Gelecek Planları

Users who are viewing this thread

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
futureplans.aug21.00.png

Selamlar Kalradya savaşçıları!

e1.6.0'ın geçtiğimiz günlerde çıkışı ve erken erişimin başlamasından bu yana yapılan yüzün üzerinde güncelleme ile birlikte, dikkatlerinizi oyunun gelecek planlarından bazılarına çevirmeden önce Nisan ayındaki son blog yazımızdan bu yana yapılan geliştirmeler ile ilgili konuşma zamanının geldiğini düşündük. Bir uyarı, bu yazı biraz uzun bu yüzden yanınıza bir içecek alabilir ve okumaya başlamadan önce kendinizi rahatlatmak isteyebilirsiniz!


Kuşatmalar gelişmeye devam ediyor!

Geçtiğimiz birkaç ay içinde oyuna düzinelerce yeni sahne, öğe, animasyon, simge, çizim ve ses eklenerek Kalradya'da seyahat ederken size sunulan seçenekleri ve deneyimi büyük ölçüde genişletti. Ek olarak, oyunculara oyunun önemli yönleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamakla kalmayıp aynı zamanda oyunculara yeni zorluklar sunan birkaç yeni özellik ve sistemi de tanıttık.

Bu süre zarfında oyuna yaptığımız bazı eklemeler biraz daha önemli sayılabilir. Örneğin, Sandbox içinde yeni bir kariyer yolunu keşfetmenize izin vererek kapsamlı silah üretim sistemine daha fazla amaç ve anlam katan Üretim Siparişleri; Kuşatılmış kalelerin içerisindeki savaşların eklenmesiyle kuşatmaları genişleten Kale Savaşları; düşmanca davranışlara karşı nasıl yaklaşılacağı konusunda emir verebilmenizi sağlayan yeni Parti ve Krallık Savaşı Tutumları ve sizi diğer oyuncularla teke tek dövüşte karşı karşıya getiren yeni bir çok oyunculu oyun modu olan Düello bunlardan bazıları.

Bu sırada oyuna, diğer özellikler gibi etki eden ancak daha incelikli yapılmış eklentiler de eklendi. Örneğin, bir krallığa ilk kez katıldığınızda verilen benzersiz ödüller; mahkumlar için fidye teklifleri; revize edilmiş kültürel özellikler; oyununuzu tek bir kayıt dosyasıyla sınırlayan bir Ironman modu da dahil olmak üzere daha fazla zorluk seçeneği; yeni görevler; tahttan feragat etme seçeneği; Krallık Savaşları sekmesinin elden geçirilmesi ve bir olay günlüğünün eklenmesi çeşitli yaşam kalitesi ve kullanıcı arayüzü güncellemeleri; ansiklopedi ve parti ekranları için yenilikler; Yapay Zeka savaş iyileştirmeleri; yerleşim üretim simgeleri; ve özel savaş modunda belirli birlikleri seçebilme özelliğini bunlara örnek gösterebiliriz.


Üretim Siparişleri ile yeni bir kariyer yolunu keşfedin!

Tabii ki, oyunun gelişimini yama notlarından veya Geliştirme Günlüğü videolarından takip ediyorsanız, bunların hiçbiri sizlere yeni bir haber gibi gelmeyecek. O yüzden sizleri daha fazla bekletmeden ileriye dönük planlarımızdan bazılarını tartışmaya geçelim!

gamescom​

Genellikle yılın bu zamanlarında gamescom planlarımızı sizinle paylaşıyor olurduk. Ancak, devam eden Covid-19 pandemisi bu yıl Köln'de sizinle yüz yüze görüşmeyi neredeyse imkansız hale getirdiğinden, bu sefer çevrimiçi etkinlik de dahil olmak üzere gamescom ile ilgili etkinliklere katılmaktan vazgeçmeye karar verdik. Bunun yerine, zamanımızın en iyisinin sıkı çalışarak ve herhangi bir ek dikkat dağıtıcı bir durum olmadan tamamen oyunun gelişimine odaklanmak olduğunu düşünüyoruz.

Stüdyoya Dönüş​

Çalışanlarımızın çoğu şimdi ikinci aşılarını olmuşken, stüdyoya aşamalı bir dönüş için planlar yapmaya başladık. Doğal olarak, ekibimizin sağlığı ve mutluluğu karar vermemizde son derece önemli. Bu konuda birçok güvenlik önlemi alacağız. Bu durum, uzaktan çalışmaya başladığımızdan bu yana ekibe katılan birçok yeni çalışma arkadaşımızın da bize katılması ile birlikte, oturma düzenini planlamayı biraz daha zorlaştırıyor, ancak sizi temin etmek istiyoruz ki, tıpkı pandeminin başlangıcında olduğu gibi, buna iyi hazırlanmış durumdayız. Oyunda üzerindeki çalışmalar hız kesmeden devam edecek.


Çok oyunculu Düello modunda tekli dövüşte diğer oyuncularla yüzleşin

Tek oyunculu​

Konuyu tekrar oyuna çevirerek, kısa ve orta vadede tek oyunculu için aşağıdaki önceliklere odaklanmayı hedefliyoruz. Ancak, bunun kapsamlı bir liste olmadığını lütfen unutmayın! Ve aşağıda ana hatlarıyla belirtilen planlı özelliklere ek olarak birkaç sürpriz daha eklenebilir.

Savaş Arazi Sistemi​

Savaş arazi sistemi ilk olarak Geliştirme Günlüğü #7'de duyurulmuştu ve aldığı olumlu geri bildirimleri görmek harikaydı! Bu özellik, belirli sahne arazi türlerini sefer haritası bölgeleriyle ilişkilendirerek ve aynı zamanda ilk savaş kurulumunu belirlemek için bölge içindeki birlik konumlandırmasını ve oryantasyonunu hesaba katarak her savaş için daha stratejik ve benzersiz bir deneyim sağlayacak.

Duyurudan bu yana sistem üzerinde çalışmaya devam ettik ve sistemi daha iyi desteklemek için saha savaş sahneleri havuzunu önemli ölçüde artırdık. Ancak, bu özelliğin ölçeği ve gereken iş miktarı nedeniyle, yeni sahnelerin tamamlanması ve eklenmesinden sonra bu konuda güncellemeler görmeyi bekleyebilirsiniz.


Savaş Arazi Sistemi ile savaşlarınızı akıllıca seçin

Yoldaşlara Asillik Verilmesi​

Kalradya'da maceraya atılırken yolculuğunuzda size eşlik etmesi için bir veya iki yoldaş alacağınız neredeyse garantidir. Bu karakterler savaşta yanınızda savaşabilir veya yerleşimlerinizi yönetebilir, görevleriniz yapabilir veya silahlarını üeretebilirler. Ayrıca size fazladan para veya nüfuz kazandırmak için kervanlara veya klan birliklerine liderlik etmek üzere atanabilirler. Seferiniz ilerledikçe ve takipçileriniz ile aranızdaki bağlar geliştikçe, sadakatleri ve hizmetleri için onları soyluların saflarına yükselterek ödüllendirebilmenizin uygun olduğunu düşünüyoruz, tabii isterseniz!

Savaş Düzeni​

Mount & Blade serisi her zaman yan yana savaşmayı ve birliklerinize savaşın ortasından komuta etmeyi öne çıkarsa da, düşmanlarınızla çatışmadan önce bir düzen kurmanızı engelleyemezdik!

Bu özellik, formasyonlara birlikler ve kahramanlar atamanıza, onlara emir vermenize ve hem savaşlar hem de kuşatmalar için konumlandırma aşamasında onları konumlandırmanıza olanak tanır.


Savaş Düzeni konumlandırma aşamasıyla savaşa hazırlanın

Sancak Taşıyıcılar​

Savaş Düzeni'nin yanı sıra, kahramanların sancaklarını savaşa getirmelerini ve düzenleri içinde askerler tarafından taşınmasını sağlayacak Sancak Taşıyıcıları özelliği üzerinde çalışıyoruz. Bu sadece savaşları daha renkli ve görsel olarak çeşitlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda her sancak altında yürüyen askerler için oynanış efektleri de içerecek.

Birlik Taslakları​

Karşılaşmaların çeşitliliğini artırmanın ve Yapay Zeka birlik liderlerinin kendilerini daha farklı hissettirmelerini sağlamanın bir başka yolu da birlik taslaklarıdır. Şu anda birlik liderleri, asker toplama ve yükseltme yoluyla büyük ölçüde aynı “etkili” şablonu izliyorlar. Yapay Zeka birlik liderlerine kültürel ve karakter özelliklerine göre atanabilecek daha fazla sayıda taslağı keşfedecek ve uygulayacağız.

Ara Sahneler​

Sandbox simülasyonu, bir yoldaşın ölümünden çocuğunuzun doğumuna tanık olmaya kadar birçok önemli yaşam olayını içerir. Bunlar ister kötü ister iyi haber olsun, şu anda oldukça soyut bir şekilde iletilmekte. Bu nedenle, oyunda bulunan idam etme animasyonuna benzer birkaç ara sahne bildirimi sunarak bu durumlar daha fazla hayat vermeyi ve genel oyun deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyoruz.


Ara sahnelerle önemli yaşam olaylarını anabilieceksiniz

Biraz daha ileriye baktığımızda, uzun vadeli önceliklerimizden bazıları:

Kuşatmalarda Karşı Saldırılar​

Bannerlord'daki Kuşatmalar, bir dizi farklı şekilde oynanabilen oldukça dinamik etkinliklerdir ve bunun olası sonucu da, savunanların kuşatmayı kırmak için dışarı çıkmasıdır. Şu anda oyun, bu karşılaşmalar için standart bir saha savaşı başlatıyor ve bu biraz oyun deneyimini baltalıyor olabilir. Gelecekte, kuşatmayı kırıp karşı saldırı yapma eyleminin, ilgili kuşatma sahnesinde oynanan ve bu benzersiz olayları biraz daha özel hale getiren kendi özel görevine sahip olmasını planlıyoruz. İleri Eorlingas!

Haritalar​

Her zaman olduğu gibi ve son yama notlarımızın da kanıtlayabileceği gibi, oyuna çeşitli yeni sahneler ekleme çalışmaları devam ediyor. Şehirlere ek olarak, şu anki odak noktamız Savaş Arazi Sistemi için sahneler oluşturmak. Doğal olarak, bazı yeni ve daha spesifik sahnelerin eklenmesinin yanı sıra mevcut sahnelerde iyileştirmeler ve güncellemeler görmeyi de bekleyebilirsiniz.


Keşfetmeniz ve fethetmeniz için benzersiz şehir haritaları!

Krallıkta Hak İddiası Görevleri​

Mount & Blade II: Bannerlord'un geçtiği dünya, İmparator'un öldürüldüğü ve Kalradya İmparatorluğu'nun iç savaşa doğru gittiği bir kargaşa içindedir. Bu tür değişim zamanlarının, aksi takdirde gölgede kalacak olan aktörlere fırsatlar sağlaması şaşırtıcı olmamalıdır. Sadece hak iddiasında bulunmalarına yardımcı olacak doğru kahramana ihtiyaçları olabilir...

Seslendirme​

Evet, doğru duydunuz! Bannerlord'daki diyalogların bir kısmı İngilizce olarak seslendirilecekt. Bu, ana hikaye ile ilgili konuşmalar ve genel selamlamalar gibi, sık sık veya anlamlı bir şekilde deneyimleyeceğiniz alanlara odaklanacaktır.

Diğer​

Elbette, mevcut tüm tek oyunculu özelliklerin ve içeriğin korunması, dengelenmesi ve iyileştirilmesi üzerinde de çalışacağız. Buna, özellikle kuşatmalar için daha fazla Yapay Zeka düzeltmeleri ve iyileştirmeleri ile birlikte, oyun genelinde performansı iyileştirmeler de dahildir. Bu durum özelinde, Savaş ve Barış nedenleri gibi yeni eklenen herhangi bir içeriğin dahada iyi hali getirilmesine, Doğum ve Ölüm oranları, beceri deneyimi kazanımları ve zırh etkinliği gibi mevcut mekaniklerin dengelenmesine kadar uzanıyor. Ayrıca simülasyon savaşlarındaki Yapay Zeka ölüm şansı, nitelikleri tekrar seçebilme seçeneği ve aktif ana karakteri emekli etme özelliği gibi daha küçük mekaniklerin eklenmesini de kapsıyor.

Ayrıca, görevler, müzikler ve sesler, animasyonlar, modeller (silah üretim parçaları dahil), sanat çizimleri ve benzeri gibi içerikleri genişletmeye devam edeceğiz.

Çok Oyunculu​

Oyunun çok oyunculu tarafına geçersek, bunlar kısa ve orta vade için mevcut önceliklerimizdir. Ancak, yukarıda özetlenen tek oyunculu planlarda olduğu gibi, bu her şeyi kapsayan bir liste değildir!

Dereceli Eşleştirme​

Eşleştirme sistemi, oyunu daha rekabetçi bir ortamda oynamanıza ve hem Çatışma hem de Kaptan oyun modlarındaki performanslarınıza göre rütbelere atanmanıza izin verecek. Bu sistem, rakipleri birbiriyle eşleştirmek söz konusu olduğunda mevcut maç bulma sisteminden çok daha katı olacak ve yeteneklerinizi diğer oyunculara karşı daha eşit bir temelde test etmenize olanak tanıyacak.

Gelişim Sistemi ve Zırh Kişiselleştirme​

Gelişim sistemi, sadece oyunu oynadığınız için sizi ödüllendirecek! Zor kazanılan puanlarınızı, birlikleriniz için görünümlerin ve profiliniz için armaların kilidini açmak için kullanabileceksiniz. Sonunda bu, çok oyunculu etkileşimleriniz ve savaşlarınızda için sizi ödüllendirecek olan daha fazla özelleştirme sistemleriyle genişletilecek!


Zırh tasarımları ile dövüş yeteneklerinizden fazlasını gösterin!

Sesli Sohbet​

Çatışma moduna kısa bir süre önce sesli sohbetin henüz üzerinde işimizin tamamen bitmediği bir sürümü sunuldu, ancak bunun biraz eksik olduğunu kabul edebiliriz. Sesli sohbet sistemi üzerinde size daha fazla seçenek ve kontrol sağlayarak, ekip arkadaşlarınızla daha kolay ve etkili bir şekilde iletişim kurmanıza olanak tanıyarak bunu zaman içinde iyileştirmeyi amaçlıyoruz.

Sevinmeler ve Bağırmalar​

Sesli sohbet gerçekten herkes için değil ve iş, rakiplerinizle alay etmeye geldiğinde kesinlikle yardımcı olmaz! Neyse ki bu, Sevinme ve Bağırma sistemlerinde zaten dikkate aldığımız bir durum. Sevinmeler, bir dizi farklı animasyon ve ses aracılığıyla rakiplerinize ve takım arkadaşlarınıza kendinizi ifade etmenize olanak tanır. Bu arada, Bağırmalar, takım arkadaşlarınızla çeşitli birleşik sesli ve metin komutları aracılığıyla başka bir iletişim yöntemi açarak, evdeki herkesi uyandırmadan nereye saldıracağınızı ve savunacağınızı daha hızlı ve verimli bir şekilde önermenize olanak tanır!


Sevinmeler ve Bağırmalar, çok oyunculu modda iletişim kurmanız için yeni yollar sağlar

EDO Sistemi​

Tabii ki, çok oyunculu modda ekip çalışmasını ve iletişimi geliştirmeyi amaçladığımız yolları tartışmak iyi ve güzel ancak bu, takım içinde bir parça sağlıklı rekabet olmaması gerektiği anlamına gelmiyor, değil mi?! En Değerli Oyuncu (EDO) sisteminin tanıtılmasıyla birlikte, her turda en iyi performans gösteren oyuncu, herkesin görmesi ve hayran kalması için sergilenecek bir EDO ödülü alacak ve bu, kendinizi denemek ve takım arkadaşlarınızdan daha iyi performans göstermeye zorlamak için size fazladan küçük bir teşvik verecek.

Maç Sonu Ekranı​

Benzer şekilde, her oyunun daha ayrıntılı bir özetini sunan ve bir maç sırasında etkileyici başarılar elde eden veya farklı savaş alanlarında ve oyun modunda başarılı olan oyunculara verilen ödüller de dahil olmak üzere yeni bir maç sonu ekranı üzerinde çalışıyoruz.

Bayrak Ele Geçirme İyileştirmeleri​

Bayrak ele geçirme sistemi, bayrakların öneminin bir kısmını ortadan kaldırmak için elden geçirilecek. Bu, bayrak direğine sürekli sarılmaya gerek kalmadan bayrak etrafında daha özgür ve açık bir mücadeleyi teşvik etmek amacıyla yakındaki düşmanların bayrakların ele geçirilme hızını yavaşlatmasıyla sağlanacaktır. Bu değişiklik aynı zamanda, bir bayrak altında bir dövüş yapılırken turların artık sona ermemesini sağlamayı ve bu anlarda odağı bayraktan savaşa çevirmeyi amaçlıyor.

Diğer​

Yukarıda özetlenen daha büyük güncellemelerin yanı sıra, çok oyunculu oyunun diğer tüm yönlerini iyileştirme çalışmaları devam edecek. Verilen hasarı ve ulaşılan hedefleri daha iyi hesaba katarak daha kapsamlı bir puan hesaplama sistemi üzerinde çalışmaktayız; tüm puan tablosunun yeniden elden geçirilmesi; Kale Kuşatmalarına çoklu taş fırlatabilen mangonellerinin eklenmesinin yanı sıra balista ile nişan alma ve performans iyileştirmeleri; yeni bir tek yaşamlı oyun modu; her oyun modu için oyun geliştirmeleri; başarılarınızı takip etmek için yeni rozetler; niteliklerdeki güncellemeler ve değişiklikler; ve bir dizi yeni harita da çabası.

Ayrıca, dövüş ve karakter sınıfı sistemlerinin ince ayrıntılarını daha da dengelemek ve iyileştirmek için topluluk savaş testi grubumuzla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı bir sonraki Geliştirme Güncellemesi videosunda paylaşılacak, bu yüzden bunu kaçırmamak için YouTube kanalımızı takip etmeyi unutmayın!

Son olarak, biraz daha uzak bir gelecekte (ve muhtemelen oyunun tam sürümünden sonra), kendi çok oyunculu oyun sunucularınızı barındırmanıza izin vermek için özel sunucu dosyalarını paylaşmayı amaçlıyoruz.


Çok Oyunculu niteliklerin üzerinden geçildi ve sizlere daha çok taktiksel seçenek sunmaları için genişletildiler

Hem Tek Oyunculu Hem Çok Oyunculu Oyun Modlarında​

Tabii ki, oyunun tüm özellikleri ve sistemleri yalnızca tek oyunculu veya çok oyunculu ile sınırlı değil. Tüm oyunu etkileyecek belirli güncellemeler için planlarımızdan bazıları şunlar:

Savaş Ortam Ses Sistemi​

Savaş Ortamı Ses Sistemi, uzaktaki savaş seslerini tek ses olaylarında gruplandıracak ve birleştirerek sesle ilgili hesaplamaları %70'e kadar azaltacaktır. Bu, düşük kaliteli makinelerin bile kalabalık savaş alanlarındaki uzak kükremeleri ve çatışmaları performanstan vazgeçmeden duyabileceği anlamına geliyor. Sistem ayrıca, gelecekte daha rafine uzak sesleri şekillendirmemize de izin verecek. Bu, üst seviye donanımlar için iyi bir haber!

Sesleri daha da iyileştirmek için Dörtlü Ambiyanslara geçiş üzerinde de çalışıyoruz. Dörtlü Ambiyanslar, performansı olumsuz etkilemeden ortam yataklarımıza yönlülük derinliği sağlayacak ve bu da gözleriniz kapalıyken bile hangi yöne baktığınızı söyleyebileceğiniz gerektiği anlamına geliyor. Ve hoş bir yan etki olarak, ortam seslerininin 5.1/7.1 surround ses sistemlerinde de çok daha iyi ses çıkaracak!

Dil desteği​

İngilizce, Türkçe, Basitleştirilmiş Çince, Brezilya Portekizcesi, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Rusça ve İspanyolca için oyunun yerelleştirilmesinin devam ettiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ek olarak ortaklarımızla birlikte, sadece doğrudan çeviriler üzerinde değil, aynı zamanda oyunun değişken karakterlere, nesnelere, cinsiyetlere ve dil biglisi kurallı bağlamlarına sahip dinamik metinlerini destekleyebilecek bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz.

Modding Support​

Modlama topluluğumuzdan gelen geri bildirimlere doğrudan yanıt olarak yapılan birçok yeni değişiklikle, modlama desteği bizim için önemli bir öncelik olmaya devam ediyor. Bannerlord Modlama Belgeleri web sitesinde yeni ve daha ayrıntılı belgeler ve kılavuzların yanı sıra mevcut modlama araçlarımıza iyileştirmeler ve eklemeler yaparak modlamayı desteklemeye devam etmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca Steam Atölyesi'nin gelecekteki bir güncelleme olarak planlandığını da doğrulayabiliriz. Böylece yeni modlara kolaylıkla erişebilir ve bunları paylaşabilirsiniz.


Mount & Blade II: Bannerlord - Modlama Kiti ile fikirlerinizi hayata geçirin

Vay be! Bu, üstesinden gelmek için oldukça fazlaydı, ancak yine de birkaç büyük soruyu cevapsız bıraktık. Esasında oyunun tam olarak ne zaman ve hangi platformlarda çıkacağı. İlk olarak, tam sürüm için mevcut planlanan tarihin 2022'nin ikinci çeyreği olmasıyla erken erişimin gelecek yıla kadar devam edeceğini söyleyerek bu noktada açık sözlü olmak istiyoruz. Oyunun o tarihte hâlâ hazır olmadığını hissedersek eğer o zaman çıkışı erteleyeceğiz. Platformlara gelince, oyunun konsollara geleceğini doğrulayabiliriz, ancak henüz bu konuda daha fazla ayrıntı paylaşamıyoruz.

Son olarak, devam eden desteğiniz için teşekkür etmek için bir dakikamızı ayırmak istiyoruz. İster oyunu erken erişimde desteklemek, ister oyun çöküş dosyalarını göndermek ve hata raporları oluşturmak, ister forumlarımızda geri bildirim paylaşmak ya da sadece bu gönderiyi okumak için zaman ayırmak yoluyla olsun, gerçekten, gerçekten desteğiniz için müteşekkiriz. Teşekkürler!
 
En sonunda gelecek planlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim. Açıkçası bu kadar zaman içinde düşen beklentilerimizi karşılayan bir paylaşım. Yani en azından gelecek planı paylaşılmış oldu. Oyuna arada bir bakan ya da yeni almak isteyenler için cazip bir metin olmuş. Forumu sürekli takip edenleri memnun eder mi bilemiyorum. Bu paylaşımın içeriğine bakınca 2022'de tam sürüm çıksa bile oyunun beklentileri karşılamayacağına ve Bannerlord 2-3 sene sonra oynamanın daha mantıklı olduğuna karar verdim. Bannerlord'u sizden beklenen, yıllar boyunca taahhüt ettiğiniz noktaya bir gün getirebilirsiniz umarım.

"Beni Kalradyalı mod geliştiricilerine emanet ediniz." Derthep
 
Güzel bir açıklama olmuş. Bu kadar net bir plan daha önce paylaşılmamıştı. Teşekkürler.

Ara ara bu tarz geri bildirimler, gidişat durumu, yol haritası paylaşılırsa herkes önünü görmüş olur. Heves kaybı yaşamaz isyan etmez.
 
Özel serverlerin tam sürümden sonra paylaşılacağını duymak oldukça mutlu etti, PW+PK 500 saat geçirmişimdir; Kingdoms modunu iple çekiyorum :smile: İçerik manasında olmasa da oynanışa etki edecek çok dinamik gelecek gibi ayrıca.
 
Güzel bir paylaşım. Sonunda bir şeyler duymak güzel. Umarım Emote sistemi de eklenir çünkü yalnızca cheer animasyonları yetersiz. Eğer okursan bunu MardA bey lütfen bu emote sistemini de üsttekilere çıtlatırsanız çok hoş olur. Rol yapma açısından da güzel bir eklenti bence.
 
Yapay zeka ile ilgili özellikle savaşlarda askerlerin birbirine yumak gibi yumuluverip ilk ok atışından sonra 3 dk da 500 e 500 savaşın bitmesi düzeltilsin gerisi hikaye...
 
Yapay zeka ile ilgili özellikle savaşlarda askerlerin birbirine yumak gibi yumuluverip ilk ok atışından sonra 3 dk da 500 e 500 savaşın bitmesi düzeltilsin gerisi hikaye...
Yani evet normalde böyle bir problem var eğer askerleri bası boş bırakıp F1+F3 yapınca bu yazdığın başa geliyor ama orduya düzgün emir verip sürekli komuta edince bu problem pek kalmıyor. Ben ordumu genelde parça parça bölüyorum örneğin 40'arlı olarak ve parça parça sağdan soldan gönderince öyle yumulma durumu pek kalmıyor. Böldügüm grubu emrederek geri çağırabiliyorum sonra. Bu arada 500v500 hiçbir savaşım çok nadir 3dakika gibi bir sürede bitti bunun için çok kuvvetli bir ordunun köylü takımı gibi bir orduyla falan savaşması gerekiyor bence. Asıl sıkıntı kuşatmalarda. Savunan taraf avantajını hissettirmiyor oyun şu anki haliyle eğer bir kaleyi 100 kişi savunuyorsa bizim oraya 250-300 kişi getirmemiz gerekiyor bence ama 100 kişilik bid ordu ile de başabas giderek kaleyi ele geçirme durumu söz konusu oluyor. Kalenin avantajıni hissedemiyorsun bu sefer
 
Bozuk Üslup
ya madem yetiştiremiyorsunuz, berbattan hallice animasyon vb yapıyorsunuz kim niye oturup da fil tasarladı ***değiştirildi*** ara sahne diye beklettiğiniz şey cidden buysa yuh cidden. modculara versek daha iyi "ara sahne" çıkarırlardı
 
Last edited by a moderator:
Harbiden o ara sahne nedir ya? Warband'in evlenme töreni bile daha hissiyatlıydı. Umarım bu değiştirilir.

Onun dışında aylardır beklenilen bir listede neredeyse yeni bir şey yok. Savaş alanı sistemi, savaş emirleri vs zaten geleceğini bildiğimiz şeylerdi. Koskoca bir yazı yapmışlar ama içi boş. Sürprizlerimiz olacak diye laf arasında geçirmişler de onlarında ne olduğu meçhul.
 
Harbiden o ara sahne nedir ya? Warband'in evlenme töreni bile daha hissiyatlıydı. Umarım bu değiştirilir.

Onun dışında aylardır beklenilen bir listede neredeyse yeni bir şey yok. Savaş alanı sistemi, savaş emirleri vs zaten geleceğini bildiğimiz şeylerdi. Koskoca bir yazı yapmışlar ama içi boş. Sürprizlerimiz olacak diye laf arasında geçirmişler de onlarında ne olduğu meçhul.
Açıkçası ara sahne warband'deki düğünün çerçeveli halinden farksız. Ama tabii ki bu bir bahane değil. Daha uzun, animasyonu bol ve siyah plan yerine arkaplanı olan animasyonlar görmek daha iyi olur. Ama şu anki haliyle de benim için ok. Kalan dediklerine de katılmamak elde değil maalesef. Gözüme yenilik olarak gelen tek şey savaş ortam sesi oldu. Bu arada birkaç ay önce Nvidia Omniverse diye bir şeyin reklamı olmuştu, bu animasyonlar o sistem ile mi yapılıyor acaba?
 
owmaygat en azından gelecek planlarını öğrendik 1.5 yıl sonrada olsa.Oyunu 2025 de modlarla oynayabileceğiz anlaşılan.
 
10 yıl önce duyurulup, 8 yıldır olmayacak vaatleri verip, daha tam sürüme çıkamadan ölü oyuncu sayısına sahip bir oyun nasıl yapılır ektedir.
 
10 yıl önce duyurulup, 8 yıldır olmayacak vaatleri verip, daha tam sürüme çıkamadan ölü oyuncu sayısına sahip bir oyun nasıl yapılır ektedir.
Oyunu aktif olarak 15k oyuncu oynuyor, oyun ölü değil. Bu rehavetleri de oyunun hâlâ aktif olarak oynanmasından geliyor muhtemelen.
 
15k yeni bir oyun için iyi bir sayı değil. Multiplayer gir bakalım oyuncu bulabiliyor musun. Gün içinde 8k ya düştüğü de oluyor ki yine 5k oynanan Warband'e göre büyük rezillik
Yo değil, 15k çıkışından bir sene geçmiş bir oyun için gayet normal, hatta iyi bile. Sp sandbox bir oyunun ölü olup olmadığını da mp oyuncu sayısına bakarak ölçemezsin -ki yenilikler ve custom serverlerla yine iyi bir oyuncu sayısına ulaşacaktır.
 
Yo değil, 15k çıkışından bir sene geçmiş bir oyun için gayet normal, hatta iyi bile. Sp sandbox bir oyunun ölü olup olmadığını da mp oyuncu sayısına bakarak ölçemezsin -ki yenilikler ve custom serverlerla yine iyi bir oyuncu sayısına ulaşacaktır.
Çıkışından 6 yıl geçmesine ve sadece sp olmasına rağmen bu oyundan fazla oyuncu sayısına sahip oyunlar olduğu sürece bu oyunun oyuncu sayısına kimse yüksek diyemez. Yeni çıkan oyunun multiplayer modunda yarım saat oyuncu bekliyorsam da kimse yeterli diyemez. Oyunun ana odağı sp olduğu kadar multiplayer da.
 
Çıkışından 6 yıl geçmesine ve sadece sp olmasına rağmen bu oyundan fazla oyuncu sayısına sahip oyunlar olduğu sürece bu oyunun oyuncu sayısına kimse yüksek diyemez. Yeni çıkan oyunun multiplayer modunda yarım saat oyuncu bekliyorsam da kimse yeterli diyemez. Oyunun ana odağı sp olduğu kadar multiplayer da.
Söylediklerine katılıyorum ama bence oyunun ana odağı hep SP deneyimi oldu. Bannerlord'da MP 2. Planda. Benim gözlemlediğim bu. Zaten başlarında optimizasyon, dengeleme, Feature eksikliği gibi dertler olduğu sürece de bu durum değişmeyecek gibi. Eğer öyle olmasaydı şu anda Captain's Mode' da farkli farkli haritalarla oynuyor olurduk
 
Çıkışından 6 yıl geçmesine ve sadece sp olmasına rağmen bu oyundan fazla oyuncu sayısına sahip oyunlar olduğu sürece bu oyunun oyuncu sayısına kimse yüksek diyemez. Yeni çıkan oyunun multiplayer modunda yarım saat oyuncu bekliyorsam da kimse yeterli diyemez. Oyunun ana odağı sp olduğu kadar multiplayer da.
Eu sunucuları gayet aktif aslında, girdigin saatin farklı olduğunu tahmin ediyorum. Eh, çok iyi veya iyi bilinen örneklerle ortalama bir sandbox oyununu karşılaştırmak da mantıklı değil. Kendi türü için gayet normal oyuncu sayısı.
 
Back
Top Bottom