Adalet Yürüyüşü İle İlgili Görüşleriniz

Adalet Yürüyüşün'den Sonra 2019'da Seçimleri Kim Kazanır ?

• CHP

Votes: 4 10.5%
  • Mdp

• Mhp

Votes: 2 5.3%
  • Akp

Votes: 24 63.2%
  • Hdp

• Total voters
    38

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Hemre said:
Cioss Julius U.X. ? said:
Aynı iletiyi neden silip silip atıyorsun la harbi manyak mısın? Sorunun ne senin? :grin:
okursan aynı ileti olmadığını görüceksin keşke konuya sadece adalet yürüyüşünü destekliyen kesim yazsa  !
Sana göre ülkede sadece chpli milf teyzeler ve amcalar yaşamalı hem cinslerinle iyi ilişkiler kuruyorsun nede olsa. Cidden sen utanmıyor musun ya? Bu kadar dalga geçilse hesabı falan kapar giderdim. Bu ne yüzsüzlük? İletilerini okurken insanlar kalp spazmı geçiriyor IQ loss yiyor. Şaka gibi çocuk ya pardon amca demek istedim. Sadece adalet yürüyüşünü destekleyen kesim yazacakmış bak hele bak bak. Cidden bu kadarını kalbim kaldırmıyor hemre bu ızdırabı bize çektirme edirneye ya da izmire taşınıp bu ızdıraptan kurtulabilirsin bizi de kurtarmış olursun.

Hemre said:
Aynı iletiyi neden silip silip atıyorsun la harbi manyak mısın? Sorunun ne senin? :grin:
okursan aynı ileti olmadığını görüceksin keşke konuya sadece adalet yürüyüşünü destekliyen kesim yazsa  !

Daha da yazmam buraya :wink:

Hemre said:
okursan aynı ileti olmadığını görüceksin

Yalandan kim ölmüş. :roll:

Hemre, ülke elitlerin olsun diyorsun ama kendini bir elit olarak görüyorsan bu ülkede elit olmasın daha iyi. Bu benim fikrim. Senin fikirlerini tam olarak kestiremedim. Lakin aşırıya kaçmış olduğu besbelli. Noktalama işareti ile yazmadığın iletiler ayrı bir olay. Bizim noktalama işaretini pek kullanmadığımız bi dil vardı sanki. Gülhane-i hattı hümayun da o dilde yazılmıştı. Osmanlıca dimi.  :wink: Neyse. Diyeceğim o ki bırak bu işleri. Sana yakışmıyor. İyilik timsali olan Hemreyi arar olduk.  :ohdear:

Transit said:
Hemre said:

Daha da yazmam buraya :wink:
Abi olurmu öyle şey lütfen sonuçta benim eleştirdiğim kesim sevmediğim kesim Akp örgütü ve türevleridir

HyperCharge said:
Hemre said:
okursan aynı ileti olmadığını görüceksin

Yalandan kim ölmüş. :roll:

Hemre, ülke elitlerin olsun diyorsun ama kendini bir elit olarak görüyorsan bu ülkede elit olmasın daha iyi. Bu benim fikrim. Senin fikirlerini tam olarak kestiremedim. Lakin aşırıya kaçmış olduğu besbelli. Noktalama işareti ile yazmadığın iletiler ayrı bir olay. Bizim noktalama işaretini pek kullanmadığımız bi dil vardı sanki. Gülhane-i hattı hümayun da o dilde yazılmıştı. Osmanlıca dimi.  :wink: Neyse. Diyeceğim o ki bırak bu işleri. Sana yakışmıyor. İyilik timsali olan Hemreyi arar olduk.  :ohdear:
Arkadaşlar lütfen okuyun okumaktan zarar gelmez okursanız eklediğim yazıları görüceksiniz

Hemre, böyle Copy-Paste iletiler atmaya devam edersen kimse attıklarını okumayacak; ki zaten kimse okumuyor. Ne kendini yor, ne de bizi. Eğer anlaşılmak istiyorsan kısa ve öz iletilerle, noktalama işareti kullanarak bize copy-paste attığın yerin linkini vererek yardımcı olabilirsin. Şunun gibi.

Code:
Geçen gün olan şundan şundan ötürü, şu şu kararlar alınmış ve şu şu olmuş. İsteyen şu linkten okuyabilir: [url=www.bilgilendiricilink.com]Bilgilendirici link.[/url]

Hemre cidden beynin örümcek ağı dolmuş ya. Elini eteğini hayattan çekip 3 yıl inzivada kalman kafanı dinlemen lazım bence.

Konuda ciddiyet yok ama ben yine de ciddi ciddi yazayım. :smile:

Defalarca kaybedilen seçimler, son zamanlarda çıkan skandal haberler ve kaybedilen 16 Nisan seçimlerden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğu sallanırken (Koltuk sallanıyor Kemal Bey), parti içi kutuplaşmalar, yeni Genel Başkan adayları çıkarken Kemal Kılıçdaroğlu Adalet adı altında bir yürüyüş başlatıyor. Ve yürüyüş sonucu partideki eski yeri daha da sağlamlasıyor. Sizce bu yürüyüşü KK adalet için mi yoksa kendisi için mi başlattı?

Bakınız yürüyüşün amacını, sonucunu, katılanların niye katıldığını sormuyorum. KK'nin böyle bir işe neden giriştiğini soruyorum.

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/
Adalet Kurultayı başladı
CHP’nin, ‘Adalet Kurultayı’ Çanakkale savaşlarının yaşandığı Ecaabat Kocatepe'de, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla, 'Adalet Yürüyüşü'nden 1 buçuk ay sonra başladı. Kurultayda açılış konuşması yapan Kılıçdaroğlu, "Biz gerginlik, kavga istemiyoruz. Kendi ülkemizde huzur içinde barış içinde yaşamak istiyoruz. Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz. Enis Berberoğlu'nun tutuklanması bardağı taşıran son damla oldu" dedi. CHP liderinin kurultay öncesi Çanakkale Şehitliği'ne bıraktığı çelengin üzerinde yalnızca 'ADALET' yazması dikkat çekti. Ayrıca, 4 gün sürmesi planlanan kurultay boyunca alanda, Adalet ve Atatürk afişleri dışında başka bir pankart ya da bayrak olmayacak CHP’nin Adalet Kurultayı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı şehitlerinin anısına saygı duruşuyla başladı.Saygı duruşunun ardından açılış konuşmasını yapmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayın açılış konuşmasını yaptı. Çanakkale Şehitleri Anıtı'nı ziyaretiyle başlayan Kurultay'ın ilk günü “Mahkemede adalet” “Yaşamda adalet” konuşulacak. CHP’nin Adalet Kurultayı için Gelibolu’da sabahın erken saatlerinde 10 binlerce kişi toplandı.Belediyelerin yaptığı toplu konaklama yerleri dışında yüzlerce bireysel çadır da var Konaklama alanına geliş gidiş gidiş için Çanakkale’den feribota, oradan da kurultay alanına otobüslerle seferler yapılıyor Katılımcıların ihtiyaçlarını giderebilmek için her türlü mekan düşünülmüş En ilginç detay ise, Kartal Belediyesi’nin organize ettiği canlı heykeller… Bronza boyanmış insanlar kurultay alanın bir çok yerinde heykel gibi duruyor Adalet Kurultayı’nın ikinci gününün sabahında Kocadere kamp alanında partililere, 57’nci Alay’ın son yemeği olan kırık buğday çorbası ve hoşaf ikramı yapıldı. Geceyi, Adalet Kurultayı’nın yapıldığı Kocadere kamp alanındaki karavanda geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, saat 05.30’da ikramın yapıldığı standın başına geldi. Bir bardak kırık buğday çorbası ve bir bardak da hoşaf alan Kılıçdaroğlu, her yıl 25 Nisan sabahı binlerce izcinin yer aldığı 57’nci Alay Vefa Yürüyüşü güzergahında yürüdü. Bir süre elindeki çorba ve hoşaf bardağını yudumlayarak yürüyen Kılıçdaroğlu’na, kurmayları ile birlikte çok sayıda partili de eşlik etti. Çanakkale Savaşları sırasında Yarbay Mustafa Kemal’in, düşman çıkarmasını haber alınca, 57’nci Alayı Conkbayırı’na gönderdiği ve ‘Size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ sözleriyle tarihe geçen 25 Nisan 1915 sabahı, Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin adalet ve şehitlere saygı için gerçekleştirdiği yürüyüşüyle adeta yeniden yaşandı.Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Kurultayının 2. gününde Conkbayırı'na yürüdü Adalet kurultayı katılımcıları bu sabah gün doğmadan Çanakkale savaşlarının efsane 57. Alayının izinden, şehitlere saygı yürüyüşü yapıldı. Adalet kurultayı konaklama alanında, CHP Lideri ve katılımcılar güne, 57. Alay’ın yola çıkmadan önce yedikleri hoşaf ve çorba ile başladılar. Ardından yaklaşık 6 kilometrelik yürüyüşe geçildi Yüzlerce kişi, yaklaşık bir buçuk saat süren yürüyüşü, 57. Alay’ın yaptığı gibi Conk Bayırı’nda sonlandırdı. Conk Bayırı Anıtı’na çelenk kolan CHP Lideri, 57. Alay için “Onlar hayatlarını verdiler, bizler de çocuklarımıza güzel bir Türkiye vermeliyiz” dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu; “57. Alay sabah kalktılar buğday çorbasını içti, şekersiz üzüm hoşafı ve yarım ekmekle sabah kahvaltılarını yaptılar. Bugün bizim geldiğimiz yoldan buraya geldiler. Atatürk onlara, ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum’ dedi ve 57. Alay bu topraklarda son buldu. Hayatını bu topraklar için, bayrakları için verdiler. Çanakkale destanı bir anlamda burada yatanların destanıdır. Onları rahmetle anıyoruz. Bize güzel bir Türkiye emanet ettiler. Çanakkale destanı bize Çanakkale'nin geçilmez olduğunu anlattı. Tarihimizi iyi bilmeliyiz. Eğer bize güzel bir Türkiye bıraktılarsa bu güzel Türkiye'de adalet içinde yaşamalıyız. Bu güzel Türkiye'de birlikte ve huzur içerisinde yaşamalıyız. Adalet kurultayımızın teması da budur. Mehmetçiklerimizi, komutanlarımızı andık. Onların savaştıkları topraklarda sabah yine onların kalktığı saatlerde kalktık, onların içtiği çorbaları, hoşafları içerek buralara geldik. Biz bu ülkede huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Onlar hayatlarını verdiler, bizler de çocuklarımıza güzel bir Türkiye vermeliyiz. Bu yürüyüşe katılanlara teşekkür ediyorum.”  Kılıçdaroğlu dün sabah saat 05.30'da kamp alanında bir bardak kırık buğday çorbası ve bir bardak hoşaf aldı. Ardından 57'nci Alay Vefa Yürüyüşü güzergahında yürüdü. Bir süre çorba ve hoşaf bardağını yudumlayarak yürüyen Kılıçdaroğlu için yoğun güvenlik önlemi alındı. Beyaz gömlek ve siyah kumaş pantolon giyip spor ayakkabıyla yürüyen Kılıçdaroğlu, 6 kilometrelik yolu 1 saatte katetti.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Çanakkale Gelibolu'da düzenlediği 4 günlük Adalet Kurultayı'nın sonuç bildirisini açıkladı.Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle; Tek adam dünyanın hiçbir yerinde uzun süreli olmamıştır. Bizim kültürümüzde de yoktur. Tarihimizde de yoktur. Tek adam rejimini asla ve asla kabul etmeyeceğiz. Demokratik bir devlette olması gereken hukukun üstünlüğüdür. Devleti yönetenler hukukun kurallarına uymak zorundadırlar. Ama siz mafya yöntemleriyle racon kesmeye kalkarsanız mafyanın hukuku egemen olur. Bunu da reddediyoruz Bu toplantı ve çalıştaylardan oraya çıkan bir sonuç bildirgesi hazırladık. Adaletin yok edildiği, korku, endişe ve çaresizlik duygusunun toplumu esir aldığı süreçte milyonlar adalet için yürüyor. Korku zinciri kırıldı. Adalet yürüyüşü ile başlayan süreç adalet arayışının en geniş süreci ile konuşulması için kurultay talebi ortaya koydu. Demokrasi ve hukuk ekseninde bir hat çizilmiştir. Bu hat demokrasi, adalet ve huzur isteyenlerin ortak hattıdır. Adalet mücadelesi meşrudur. Adaletten sapan iktidarlara karşı halkın mücadelesi meşrudur. Adalet hakkı temel bir haktır. Devlet kişinin ekonomik, toplumsal ve siyasal düzenden adaletli olarak pay almasını sağlamakla yükümlüdür.Bugün adalet hakkı sistematik olarak ihlal edilmektedir. Örneğin mahkemelerde adalet yoktur. Millet mahkemelerden umudu kesmiş, siyaset yargıya hakim olmuştur. Çözüm, derhal bağımsız ve tarafsız yargı inşa edilmelidir. Tutuklu milletvekilleri serbest bırakılmalıdır. Hukuk düzeni darbe hukukundan temizlenmelidir.Örneğin seçimde adalet yoktur. Seçimlere hile karışmıştır. Seçim barajı ve siyasi parti düzeni milli iradenin parlamentoya yansıması engellenmektedir.Devlet kamu imkanları yetenekli olanlara kapalı, rüşvet ve torpilden geçmektedir.Toplumsal hayatta adalet yoktur. İktidar, toplumsal çatışmayı siyasi çıkar aracı olarak kullanmaktadır.Darbe girişimi milletin inancı ile engellenmiştir. Arkasından iktidarın 20 temmuz darbesiyle milletin can ve mal güvenliği kalmamıştır. Çözüm liyakat sistemi kurularak halkın devlete güveni sağlanmalı.Seçimde hile karışmıştır. Seçim adaleti olmadan milli irade olmaz. Çözüm… Demokrasinin yolu meşru ve adil seçimlerden geçer. Seçimlerin adil şekilde gerçekleşmesi sağlanmalıdır. Sivil toplumun etkin denetimine imkan sağlanmalıdır İşsizlik ve geçim sıkıntısı halkın en büyük sıkıntısıdır. Geçimde adalet yoktur. Zenginin daha zengin, yoksulun daha yoksul bırakıldığı bu düzen değişmelidir. Refah paylaşılmalı ve sosyal adalet sağlanmalıdır Medyada adalet yoktur. Fiili bir sansür söz konusudur. İnançlı adalet yoktur. Ülkede tek adam rejimi kurulmuştur. Bu rejim milletin ne giyineceğini, nasıl giyineceğine karıştır. Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset sokulmamalıdır. Tarikat, cemaat ve dini gruplara ayrıcalık sağlanmamalıdır. Yaşam tarzına müdahale edilmemelidir. Eğitimde adalet yoktur. Eğitimden bütün paydaşlar şikayetçidir. Müfredat, ideolajik esaslara dayandırılıyor. Çözüm… Fırsat eşitliği sağlanan eğitim reformu yapılmalı, eğitim yoksulluktan kurtulmanın en önemli aracı olmalıdır.

CHP’li Tezcan’dan AKP’li Turan’a çağrı
CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Adalet Kurultayını eleştiren AKP'li Bülent Turan'a çağrıda bulunarak, "Gel, 24 saat kurultayı izle. burada konuşulanlardan sen de yararlan" dedi Çanakkale’de tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde, bir değerlendirme yapmak üzere medya merkezinde basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tecan, kurultayın bayram havasında devam ettiğini ve gösterilen ilgiden mutlu olduklarını söyledi. Kurultayın ilk 2 günlük bölümünde 33 alt konuda adaleti tartıştıklarını belirten Tezcan, şöyle dedi:“Yaklaşık 30 bin kişinin günlük sirküle olduğu bir çalıştay yapıyoruz. 30 bin kişiye yemek servisi yapıldı. Herkes bütün etkinlikleri büyük bir ilgiyle takip ediyor. Dinamik bir biçimde kurultay beklediğimizin üzerinde bir etki yapmaya ve ilgi görmeye baladı. Bu da bizi oldukça mutlu ediyor.” AKP Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın, Twitter hesabından fotoğraf ve video ekleyerek, “Kimin ne içtiğinde değiliz, ama hiç olmazsa mekanın hatırası için şehitlikte yapmasaydınız. Ayıptır, yazıktır” paylaşımına ilişkin bir açıklamada bulunan Bülent Tezcan, şunları söyledi:“Tabii bu kurultaydaki büyük ilgi belirli çevreleri olduğu gibi rahatsız ediyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından gerçek olup olmadığı belli olmayan ve burada asla müsaade etmeyeceğimiz bazı görüntüleri paylaşarak, bu büyük önemli toplantıya, bu güzel buluşmaya çamur atma telaşı içindeler. Gezi direnişi itibarını düşürmek için ‘Kadıköy’de türbanlı bacımıza saldırdılar’ diye yalan uydurmuşlardı. Arkasından ‘camide içki içildi’ yalanıyla ortaya çıktılar. Onun da yalan olduğu anlaşıldı. Şimdi aynı dil, aynı üslupla, aynı iftiralarla Adalet Kurultayı’nı karalama peşindeler. Görüntüleri ben de Bülent Turan’ın sosyal medya hesabından izledim. Bu alan içerisinde böylesi bir girişime bizim müsaade etmemiz, es geçmemiz, görmemezlikten gelmemiz mümkün değildir. Sabaha kadar birçok güvenlik görevlisi alanı tarıyor. Sabah çöplerin dahi tarandığı ve şehitlerimize yakışmayacak tutum içerisine girilmemesi konusunda sonuna kadar hassasiyet içerisindeyiz. Ancak bütün buna rağmen olduğu iddia edilen ve bizim görmediğimiz bu tip görüntülerin gerçek olduğu iddiasında birileri kesin olarak kanaat sahibiyse, o zaman şu şüphe kuvvetli bir şüphe haline geliyor. Demek ki birileri bir şeyleri planlı bir şekilde buralara soktu. Şehitlerin mekanında kimse içki içemez buna da müsaade etmeyiz. Bunu her şeye rağmen birileri yapıyorsa bu en büyük ahlaksızlıktır.”
Kılıçdaroğlu’ndan kadın ve gençlere çağrı
“Adalet Kurultayı’nda kadınlarımız için özel bir bölüm ve panel açıldı. Burada konuşacak, tartışacaksınız. Sizden sadece bir isteğim var; Daha fazla siyasette yer alın. Daha fazla kararlı olun. Daha fazla mücadele edin. Beklemeyin birisi bize alan açacak diye. Kendiniz mücadele edin. Sizlerin mücadelesi bu toplumun mücadelesi olacak. Sizin mücadeleniz demokrasi mücadelesi olacak.Gençlerin ve kadınların daha fazla, daha güçlü siyasete ilgi göstermelerini istiyorum. Gençler, ‘Şu kenara çekilse de bize biraz alan yaratsa’ diye beklemesin. Hayır, alanı siz kendiniz yaratacaksınız. Birileri size altın tabak içinde, siyaseti ikram etmez. Siyaseti siz kendiniz mücadele ederek alacaksınız”
Adalet Kurultayında ‘Adalet Anıtı’ inşa ediliyor
Binlerce kişinin katıldığı adalet kurultayında katılımcılar adalet anıtı da inşa ediyor. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in projesi olan heykel için vatandaşlar alanda yer alan tuğlalara isimlerini yazdırarak belirlenen alana bırakıyor. Tuğlalara isimler görevlilerce anında çıkış alınıyor ve hemen üzerine yapıştırılıyor. Daha sonra adalet heykeli isimlerin yazıldığı tuğlaların üzerine Çanakkale’de parka taşınarak inşa edilecek. Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı ile birlikte CHP Genel Merkezi'nin fikri olarak ortaya çıkan ve tasarımı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan Adalet Heykeli, Çanakkale'deki kurultay alanında tanıtıldı. Çanakkale Özgürlük Parkı´na konacak heykelin kaidesini Adalet Yürüyüşü´ne katılanların adlarının yazılı olduğu tuğlalar oluşturacak. Adalet Kurultayı’nın yapıldığı Çanakkale’nin Eceabat İlçesi’ne bağlı Kocadere Köyü yakınındaki, Kocadere kamp alanının girişine yerleştirilen Adalet Heykeli, kurultaya katılanlar tarafından beğenildi. CHP Genel Merkezi’nin Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı ile birlikte yapımına karar verdiği Adalet Heykeli için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in anıt tasarımı kabul edildi. Heykel önünde tasarım hakkında DHA’ya açıklamalarda bulunan Büyükerşen, “Fikir, parti genel merkezinindir. Benden de bir tasarım yapmamı istediler. Biraz aceleye gelmiş sayılabilecek bir tasarım. Birkaç günde çizdim. Partiden böyle bir görev verilince, düşündüm ki, Türkiye’de gerçek evrensel değerlere sahip, hukuk düzeninin olabilmesi için yükselen bir abide olması lazım. Bu abidenin tasarımında bir ana gövdesi var. Onun önünde de ayrıca başka büyük bir yükselen kaide var. Onun da üzerine evrensel adalet sistemi sembolü olan bütün hukukçuların, bütün dünyada benimsedikleri o heykel, Themis heykeli var.” Adalet Heykeli’nin verdiği mesajlara da dikkat çeken Başkan Büyükerşen, şöyle konuştu “Bu gözü kapalı, bir elinde terazisi, bir elinde kılıcı olan ve ayaklarının altında da sistemi bozan yılanın üzerine kılıcın konduğu bir heykeldir. Bilinen bir heykeldir. Ben pek çok baro ve pek çok Adalet Sarayı’na, Eskişehir’deki de dahil, Themis heykelini daha öncede de yapmıştım. Genel Merkez heykelin gövdesinin ana yapısının tuğladan olmasını düşünmüş. Adalet Yürüyüşü’ne katılan herkesin birer taş koyduğu adalet sistemini sembolize etsin. Anıtın etrafında yarım ay şeklinde bir duvar kitlesi var, koruyucu bir kitle. O da milletin el ele bir araya gelerek, adaleti kucakladığı düşüncesini ifade ediyor. O tuğlalar yürüyüş ve kurultaya katılanların isimlerini taşıyacak.” Heykelin nereye ve nasıl konacağını görmeden aceleyle hemen bir tasarım yapmasını istediklerini söyleyen Büyükerşen, şöyle devam etti: “Heykel sanatıyla uğraşan başka arkadaşlara da teklif edilmiş. Ama bu kadar kısa süre içerisinde tasarımda bulunabilmek bir sanat eseri için kolay değil. Kaldı ki, ben heykeltıraş değilim. Ama Themis heykeli seçimimin nedeni, evrensel olmasının bir anlamı var. Biliyorsunuz bizde bazı yargı binalarının önüne şalvarlı, geniş kalçalı, iri göğüslü bir kadın heykeli ve gözü açık bir kadın heykeli sembolize ediliyor. Oysa uluslararasında gözü kapalı, yani kişilerin görüntüsüne, kişilere göre karar vermeyen, terazide tartan, hakkıyla haksızı ayıran bir heykeldir. Adalet tanrıçasıdır. Tabii bizim için tanrıça söz konusu değil. Biz sadece hukuku temsil ettiği için böyle bir sembolü dikkate aldık. Buradaki heykelde terazinin kefeleri yerinden dolayı eşit gibi görünüyor. Oysa dengede olan bir terazi söz konusu olamaz adalette. Çünkü hem davalı, hem davacı ikisi de aynı anda, aynı eşitlikte hakka sahip olmazlar. O bakımdan kefeler arasında biraz fark olması lazım. İnşallah esası yapılırken ona dikkat edilecek. Bunun bir yapım firması ve mühendisler nezaretinde yapılması lazım.” Adaletin önemine vurgu yapan Büyükerşen, bir toplumda adalet olmazsa, o ülkede huzur, güvenlik , yargıya güven olmayacağını anlatırken, şöyle konuştu: “Türkiye’de görünüyor ki, yargıya bir güvensizlik söz konusu. Bu çok sık dile getiriliyor. İnşallah Türkiye bu sıkıntılardan kurtulacak. Herkesin güvendiği tek şey; kendisinden sonra yargı ve adalet olacak. Tabii ‘Adalet’ derken bütün bir sistemi kast ediyoruz. Bunun içerisinde hak- hukuk söz konusu. Bu anıtın anlamı, kanunlarımızdaki bütün eksiklerin, adaletsizliğe yol açan hususların değiştirilmesi temennisinden ibarettir” diye konuştu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale merkezinde Özgürlük Parkı'na konulacak olan Adalet Heykeli'ne isminin yazılı olduğu tuğlayı bıraktı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale’nin Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Kocadere Köyü yakınında bulunan Kocadere Kamp Alanı’nda düzenlenen Adalet Kurultayı’nın son gününde köylülerle kahvaltı yaptıktan sonra geceleri konakladığı alandaki karavanına geçti. Bir süre burada vakit geçiren Kılıçdaroğlu, ardından Adalet Kurultayı’nın yapıldığı Kocadere Kamp Alanı protokol giriş kapısı yanında sergilenen, tasarımını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı, Adalet Heykeli’nin bulunduğu alana geldi. Çanakkale merkezinde Özgürlük Parkı’na konulacak heykelin kaidesini oluşturacak kırmızı tuğlalardan birini, Adalet Heykeli’nin önündeki diğer tuğlaların yanına bıraktı. Adalet Kurultayı’na katılanların anı olarak bir plakete isimlerini yazdırıp, tuğlaya yapıştırarak heykelin önüne bıraktıkları çok sayıdaki kırmızı tuğlaya CHP liderinin isminin yazılı olduğu tuğla da eklenmiş oldu.
PrLdqv.png
nW8dgg.png
RP7AVj.png
YNXyWl.png
r2PQBV.png
1gzyPG.png
1gzyjG.png
3qyz5r.png
7NRDnr.png
BAlz7G.png
Mediha Olgun’dan Adalet Kurultayı’na mektup
Birgün mutlaka adalet tecelli edecek ve ben tahliye edileceğim. Mutlaka bir yanlışlık var. Yoksa hiç görmediğim bir haber yüzünden neden tutuklanayım. İnsan bir haber yüzünden insanların nasıl tutuklandığına şaşırırken bu kez de hiç görmediğim bir haberle suçlanıyorum. Yaşanan olaylara şaşırma potansiyelim de sekteye uğramaya başladı yavaş yavaş. Artık hiçbir şeye şaşırmıyorum. Yine de umutluyum. İçinde bulunduğum bu trajikomik durum mutlaka bir son bulacak. Bu süreçte çok şey öğrendim, çok şey gördüm. Şimdi düşünmeden edemiyorum; haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytanlar sıra kendilerine geldiğinde ne tür bir manevraya sığınacak. Biz ancak hangi partiden, hangi inanıştan, hangi dinden dilden olduğuna bakmaksızın mazlum'a, zulüm görene sahip çıkarsak adam oluruz. Aksi halde sıra mutlaka herkese gelir böyle giderse. Zulme kime yapılırsa yapılsın karşıyım. Bir derdim var diyen kim olursa olsun mutlaka sonuna kadar dinlerim. Toplum olarak ne yazık ki bu reflekslerimizi bu DNA'larımızda hep var olan barışçıllığımızı kaybetmek üzereyiz. Adalet bir gün herkese gerekecek. Kalbim kin ve nefret duygularıyla dolu değil. Herkesi sevgiyle kucaklıyorum. Ve en başından beri beni ve ailemi yalnız bırakmayan CHP milletvekillerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sayelerinde umudum hep diri kaldı. İyi ki varlar. Belki o çıkacağım gün bugündür kim bilir.
CHP’li Tezcan 138. Madde Açıklaması
"İktidara Anayasa’nın 138. maddesini öğrettiğimize göre demek ki adalet Kurultayı amacına ulaştı”
Adalet Kurultayı'ndan Resimler
vp1DWv.png
9dJ7B5.png
okDmJ9.png
RP7vq7.png
DdNAZ3.png
y37DbN.png
jWkDE9.png
N1vXVY.png
G087nV.png
r2l4J3.png
1gQbE5.png
G087m3.png
AkRVOq.png
bGN55Y.png
nW1771.png
jWl6Gg.png

Başka kaynakları kullandığını bile bile Şu CTRL+C CTRL+V muhabbetini uzatmayın artık bence. Napsın çocuk gazeteci olsun ordan buraya atlayıp canlı yayınmı yapsın bize Allah aşkına.
Go to İgnore ise İgnore o zaman abi bu kadarda üstüne gelmeyin. Engelle geç babacım.

omeerfaruk said:
Bakınız yürüyüşün amacını, sonucunu, katılanların niye katıldığını sormuyorum. KK'nin böyle bir işe neden giriştiğini soruyorum.
Bakınız bu arkadaşta da sorun var.
Sen bu yürüşün amacını sormayıp KK'nin böyle bir şeye neden başladığını nerden bileceksin ?

Amaç: Türkiye'dYe adaleti yeniden getirmek düşüncesiyle ana muhalefetin yaptığı yürüyüş.
KK'nın Nedeni: Parti içinde sallanan koltuğunu doğrultmak ve random düşünceleri dağıtmak için yapılan gösteriş.

Bence öyle.

GenghisKhan said:
Amaç: Türkiye'dYe adaleti yeniden getirmek düşüncesiyle ana muhalefetin yaptığı yürüyüş.
KK'nın Nedeni: Parti içinde sallanan koltuğunu doğrultmak ve random düşünceleri dağıtmak için yapılan gösteriş.

Bence öyle.
Maltepe adalet mitingini dinledinmi ? ve senin gibi düşünen kesime söylüyorum sizce genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisini şahlandırmak için bu yürüyüşü yapmış olamazmı bakın önümüzde akp ve türevlerine  açtığımız şefkatli kolarımız var adalet yürüyüşü bizlerin şefkatidir unutmayın 2013'teki gezi ruhunu bunu iyi değerlendirmek akp ve türevlerine kalmış 2019 gelindiğinde akp veya türevleri seçilirse çok yazık olur.

Her şey göründüğü gibi olmayabilir Hemre. Siyaset bu. Yalanlar üzerine kurulan bir oyun. Yalan dediğimden bu yürüyüşün kendisi değil, Genghis'in dediği şeyi çıkarmak daha doğru olur. Gösterişte adalet istenir, belkide gerçek amaçlardan biri budur. Ancak gerçekteki amaç belkide KK'nin partidekini yerini sağlamlaştırmaktır.

Nasıl 1. Dünya savaşının gösterişli sebebi Avusturya varisinin vurulması ise, halbuki asıl sebebi silahlanma yarışı. Gibi gibi.

Gerçek amaç KK'nın veya partideki kadrosunun yerini sağlamlaştırmaktan öte; gündemin ana muhalefet tarafından oluşturulma çabaları dikkat ederseniz. 17 nisan'dan beri, gündem sürekli muhalefet üzerinden yürüyor; işte Erdoğan adalet yüyüşüne laf ediyor, atlete laf ediyor, veya kurultaya filan falan. Eğer gündemi Chp eline alabilirse(2019'a kadar sürekli halde), ki şuan aldı Erdoğan ona göre hareket etmek zorunda kalıyor. Hatta Erdoğan karşısına çıkacak adaya hodri meydan tarzı kışkırtmalarla çalışsa dahi, KK bunu açıkca belli etmeyeceklerini söyledi. Çünkü 2019'a kadar aday olacak bir kişinin siyaset hayatı bitirelebilir hakkında bir kaç iftira atılabilir. En önemlisi gündem Erdoğan'a tekrardan kayabilir, ama karşısına çıkacak adaydan bihaber olduğu için cumhurreisimiz, Chp'ye saldırıyor. Yine dikkat ederseniz MDP konusunda hiç konuşmuyor, çünkü MDP'de gündemde yer ettikçe onun payı daha da azalıcak kendisi bir nevi 2. yorumu yapan adam gibi arka planda kalıcak. Ama yine de yerini sağlamlaştırmak da daha önemsiz de olsa bir amacı.

Arkadaşlar yumruğumuzu gösteriyoruz yobaza,karşı çıkıyorsunuz bknz:28 Mayıs 2013.Şefkatli kollarımızı açıyoruz yobaza,karşı çıkıyorsunuz bknz:15 Haziran 2017.Anlamıyorum sizi gerçekten,sokakta %49,5 ve onun türevleri ile savaşalımı ? bknz:18 Eylül 1920.Yumruğumuzu gösteririz çapulcu oluruz,şefkatli kollarımızı açarız terörist oluruz,yobaz kesimle savaşırız cani oluruz,din düşmanı oluruz. :facepalm:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom