Top 10 Warband Mod Sıralama Anketi (SP & MP) MP Sonuçları Açıklandı!

Lütfen Favori Single Player Modunuzu belirtiniz.

• 1257 AD

Votes: 22 31.9%
  • Brytenwalda

Votes: 25 36.2%
  • Europe 1200

Votes: 8 11.6%
  • Floris Mod Pack

Votes: 2 2.9%
  • Freelancer

Votes: 11 15.9%
  • Native Expension

Votes: 6 8.7%
  • Peloponnesian War

Votes: 3 4.3%
  • Prophesy of Pendor Prophesy of Pendor

Votes: 1 1.4%
  • Warband Battle Size Changer v1.5

Votes: 6 8.7%
  • The Last Days Of The Third Age Of Middle Earth (M&B)

Votes: 21 30.4%

• Total voters
    69
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
2xj9f.png

Merhaba Arkadaşlar,
Bildiğiniz gibi Mount & Blade mod topluluğuyla paralel büyüyen bir oyun. Diğer oyunlardan belki farklı kılan özelliklerinden bir tanesi de budur. Fakat aklıma bir soru takıldı, Neden en iyilerini belirlemiyoruz diye. Tabii ki resmi bir oylama vs değil bu. Sadece Türkçe Forum gezginlerinin oyundaki modlara bakışını ve yorumlarını bekliyoruz. Eğer beklediğim ilgi gelirse bir sürprizde yapabilirim.  :cool:

Bilgi kirliliği ve Spam olmaması adına bir kaç önemli hususa değinmek istiyorum;
  • -Konuya mesaj atarken ilk mesajı okumadan yorum atmamanız önerilir.
  • -Konuya atacağınız mesajın içeriği şu şekilde olmalıdır:
    X MOD:
    X mod, isteiğini oyuna aktarmış, başarılı bir mod. Beni şu bu nedenlerden dolayı kendisine bağladı o yüzden oyum X moda.

Y MOD:
    Y mod, isteiğini oyuna aktarmış, başarılı bir mod. Beni şu bu nedenlerden dolayı kendisine bağladı o yüzden oyum Y moda.

Z MOD:
    Z mod, isteiğini oyuna aktarmış, başarılı bir mod. Beni şu bu nedenlerden dolayı kendisine bağladı o yüzden oyum Z moda.
  • - Oy veren üyelerin konuya konuyla ilgisi olmayan mesajlar atmaları yasaktır.
  • - Herkesin 3 Oy hakkı olacaktır.
  • -"Bu mod neden yok?", "Şu niye yok?", "Sen kimsin de bunun kararını veriyorsun lan !?" tarzı mesajlar okumak istemiyorum, yazmayın.
  • - Eğer bu modlardan hiçbirini oynamadıysanız, lütfen oy kullanmayın.
  • - Unuttuğum şeyler olabilir ekleyebilirim daha sonra. Sizde bu kural olmalı diye belirtebilirseniz sevinirim. :smile:

İlk bir hafta 15 tane Multiplayer Warband modunu oylayacağız. 1 hafta sonra 10 Single Player Warband ve M&B moduna geçecek sıra. En çok oy alandan en az oy alana dek bir sıralama olacak.

Multiplayer Mod Oylama Sonuçları!
1.) C-RPG & Strategus 47 (19.5%)
crpg.jpg

Warband'in çıkışına yakın bir tarihte çıkmasıyla beraber, büyük bir kitleyi kendine çekerek kendine has bir topluluk oluşturmuş olan C-RPG, Halk oylamasında oyların %19.5 gibi bir değerini alarak ilk sıraya oturdu. Üyelerin bu modu sevmesinin en büyük nedeni ise oyunculara devamlılık sağlayarak, belkide M&B'in en çok istenen özelliğini getiren bir mod oluşu. MMORPG Tarzı bir Mount & Blade'i kim istemez ki?

Mod hakkında Bazı Görüşler:
Belendor said:
cRPG, bence Warband'ı gerçek bir Online Oyun'a dönüştürme adına çok önemli bir girişim. Devrim niteliği taşıyan (Yine.) bir sistem oluşturuldu.

Iymore said:
cRPG- Oyun saatimin 600'üzden fazlasını cRPG'de geçirdim. Level atlama ve istediğim class/zırh ile multiplayer oynama çok iyi oluyor. Yani singleplayerda yaptığımız karakter ile multiplayer oynayabiliyoruz bir nevi.

2.) Ottoman 1453 41 (17%)
2i9jo1y.png

Geçtiğimiz sene 558. yıldönümü tarihine yakın bir zamanda TaleWorlds Forumlarında 1453 Ottoman adında bir konu açıldı. MP için hazırlanan, İstanbul'un Feth'ini konu alan bir mod. Eğer Türkçe Forum'un Mod geliştirme bölümüne yabancı değilseniz bu temalı bir çok modun başlayıp malesef öldüğünün de farkındasınız. Fakat bu projenin ardında, yıllar evvel Rise of the Khergits'i çıkaran ekip duruyordu. Uzun sürelik bir çalışmanın ardında mod tamamlanmış, ve İstanbul'un Fethi yıldönümünde yapılan etkinliğe büyük bir çoğunluk katılarak bu modu değil, Türkçe Forumun modunu yaşattırlar! İşte belkide bu yüzden Türkçe Forum Ahalisi Ottoman 1453'ü ikinci sıraya koydu! Mod yapımcılarına bir kez daha bu güzel ve tarihi mod için teşekkürler!

Caliph said:
Yürü ottoman, kim tutar seni.  Osmanlı modumuzun bu kadar ilgi görmüş olması çok hoş, sevindim şahsen. Kahrolsun crpg emperyalizmi, yaşasın osmanlı devrimi.

2.) Persistent World Mod 29 (12%)
logosigy.png

Bir düşünün, koskoca bir harita, 5 tane kral, 1 tarafsız köy ve yıllardır süre gelen bir savaş! Ve siz bu savaşın içinde ister bir asker, ister bir kral, ister bir yamak isterseniz de silahtar bile olabilirsiniz! Kulağa hoş geliyor değil mi? Sonsuz RP'ler ve müthiş bir hikayenin bir parçası olmak her modun veya her oyunun sağlayabileceği bir şey değil. Geçirilen onlarda eğlenceli saat sonrasında Türkçe Forum bu modu 3. sıraya yerleştirmekle hata etmiş gibi görünmüyor...

Juggler said:
Sadece PWMod

Çünkü bu kadar eğlenceli bir şey olamaz. Önünüze yığınlarca seçenek sunuyor. Kocaman haritaları var. Dolup taşan serverları var.

Mansiyon:

Mount & Musket: Battalion 27 (11.2%)
battalionsigmusket3.png

Mount & Blade Dünyasında ki belkide en detaylı modlardan bir tanesi. Napolyon Savaşlarında, İngiltere ve Fransa arasındaki dünyaca ünlü savaşlardan tutunda Rus ve Prusya arasındaki mücadeleleri, Napolyon'un emri altında yaşamak isteyenler, bu modu kaçırmasın derim.

Vikingr 19 (7.9%)
vikingrfont_06-1.png

Bizim atalarımız Orta Asya'da at sürerken, Avrupa'yı bizden önce titreten bir ulus daha vardı. Vikingler. Nordik kültürün en önemli ve bilinen temsilcilerinden Vikingleri, İngilizler, Ruslar ve Saksonlar ile olan mücadeleyi, muhteşem efektleri ve yeni oyun modlarıyla Mount&Blade dünyasında yaşamak isterseniz Vikingr tamda size göre!

Diğer Sonuçlar:
Elven Path 8 (3.3%)
Festung Breslau (WW2) 5 (2.1%)
Hornburg 2 (0.8%)
Hunt Mod 5 (2.1%)
Invasion 14 (5.8%)
Mount&Gladius 5 (2.1%)
Nord Invasion 10 (4.1%)
The Deluge 13 (5.4%)
Wild Wind 4 (1.7%)
WWII: China Battlefield 12 (5%)

Oylanacak Modlar:
Multiplayer:
  • C-RPG & Strategus
  • Elven Path
  • Festung Breslau (WW2)
  • Hornburg
  • Hunt Mod
  • Invasion
  • Mount&Gladius
  • Mount & Musket: Battalion
  • Nord Invasion
  • Ottoman 1453
  • PWMod
  • The Deluge
  • Vikingr
  • Wild Wind
  • WWII: China Battlefield

Single Player:
  • 1257 AD
  • Brytenwalda
  • Europe 1200
  • Floris Mod Pack
  • Freelancer
  • Native Expension
  • Peloponnesian War
  • Prophesy of Pendor
  • The Last Days Of The Third Age Of Middle Earth
  • Warband Battle Size Changer v1.5

Konunun sabitlenmesi hakkında bir isteğim yok ama yararlı bir konu olacak ise sabitlenmesi de yararlı olacaksa neden olmasın? :smile:

-Haddingjar'a başlık için teşekkürler.

cRPG

Level sistemi olduğu için

Hornburg

LOTR hayranlığım var zaten bu mod ile daha güzel oluyor

Battalion

Kendimce çıkan en iyi tüfekli mod çok severim.

Evet güzel bir konu. :smile:

Ve arkadaşlar rica ediyorum oynadığınız modlara göre değerlendirin. Benim gibi bu modlardan hiçbirini oynamadıysanız, oy kullanmayın.

M.Arda kurallarına uymayan arkadaşları rapor edersen bizzat cezalarını veririm. Diyordum ki nickini yazarken senin de Moderatör olduğun aklıma geldi. Konuyu sabitlemeye gerek yok bence. Zaten pek altlara düşmez. :smile:

Deli Paşa said:
Evet güzel bir konu. :smile:

Ve arkadaşlar rica ediyorum oynadığınız modlara göre değerlendirin. Benim gibi bu modlardan hiçbirini oynamadıysanız, oy kullanmayın.

M.Arda kurallarına uymayan arkadaşları rapor edersen bizzat cezalarını veririm. Diyordum ki nickini yazarken senin de Moderatör olduğun aklıma geldi. Konuyu sabitlemeye gerek yok bence. Zaten pek altlara düşmez. :smile:

Güzel kural ekliyorum. :smile: Ben alacağımı alayım gerisi yalan zaten sabitleme adına. :razz:

Mount&Gladius
Klanları,Lejyonları olduğu için,Oyunda galya ve roma birlikleri çok iyi yansıtılmış

PW
Ortaçağı yaşıyormuşsun gibi zevkli oluyor,oyuncu sayısı çok fazla oluyor,

MM Russia
Bundada çok oyuncu var ve çok başarılı bir tüfekli mod,top kullanma,ateş etme,süngüleme animasyonları çok iyi olmuş

Güzel bir konu

cRPG
Role playing, yani level atlama, benim içimdeki M&B mmorpg isteğini kaldırıyor.

Nord Invasion
Nordlarla oynamayı severim.

PW
Çok gerçekçi, böyle modların olmasına seviniyorum.

the deluga 4 evah

Yazılarınızın tümünü veya büyük bölümünü, büyük harfle, renkli, kalın, yahut farklı fontla yazmayınız. Deli Paşa

Festung Breslau
2.Dünya savaşı türü oyunları severim.

WWII:China Battlefield:
Dediğim gibi 2. dünya savaşı oyunlarını severim ve bu modda çok daha farklı fonksiyonlar,animasyonlar var.

Mount and Musket:Battalion
Gerek animasyon olsun gerek araç gereç herşeyiyle süper bir mod.

The Deluge

Oyuna yepyeni siper kazma, kayık sürme, top ateşleme, kargı kırılması gibi milyonlarca şey eklemiş.

Mount&Musket Battalion

100 kişiye ulaşan süper savaşları var. Animasyonları da güzel.

Elven Path

Oyuna fazla birşey eklemese de eğlenceli bir mod.

The Deluge, hoş geldi. cRPG, eh yani biliyorsunuz artık, Festung Breslau, mükemmel.

The Deluge, sadece yeni shaderların olması ve oyuna Havok motorundan baz alınarak işlenmiş olması bile benim için yeter. Onun dışında Slawomir'in kodculuğuna hayranım, tek sorunları model kaliteleri.

Nord Invasion, iki tane çok popüler modu birleştirdiler. Yepyeni bir sistem ortaya çıkardılar, MP görevleri, achievementları. Devrim niteliği taşıyan bir mod.

cRPG, bence Warband'ı gerçek bir Online Oyun'a dönüştürme adına çok önemli bir girişim. Devrim niteliği taşıyan (Yine.) bir sistem oluşturuldu.

Ottoman 1453, elimde olmayan nedenlerden ötürü seviyorum. Artık gurur mu dersin...

Eyvallah. :smile: İki hafta sonunda başka başka anketler koyarak, bu konuyu Mod Geliştirme'nin ana anket konusu vs. de yapabiliriz aslında. Oyuncuların görüşlerini bildirmeleri adına yararlı olacaktır. Ne dersin?

efsane007 said:
Burdakilerin hangiisi Sp  birde bu ottoman 1453 event için yapılmıs bir mod sanırsam burda diplomacy ve dıer Spler yok

Ya bazen hakketen düşünüyorum da ...

Beğendiğiniz 3 MP Modu Seçiniz.

Back
Top Bottom