Adalet Yürüyüşü İle İlgili Görüşleriniz

Adalet Yürüyüşün'den Sonra 2019'da Seçimleri Kim Kazanır ?

• CHP

Votes: 4 10.5%
  • Mdp

• Mhp

Votes: 2 5.3%
  • Akp

Votes: 24 63.2%
  • Hdp

• Total voters
    38

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Hemre said:
Arkadaşlar yumruğumuzu gösteriyoruz yobaza,karşı çıkıyorsunuz bknz:28 Mayıs 2013.Şefkatli kollarımızı açıyoruz yobaza,karşı çıkıyorsunuz bknz:15 Haziran 2017.Anlamıyorum sizi gerçekten,sokakta %49,5 ve onun türevleri ile savaşalımı ? bknz:18 Eylül 1920.Yumruğumuzu gösteririz çapulcu oluruz,şefkatli kollarımızı açarız terörist oluruz,yobaz kesimle savaşırız cani oluruz,din düşmanı oluruz. :facepalm:

Senin bahsettiğin şey iç savaştır. Bunu yaparak savaş çığırtkanlığı da yapıyorsun. Bugün milleti kutuplaştıran şeylerden ne farkın var o zaman? Bu milletin en son istediği şeydir iç savaş. Bırak istemeyi, aklından bile geçirmez, geçiremez, geçirmemeli. İçimizde ne kadar ayrışırsak dışarıda o kadar küçük düşeriz. Bu tarihte hep tekrarlandı. Eski Türk devletleri bile içte ayrışma yüzünden yavaş yavaş silindiler tarihten. Bu yüzden söyledim o sözleri. Türkiye zayıf düşse de onu alt etsem diyen devletler vardır mutlaka. Senin onların ekmeğine ister istemez yağ sürmüş oluyorsun. Yumruğunu burada göstermen yerine meclise milletvekili olarak gir orada bağır çağır daha iyi bence.

Hemre said:
Arkadaşlar yumruğumuzu gösteriyoruz yobaza,karşı çıkıyorsunuz bknz:28 Mayıs 2013.Şefkatli kollarımızı açıyoruz yobaza,karşı çıkıyorsunuz bknz:15 Haziran 2017.Anlamıyorum sizi gerçekten,sokakta %49,5 ve onun türevleri ile savaşalımı ? bknz:18 Eylül 1920.Yumruğumuzu gösteririz çapulcu oluruz,şefkatli kollarımızı açarız terörist oluruz,yobaz kesimle savaşırız cani oluruz,din düşmanı oluruz. :facepalm:
Hemre bu yaptığın suçtur biliyosyun değilmi?

Hemre said:
Sokağa çıktığında kazanan tarafta olacağını mı zannediyorsun? Şahsen ben sağcılardan yanayım. :d

Birisi şikayet ederse evinden tutuklu çıkarsın biliyorsun değil mi? İç savaştan yana olduğunu zaten biliyorduk ama CHP Çomarı yakıştırmasını boş yere yapmıyor insanlar sana. Ülke muhalif zihniyet üzerine kurulu değil. Yobaz da olsa din düşmanı da olsa bu milletin gerçekleri o insanlar. İç savaş yaşayan ülkelerin akıbetine hiç baktın mı? En güncel örneğinden Suriye bir iç savaş yaşadı. Hükümete karşı cepheler alındı. Sence Suriye daha güzel bir yer mi oldu?

Mesela durumu kötü olanlar (ki bu ülkede fazlasıyla var) ayaklanıp senin gibi sonradan görme, görgüsüz insanlara ayaklansalar ne yapardın? Ya da daha uygun bir dille anlatayım Komünistler kalkıp senin gibi kapitalistlere karşı ayaklansalar ne yapardın?

Hayal dünyan çok geniş ama bu işler öyle Taleworlds forumundan insan örgütlemeye çalışmakla çözülmez. İç savaş çıkararak, yobaz kitlenin kellesini uçurarak sadece daha öfkeli bir kitle üretirsin.

Günümüzde siyaset en önemli silah. Tayyip çıkıp dese; "Kandırıldık! Aldatıldık! Allah yok, din yalan!" ya da "Eeey Muhammed! Sen kimsin ya?" gibi şeyler söylese emin ol ki o "çomar" kitle ertesi gün kuran yakmaya başlar. Olay yobazlık değil yani olay fanatiklik. O saydıklarının büyük bir kesimi Tayyip fanatiği. Aklı çalışan kitle zaten Başkanlık seçiminde kendini gösterdi. Çıkıp kimse dürüst bir seçimdi diyemez şimdi vicdanen, Ak Parti oyları düşüşe geçti. Her neyse bunları neden anlatıyorum çünkü konuyu şuraya getireceğim; siyasi yol ile bu ülkenin akıbeti bir nebze olsun düzelebilir. Artık o "Old good laik times" kısmı geri dönmez bu bir gerçek ama en azından parazit kesim kontrol altına alabilir. Akşener'de diğerleri kadar düzgün bir insan değil; (bkz: Bakan olduğu dönemdeki icraatleri) ama yinede ben eğer mümkün olacaksa Akşener'den yana kullanacağım oyumu çünkü her kitleden insana hitap ediyor. MHP kanadı da, CHP kanadı da, AKP kanadı da mevcut. HDP'yi zaten saymıyorum şu an bir ayağı çukurda. Ama biri illa başkan olacaksa Yılmaz Büyükerşen'in aday olup başkan olmasını tercih ederim. Eğer aday olmayacaksa Akşener'in olmasını tercih ederim zira Kemallini Kılıçdarius'dan daha iyi laf yapıyor ağzı.

Hemre said:
Arkadaşlar,öncelikle yanlış anladınız beni iç savaşı desteklemiyorum.Benim demek istediğim Türk Kurtuluş Savaşında sadece yabancıları değil,İstiklâl Mahkemelerinde kendi içimizdeki çürük elmaları'da temizledik,yani bazı şeylerin değişmesi için İstiklâl Mahkemeleri döneminemi gidelim demek istedim.
@Hakany
Cumhuriyet Halk Partisinin çomar kesmi yoktur öncelikle bunu anlamaya çalışırsan sevinrim biz kimlerin çomar olduğunu iyi biliyoruz.Ülke muhalif zihniyet üzerine kurulu olmayabilir ama Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, ölümsüz önder ve eşsiz kahramanı Atatürk’ün belirlediği milliyetçilik anlayışı ve O’nun inkılâp ve ilkeleri üzerine kuruludur .Komünistlerle bizim düşüncelerimizi bir tutman üzdü gerçekten,sen diyosunki Komünistler,kapitalistler ben diyorum vatan.Gönül isterki Chp-Mdp koalisyon yapsınlar,yeterki akp.. ve militanları uzak dursun ! Bizler ne mutlu türküm diyene demedikçe bunlar dini kulanıp yalandan allahu ekber diyecektir

Çomar denilen kesim senin gibi körü körüne bağlı olan fanatiklerdir. CHP Çomarı yakıştırmalarını da en çok bu konu altında belli ettin zaten. Ülkenin ne üzerine kurulu olduğunu anlatmana gerek yok burda ülkenin ne şartlarda kurulduğunu da anlatmana gerek yok tarih dersinden hepimiz geçtik zamanında. Kaldı ki Atatürk'e çıkıp bir kelime bile etmemişken kafanda ne kurgulayıp @Hakany yazmaya kalkıştın bilmiyorum.

Sana yazdığımı iyi oku, artık siyaset en etkili silah. İstiklal Mahkemeleri ile şu an Tayyip'in kurduğu mahkemelerin bir farkı yok. Sisteme karşı görülen herkes içeri alınıyor. O zamanlarda da infaz ediliyordu. Şimdi Tayyipyus sırf seni böyle düşünüyorsun diye içeri alsa çıkıp diyebilir misin; "Bir çürük elma daha ayıklandı." diye.

Sen şunu anlamıyorsun; gerici insan da bu ülkenin bir gerçeği. Tarih boyunca da gerçeğiydi. Sen bu insanları infaz etmek istersen Nazi İmparatorluğundan bir farkın kalmaz hatta ve hatta dış ülkeler bu sefer harekata geçilebilir. Bkz; Kaddafi ve H. Mübarek örneği. Saddam'dan da bir farkın kalmaz dış basında. Halkına zulüm eden faşist diktatör olarak geçer adın.

Eroz'un dediği gibi İstiklal Mahkemeleri sadece yobaz insanlara yönelik değildi. Kurulan sisteme ne kadar karşı insan varsa her biri 5 Dakika içerisinde yargılanırdı. Kaldı ki o dönem ile bu dönemin bir olmadığının altını çiziyorum.

Komünistlerle senin düşüncelerini bir tutmuyorum. Verdiğim örnek Komünistlerin sisteme ayaklanıp senin gibi Kapitalist insanlara karşı çıkmasıydı. Kaldı ki senin düşüncelerindeki mantığı da çözebilmiş değilim. Asla sorgulamadan körü körüne bir Atatürkçüsün ama "Köylü milletin efendisidir." diyen bir insanın aksine yoksul insanları ezmeye bayılıyorsun. Sonra da "Atatürk tabi. Kesinlikle Atatürk. %100 Atatürk Full İndir HD" kafalarında takılıyorsun.

Sana dediğim gibi "Old good laik times" lafları artık lafta kalıyor çünkü insanlar tamamen yozlaştırıldı. Bu kafayı tekrar kazımak nerden baksan 3 nesil eder. Bu kafayı da insanların kellesini uçurarak değil siyaset ile çözebilirsin. Tayyip bugün idam sehpalarını kurmaya başlasa ve senin dediğin gibi İstiklal Mahkemesi şeklinde bir düzen kursa emin ol Amerikan Yankee'leri, o filmlerde gördüğün Johnny'ler falan Ankara'ya ilerlerdi. Devir öyle iman gücüyle savaş kazanılacak bir devir değil.

@Hemre eğer dinlersen mutlu olurum...

durum kritik de olsa fanatiklik her davayı ölüme götürür günlük hayatta bile haklı iken insanların gözünde haksız duruma düştüğün olmuştur mutlaka çünkü öfkelenir ve yanlış şeyler yapar,yanlış kararlar verirsin sonuçta eline ne geçer ? KOÇA BİR HİÇ ! (ha tabi her taraftan kınama ve ömrünü çürütecek hapis cezaları hariç...)

yani ne demek istediğini anlıyorum ama bunlar fazla kafaya takmak da iyi değil hatta ben bu yüzden futbol takımı bile tutmam 'niye ?' dediğinizi duyar gibiyim derhal açıklayayım:
bu gün bir takım tutarsın formalarını alır maçlarına gidersin sonra beynindeki 'ait olma' isteği güçlenir ve bilinç altından fanatik olmaya başlarsın yarın maça gittiğinde her şey farklıdır sanki savaşa gider gibi takımının marşını çalar bir millet bayrağı gibi armayı açarsın sonra takımın maçı kayıp edince sana bir şeyler olur sen artık kendin değilsindir takımlar arası bir hiç uğruna kan gövdeyi götürür sonuçta ya arbede de ölürsün ya göz altına alınırsın arkanda bir hiç uğruna bıraktığın ailen yoktur artık ve aksam televizyonlarda ne konuşulur biliyor musun ? eğer medya kınama yapar ise kendi takımın sırf etrafa şirin gözükmek için seni de kınar eğer medya takmazsa bile olan sana olmuştur o takıma değil niye seni önemsesinler ki ? sen sadece bir kuklaydın...

daha masum olsun diye futboldan örnek verdim ama söylediklerim siyaset gibi diğer alanlar için de geçerli sen elinden geleni yaparsan fazlası sadece yıkım getirir...
elbet senin hayatın senin kararların ama yine de ben önceden uyarayım dedim hemre...

Hemre said:
Hemre said:
Arkadaşlar,öncelikle yanlış anladınız beni iç savaşı desteklemiyorum.Benim demek istediğim Türk Kurtuluş Savaşında sadece yabancıları değil,İstiklâl Mahkemelerinde kendi içimizdeki çürük elmaları'da temizledik,yani bazı şeylerin değişmesi için İstiklâl Mahkemeleri döneminemi gidelim demek istedim.
@Hakany
Cumhuriyet Halk Partisinin çomar kesmi yoktur öncelikle bunu anlamaya çalışırsan sevinrim biz kimlerin çomar olduğunu iyi biliyoruz.Ülke muhalif zihniyet üzerine kurulu olmayabilir ama Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, ölümsüz önder ve eşsiz kahramanı Atatürk’ün belirlediği milliyetçilik anlayışı ve O’nun inkılâp ve ilkeleri üzerine kuruludur .Komünistlerle bizim düşüncelerimizi bir tutman üzdü gerçekten,sen diyosunki Komünistler,kapitalistler ben diyorum vatan.Gönül isterki Chp-Mdp koalisyon yapsınlar,yeterki akp.. ve militanları uzak dursun ! Bizler ne mutlu türküm diyene demedikçe bunlar dini kulanıp yalandan allahu ekber diyecektir
Hemre kusura bakma ama açık ve net milleti devlete karşı ayaklandırma ve sokağa dökmek için yazılmış bu yazı.Ayrıca CHP ye şu dönemde Komunist ağırlıklı oy atıldığını çok iyi biliyoruz.

Yazmayayım şu konuya diyorum ama kimsenin dikkat etmediği bir şey var

Hemre said:
Hemre said:
@Hakany

Eğer bu iletilerin, özellikle de bu ikisi keşfedilirse sadece seni tutuklamazlar; "daha böyle iletiler var mı yav" diyerek araştırırlarsa forumun yarısını götürürler. Forum da bir oyun firmasının olduğu için TW'yi ya kapatırlar, ya da Türkiye'den uçururlar. Görüşlerini savunmak uğruna bütün forumu ve firmayı tehlikeye atıyorsun.

IX. Gençlik ve spor

A. Gençliğin korunması

MADDE 58. – Devlet, istiklâl ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müsbet ilmin ışığında, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda ve Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaç edinen görüşlere karşı yetişme ve gelişmelerini sağlayıcı tedbirleri alır.
Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğünü bozmadan içeri alırlar Hemre bence bu iletiyle ilgili olan bütün iletiler silinsin!

Nato mermer nato kafa.Türk gençliği olarak biz biliyoruz kimlerin  ülkenin bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmak istediğini,ben buraya ne yazsam anlamicaksınız,Cumhuriyet halk partisi gençlik ilçe toplantılarında benim ne demek istediğimi anlayan insanlar var,çok şükür kısaca demek istediğim,Türk gençliği olarak damarlarımızdaki asil kanı sonuna kadar kulanmaya hazır olmalıyız bunu savaş ile değil bilim ve çağdaşlığı kulanarak anca yobazın kalbine kazığı geçirebiliriz.Bizim kazığımız bilim ve çağdaşlıktır.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom