Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

 • Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

  Votes: 5 17.2%
 • Evet ama biraz sönük gibi.

  Votes: 3 10.3%
 • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

  Votes: 6 20.7%
 • Hayır, hepsi çöp gibi

  Votes: 6 20.7%
 • Anime izlemeyen bir plebim

  Votes: 9 31.0%

 • Total voters
  29
 • Poll closed .

Currently viewing this thread:

kierra

Baron
WBWF&S
Kimi no Na Wa çok güzel bir anime-filmdi, izlemeyen herkes izlemeli. İlk kısmı çok açmasa da ikinci kısımda çok toparladı ve baya merak ettirdi, plot falan hoşuma gitti epey. Myanimelist'te 9.14 puan ile top2 olmasının sebebi varmış. 3.sıradaki Steins Gate ile de baya benzeştirdim ben, o yüzden Steins Gate sevenlere iki kez öneriyorum. Kıçıkırık marvel-dc filmlerini izlemek yerine böyle filmleri izlemeyi tercih ederim, en azından hikaye var.
 

finde

Count
WBWF&SNWVC
İzlemeyi düşünüyordum, sen söyleyince artık izleyeyim dedim. Gerçekten çok güzeldi. İç ısıtan bir hikaye.

Ama biri de takvime bakıp aralarında 3 yıl olduğunu anlayamadı mı?
 

kierra

Baron
WBWF&S
Valla ben farketmemiştim beklemiyordum böyle bir şey olacağını o yüzden plotu görünce afalladım ki bu da filme olan iyi görüşümü arttırdı. Ancak ben yine son kısmı biraz kötü buldum, onca şey yaşanmış yaşandıktan sonra 2-3 yıl boş boş gezinmişler bir şey arıyorum ama tam olarak ne aradığımı bilmiyorum kafasındalar. 2-3 yıl yaşanır mı öyle yahu, direk high-school hallerinde birbirlerini bulmaları gerekiyordu o timeskip lüzumsuz olmuş biraz. Son sahnede birbirlerinin yanından geçip gittiklerinde lan acaba bunlar hiç tanışmadan mı bitirecekler falan dedim de sonunda oğlan cesaretlenip sordu yoksa tüm yaşananlar ggydi
 

Тату

kierra said:
Kıçıkırık marvel-dc filmlerini izlemek yerine böyle filmleri izlemeyi tercih ederim, en azından hikaye var.
Sonunda benimle aynı düşüncede biri. Nasıl deliler gibi izleniyor süper kahramanlı "iyiler-kötüler temalı" filmler anlamıyorum. Bu arada filmde çalan şarkılar Radwimps'in. Ben filmi onların kliplerinden görmüştüm de izlemiştim. Japon şarkılarını seviyorsanız kesin o grubun şarkılarını da seversiniz.
 

Тату

Bilmiyorum bana çok amaçsız geliyor. Lisedeyken Grafik Animasyon dersinde izletiyordu hocalar Yenilmez'leri falan en ufak bir duygu uyandırmamıştı içimde. Hep bi ön yargım var o tür filmlere karşı.
 

Cioss

Archduke
Önyargıdır o zaman. Çünkü MCU'nun tutma sebebi sıradan süper kahraman işleyişine sahip olmamaları. Ki çizgiromanlardaki süper kahraman felsefesi çok çok eskiye gidiyor. Arada bir sürü film denemesi yapılsa da Tobey Maquire'lı Spider Man'e kadar tutmuyor, kimse de film olacak kadar ciddi değerlendirmiyor zaten. Benzeri şekilde 2008'de MCU'nun ilk filmi Iron Man çıkmadan önce yine kimse ciddiye almıyor ama film başarı getiriyor. MCU da zamanla oturuyor yerine. Bugünkü kadar küresel başarı getireceğini kimse beklemiyordu ama.

Yani tabi ki dünya toplumuna uygun bir genelliği var ama o kadar yıl tutmamış filmler varken bunlar şans eseri mi tuttu? İşte tam tersi eleştirdiğiniz iyi vs kötü işleyişinden ayrılıp farklı bir yönde kendi evreninde gerçekçi çoklu-film mantığı uygulandığı için tuttu MCU. DC ise bu başarıyı gördükten sonra taklit etmeye çalıştı ama pek tutturamadı. Kaç film çıktı daha Aquaman ancak tutabildi.

Yani Marvel batılı anlamda yaptığı işlerle çok da umurumda değil anime konusunda ama önyargılarla haksız davranmamak lazım. Avengers oldukça başarılı, kaliteli ve sağlam bir fikirdi. Üstelik 20 filmlik, 10 seneyi açan bir proje bu. Oturup baştan uygun sırayla izlemeyi denebilirsin.
 

kierra

Baron
WBWF&S
Ben sırf önyargımı kırmak için oturup bütün MCU filmlerini çıkış sırasına göre seyretmeye başladım, en son Guardians of the Galaxy vol2 izledim sırada Thor:Ragnarok falan var, ve önyargımda haklı olduğumu anladım. Shounen diyoruz ama SnK'daki hikaye bütün şu MCU filmlerinden 10 kat daha iyi bence. Avengers serisi zaten en iyi MCU filmleri, onlar olmasa çekilecek çile değil. Şuan izlemekte sabırsızlandığım bir tek Infinity War var önümde, ama ondan önce Ragnarok ile Black Panther izleyeceğim çıkış sırasından dolayı.
 

Cioss

Archduke
Shounen görmek istiyorsan Naruto, Bleach, One Piece gibi şeyleri olmadı yenilerden Boku no Hero Academia falan izlemen lazım. SnK gibi başka bir seri bulamıyorsun ama. Çok spesifik bir örnek. Bu şekilde düşünürsek Hollywood'un kataloğunda animelerdeki yapım kalitesi, işleyiş yok. Death Note kadar bile içerik yok onu da çalarak ve içine ederek kendilerine uyarlayarak yapıyorlar.
 

Dracheon

Master Knight
VCNWWBM&BWF&S
Tokyo Ghoul'un bütün sezonlarını bitirdim.

Tokyo Ghoul'un ilk sezonuna başladığımda efsanevi bir animeyle karşılaşacağımı düşünmüştüm.Ama sonuç beklediğim gibi olmadı.Sanki animede bir şeyler eksik gibiydi.İlk sezonda Rize-chan'ın kalasların altında ölmesi ama 4.sezonda Akira-san'ın büyük yara alması ve sonucunda ölmemesi benim açımdan çok saçmaydı.Ayriyeten o kadar yıl çarpışan CCG ile ghoullerin uzun süre çarpışmalarına rağmen hep beraber hareket etmeliyiz sözüyle ghoullarla iş birliği yapmasıda çok saçma gelmişti.Ve finalin 20 dakika olması yetersiz olmuş.Ama animenin karakterleri efsaneydi.Hikaye yönünden eksikti.Çok iyi bir hikaye çıkabilirmiş.
 

kierra

Baron
WBWF&S
shingeki no kyojin tercih ederim hatta direk animesine başla 3.sezonun ilk kısmına kadar gel sonra tam olarak buradan okumaya devam et
şu openingin 1:06'da başlayan kısmı çok güzel değil mi ya?
 

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
SnKyı manga olarak okumak kendine edebileceğin en büyük eziyet. Özellikle mangaya yeni başlıyorsan çizim olarak daha başarılı şeyler ortaya koyan mangaları okuyabilirsin. Ayrıca yine manga animesi çıkmadığı için okunan bir şey değil, kendine has çekici yanları var. :lol:

Türkçe çevirisi var mıdır bilmiyorum ama Vagabond ile başlayabilirsin. Oldukça uzun bi seri, tek sorunu yarım kalmış olması. Hala umudumuz var biteceğine dair.
 

kierra

Baron
WBWF&S
vagabond neymiş diye baktım yine samuray çıktı adam obsesif samuraylara karşı anime önerisi istersin samuraylı anime önerir manga önerisi istersin samuraylı manga önerir sen kesin dark soulsu da uchigatana oynayarak bitirmişsindir
 

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
Yalan yok. Uchigatana favorimdi. :razz:

Ama sadece tema bakımından değil, görsellik bakımından üst düzey bi manga. Aynı mangakanın dağcı temalı bi mangası daha vardı. O da epey güzeldir.
 

SantaFante

Master Knight
WB
SNK'in animesini güncel takip ediyorum. Mangası siyah-beyazdı galiba, onun için ilgimi çekmedi pek. Aklımda gantz ve tokyo goul var. Animelerini izlemiştim beklentimin altında kalmıştı. Mangası daha mı iyi gerçi onu da bilmiyorum :grin:. Bir de Bleach'in animesi manga devam ederken bitti sanırım o yüzden acaba mangasına mı başlasam diyorum. Devamını merak ediyorum baya.
 

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
Gantz güzel, animesi onun baya başarısızdı mangasına oranla. Mangası epey uzun, kendine özgü çizimleri olan bi seriydi. Okunması gereken bi seri özellikle türü ve o temayı seviyorsan. Tokyo Ghoul hakkında hiçbir fikrim yok.

Bleach'in sadece son bölümünü okuyabilirsin. Merak ettiğin kısımlar varsa da wiki'de detaylı bilgileri vardır. Ben son iki arc'ını takip ederek okumuştum animeyi hiç izlememe rağmen. Zaten seriye karşı öyle aşırı bi ilgim yoktu ama o noktaya kadar takip edip de sonuna kadar okuyanlara acıdım. Çok kötü bi sonu var. Resmen Kubo "Para suyunu çekince bitsin de yeni bir şey çıkarayıp ondan para kırarım." kafasında baştan savma bir son yaratmış.

Ayrıca mangaların çoğu siyah-beyaz, bu yüzden okumazsan zaten otomatikman %95'lik bir kısmı eleniyor. Renk konusunda bu kadar ciddi rahatsızlık duyuyorsan Webtoon'lara bakabilirsin. Ancak onlarda da çizim kalitesi nadiren üst düzey oluyor. Sayılıdır yani güzel webtoon çizen.
 
Top Bottom