Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

Users who are viewing this thread

Cioss Julius U.X. said:
Demek ki fışkiyelerden su çıkmıyor. :wink:
Tabii belediyenin yeni hizmeti fiskiyelerden çorba fışkırıyo ağaçlar tarhanaya bayilir ya o yüzden  . Çk Şükür cok comert brlediyelerimiz var  :party: :party:

Annem hasta olmuştu 2-3 gün yattı tam o iyileşir gibi oldu hastalığını bana bulaştırmış son 2 gündür iğrenç bir şekilde yatıyorum hasta hasta. Normalde grip bu bir şey olmaz yat geçer diyoruz da yaşaması büyük eziyet cidden. Mide ağrısı ayrı, boğaz ağrısı ayrı, öksürüğü ayrı, kusması ayrı, burunun çeşme gibi olması ayrı hepsi eziyet veriyor insana. Bir ara kulaklarım da duymaz veya sesleri garip bir şekilde çift duyar oldu, neyse ki 2 3 gün yattım bugün çoğu semptomum geçti arada öksürüp burun çekiyorum sadece, umarım kötüleşmez tekrardan. Kışı hasta olmadan geçirdik ne güzel diyorduk yazın grip olduk trajikomik valla.

Bu gün final lisesine alan seçmeye gittim. Annem ve babam öğrencilik hayatım boyunca yapamadığım MF derslerini almamı istedi. Lakin ben hukuk okumak istediğim için TM seçtim. Bu yüzden babamla aram bozuldu. Yok pişman olursun bilmem ne. Sevmediğimi biliyor. İnatla sayısal okumamı istiyor. Lise seçimi sırasında da benzer bir olay yaşadık. Matematik netlerim kötü diye azar yedim üstüne bir de sözde bilerek matematiği yapmadığımı söyledi. Moral olarak çöktüm sanırım.

Zamanla düzelir aranız hacı. Ben babamla seçim günü baya sert bi siyasi kavga etmiştim. Ne kadar kötü zıtlaşsak da aramız birkaç haftaya düzeldi. Bence sen TM ye çalışmaya bak, kendinin tam bir TM ci olduğunu gösterirsen söz konusu konu açıldığında pek laf yedirtmezsin kendine. Hem mesleği seçerken karışmaya kalkarlarsa geçmişi hatırlatıp güzel bi üstünlükle sözünü geçirirsin.

İşbara Alp said:
Bu gün final lisesine alan seçmeye gittim. Annem ve babam öğrencilik hayatım boyunca yapamadığım MF derslerini almamı istedi. Lakin ben hukuk okumak istediğim için TM seçtim. Bu yüzden babamla aram bozuldu. Yok pişman olursun bilmem ne. Sevmediğimi biliyor. İnatla sayısal okumamı istiyor. Lise seçimi sırasında da benzer bir olay yaşadık. Matematik netlerim kötü diye azar yedim üstüne bir de sözde bilerek matematiği yapmadığımı söyledi. Moral olarak çöktüm sanırım.
Aileme TM seçeceğimi söylediğimde benzeri benim de başıma gelmişti. Mecburen kabullenecekler, okuyacak olan sensin. Moralini bozma.

Lan oğlum ben dil seçtiğimde ailemin alan tercihi yapıldığından haberi bile yoktu. Öğrenince de bir şey demediler zaten. Ben de mi yanlış var anlamadım. Aileme fazla açılmadığımdan da olabilir.

İçim sıkıldı, midem bulandı, başım döndü nasıl iğrenç bir şey o. Bizim toplumumuzun cidden çocuk eğitimi nasıl verilir konusunda hiçbir fikri yok. Çocuklarını özgür bir birey olarak yetiştirmek yerine tamamen kendilerine bağlı uydu bir birey gibi yetiştirmek istiyorlar. Kendin karar veremezsin, kendin yol çizemezsin her şeyin en iyisini ailen bilir. Rest çekmeyip itaat ettiğinde de bu çocuklar hayatta başkaları tarafından verilen bu kararların hep bir eksikliğini yaşıyor, lanet ediyor hayatları boyunca. O yüzden pişmanlık yaşamamak için ailenize saygı duyun evet ama kararlarınızı onların vermesine izin vermeyin. Size iyilik yapmak istiyor olabilirler ama en büyük kötülüğü yapıyorlar, ayrı bir birey olduğunu hissettirin.

Wuuthrad said:
Lan oğlum ben dil seçtiğimde ailemin alan tercihi yapıldığından haberi bile yoktu. Öğrenince de bir şey demediler zaten. Ben de mi yanlış var anlamadım. Aileme fazla açılmadığımdan da olabilir.
Vaay bizim durumlarımız oldukça benzermiş bro. Kanım neden çekiyor diyordum bu sebeptenmiş. :lol:

kabuk bağlamış olan yaramı masa köşesine çarparak tekrar yardım.

edit: ailelerin genel kalıp yargısı dil bölümünden bi' sansür çıkmayacağını düşündükleri için fm istemeleri diye düşünüyorum ben.

kierra said:
Annem hasta olmuştu 2-3 gün yattı tam o iyileşir gibi oldu hastalığını bana bulaştırmış son 2 gündür iğrenç bir şekilde yatıyorum hasta hasta. Normalde grip bu bir şey olmaz yat geçer diyoruz da yaşaması büyük eziyet cidden. Mide ağrısı ayrı, boğaz ağrısı ayrı, öksürüğü ayrı, kusması ayrı, burunun çeşme gibi olması ayrı hepsi eziyet veriyor insana. Bir ara kulaklarım da duymaz veya sesleri garip bir şekilde çift duyar oldu, neyse ki 2 3 gün yattım bugün çoğu semptomum geçti arada öksürüp burun çekiyorum sadece, umarım kötüleşmez tekrardan. Kışı hasta olmadan geçirdik ne güzel diyorduk yazın grip olduk trajikomik valla.
nane limon kaynat hem buharını içine çek hem de iç. ıhlamur da iyi gelir

Belki bünyeye göre değişiyordur ama ben hiç faydasını görmedim nane limonun. Böyle grip olacağımı hissettiğim zaman marketten gidip limonlu soda alıyorum, sonra sodanın içine ekstra limon sıkıp içiyorum. Çoğunlukla durduruyor hastalığı.

Back
Top Bottom