Vikings - History Channel

Users who are viewing this thread

Dawnext said:
Yapma ya, nerde bitiriyorsun?! Bjorn'un sahnelerinden acayip keyif alıyorum. Sonraki bölüm kan gövdeyi götürecek desenize.

Hvitserk sonunda mantıklı konuşmaya başladı. Şuan dizide 3 ana karakterin hikayesini/yolculuğunu izliyoruz. Floki'nin cenneti, Bjorn'un çölü, Ivar'ın stratejik hamleleri. Her halükarda hepsi de kendini bulmaya çalışıyor. Devam!
Bjorn zaten sırtladı taşıyor diziyi şuanda. Ivar sahneleri tabiki saçma yine. Hatta atlayasım geliyor ne kadar saçma. Floki kısımları yine ortalama. Ama Bjorn süper ya. Kültür şoklarına bayılıyorum.

Ragnarsız bi sezon gerçekten çekilmiyor.Bjorn,Lagertha ve Floki gibi unsurlar olmasa hiç izlenmez.Dizi iyice saçma bi hal almaya başladı ve bununla birlikte eski kalitesini kaybetmeye başlıyor.Önceden alttan alttan kaliteli olduğunu hissettiren dizi şimdi bazı dikkat çekici özellikleri direk olarak gözümüze vurmaya çalışıyor.En son ki bölümde (5.bölüm) Ubbe'nin Floki ile konuşmasındaki,''Babamda meraklı birisiydi bende meraklı bi insanım'' gibisinden sözleri beni rahatsız etti.Ubbe'ye Ragnar'ın bazı özelliklerini yüklemeye çalışmaları,taktiksel zeka olarak Ivar'ı Ragnar'a benzetmeye çalışıp becerememeleri, sıkmaya başladı.Şu anda diziyi yürüten en büyük unsur bana göre Bjorn.Onu da pek fazla göremiyoruz maalesef.Bjorn için fazla bir şeye uğraşmalarına gerek yok,her açıdan Ragnar'a benziyor zaten.Kalıbına oturmuş bi kere.Anlayacağınız sezonun iyiye gitmesi için beklemekten başka bi çaremiz yok.Yayınlanmaya başladığı tarihten itibaren favori dizim olan bu dizi (yani tüm diziler bi kenara Vikings bi kenara benim için) hakkında böyle bir şey yazmayı hiç düşünmezdim ama şartlar bunu gerektirdi.Yinede toparlayacaklarına ve güzel bir şekilde devam edeceklerine inancım tam.Her hafta yeni bölümlerini beklemekten çıldırıyorum.Final yapınca sil-baştan yapıp tekrar başlayabilirim :smile:

Dizi izleme platformlarında son bölümdeki yamyam (!) Müslümanlar sahnesi tartışma konusu olmuş vaziyette.Halbuki kendi inançlarını bile hiçe sayarak bir Viking gözüyle yazıyorlar senaryoyu.Tabi bende rahatsız oldum ama deminde dediğim gibi,kendi dinlerini bile çok fazla yüceltmeye çalışmayan bir ekipten kalkıp da bizim dinimizi yüceltmelerini beklememiz saçma olurdu.

Spoiler koymamışım  :lol:
Son bölümde müslüman Arapların yamyamlık yapması son derece saçmaydı. İslam'da yasak olması bir yana, günlük yaşamda sık olan bir durum değil kesinlikle. Müslüman birine zina yaptırırsın, alkol içirirsin, veya kafa kesen tipler gibi gösterirsin tamam, ama yamyamlık zaten Afrika, Amerika ve bazı Asya kabileleri dışında görülen bir şey değil. Çok önemli bir ayrıntı değildi ama gereksiz ve gerçek dışı olmuş.

Dawnext said:
Bjorn'un Akdeniz seyahati kısa mı sürdü ne?
Katılıyorum,nerede Pisa nerede Luna?Direk Kuzey Afrika'ya gidip nasıl kurtulduğunu bile göstermeden geri dönüyor.Bjorn'a çok haksızlık yapılıyor çok.Neyseki geri döndü de daha fazla görebileceğiz.Keşke dizi Ivar'ın üstüne düştüğü kadar Bjorn'un üstüne düşseydi de kaliteli bir sezon izleseydik.

Astrid'e çok üzüldüm ya,gitti gül gibi hatun :ohdear:

Bjorn'a devam ederler. O kadar gösterip yarım bırakmazlar. Sanırım bu sezonun ilk yarısı Kattegat savaşı ile geçecek. King Harald ile kardeşi Halfdan kapışır mı acaba Rollo(ç) ile Ragnar gibi. Merak ettiğim tek konu.

Bishop bıçağı Ivar'a soksa ne mutlu olurdum. Dizide en nefret ettiğim karakterler arasında şuanda.

Astird'e ne oldu ya. Yazık. Sansa'ya üzülmüştüm, buna daha çok üzüldüm.

Abi hala anlamıyor Ragnarsız Vikings güzel olmuyor diyenleri. Lan adamı olması gerektiği gibi tarihe uygun bir şekilde öldürdüler. Napsınlar bu karakter sevildi biz bunu öldürmeyelim mi desinler :lol:
Ivar gerçekten abartılı güçlü gösterilmiş. Sagadan uzak zaten en küçük oğul olarak gösteriliyor hadi eyvallah ama iki kardeşin ve Lagertha'nın tutuşacağı kadar bir de bu kadar kısa sürede güçlü hale gelmesi abartı. Dizi hala benliğini koruyor orası ayrı. Fakat merak ettiğim bir şeyde, Björn ne zaman Sicilya kıyılarına çıkarma yapacak ? Ivar ne zaman İngiltere'ye kök sokturecek ? Ve en önemlisi Norman kralı Rollo'ya ne oldu ya :grin:

Şu floki olayını anlayamadım bir türlü kral falan mı olmak istiyor gerçekten? O yüzden o topraklara bilerek tanrının toprakları deyip kandırdı herkesi

whitetree said:
Şu floki olayını anlayamadım bir türlü kral falan mı olmak istiyor gerçekten? O yüzden o topraklara bilerek tanrının toprakları deyip kandırdı herkesi
Yok ya kandırmadı adam deli zaten. :grin:

Elrohir Oronrá said:
Abi hala anlamıyor Ragnarsız Vikings güzel olmuyor diyenleri. Lan adamı olması gerektiği gibi tarihe uygun bir şekilde öldürdüler. Napsınlar bu karakter sevildi biz bunu öldürmeyelim mi desinler :lol:
Ivar gerçekten abartılı güçlü gösterilmiş. Sagadan uzak zaten en küçük oğul olarak gösteriliyor hadi eyvallah ama iki kardeşin ve Lagertha'nın tutuşacağı kadar bir de bu kadar kısa sürede güçlü hale gelmesi abartı. Dizi hala benliğini koruyor orası ayrı. Fakat merak ettiğim bir şeyde, Björn ne zaman Sicilya kıyılarına çıkarma yapacak ? Ivar ne zaman İngiltere'ye kök sokturecek ? Ve en önemlisi Norman kralı Rollo'ya ne oldu ya :grin:
Aynı meraklar içerisindeyiz :smile:

Astrid'e ve kral harald'a üzüldüm. Bjorn çok dengesiz haraketker yapıyor, ölüp bitip aldığı torviden vazgeçmesi çok saçmaydı. Lagertha gerçekten güçten düşmüş durumda. Ragnar bir efsaneydi, bize bir kaç bölüm sinema tadında büyük savaş , biraz da politik strateji izletip bitirsinler diziyi.

Spartaküs said:
Kocaman bölümü 2 dolunaylık yapmak nedir ya. Neyse bir şey demeyeceğim.
O kısmı hızlı geçmeleri en mantıklısıydı bence sonuçta insanları bekletmenin lüzumu yok.Ayrıca artık dizinin bitme vakti gelse mi? Ragnarsız bi sezon daha çekilir mi bilmiyorum. İzlemezsem Ragnarı üzerim diye izliyorum valla.

Adamlar napsaydı? Sırf ana karakter diye ölümsüz mü yapsınlar?
Zaten dizinin adı Vikings, Ragnar Lothbrok değil. Ragnar gider yenisi gelir. Ivar gider yine yenisi gelir. Bence yapılması gereken yapıldı.

Dawnext said:
Laf açılmışken; sizce o karakteriyle efsaneleşmiş bir dizi, o karaktersiz ne kadar fazla devam edebilir? Birde tarihte efsaneleşmesi mümkün olabilecek daha fazla bu tarz kişilikler var mıdır? Bunların üzerine dizi çekilebilir mi sizce?
Ragnar'ın oğulları, kral Harald zaten yarı efsane ve sagalarda geçen karakterler. Dizinin adı Vikings, Diriliş Ragnar değil ki, Ragnar'ın ölmesi neden sıkıntı oluştursun? Gayet de oğulları ve diğer karakterler(Harald, İngiltere'deki krallar vb.) üzerinden ilerleyebilirler.

Back
Top Bottom