Kalradya Siyaset Arena

Oyunu kime veriyorsunuz?

• Kalrad-Yurt

Votes: 8 66.7%
  • Milli Yükseliş

Votes: 4 33.3%

• Total voters
    12
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Event #5

Nord Denizi'nin kuzeyinde bulunan küçük ada devletleri,birleşerek Kuzey Konfederasyonu'nu oluşturdular. Devlet yayınladığı haritada Kalradya'nın Nord Bölgesi topraklarını da sınırları içine kattı.

Bistüri said:
Event #5

Nord Denizi'nin kuzeyinde bulunan küçük ada devletleri,birleşerek Kuzey Konfederasyonu'nu oluşturdular. Devlet yayınladığı haritada Kalradya'nın Nord Bölgesi topraklarını da sınırları içine kattı.

O nasıl oluyor? Ne kadar güçlüler, toprakları ne kadar? Mantık arıyorum şu an

Milletvekili seçilenler listesi:

-Joseph von Armstrong
-Gustaf Armfelt
-Ögeday Beğ
-Kara Bey
-adsız.png

Joseph von Armstrong'a Başbakanlık ve hükumet kurma yetkisi veriyorum.

Cumhuriyet Başsavcısı
Elrohir Oronrá

gazed120b.gif

Hakany von Carstein, el altından direnişçilere silah ve mühimmat veriyor.

Sevgili yoldaşım Landuin d'Mousillon;

Bağımsızlık için verdiğimiz mücadelede; dış güçlere karşı olan tutumumu bilmektesiniz. Bu konuda doğudaki birliklerimiz için fedakarlık yaparak önemli ölçüde silah ve mühimmat yardımı yaptım ancak hükümet ve gazeteleri bundan en ufak şekilde bahsetmedi. Bir takdir bile görmedim. Bu vesileyle artık kurtuluşun ve bu yozlaşmış zihniyetin tamamen biz bağımsızlık savaşçılarına kaldığını kanıtlamış oldum. Mevcut silah sevkiyatını arttırarak yeni seri silah ve mühimmatları Shariz'in arka sırtlarındaki tepede bulunan palmiye ağacının altına gömmüş bulunuyoruz. Bölgede herhangi bir devriye karakolu ya da yerleşim yeri bulunmamakta. Herhangi bir risk teşkil etmiyor. Yakında Rodok dağlarına ve Kergit Steplerine de bu şekilde bölgeler belirleyerek sevkiyatı gerçekleştireceğiz.

Bu mektubumu okuduktan sonra yakmayı unutma. Her şey Kalradya için!

-Jelkala Ejderi​

*Mektubun üzerinde ulak için, risk durumunda imha et!* notu bulunmaktadır.

Yeni hükümet bugün saat 19.00'da açıklanacaktır. Ardından diplomatik görüşmeler başlayacak.

Hakany said:
gazed120b.gif

Hakany von Carstein, el altından direnişçilere silah ve mühimmat veriyor.

Sevgili yoldaşım Landuin d'Mousillon;

Bağımsızlık için verdiğimiz mücadelede; dış güçlere karşı olan tutumumu bilmektesiniz. Bu konuda doğudaki birliklerimiz için fedakarlık yaparak önemli ölçüde silah ve mühimmat yardımı yaptım ancak hükümet ve gazeteleri bundan en ufak şekilde bahsetmedi. Bir takdir bile görmedim. Bu vesileyle artık kurtuluşun ve bu yozlaşmış zihniyetin tamamen biz bağımsızlık savaşçılarına kaldığını kanıtlamış oldum. Mevcut silah sevkiyatını arttırarak yeni seri silah ve mühimmatları Shariz'in arka sırtlarındaki tepede bulunan palmiye ağacının altına gömmüş bulunuyoruz. Bölgede herhangi bir devriye karakolu ya da yerleşim yeri bulunmamakta. Herhangi bir risk teşkil etmiyor. Yakında Rodok dağlarına ve Kergit Steplerine de bu şekilde bölgeler belirleyerek sevkiyatı gerçekleştireceğiz.

Bu mektubumu okuduktan sonra yakmayı unutma. Her şey Kalradya için!

Z9vNXo.png

*Mektubun üzerinde ulak için, risk durumunda imha et!* notu bulunmaktadır.

Moruq silah yolladın mitingde sana teşekkür ettim ama neyse

RP dışı:
bende ordu'dan biri olarak teşekkür etmiştim,bahane buluyor herhalde oyunun başında da demişti direnişçileri silahlandırcam diye.

Bu telgraf Genelkurmay Başkanlığının emriyle tüm birliklere çekilmektedir -stop-

Kalradyada ilk demokratik seçim tamamlanmış ve yönetim boşluğu doldurulmuştur. -stop-

Ancak anarşi ve irticai faaliyetleri halen devam etmektedir.    -stop-

Bununla ilgili olarak bilgilendirme yapılacaktır. -stop-

İkinci bir emre kadar kimse muhafaza ettiği pozisyonu terk etmeyecek, ayrıca geçici görevlendirilmiş komutanlar da yerlerinden ayrılmayacak -stop-

Çok yaşa Kalradya! -stop-

Resmî Gazete
Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır.

1847 Mayıs ayında yapılan seçimler sonucu,
Kalrad-Yurt Partisi, Joseph von Armstrong
başbakanlığında iktidar partisi olmuştur.

Ülkenin yönetimi meclis hükümetidir.
Meclis başkanı Gustaf Armfelt olarak belirlenmiştir.

Kuzey Konfederasyonu ile diplomatik görüşmeler,
Ögeday Beğ ve belirlediği grubu ile olacaktır.

Geroya Devleti ile olacak diplomatik görüşmeler,
Başbakan Joseph von Armstrong ve Genelkurmay
Başkanı Bistüri Ugardson liderliğinde bir kafile ile
gerçekleştirilecektir.

Çok Yaşa Kalradya!

Brave Sir said:
RP dışı:
bende ordu'dan biri olarak teşekkür etmiştim,bahane buluyor herhalde oyunun başında da demişti direnişçileri silahlandırcam diye.

Arkadaşım bahane bulacak olsam isyancılara şirketi devrederim. Siz hükümet olmadan hükümet ağzıyla konuşma hakkını nereden buluyorsunuz? Ben mevcut hükümetten ve mevcut gazeteden bunu bekliyordum. Zira bahsettiğim gibi bunu aday partiler uğruna değil mevcut hükümete ithafen yapmış bulundum. Sözlerinizi dikkatli seçin.

Not: Ben zaten direnişçilere çalışan bir teşkilatın üyesiyim. Yani bu sistemi boykot ediyorum en başında. Kim olursa olsun.

Seçim Tarihi İlanı

Cumhurbaşkanlığı seçimleri tarihi 20 Mayıs Pazar olarak belirlenmiştir. Cumhurbaşkanı adayları en geç 18 Mayıs Cuma günü saat 21.00'a kadar Seçim Kurulu'na başvuruda bulunmalıdır. Seçilebilme yeterliliği Anayasanın 13. Maddesinde belirtildiği gibidir. Meclis dışı bir adayın adaylığını koyabilmesi için milletvekillerinin beşte ikisinin olur onayını alması gerekmektedir.

Kalradya Yüksek Mahkemesi
Seçim Kurulu

Carstein '47 Keskin Nişancı Tüfeği

Carstein '47 Keskin Nişancı Tüfeği'ni bu hafta piyasaya süreceğiz. Özellikle paralı askerler için tasarlanmış '47 model tüfeğin menzili, önceki uzun menzilli tüfeklere göre %10 arttırıldı. İsabet oranını arttırmak adına nişangahına menzil detayları eklenmiştir. Kalradya dışında özellikle Balyon ve Geroya gibi dış ülkelerden de ilgi ve talep yüksek olmuştur. Mühendislerimize bu büyük başarılarından dolayı teşekkürü ve takdiri şirket adına bir borç bilirim.

Z9vNXo.png

Mahkeme Kararı

Daha önce ertelenen duruşmanın devamında gerçekleştirilen, Ögeday Beğ'in 'seçim yasağını delme' suçundan devam eden davası sonuçlanmıştır. Ögeday Beğ'in milletvekilliği düşürülmüş olup, geçici olarak siyasetten men edilmiştir.

Karar: Ögeday Beğ'in milletvekilliği düşürülmüştür. Siyasetten 23 Mayıs Çarşamba gününe kadar men edilmiştir. Kalrad-Yurt Partisi'nin seçim listesinde Ögeday Beğ'in yerine geçebilecek herhangi bir isim olmadığından Milli Yükseliş Partisi milletvekili 3. sıra adayı KhergitLancer80 milletvekilliğine kabul edilmiştir.

Ögeday Bey'e İsimsiz Mektup

Kalradya'da baş vermiş yoz düzenin en son kurbanı olan Ögeday Bey, bu yoz düzeni yıkmak ve yerine özgür insanların yönettiği bir sistemi getirmek için başlattığımız direnişimize, yoldaşlarınızla beraber katıldığınızı görmek bizi onurlandıracaktır. Jelkala Hanı'nda çalışan kızıl saçlı garsona "Gardırop gece yarısında dans eder." diyin. O sizi gerekli kişiyle buluşturacaktır. Bu mektubu okuduktan sonra yakarak imha edin ve sizden başkasının okumadığına emin olun.

-Kalradya'nın Özgür İnsanları​

Hakany said:
Brave Sir said:
RP dışı:

Arkadaşım bahane bulacak olsam isyancılara şirketi devrederim. Siz hükümet olmadan hükümet ağzıyla konuşma hakkını nereden buluyorsunuz? Ben mevcut hükümetten ve mevcut gazeteden bunu bekliyordum. Zira bahsettiğim gibi bunu aday partiler uğruna değil mevcut hükümete ithafen yapmış bulundum. Sözlerinizi dikkatli seçin.

Not: Ben zaten direnişçilere çalışan bir teşkilatın üyesiyim. Yani bu sistemi boykot ediyorum en başında. Kim olursa olsun.
RP Dışı:
hükümet ağzı ile konuşmanın bir alakası yok, zaten görüldüğü üzere son ifaden ile zıt düşen bir şey demedim. adam direnişçi diye yapıyor dedim. sadece olanı söylüyorum sırf hoşuna gitmiyor diye sözlerimi dikkatli seçecek değilim zira sözlerimde dikkatli seçilecek bir yer de yok

Bahane buluyor herhalde ne demek? Alenen itham, tek derdimin bu olması ve geri kalan rolleri umursamıyormuşum gibi bir itham. Neyse bu gereksiz tartışmayı daha fazla uzatmayacağım. Zira yaptığım rolün hakkını vererek yaptığımı düşünüyorum.

Back
Top Bottom