Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Currently viewing this thread:

whitetree

Sergeant Knight at Arms
M&BWF&SNW
Ana karakteri pasif yıkık birisi olmayan harem içerikli manga bilen var mı ? Çöp ana karakterleri okumaktan ve izlemekten artık manga ve animelerden soğudum.

finde

Count
WBWF&SNWVC
Ana karakter pasif olmazsa hentai oluyor işte :lol: Yıkık olmayanı da zor. Aklımda az yıkık olarak kalan Shinmai Maou no Testament ve Ichiban Ushiro no Daimaou animeleri var. Manga okumadığım için bir şey diyemeycem.

Cioss

Archduke
Sırf o türle ilgili tavsiye videoları var yalnız. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=0yueSP2U78g
Aynı adla uzar da gider. Tek tek bakmadan hangisi zevkine göre bilemezsin. Harem olsun ama işi de ilerletsin ya da ne bileyim birini seçsin onla doğru düzgün ilişki kursun istersen çok nadir çıkıyor öyleleri.

whitetree

Sergeant Knight at Arms
M&BWF&SNW
Artık harem serilerden uzak duracağım nerede harem içerikli bir seri varsa mutlaka içerisinde sümsük bir ana karakter oluyor.Çin yapımları daha iyi bu konuda.Özellikle novelleri.

kierra

Baron
WBWF&S
attack on titan 3.sezon part2 trailerı yayınlanmış.

ben pek beğenmedim bu trailerı. öncelikle ortam çok fazla karanlık ve kasvetli olmuş, bunun sebebi gece boyunca yol alıp sabaha karşı oraya varmalarından dolayı olabilir, çünkü part1'de güneş batarken yola çıkıyorlardı. ayrıca part1'in endinginde bize tease edilen yer gayet aydınlıktı o yüzden bilemiyorum. ikinci olarak beast titan'ın taşı kavrayıp atma animasyonu hoşuma gitmedi. hatırladığım kadarı ile mangada da ilk taşı bu şekilde böyle atıyordu ama sonraki atışları umarım biraz daha üzerinde çalışılmıştır. üçüncü olarak kullanılan müzik tam oturmadı, hoşuma gitmedi. sezon2'de sezon1'deki efsane vogel im kafig şarkısını remixleyip çok güzel bir sahneyi epik bir sahneye çevirmişti soundtrack, bu sefer de yine 1.sezondan attack on titan isimli şarkıyı alıp remixlemişler zaten sağda adı yazıyor, umarım bu şarkıyı da oturtabilirler çünkü bu gelecek 12 bölümden çok büyük beklentilerim var. dördüncü ve son olarak da reiner'in titana dönüşme animasyonunu beğenmedim. mangada sadece ağzından ve gözlerinden ışık çıkıyordu ki burada da oluyor ama burada daha sonra yıldız mıldız şeklinde efekt eklemişler ve çok beğenemedim açıkçası.

her ne kadar trailerı beğenmesem de bu nisanda attack on titan'ın gelmiş geçmiş en iyi bölümlerini izleyeceğimizi düşünüyorum. yıllardır animede görmek istediğim çok spesifik bazı sahneleri onca bekleyiş ardından göreceğim çok şükür. animeden umudu kesip izlemeyi bırakmış olanlar da nisana kadar bir baştan izlesinler bence, hikaye bu sezonun sonuyla beraber çok farklı bir yöne gidecek çünkü.

ayrıca, şunu da yeni gördüm yazayım bari
rip levi, sonunda şu OP karakterden kurtulduk, umarım zeke ölmemiştir ama sanmıyorum oradan canlı çıkacağını. zeke'in senaryoda görevi çok büyüktü, ölmesine çok şaşırdım. bakalım eren nasıl bir yol izleyecek şimdi göreceğiz.

Cioss

Archduke
Başka şeyler izliyor musun? Bir de mangasını okudun zaten ne yapacaksın ki animeyi? Çok bunaltıcı oluyor öyle. Vakit israfı tamamen.

kierra

Baron
WBWF&S
yok şu sıralar anime izlemiyorum, ancak mangayı okudun animeyi izlemene gerek yok demek çok yanlış, kitabını okuduğun şeyi dizi yapıyorlar çatır çutur izliyoruz bu da bir nevi aynı olay. bu sezonda olanları mangada okurken ulan animede ne güzel olur buralar diye hayal ede ede okudum zaten, soundtrack falan kafamda hep planlıydı. şimdi ne güzel izleyip göreceğim kafamdaki gibi mi olacak diye mis gibi işte. gerçi bahsettiğim gibi traileri biraz dandik buldum şimdilik.

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
LN uyarlaması ve LN uyarlaması olan diğer tüm serilerin kaderini yaşayacak. 2. sezon sonrası animesi bitecek. Bunun için hem hikaye anlamında potansiyeli var, başlangıçta yarattığı çekici kurguyu tamamen yok ediyor sonradan. İsekai janrasının kaderi böyle, anti-hero bile koysan gidiyor yine önüne çıkan herkese yardım edip iyilik meleği oluyor. İsekai seviyorsan belki ilk sezonu izlenebilir düzeyde olabilir ama genel olarak ızdırap serilerden biri kendi adıma söylemem gerekirse.

finde

Count
WBWF&SNWVC
Yayınlanan bölümleri izledim de boş duygu sömürüsü yapan bir anime. Yapmacık drama kasan bir seri, sezonun bitmesini bekleyip bi ara çerezlik izlerim.

Edit: Aa bak şimdi hatırladım bugün Code Geass: Fukkatsu no Lelouch'un yayın tarihi. Review bekliyorum.

whitetree

Sergeant Knight at Arms
M&BWF&SNW
Hakikaten şu isekai serilerde ana karakter neden hep iyilik meleği olmaya çalışıyor.Yok mu şöyle şeytani bir ana karakter.Gerçi Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi serisi diğerlerine nazaran daha iyi bu türde.

Edit: Animesi falan yapılsa keşke şu serinin iyi tutulur

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
Ama kötü ve şeytani olunca da Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi'deki gibi borderline hentai'ye bağlıyor. :grin:

Açıkçası bana kalırsa isekai trope'u genel olarak zayıf, tamamen kurgu yükünden kurtulmak için ortaya atılmış bir seçenek. İsekai olmayıp da fantastik bir evrende geçen bir sürü seri var ancak isekai olmadığı için sürekli bu evreni ve karakterin neden bir şekilde özel olduğunu açıklaması bekleniyor seriden. Karakterlerin de çok iki boyutlu oluşu olmayan derinliğe son darbeyi vuruyor.

Cioss

Archduke
İsekai türünün ortaya çıkışı animelerin izlenme sebebiyle ortak aslında. İnsanlar gerçek hayatın kasvetinden, sıkıcılığından, dertlerinden vs. kurtulmak için sinemaya gider, tiyatroya gider, kitap okur, film izler, tv izler, internette gezer, oyun oynar falan bu böyle gelmiş. Animeler de farklı değil. Gerçek hayattan başka bir evrene geçen karakter konusu da doğrudan izleyicinin benliğine hitap ediyor bu yüzden. İsekai'nin modern, gerçekçi dünyadan alternatif dünyaya/evrene göndermesi bu yüzden çekici ve öyle kolay kolay tükenecek bir janra da değil.

finde

Count
WBWF&SNWVC
Yeni Code Geass filmini uzun bir süre göremeyeceğimizi tahmin ederek filmle ilgili yorumlara baktım, daha kötü yorum görmedim. Mükemmel olmuş diyen bir yorum da görmedim. İyiydi filan diyolar.

Bir de ben Anime'nin özeti olan 3 filmi izlememiştim. Orada değişiklikler yapmışlar ve film de bunlar üzerine kuruluymuş. Öğrendiğim bir kaç tanesini spoiler içinde yazıyorum merak eden baksın.

Bu filmlerin sonunda Lelouch kesinlikle ölüyormuş. Animede'ki gibi ortada bir son bırakmıyor. Dolayısıyla son sahne de biraz değişik.
Mao karakteri filmde hiç yok.
Shirley ölmüyor. En ilginci buydu benim için. Filmde de önemli rol oynadığı söyleniyor.
Sonuca gelecek olursak, Lelouch ölü durumda ve onu diriltmek için uğraşıyolar, filmin adı da oradan geliyor. Shirley bu konuda bayağı önemli.

Bir de yeni sezon geleceğine kesin gözle bakmaya başladım. Bu film neredeyse tamamen yol yapmak için anladığım kadarıyla. Çok merak ediyorum.

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
Meeeh, bu biraz can sıkıcı. Açıkçası orijinal serinin güzel bir şekilde bitmesini sağlayan her şeyi değiştirmişler. :meh:

finde

Count
WBWF&SNWVC
Hobeto13 said:
Meeeh, bu biraz can sıkıcı. Açıkçası orijinal serinin güzel bir şekilde bitmesini sağlayan her şeyi değiştirmişler. :meh:

Açıkçası ben de aynı fikirdeyim ama kafamda 2 sezon anime ayrı, geri kalan her şey ayrı yerde. Star Wars'ın expanded universe'si gibi. O yüzden diğer kısma da okeyim.

Ekstradan shounenlerin tüm ana karakterleri aşağı yukarı aynı olsa da en sağamı net Natsu ya. Tabi Happy de güzel tamamlıyor.

Top Bottom