getirilip tüm mapi birden oynayabilme gibi birşey olabilir. Böyle bir fikir beni çok heyecanlandırıyor.

2. Tahminim ve bu tahminime daha az heyecanlı olduğumu belirtmem gerekli. Mapin tamamı kullanılmayarak gene bir parça alınıp başka factionlar hikayelerle DLC gelebilir.Ama şöyle de fikrim var bir sürü DLC yapılabilir bu haritadan.Hepsinin aktif hale getirip birleşimiyle 1. tahminime dönüşebilme ihtimali olabilir.

Bunların sadece tahmin ve fikir olduğunu önemle altını çiziyorum.Benim aklımdaki hayalimi anlattım.Ki zaten oyun tamamen modlanabilir hale gelince yani oyun o vakit tam sürüm olmuş oluyor,bu kocaman mapı kullanıp mod yapabilirler.Bu da 2. seçenek oluyor.

Özete gelirsek ya öyle ya böyle kocaman bir mapde oynayabileceğiz gibime geliyor.Düşünsenize Kalradya'yı ele geçiriyorsunuz ama geriye bir dünya daha var bir ülke kralı olarak diğer ülkelere saldırmaya başlıyorsunuz.Hayali bile güzel.Gene söylüyorum bunların hepsi tahminim ve hayallerim.Teknik bilgim yok ve mapin kullanılabilir olup olmadığını bilmiyorum,ya da kocaman bir mapin simülesinin mümkün olup olmadığını.Ama modderların harita yapabildiğini biliyorum xd.Ve büyük harita simülesinin mümkün olabileceğine inanıyorum.İşin teknik kısmına hakim kişiler düşüncelerini yazarsa bilgi edinebiliriz.

Reddit postunu merak edenler için(İlk reply'de Callum'un cevabını görebilirsiniz.):

Last edited by a moderator:
Açıkçası dlc kısmında warbanddeki gibi belirli bir tarihi işleyeceklerini düşünüyorum, belki mö ve milat kısımlarını (roma imp vb) sonuçta gayet güzel bir dlc olabilir.

daha bu mapte optimizasyondan sorunlardan kavrulan bannerlord. büyüyünce hiçbir şey yapamaz

böyle bir dlc çıkaracak olsalar warbanda çıkarırlardı
Oldu kanka herşeyi sen biliyorsun sana kalırsak hiç feedback vermiyelim fikir vermiyelim tahmin yürütmeyelim.Dediğin şeyin en ufak mantığı bile yok şuanki oyunla warbandı kıyaslayamazsın imkanlar çok daha fazla yeni oyunda.Lütfen postlarımın altına düşüncelerini sanki tw çalışanıymış gibi herşeyi biliyormuşsun gibi davranıp yazma.

Oyun erken erişimde.Oyunun tam versiyonu modlanabilir ve stabil olacak.Şuana göre düşünsem iç karartırım o yüzden geleceğe göre düşünüyorum.
Dostum adamlar tam sürüme yakın bir EE çıkarıcaz dediler ve çıkan şeye bak... (Warbandde 2kyı aşkın sürem var) 1 nisan şakası deselerdi bu kadar koymazdı...

Dostum adamlar tam sürüme yakın bir EE çıkarıcaz dediler ve çıkan şeye bak... (Warbandde 2kyı aşkın sürem var) 1 nisan şakası deselerdi bu kadar koymazdı...
Yakın gibi gibi ve gerçekten saatlerce oynatabiliyor.Hakkını yememek lazım oyunun knk.Ama bahsettiğin eksiklikler giderileceği için oyunun tadına varmak gerekiyor.40. saatimdeyim ve hala sıkılmadım oyundan.Ama bu eksikliklerin bi noktada artık baydırmıyacağı anlamına gelmiyor.O zamana kadar çoğu şey düzeltilir diye tahmin ediyorum.

1 sene eksik oyunu 135 TL den( ki 13 nisandan sonra artacak diye hatırlıyorum ) satıp bitir yetmedi DLC sat , böyle birşey umarım yapmazlar. Bütün harita nın bir olma şansı yok siz biliyorsunuz nedenini . Şu iyi bu iyi diyen arkadaşlara da şunu bi kendinize sorup düşünün : Ben bu oyuna 120 TL verdim , sadece bi dövüş için mi ? yada upgraded warband için mi ? eğer değer diyorsan ben daha bir şey demiyorum. Şuan tek umut kısa zaman da düzeltmeleri , bak eksik gidermeleri demiyorum, 1 sene kendileri diyorsa sen düşün, sorunları olupta olamayan şeyleri diyorum.

1 sene eksik oyunu 135 TL den( ki 13 nisandan sonra artacak diye hatırlıyorum ) satıp bitir yetmedi DLC sat , böyle birşey umarım yapmazlar. Bütün harita nın bir olma şansı yok siz biliyorsunuz nedenini . Şu iyi bu iyi diyen arkadaşlara da şunu bi kendinize sorup düşünün : Ben bu oyuna 120 TL verdim , sadece bi dövüş için mi ? yada upgraded warband için mi ? eğer değer diyorsan ben daha bir şey demiyorum. Şuan tek umut kısa zaman da düzeltmeleri , bak eksik gidermeleri demiyorum, 1 sene kendileri diyorsa sen düşün, sorunları olupta olamayan şeyleri diyorum.
Mantıklı düşünecek olursak satış çok başarılı geçti ve en iyisini yaptılar.İşin maddi kısmı da önemli.Artık maddi bakımdan daha güçlü Talewords.Bu da oyunun geliştirilmesi için iyi bir şey her bakımdan.Bu hayallerimizin oyunu olan Bannerlord'un lehine bir şey.Oyunun şuan ki hali bile 130 TL'ye kesinlikle değer.130 TL para bile değil günümüz Türkiye'sinde.Herkesin ödenecek maaşları var oyunun geliştirilmesi için gereken bütçe var.

DLC konusuna gelirsek dlc çok iyi bir şey oyunu içerik bakımından zenginleştirecek .Bunu da parasız yapsalar saçma olur nedenini anlatmama gerek yok herhalde.

Map konusuna gelirsek neden bir olma şansı olmasın onu anlayamadım .Modderların bunu yapabileceği çok aşikar değil mi? Bu oyunun modder kitlesi çok sağlam. Warband'a da kocaman mapler yapıldı modlarda. Yeni oyun çok daha fazla imkanlara kapı açıyor. Ne modlar yapılır bu oyuna bir hayal edince içinde kayboluyorsun xd.

Last edited:
Mantıklı düşünecek olursak satış çok başarılı geçti ve en iyisini yaptılar.İşin maddi kısmı da önemli.Artık maddi bakımdan daha güçlü talewords.Bu da oyun için iyi birşey geliştirilmesi ve her bakımdan.Bu hayallerimizin oyunu olan bannerlord'un lehine birşey.Ki oyunun şu hali bile 130 tlye kesinlikle değer.130 tl para bile değil günümüz Türkiye'sinde.Herkesin ödenecek maaşları var oyunun geliştirilmesi için gereken bütçe var.

DLC konusuna gelirsek dlc çok iyi birşey oyunu içerik bakımından zenginleştirecek.Bunuda parasız yapsalar saçma olur nedenini anlatmama gerek yok herhalde.

Map konusuna gelirsek neden bir olma şansı olmasın onu anlayamadım.Modderların bunu yapabileceği çok aşikar değil mi?Bu oyunun modder kitlesi çok sağlam.Warband'a da kocaman mapler yapıldı modlarda.Yeni oyun çok daha fazla imkanlara kapı açıyor.Ne modlar yapılır bu oyuna bir hayal edince içinde kayboluyorsun xd.
DLC işi bana saçma geliyor, sebebi ise malum firma olan EA'nın yıllarca yarım oyun çıkartıp, bu yarım oyunu DLC'ler ile tamamlayarak milletin parasına göz dikmesiydi. Bu yüzden bu DLC muhabbetine hep soğuğumdur. Bir oyun yapacaksan tam yap kardeşim paramızla rezil etme bizi...

DLC işi bana saçma geliyor, sebebi ise malum firma olan EA'nın yıllarca yarım oyun çıkartıp, bu yarım oyunu DLC'ler ile tamamlayarak milletin parasına göz dikmesiydi. Bu yüzden bu DLC muhabbetine hep soğuğumdur. Bir oyun yapacaksan tam yap kardeşim paramızla rezil etme bizi...
Oyunun tam sürümü zaten belli değil mi? Oyunun native hali harita olarak faction olarak önümüzde.Sadece eksiklikleri var.Oyun'un eksik özelliklerini de parayla satamazlar çünkü parayla satılacak şeyler değil.Bunlar optimizasyon,diplomasi,diyaloglar,yarım halde olan hikaye,dengeleme,buglar vs.
Zaten DLC'leri oyunu tam sürüme getirmeden çıkaramazlar. Dediğini yapacak bir geliştirici değil Talewords. Mantıklı düşünürsen anlarsın.

O kadar büyük bir haritada oynamak imkansız bence. Bir sürü soruna ve optimizasyon probemlerine yol açar. Benim anlamadığım olay TaleWorlds kullanmadığı bir dosyayı neden silmemiş,yani neden bu halen oyun dosyalarının içerisinde bir yerlerde ? Madem ki TaleWorlds bu haritayı görmemizi istedi o zaman bu kuvvetle muhtemel gelecek DLC'deki haritalardır diye düşünüyorum. Bu arada TaleWorlds'un DLC politikası diğer firmalar gibi değil. Eksik özellikleri tamamlamak için DLC almıyorsun,yeni şeyler için DLC satın alacaksın. Örneğin Warband'deki gibi bir Viking DLC'si gelebilir. Yeni bir harita,yeni formasyonlar,yeni savaş animasyonları,gemi savaşları vs.

O kadar büyük bir haritada oynamak imkansız bence. Bir sürü soruna ve optimizasyon probemlerine yol açar. Benim anlamadığım olay TaleWorlds kullanmadığı bir dosyayı neden silmemiş,yani neden bu halen oyun dosyalarının içerisinde bir yerlerde ? Madem ki TaleWorlds bu haritayı görmemizi istedi o zaman bu kuvvetle muhtemel gelecek DLC'deki haritalardır diye düşünüyorum. Bu arada TaleWorlds'un DLC politikası diğer firmalar gibi değil. Eksik özellikleri tamamlamak için DLC almıyorsun,yeni şeyler için DLC satın alacaksın. Örneğin Warband'deki gibi bir Viking DLC'si gelebilir. Yeni bir harita,yeni formasyonlar,yeni savaş animasyonları,gemi savaşları vs.
Evet dediklerinden bahsettim haklısın ama bence mümkün en kötü ihtimal modding ile mümkün öyle birşeyi normal oyunda oynayamayacaksak mod ile oynarız.Olmayacak gibiyse yapılmaz zaten ama kalradyadan daha büyük bir harita her türlü yapılır.Sadece bu resimde ki harita kadar büyük yapılabilir mi gelecekte göreceğiz.

Yahu benim anlamadığım madem fikir geliştirmek istemişler ama neden oyunda doğru düzgün lore veya ne bileyim derin bir hissiyat yok? O kadar geniş harita tasarlaşmışsınız fikir diye ama oyunda yansımasını pek göremedik. Erken erişim tamam da çok eksik oyun dünyası zenginliği bakımından. Warband ile eşdeğer neredeyse.

İleride DLC ile açıp tek bir kapıdan diğer dünyaya geçebiliriz belki. Ama şimdilik hayal.

Oyundaki ufak lore parçaları için yapılmış bir haritada. Warband'te bahsi geçen Nordland gibi, sanırım başka yerler de vardı adını hatırlamıyorum. DLC çıkarmak saçma olur, ben olsam ilerideki oyunlara malzeme olsun diye bırakırdım.

Şöyle bi bakınca az çok dünya haritası gibi. Amerika, Grönland, Afrika, Hindistan, Çin... Dediğin gibi ve olayı bi bütüne bağlamak adına yeni dlcler için olabilir. Aztek, maya vs. Veya çin, japon, kore, hint kültürlerini anımsatan dlcler gelebilir ki zaten bunların beklenen birşey olduğunu düşünüyorum. Tabi bunların bir haritanın parçaları halinde gelmesi güzel olur. Her ne kadar hepsi beraber oynanmasada insanların 'kalradyanın ardında neler var?' merakını giderir.

Back
Top Bottom