Dershanelerin kapatılması iptal

Users who are viewing this thread

Kafanızda öyle kurduğunuz için, artı sebepleride var tabi insan sosyal olmak istiyor okuldan sonra tekrar test çözme yok, kendi kendime birşeyleri ögreniyim istediği yok.
Bir insan çalışmak isterse dershaneye bence gerek yok, bizde aynı şeyi 10 sene önce yaşadık.
Anadolu teknik lisesi bilg. mezunuyum o kadar sene önce bize 1 sene hazırlık+4 sene lise okutuyorlardı  sınava iki kere kere girdim ikincisinde istediğim mühendisliğe girdim.( o zamanlar birde bizden puan kırılıyordu mühendislik,öğretmenlik gibi dallarda)
Lise boyunca dershaneye gittimmi gitmedim, lise öncesi ortaokulda full gitmişliğim var tabiki aile zoruyla.

Nikola Tesla said:
Her şey konu anlatımı da değil. Öğretmenin tecrübesi, konulara hakimiyeti de önemli. İnternetten nereye kadar öğrenilebilir ki? Gideceksin hocanın yanına hocam bu kısımda sıkıntı var püf noktası nedir diyeceksin. Önceki yıllarda nasıl çıkmış diye soracaksın. İnternette böyle bir şansın da yok. Bir mat sorusunda hocana sorduğunda boşver o uzun yol bak bu daha kısa diyecek yol açacak. Ekol hoca falan filan anca yazılıya hazırlanırken işe yarar sınava değil.
Ekol hoca sayesinde lisede 3 yıl anlamadığım matematiği 4 ayda çözmüştüm. Finalden 6 üzerinden 5 ile geçmiştim. O zaman kapasite meselesi oluyor bu.

seninkibendenkara said:
Kardesim benimtecbure ettigimiz icin soyluyoruz taze yasadik bunlari. Dershane insani rutine sokuyor. Ama diger turlu bir gun 5 saat ekol hoca izle diger gun baska birsey izle olmaz bu is.
Benimkisi de tecrübe. Hatta 7 yıl önceki tecrübe. Dediğim gibi kapasite meselesi.

Karatasak said:
Voyant said:
Noraml bi öğrenci konu anlatım, soru bankaları ve internetten ders anlatım videolarıyla istediği bir yeri kazanabilir bence.
İmkansız.

Nikola Tesla said:
Bir öğrenciye göre program-ödev-uygulama üçlüsünü öğrenciye video ile mi vereceksiniz? Video ile kim başarılı olmuş ygs-lys sınavında varsa gösterin bilelim yani. Öğretmen tecrübeleri video ile ne kadar aktarabilir?

Ben dershaneye gitmeden, özel ders almadan kendim çalışarak kazandım.

Dershanelerin kapatılmasındaki mantığa bakalım.
:smile:

Kuran kursları haksızlık yaratıyor. Zamanı olup kursa gidenler okumayı öğrenip daha fazla sevap kazanıyor. İşi gücü çok insanlar gidemiyor. O halde Kuran kursları kapatılsın.

Özel hastaneler haksızlık yaratıyor. Parası olan daha yüksek standartlarda daha başarılı doktorlarlar çalıştıran hastanelere gidip tedavi edilemeyen hastalıklarını tedavi ettiriyor. O halde özel hastanaler kapatılsın.

Özel okullar haksızlık yaratıyor. Parası olan daha iyi eğitim veren daha iyi şartlar sunun özel okullara gidiyor. Özel okullar kapatılsın.

Devlet okulları haksızlık yaratıyor. Evinde geçinebilmek için çalışmak zorunda olan çocuklar okula yeterince vakit ayıramıyor. Devlet okulları kapatılsın.

İmamhatipler haksızlık yaratıyor. Oraya gidebilen çocuklar daha dindar olup cenneti garantiliyor. Gidemeyenler çapulcu olup cehenneme gidiyor. İmamhatipler kapatılsın.

Emrehan said:
Son YGS'de dershanelerin kapatılmasıyla da bağlantılı olarak bilgi değil de mantık ağırlıklı sorduklarını söylüyorlardı. En azından edebiyat sosyal gibi yerlerde. Yani mantık yürütüp bilmeden bulunabilecek olduğunu. Dershaneler kapanmasa bile işlevlerini düşürmek adına, bu şekilde bir yöntem izleyebilirler YGS için.

Verdikleri eğitimde mantıktan eser var mı? İnsanımız neyin safsata olup olmadığını bilmiyor daha.

1.olmak veya o zekaya sahip olmak ayrı birşey, o kadar başarılı öğrencileri zaten dershaneler ücretsiz alıp eğitim veriyorlar reklam için.
Benim kardeşim mesela ortaögretim ve lisede dershaneye ücretsiz gitti  , üniversite sınavı sonrası adamlar reklamını yaptı afişlerle.
Yinede dershanelere gitmeyip derece yapan çok insan var.

Mesela bu çocuk türkiye 1.si olmasada gayet güzel işler yapmış, yıl 2011
hacettepe ingilizce tıptan memnun kalmamış kayıt sildirmiş adam ne denir  :mrgreen:
http://www.bingolhaberci.com/haber/bingol_1/dershaneye-gitmeden-1-oldu/666.html

Conchobhar said:
Hala burada gelip konu anlatımı diye laga luga yapıyorsunuz yapmayın

16841.jpg

Heh işte birde dershaneye gitse çok daha iyi yerlere gider.Tabii istisnalar var.Adam dershanede anlamıyordur.10-15 kişi çok geliyordur(ortalama sınıf mevcudu).Özel ders gibi internetten ders alıyordur.Tanıdığı vardır birisi vardır,anlamadığını sorar.

Back
Top Bottom