[SP] M&B Warband II (Mini Mod) - Kaldırıldı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

nickname77

Banned
8bzlj7.jpg

Uyarı! Konunun aşağısında çeşitli bugfixler olacaktır.Özellikleriyle birlikte indirme linkleri mevcuttur.Oyundaki hataları bugfixler sayesinde önleyebilirsiniz.

Giriş:
Arkadaşlar 2 gündür uğraştığım bir mini mod var.İsmini Warband II koydum çünkü oyunun orjinal yapısının dışına fazla çıkılmayacak, warbanda yeni bir hava katacak mod yapıyorum.Baştan söyleyeyim modül sistem kullanıyorum ve henüz 2 gündür mod yapımına sardım acemiyim yani :smile:.O yüzden bazı konularda bana yardım ederseniz sevinirim yazının en aşağısına yardım edebileceğiniz şeyleri yazarım.Aslında burada paylaşmayacaktım kendim ve arkadaşlarım için hazırlıyordum. Ama buraya da ekledim yine belki oynamak isteyen olur diye.Modun 3 gününde v0.1 sürüm bugün çıktı.
Ben modu daha da geliştirmeye çalışacağım, fikirlerinizi belirtirseniz bana yardımcı olursunuz.Son olarak yukarda da söylediğim gibi aşağıda yardım edebileceğiniz konuları eklerim zamanla benden daha tecrübeliyseniz o konularda yardım edebilirsiniz.

Senaryo:
Aslında pek bir değişiklik yok oyunu başlangıç tarihi 3 mayıs 1961,biz daha önce kalradya ya geliyoruz 23 nisan 1257'de ama çeşitli bir nedenden dolayı burada 1 hafta kalıp geldiğimiz yere geri dönüyoruz.Aradan beş yıl geçiyor ve tekrar geliyoruz ama bu sefer maceraya kesinlikle atılıyor kalradyadan geri dönmek yok.

Özellikler:
-Yeni 2 adet krallık, 7 lord eklendi.
-Svadya Krallığı (Doğu-Batı) askerleri sıfırdan düzenlendi.Ek olarak 1 yeni asker eklendi.Askerlerin güçleri ayarlandı.
-Yiyeceklerin sayısı 2 kat arttırıldı.
-Yeni zırhlar eklendi.(kılıç ve at da ekledim ama hata verdiği için çıkardım)
-Kundaklı yay ve okların sayıları arttırıldı. (80-90)
-Sığırlar bizi takip ediyor.
-Handa içki ısmarlama fiyatı 400 dinar.
-Turnuva kazanıldığında ki nam , para ve tecrübe arttırıldı.(Abartılmadan)
-Handaki paralı askerlerin fiyatları biraz düşürüldü ve sayıları arttırıldı.(Abartılmadan)
-Köylerden daha fazla asker toplayabiliyoruz. (Max:25)
-Savaşlardan gelen tecrübe %25 arttırıldı.
-Kundaklı yaylar tek seferde art arda 2 atış yapabiliyor.
-Oyun tarihi değiştirildi.
-Haydut kiralama eklendi.(Nasıl kiralandığını bilmiyorum öğrenirsem yazacağım)
-Dhirim şehri içi düzenlendi.
-Şuan aklıma gelmeyen bazı şeylerde oyunda olabilir bazılarını ekledim mi eklemedim mi emin değilim.
Örneğin kral olunca diğer lordlardan görev almama yı ekledim mi eklemedim mi emin değilim.Modu oynayıp burada yazmayan bir özellik gördüyseniz bildirin.
-Kral olunca diğer lordlardan görev almamayı eklemişim kodlarını gördüm.Ama oyunda henüz krallık kurup kral olmadığım için denemedim.

Eski Görseller(yapım aşaması):
ylqMLy.png

2kagZj.png

ngl7E0.png

EqDYrA.png

Ql2A7Z.png

4kzgGA.png

95N43r.jpg

AqzmMQ.jpg

rV1ZZN.jpg

Yeni görseller (v0.1):
ponGbz.jpg

zVMJz7.jpg

DRDyp3.jpg

oZVOzq.jpg

GkD9o2.jpg

Bana yardım edecebiliceğiniz konular:
Şuanlık yardım edilecek birşey yok.

Oyun hataları(bugları):
Ben fazla oynama fırsatı bulamadım.Sadece şuanlık bir bug buldum oda en başta tüccarla konuştuktan sonra bölgeden ayrılmamaydı.Onun çözümü de hile kullanıyorsanız,kapatın ve haydutu hilesiz öldürün.Hile kullanmadığınız halde eğer bugla karşılaşırsanız.Hemen tekrardan yeni bir oyun açın düzelir.Ayrıca yine en başta yeni oyun başlattığınız da sol tarafta kırmızı yazılar çıkıyor sonra 5 sn sonra kayboluyor o önemli birşey değil.
Konuyu düzenlerken bir bug daha buldum.Oyuna başladığınızda svadyalılardan aldığınız ilk gönüllü askerler 2.seviye yani eğitimli kılıçlı oluyor ondan sonra topladığınız askerler de sorun yok hepsi svadyalı kılıçlı :smile: bu çokta kötü birşey olmamış sanki :grin:
Yeni buglar bulursanız konu altına yazın.Ben bulduğum bugları fixlerini konunun aşağısına ekliyorum.

İNDİRME LİNKİ(50,9 mb):
Link kaldırıldı.

Ek olarak modun module system dosyalarını da veriyorum.Bağımsız olarak modu geliştirebilir kendi zevkinize göre şekillendirebilirsiniz.(Özellikle benim gibi acemiler için).Hatta ortaya iyi şeyler çıkaran olursa isterse konuya geliştirilen modu ekleriz.

Warband II Module_system indir:
Link kaldırıldı.

Bugfixler:
Bugfix 1:
Bugfix 1 Özellikleri:
Svadya arbaletçisi zırh sorunu giderildi.
Oyunu yeni eklenen zırhların adı ingilizceden türkçeye çevrildi.
Trooplardaki yazım yanlışı giderildi.

Link kaldırıldı.

Bugfix 2:
Kral olunca lordlardan emir almama özelliği eklemiştik fakat bu özellik kral olmadanda da çalışıyor.
Hal böyle olunca hiçkimse den kral olmadığımız halde görev alamamak sıkıcı oluyor.
Bu bugfixle bu özellik oyundan kalkacaktır.
Ama bu durum sizin canınızı sıkmıyorsa zaten kimseden görev almama gerek yok hemen krallığımı
kuracağım diyorsanız siz bilirsiniz :smile:

Link kaldırıldı.
Bugfix 3:
Bugfix 3 Özellikleri:
Köylerden çıkması gereken sadece ilk seviye askerler iken diğer terfi edilmiş
askerlerde çıkıyordu bu fixle bu sorun ortadan kalktı.
Sadece bu fixi yaptıktan sonra ufak bir bug oluşuyor
oda köylere tıkladığınızda saldırma ekranı çıkıyor.Sığır çal v.s filan oluyor.
Eğer köyden asker alacaksanız o çıkan ekrandan unut gitsin'e tıklayın
ve sonra gönüllü toplaya tıklayın.

Link kaldırıldı.

Oyunun gidişatını önemli ölçüde etkiyen buglar tespit ettim çok uğraşmama rağmen çözemedim.O yüzden indirme linklerini kaldırıyorum.Bir bugu çözerken diğer buglar çıkıyor hepsi birbirine karıştı.Daha fazla çalışıp daha iyisini yapmam gerek o yüzden modu kaldırıyorum.İlginiz için teşekkürler inşallah sorunsuz başka modlarda görüşmek üzere :smile:

Yeni itemler ekleyebilir, kale ve şehirleri düzenleyebilir ve yeni görevler ekleyebilirsen çok güzel olabilir diye düşünüyorum. Başka bir ad bulmalısın bence. Başarılar..

Teşekkür ederim item ekleme aklıma geldi. Kale ve şehirleri düzenlemem imkansız çünkü edit mod açılmıyor.Yeni görev becerirsem ekleyeceğim. Başka bir ad neden bulmalıyım. Yoksa Warband II olunca çok resmi mi durdu :grin:

nickname77 said:
Teşekkür ederim item ekleme aklıma geldi. Kale ve şehirleri düzenlemem imkansız çünkü edit mod açılmıyor.Yeni görev becerirsem ekleyeceğim. Başka bir ad neden bulmalıyım. Yoksa Warband II olunca çok resmi mi durdu :grin:
osp itemler ekleyebilirsin. Kale ve şehirleri düzenlemek kolay aslında erozbeyin dersinde var. Evet resmi durdu :grin:

Ben bir ders görmüştüm osp bir otağ vardı.Ama edit mod sol yan tarafta açılmıyor mouse üzerine getirince değişiyor ama gözükmediği için şehir düzenlemesi yapamam.Ama yardım etmek isteyen olursa benim yapamadıklarımı yapabilir

nickname77 said:
Ben bir ders görmüştüm osp bir otağ vardı.Ama edit mod sol yan tarafta açılmıyor mouse üzerine getirince değişiyor ama gözükmediği için şehir düzenlemesi yapamam.Ama yardım etmek isteyen olursa benim yapamadıklarımı yapabilir

edit modu açtıktan sonra ALT + enter yap. kapadıktan sonra da tam ekrana dönmek için yine ALT + enter yap.

Başarılar.

Hun said:
Başarılar

HyperCharge said:
nickname77 said:

edit modu açtıktan sonra ALT + enter yap. kapadıktan sonra da tam ekrana dönmek için yine ALT + enter yap.

Başarılar.

Hepinize teşekkürler edit mod oldu bakalım birşeyler çıkaracakmıyız ortaya? :smile:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom