Kalradya Siyaset Arena IV

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
KALRADYA SİYASET ARENA

images

Kalradya Siyaset Arena M&B Evreni olan Kalradya’da geçen bir Rol Yapma Oyunudur. Kalradya bir savaştan çıkmıştır ve savaş sonucu tüm ülkeler birleşip bir Oligarşi kurmuşlardır. Oligarşi istemeyen halk ; güvenlik açıklarından yararlanarak bir devrim gerçekleştirmiş ve Cumhuriyet Dönemi başlamıştır.

1-Oyunun düzenini bozmak yasaktır.
2-Event vermek yasaktır.
3-Tartışmaları , uzun polemiklere dönüştürmek yasaktır.
4-Oyuncular başlamadan önce kendilerine özgeçmiş yazarlar.
5-Gizli Örgütler , PM aracılığı ile kurulur. Faaliyet gerçekleştirilirse event olarak konuda bildirilir ve listeye alınır.
6-Seçim Denetleme Kurulu Kararlarına uymak zorunludur.
7-İktidar partisinin monarşi ilan etmesi yasaktır.
8-Parti Logolarında Nazi Sembolleri kullanmak yasaktır.

Başvuru Formu:

Parti Adı:
Başkan:
İdeoloji:
Milletvekilleri:
Slogan:
Seçim Müziği:
Logo:

1300 - Büyük Kuzey Savaşı ; Nordlar Wercheg’den başlayan bir harekatla Vaegir’in Kuzey Bölgelerini ele geçirdiler.
1321 - Kara Ölüm Olayı ; Svadya Krallığı’nın Uxhall Şehrinde başlayan salgın önce Svadya Krallığı’nı , sonra Rodok Krallığı’nı esir aldı.
1340 - Khergit Hanlığı ve Sarranid Sultanlığı , Samarra Anlaşması’yla birleşti. Yeni ülkenin başına soyluların oy birliğiyle karar verdikleri Sarmen Hanedanı geçti.
1400 - Svadya ve Rodok Krallıkları arasında süre gelen toprak anlaşmazlıkları yerini savaşa bıraktı.
1444 - Sarmen İmparatorluğu , güçsüz kalan Rodok Krallığı topraklarında fetih hareketlerine başladı.
1453 - Jelkala Şehri , İmparator  II. Marka tarafından ele geçirildi. Şehir yağmalandı.  Rodok Krallığı yıkıldı.
1527 -Nord Krallığı’nda Kral II. Ragnarka ve Lethwin Ufuk-Aşan arasında taht kavgası çıktı. Nord Krallığı zayıfladı.
1530 - Svadyalı Denizciler , Balion Kıtasını keşfettiler.  Balion’a göçler oldu.
1605 - Barut adlı bir madde icat edildi. Bu maddeyle arbalet ve okların yerine geçecek silahlar yapıldı.
1607 - Sarmen Denizcileri ve Svadyalı Denizciler arasında sürtüşmeler başladı.
1612 - Vaegir Krallığı’nda isyan çıktı. Bu isyan Sarayın basılmasıyla son buldu. Anarşi Dönemi başladı.
1630 - Vaegir’de Anarşi Dönemi son buldu.
1698 - Svadya Donanması , Sarmen Donanmasını yaktı.
1700 - Nord Krallığı’ndaki İç Savaş son buldu. Savaşı Lethwin Ufuk-Aşan tarafı kazandı.
1750 - Sarmen İmparatorluğu Rodok topraklarını kaybetti. Rodok Toprakları’nda yeni bir devlet kuruldu.
1800 - Tüm Devletler barutlu silahlar kullanmaya başladı. Gemiler toplarla donatıldı.
1805 - Sarmen İmparatorluğu dağıldı.
1806 - Savaş Doktrinleri değişti. Hat Savaşı ön plana çıktı.
1806 - Vaegir ve Khergit ülkeleri arasında savaş çıktı.Nordlar ve Sarranidler , Khergitler tarafında saf alırken ; Svadya , Vaegir’le ittifak yaptı.
1808 - 2 yıl süren çatışmalardan sonra Rulun Köyü yakınlarında büyük bir muharebe yapıldı. Devletlerin ordularının büyük bölümü yok oldu. Salgın hastalıklar baş gösterdi.
1810 - Tüm Hükümdarlar bir anlaşma imzaladı. Anlaşma gereğince Kalrad İmparatorluğu tekrar kuruldu. Soyluların ve kanaat önderlerinin katıldığı bir kongre ile Kalrad İmpartorluğu’nun başına Greenby Ailesi geçti.
1812 - Endüstrileşme başladı. Balion Bağımsızlığını ilan etti.
1846 - Ağır Vergiler , kötü çalışma koşulları ve gereksiz politikalar yüzünden halk bir ihtilal gerçekleştirdi.
1846 – Hastalıkların çoğuna tedavi bulundu. Teknolojide önemli gelişmeler yaşandı.
1847 – Günümüz (Cumhuriyetin Kuruluşu)

Reis-i Cumhur:

Başbakan:
Başbakan Yardımcısı:
İçişleri:
Dışişleri:
Milli Savunma:
Milli Güvenlik:
Ekonomi ve Maliye:
Sağlık ve Tarım:
Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme:
Bilim,Sanayi , Teknoloji:

Ordu
Genelkurmay Başkanı:

Kara Kuvvetleri Komutanı:
Deniz Kuvvetleri Komutanı:
Sınır ve Dağ Birlikleri Komutanı:

Komutanlar ve Görev Yerleri:

l1OVpk.png

Kısaltma: AG Parti

Genel başkan: Elrohir Oronrá
                        Ayro

Genel sekreter: colombos

Sözcü:M.BARIS

Merkez: Büyük Sept, Praven

İdeoloji: Muhafazakarlık
              Yeni Svadyacılık
              Ekonomik liberalizm

Siyasi pozisyon: Merkez sağ

Elrohir Oronrá
Ayro
M.BARIS
colombos
Rєis
MrTurk
Prosperus
Fox Mulder

Parti Adı  : Kalradya Geliştirici Parti
İdeoloji : Liberalizm
Milletvekili Listesi :
Liste:
-SepulTura
-dirilis_vakti
-Deli Kurt
-KhergitKhan
-CavalryMan
-Hun
-Ailündale
Slogan : Daha geliştirici bir toplum için, bizi seçin.
Logo :
RkROvZ.png

Seçim Müziği:

Başkan: Yiğit Gün
Başkan Yardımcısı:
Hakim:
Savcı:
Noter:
Analizci:

15 Haziran 1822 sabahı, Suno şehrinde, bir hancının oğlu olarak dünyaya geldim. 15 yaşıma kadar babamın yanında çalışıp okula gittim. 15 yaşımda ise ordu mektebine yazıldım. 2 sene sonra buradan asteğmen olarak ülkedeki isyanları bastırmak için kurulan ordulara atandım. Kalradya'yı ve bu isyan ortamını gördükçe fikirlerim değişti. İsyancıların tarafına geçtim ve büyük ihtilal zamanında ordu komutanı olarak Praven'e giren ihtilal ordusunu yönettim. Askeri kariyerimi ihtilalden sonra bitirip siyasete atıldım. Ben ve birkaç okul arkadaşım Aydınlık ve Gelişim Partisi'ni kurduk.

Prosperus 1822 baharında Svadyanın Dhrim kentinde dünyaya geldi.Babası Svadyalı bir tüccardı.Annesi ise Nordlu bir demircinin kızıydı.Prosperus babasıyla kervanlarla yolculuk ederek ticareti öğrenirken bir yandanda boş vakitlerinde konakladıkları hanlarda şiir öğrenip şiir yazardı.Bu şiirleri 1846 ihtilalcileri tarafından esin kaynağı olup Svadya ihtilalcilerinin önde gelen isimlerinden olmuştu.Svadyalılara liberalizmi aşılamaya çalışmıştır ve istediği kitlelere ulaşıp başarılı olmuştur.Şu anda Aydınlık ve Gelişim Partisinde bulunmaktadır.

1825'de Praven şehrinin Richvale mahallesinde doğdum.Adım MrTurk(Sorunsa değiştireyim :lol:).2 kardeştik.Ablam ve ben.Babam zanaatkar,annem ise beni doğururken hayatını kaybetmişti.Ailemizin durumu idare eder idi.14 yaşına geldiğimde ilk okuldan başarılı bir şekilde mezun olmuştum.Üstün zekam sayesinde (öhm..)tüm hocaların ilgisini çekmiştim.Fakat mezuniyet gününden 1 gün sonra babamı ablama tecavüz etmeye çalışırken gördüm.Ablamı babamdan çok daha çok sevdiğim için babamın kafasına yandaki çekiçle vurdum.Babam malesef oracıkta ölmüştü.Aslında o an pek üzülmedim babama.Ablamın çığlık sesini duyan komşular "What the f*ck is happening?!"diyerek evimize yaklaşıyorlardı.Ablam da hemen evin altındaki kilere inmemizi söyledi.Çok uzun anlatmak istemiyorum,bayağı bir maceradan sonra kaçtık.Babamın atına binmiştik.Güneye doğru atı sürüyordum...
2 gün boyunca aç bir şekilde,elimizdeki tüm yemeği ata vererek dayımın yaşadığı Veidar kasabasına sürdüm.At 1km kala çatladı.Yürüyerek vardık dayımlara.Dayım da zaten babamdan nefret ederdi.Anneme çok şiddet uygularmış.Bundan sonra dayımlarda kalacaktım.Dayım tek yaşıyordu ve kasabada'ki 3 değirmenden birinin sahibiydi.Çok iyi eğitim imkanı sundu.Sonra ablamla ikimiz çok çalıştık ve Bullsford üniversitesine girmeyi başardık.Bir gün üniversiteden eve tatile geldiğimde (20 yaşındayım) evi ve içindeki ablamı ve dayımı kül halinde bulmuştum.Dayım,cumhuriyetin kurulmasını istiyordu ve bu yüzden kasabadaki lanet kralcılar evimizi yakmıştı.O günden sonra hayatım gerçekten değişmişti.Cumhuriyetin kurulmasında etkili oldum.Devrim askerlerinin belli bir bölümüne önderlik ettim.Sonra,üniversiteden sıkı arkadaşımın tanıdığı Elrohir Oronrá,birlikte gezerken beni AGP ye davet etti.Ve şuan buradayım.

Colombos 1816'da Sargoth'da dünyaya geldi. Ailesi Balion göçmeni olan colombos 5 çocuklu ailenin en büyük oğludur. Babası Svadya, annesi Sarmen denizcilerinin soyundan gelmektedir. Mesleki eğitimini Sargoth'da ilk önce gemilerde miço olarak alan colombos. İlerleyen yıllarda iyi bir denizci olarak Kaptanlığa yükseldi. 1846 ihtilalinde bir gecede kraliyet donanmasının çoğunu yakarak ihtilalin gerçekleşmesinde büyük bir rol aldı. Cesur tavırları ve soğukkanlılığıyla halkın her kesimi tarafından sevildi ve sayıldı. Kendisi şuan Aydınlık ve Gelişim Partisinde bulunmakta ve Kaptanlığa devam etmektedir.

Ayro, modernlilkte diğer ülkeler arasından kolayca sıyrılan Svadya Krallığı'nda, Uxkhal şehrinde sıradan bir sokakta yaşayan sıradan bir ailenin sıradan bir çocuğu olarak sıradan bir 1810 tarihinde dünayaya geldi etraftakilerin görüşlerine göre. Babası zamanında Pravende ünlü olmasa da önemli işler başarmıştı modern ancak bi o kadar da sert biriydi. Annesi ise Sarranid göçmeniydi.

Kimse bilemezdi tabi geleceği ancak Ayro biliyordu; çocukluğunda ve gençliğinde aldığı eğitimi onu aşırı bir milliyetçi yapmış, bu düşünce artık ırkçılığa dönüşmeye başlamıştı. Svadya, modern imparatorluk, Kalradya'nın baş tacıydı ve bu imparatorluğa yararlı bir şey yapaılacaksa bunu sadece Svdayalılar başarabilir diye düşünüyordu, ne o barbar Nordlr ve Kergitliler ne de bir anda bu topraklarda hak iddia etmeye başlayan Veagir ile Sarranidliler... 9 ay karnında kaldığı annesinin kim olduğu hiç önemli değildi.

İmparatorlukların birleşmesi onun için tam bir safsata. Evet, imparatorluklar birleşecekti ancak bu sadece Svadya'nın emri altında olmalıydı. Başka bir yol düşünülemezdi! Bu tutkuyla 1830 yılında orduya girdi, hırsı onu sürekli ileriye taşıyordu. İhtilalin çıktığı gün Svadya-Nord sınırında görevli bir tümgeneraldi. Onun için hükümet tanrıdan sonra en yüce şeydi ancak o bağlı olduğu svadya topraklarının hlini gördükçe ihtilale de ses çıkaramıyordu. Hükümete bağlılığı bilindiği için orgeneral rütbesine terfi ettirildi ve Svadyadaki direnişin durdurulması emredildi. Ancak Ayro kendi halkına bunu yapamazdı. Elindeki askerler ve emir gücüyle hükümete de saldıramazdı. Bu yüzden zor olanı seçti, askerlikten istifa ettiğini açıkladı, ihtilalin en sakin devam ettiği yerde inzibaya çekildi.

Cumhuriyet'in kurulması onun için tam bir saçmalık olsa da başa gelen geçici hükümet onu tekrar Svadya orduları orgeneralliğine yükseltti. Generalliğinde her gün Nord ve Kergit kumandanları ile tartışmakla geçiyor, askerleriyle yakın bölgelerde tatbikatlar tertipleyerek güç gösteri yapıyordu. Hat savunmasnıı bozguna uğratacak atlı hücumları, düşmanı sürprize uğratacak şok taktikleri ve topçuların karşı birlikler tarafından görülmeden atışlarını yapması(havan) için tasarılar çiziyordu. Çalışmalarını sürdürürken ihtilal öncesi ordudan en yakın dostu Elrohir bir davetiye gönderdi. Organeral Ayro'yu Aydınlık Parti'ye davet etiyordu. Bu barbarlarla aynı vatandaşlığı ve görevi paylaşmak caına tak etmişti! İstediklerini yapmak için askeri gücün yanında siyası gücünü de arttırması gerektiğini biliyordu. Bu Aydınlık Parti'ye girişini yapması için yeterli bir sepebti.

1820'de Wercheg'de doğdum. Denizci kökenli bir aileden geliyorum. Babam Kaptan Argus'tur. İlk ve orta öğrenimimi Wercheg'de tamamladım. Daha sonra Veluca'da bulunan Veluca İpekçiler Birliği Koleji'ne burs kazandım. Koleji 4 senede bitirdikten sonra Praven Teknik Üniversitesi'nde Mühendislik okudum. Denizi Kökenli bir aileden geldiğim için mezun olduğumda yeni açılan Lojistik ve Koordinasyon Akademisi'ne başvurdum. Akademi'de 3 sene eğitim aldıktan sonra Shariz Limanı'nda Mühendis olarak çalışmaya başladım.  Sarranid Ordusu Büyük Savaş'a hazırlanırken Casteille Topraklarından gelen erzak,mühimmat ve atların Svadya Sınırı'nda orduya yetiştirilmesi operasyonunu yönettim ve bu Operasyondan sonra Sarrak Nişanı kazandım ve Sınır'da kurulacak olan bir Lojistik üssüne atandım. Bu sırada Cumhuriyetin kurulması için ayaklanmalar başlamıştı.

Sarranidlilerin kurduğu bir Cumhuriyetçi örgüt olan İstikbal'e katıldım. Daha sonra Rodok Dağlarına gittim ve Gerillaların erzak,mühimmat,lojistik gibi işlerini düzenledim. Praven Sarayı Baskı'nını lojistik açıdan koordine ettim.

Seçimlerin yapılması için bir kurum oluşturulması gerekiyordu. Kurum adı , görevleri ve yeri belirlendi ve faaliyet takvimi hazırlandı.

Bu kurum'un başına geçecek kişi için yapılan kura çekiminde adım çıktı ve Seçim Kurulu'nun başına geçtim.

1811'de Uxkhal'de varlıklı bir ailenin ikinci çocuğu olarak doğdum. Babam Uxkhal Tabipler Cemiyeti'nin başkanıydı. Gençliğim, eğitimimin yanısıra babamın yanında çalışarak geçti. Cemiyet Arşivlerini düzenliyordum. Uxkhal'de eğitimimi tamamladıktan sonra, Praven Tıp Fakültesine girdim. Siyaset ile ilgili olduğum için de Svadya Siyasi Bilimler Cemiyeti'ne üye oldum. Bu cemiyette siyaseti ve nasıl yapılacağını iyice öğrenmiştim. 1836'da fakülteden mezun oldum. Hem tıp hemde siyasi açıdan kendimi geliştirdikten sonra tekrar Uxkhal'e geri döndüm. 1838'de Uxkhal Tıp Fakültesinde, yardımcı doktor olarak işe başladım. 1846'da,  ihtilalden sonra Tıp Fakültesinde, kendime ait oda açıldı. Doktor Wilhelm Fauchard ile Balyon Vebası ve Geroya Paraziti üzerinde yaptığımız başarılı çalışmalar sonucu bu hastalıklara ait aşı geliştirdik. Bu başarılarımı siyasette de devam ettirmek istedim. Aydınlık ve Gelişim Partisi'ne başvurum onaylandı ve Uxkhal milletvekili oldum.

Düzenlenecektir.

Parti Adı  : Kalradya Geliştirici Parti
İdeoloji : Liberalizm
Milletvekili Listesi :
-SepulTura
-dirilis_vakti
-Deli Kurt
-KhergitKhan
-CavalryMan
-Hun
-Ailündale
Slogan : Daha geliştirici bir toplum için, bizi seçin.
Logo :
RkROvZ.png

Logo Dalgalanırkene :
pzVGDJ.png

SepulTura
dirilis_vakti

Kısa , kesin ve net.

2-Event vermek yasaktır.
5-Gizli Örgütler , PM aracılığı ile kurulur. Faaliyet gerçekleştirilirse event olarak konuda bildirilir ve listeye alınır.

Yiğit Gün said:
Kısa , kesin ve net.

2-Event vermek yasaktır.
Şimdi Yoldayım özgeçmişi yazarım sonra

Askeri bir geçmişim olsun istiyorum. Önce partiyi bir hazırlayayım. Sonra parti programını yayınlarım. Özgeçmişi de aradan çıkarırız.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom