Mod Çakışma Sorunu!

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar oyunu başlatırken şöyle bir çakışma hatası veriyor bende ne olduğunu tam anlayamadım o yüzden foruma danışmak istedim.

İşin garip tarafı Hayır'a basınca oyun başlıyor hatta sefere falan girebiliyorum, ancak hata verdiğine göre birşey vardır illa ki, ne yapmam gerekiyor bu hatayı gidermek için?

Birde Başlatıcıda modların yanında kırmızı ünlem işareti veriyor bütün modlar için aynı ünlem mevcut bu neden kaynaklanıyor?

Valla oyunu bugün indirdim ve hep güncel 1.7.0 ile uyumlu modları indirdim. Ona rağmen bu hata ile karşılaşıyorum.

Birde mod sırasını neye göre nasıl düzenleyeceğiz yaklaşık 20 tane mod var. Yardımcı olabilir misiniz?

pek mod kullanmadıgım için sıralama nasıl yapılıyor tam bi bilgim yok ama verdigi hataya bakılırsa,sorun çok büyük ihtimalle sıralama ile alakalı.native,sandbox gibi dosyalardan önce yüklenmesi gereken sonra yükleniyor filan diyor,yani sıralama hatalı demekki.

pek mod kullanmadıgım için sıralama nasıl yapılıyor tam bi bilgim yok ama verdigi hataya bakılırsa,sorun çok büyük ihtimalle sıralama ile alakalı.native,sandbox gibi dosyalardan önce yüklenmesi gereken sonra yükleniyor filan diyor,yani sıralama hatalı demekki.
Valla dediğiniz gibi olabilir. Olmadı tek tek denerim ama hataya rağmen oyun düzgün bir şekilde çalışıyor ve oynanıyor. Hata ekranın da hayıra basıp devam ediyorum görmezden gelir gibi oyun direk açılıyor hatasız. İnternetten baktığım kaynaklara göre dizilim yaptım aynı sadece tek bir moda hata veriyor ben onuda bi başa bi sona bir de ortalara falan koydum hala o modda hata vermeye devam ediyor.

Valla dediğiniz gibi olabilir. Olmadı tek tek denerim ama hataya rağmen oyun düzgün bir şekilde çalışıyor ve oynanıyor. Hata ekranın da hayıra basıp devam ediyorum görmezden gelir gibi oyun direk açılıyor hatasız. İnternetten baktığım kaynaklara göre dizilim yaptım aynı sadece tek bir moda hata veriyor ben onuda bi başa bi sona bir de ortalara falan koydum hala o modda hata vermeye devam ediyor.
dedigim gibi pek mod kullanmıyorum ben,oyun henüz tam sürüm olmadıgı için modların sorun çıkartma ihtimali daha yüksek.çünkü adamlar modu yapıyor,oyun 5-10kb lik küçücük bi güncelleme getirince modda sorun çıkıyor.ama tam sürüm çıktıgında kullanırım diye modlara bakıyorum tabi fırsat buldukca,sanırım her modun açıklama kısmında yazıyor sıralamasını şu şekilde yapın diye.mod konularında özellikle Royalus kardeşim daha ilgili ve bilgili.belki o bilir sorunun nasıl çözülecegini...mesela modlarla ilgili bi sabit konusu var,orada özellikle yazıyor sıralamayı dogru yapmanız gerekiyor diye.bide şu resmi eklemiş :
mod-listesi.png

Back
Top Bottom