Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Code Geass’ı bitirdim, gerçekten bayıldım.
Anime listem şu şekilde, tavsiyelere açığım.

1-Code Geass +
2-Death Note +
3-Paprika +
4-Perfect Blue +
5-Spirited Away
6-Cowboy Rebop
7-Hotaru No Haka
8-Zankyou no Terror
9-Tatami Galaxy
10-YhK ni Youkoso
11-Night is short, Walk on girl
12-Steins Gate
13-Full Metal Alchemist Brotherhood
14-Kimi no Na Wa
15-Violet Evergarden (Netflix)
16-Castlevania (Netflix)
17-Sangatsu no Lion
18-Flavors of Youth (Netflix)
19-In This Corner of the World (Netflix)

• Miyazaki’nin başlıca filmleri ve Satoshi Kon’un filmleri

* + lar bitirdiklerim, diğerleri izleyeceklerim.
* Liste izlemeye, beğeniye göre sıralanmamıştır.
* Bölüm sayısı fazla olan animeler yerine daha kısa olanlar ve filmler tercih sebebi.
* “•” yönetmene, yapımcıya, çizere göre izlenecekler

Tatami Galaxy yi dene. Satoshi Kon un filmlerini beğendiysen buna da bayılırsın. Ardından Night is Short, Walk On Girl ile de katlarsın zevki.

Yalnız uyarayım. Tatami Galaxy biraz sabırlı olmanı gerektiriyor. Çok farklı bi tarzı var sunum anlamında ama sonuna kadar izlersen pişman olmayacağın bi seri.

Ekliyorum, vakit darlığından film önerileri ilk tercihim ama dizi şeklindeki animeleri de izlerim. Uzun kısa fark etmeden listeyi oluşturayım, uzun gelenleri sonra izlerim.

Yalnız Code Geass’ın filmi/filmleri mi var yoksa çıkacak mı ?
Çıkacak olan şey 3. sezon mu net bilgi bulamadım.

Dizi haricinde yayınlanan film varsa izleyeyim.

-

Full Metal Alchemist mi FMA Brotherhood mu ?
Arada kaldım hangisini tavsiye edersiniz ?

Harlek said:
Yalnız Code Geass’ın filmi/filmleri mi var yoksa çıkacak mı ?
Çıkacak olan şey 3. sezon mu net bilgi bulamadım.

Dizi haricinde yayınlanan film varsa izleyeyim.

-

Full Metal Alchemist mi FMA Brotherhood mu ?
Arada kaldım hangisini tavsiye edersiniz ?

Devam niteliğinde film çıktı fakat şuanda gösterimde olan ülkelerde sinemalarda hala. Daha önce alttaki yorumu yapmıştım.

Finde said:
Yeni Code Geass filmini uzun bir süre göremeyeceğimizi tahmin ederek filmle ilgili yorumlara baktım, daha kötü yorum görmedim. Mükemmel olmuş diyen bir yorum da görmedim. İyiydi filan diyolar.

Bir de ben Anime'nin özeti olan 3 filmi izlememiştim. Orada değişiklikler yapmışlar ve film de bunlar üzerine kuruluymuş. Öğrendiğim bir kaç tanesini spoiler içinde yazıyorum merak eden baksın.

Bu filmlerin sonunda Lelouch kesinlikle ölüyormuş. Animede'ki gibi ortada bir son bırakmıyor. Dolayısıyla son sahne de biraz değişik.
Mao karakteri filmde hiç yok.
Shirley ölmüyor. En ilginci buydu benim için. Filmde de önemli rol oynadığı söyleniyor.
Sonuca gelecek olursak, Lelouch ölü durumda ve onu diriltmek için uğraşıyolar, filmin adı da oradan geliyor. Shirley bu konuda bayağı önemli.

Bir de yeni sezon geleceğine kesin gözle bakmaya başladım. Bu film neredeyse tamamen yol yapmak için anladığım kadarıyla. Çok merak ediyorum.

Kesinlikle Brotherhood bu arada. Diğerini çok animesiz kalırsan izlersin.

Bir de Hebito'nun zevkine güvenme. Kötü kötü şeyler izliyor o.

Şöyle MAL linkimi bırakayım. 8 üzeri her şeyi izleyebilirsin.

https://myanimelist.net/animelist/mortaltouch

O siteye bir üyelik de ben açayım derli toplu dursun. Mobil uygulaması varmış oradan devam ederim.

Normal diziler için iosda TV Time kullanıyorum, normal filmler için de bu tarz bir uygulama/site bulmak lazım aslında.

Neyi izlemişim, okumuşum görmek iyi oluyor.

Cioss Julius U.X. said:
Film istiyorsan Koe no Katachi izle sonra gelip teşekkür edeceksin. :grin:
2 aydır duruyor o benim bilgisayarımda 1080p olarak ama hiç izleme fırsatım olmadı olduysa da başka şeyler izledim güzel mi dediğin kadar?

kimi no na wa ile beraber indirmiştim kimi no na wa baya güzel keyifliydi ama buna hiç bakmadım

bugün izleyeyim onu o zaman aradan çıksın o da. finde'nin MAL listesine biraz baktım SnK'ya 8 verip Naruto ve One Piece'e 9 vermesi beni üzdü. code geass'e de 10 vermesi beni meraklandırdı şu an "Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2" isimli animenin 25 bölümünü 1080p olarak indiriyorum izleyip bakacağım 10 puanlık ne varmış çok meraklandım

ayrıca FMA:brotherhood'u övüp övüp snk'yı gömüyorsun ikisine de 8 vermişsin allahsız finde

EDIT: çitos sen de at MAL listeni de senin 10 puanlık animelerini de inceleyeyim merak ettim

EDIT2: sword art online 9 puan :sad:

R2 ikinci sezon yalnız, R1’den başlaman lazım.
Koe no Katachi’ye çok yüksek puanlar vermişler ama kötü yorumlar görmüştüm o yüzden listeye eklememiştim.

Koe no Katachi mangasındaki o havayı yakalayamadı. Çok da normal çünkü film yapılacak kadar kısa bir seri değil. Onun dışında konusu karakterleri epey güzel. Ama mangasını tercih ederim filme.

kierra said:
bugün izleyeyim onu o zaman aradan çıksın o da. finde'nin MAL listesine biraz baktım SnK'ya 8 verip Naruto ve One Piece'e 9 vermesi beni üzdü. code geass'e de 10 vermesi beni meraklandırdı şu an "Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2" isimli animenin 25 bölümünü 1080p olarak indiriyorum izleyip bakacağım 10 puanlık ne varmış çok meraklandım

ayrıca FMA:brotherhood'u övüp övüp snk'yı gömüyorsun ikisine de 8 vermişsin allahsız finde

EDIT: çitos sen de at MAL listeni de senin 10 puanlık animelerini de inceleyeyim merak ettim

EDIT2: sword art online 9 puan :sad:

Ya bazıları ta ilk anime izlemeye başladığım zamanlardan 2012-2014 arası, bazılarına ederinden fazla vermişim; kafamda oturmamış tam nasıl puanlandıracağım. SnK'ye nasıl 8 vermişim lan ben. Şimdi olsa 6 filan verirdim net.

Sao o dönem benim için çok yenilikçiydi. Tamam ilk sezonu yarısından sonra boka sarıyordu da yine de ilk yarısı için büyük artıları var gözümde. Zaten ardı ardına bir sürü kopyası çıktı piyasaya.

Shounen janrası için Naruto ve One Piece bayağı keyifliydi.

kierra said:
code geass hala 10/10 mu ona göre indiriyorum bak R1 R2 toplam 45gb ediyor boşuna indirmiş olmayalım :grin:
Cevabı şu soruya vereceğin cevapla aynı: Death Note sevmiş miydin?

Benim MAL şu: https://myanimelist.net/animelist/Cioss?status=7&tag=

Yalnız aynı şekilde benim puanlara da çok takmaman lazım eklerken çok modumdayımdır yüksek vermişimdir falan belli olmaz. 1-2 yılda bir girip baştan düzeltmeye çalışıyorum aklımda kalan haliyle, tekrar izler miyim, birine önerilir mi gibisinden kıstaslarla.

Jet edit: Bak Bleach'e 10 vermişim misal. :grin: İzlediğim ilk shounenlerdendi, yeri ayrı. Bugün olsa sıfırdan hiç başlamaya bile uğraşmazdım galiba ama güzeldi. Mangasını da bitirmiyorum bilerek.

Herkes Death Note’u Code Geass’tan çok beğenmiş ama bende tam tersi oldu. Anime izleyicisi olmayacak kadar az içerikle tanışsam da şöyle bir yorum yapıyorum.

Death Note efsanevi şekilde başlayan, ortalara kadar efsanevi şekilde devam eden, okullarda okutulacak bölümlere sahip. Fakat böyle sağlam bir içeriği çok kötü biçimde devam ettirip kötü bir finalle sonlandırıyorlar.

Code Geass Death Note’a göre daha az akıl oyunları içeriyor ama ortalama üstü başlayan anime sezon 2 ile bambaşka bir boyuta geçiyor. Karmaşıklaşan olay örgüsü, felsefi göndermeler ve mükemmel bir finalle çok daha iyi bir tad bırakıyor.

Ayrıca karakter gelişimleri/dönüşümleri çok fazla, yan rollerin de karakter yapıları oldukça detaylı ve değişken. Death Note’ta yan karakterler Code Geass’a göre daha statik sayılabilir.

Ama Death Note’un konusu ve akıl oyunları bambaşka. Code Geass’a 10 veriyorsam Death Note’a 9.5 veririm. O da animenin eksik olduğundan değil, kendi bölümlerine göre kalite düşüşü yaşamasından.

Back
Top Bottom