Vikings - History Channel

Users who are viewing this thread

Adnan Octarine said:
O değilde Heahmund'u ne kadar boş öldürmüşlerdi öyle. Adamın oyunculuğundan mıdır yoksa senaristler mi böyle istedi bilmiyorum ama çok şey beklediğim bir karakterdi. Dizide daha da önemli olaylara imza atacağını düşünürken herkesin bi anda oto aim açarak Heahmund'u taraması hoşuma gitmedi.

Marton Savaşı olduğu için ölmesi lazımdı. Daha kahramanımsı ölebilirdi tabi ama herhalde kendilerince duygusala bağlamak istediler.

Bugün keyifle ve aşırı mutlu olarak bir bölüm izledim. Bu sezon ilk defa nefes kesen bir bölümdü ne ara bitti bilmiyorum. Ragnar'ı yine gördük... Kardeşler bir araya geldi ve savaş kazanıldı. İvar'ı kaçarken görmek güzel fakat o adam ordan nasıl kaçtı? Yani hiç mi kimse yoktu gözcü felan. Zaten tek kaçış yerinden de düşmanlar girmişti... Her neyse dizi sonuçta bu lakin kardeşler bir araya geldi diye de hemen bir şey diyemem. Belki onlardan bazıları ölmüştür. Çünkü Bjorn en son Lagerta'nın getirdiği kılıcı havaya kaldırırken bir anda etrafında kimse olmadığını görüyoruz ve kılıç kanlı... Kain'in Bjorn'a ''sen Ragnar'dan daha çok bilineceksin'' demesi kafamı karıştırdı. King Harald ölmüş olabilir, yaralıydı zaten. Lagertha ve Ubbe kendi topraklarından ayrılıyor felan... Bilmiyorum, yanlış hatırlamıyorsam önümüzdeki sezon son sezon olacak. Bu bölümün sonu, aslında beklediğimiz gibi olmayadabilir, erkenden sonuçlandırmamak lazım.

6. sezon Vikings'in son sezonu olacakmış..

Dizinin en başından beri en favori karakterim Bjorn'du. Bu final beni aşırı mutlu etti. Hele o geri çekiliş sahnesi efsaneydi. Ivar yine güç elindeyken tanrı ayağı, elinden gidince de pus.sy (kedi) olup kaçtı. Şu Ivar'ı seven tipler var bide. Youtube yorumlarında görüyorum. Kafa yapısını anlamıyorum cidden. Ama Bjorn adamdır ya. Şu dizide en çok Ragnar'a benzeyen adam. Savaş sahnelerinde en çok Ragnar gibi olan o.. Hele sondaki flashback. Vay anasını dedirtti.. Favori karakterimin böylesi bir şeye dönüşmüş olması mükemmel hissettiriyor. Karakter gelişimi muazzam oldu.
Artık King Harald (Ölmediğini varsayıyorum. Göstermediler ama ölmemiş olmazı lazım.) büyük bir tehlike olmaya başlayacak gibi. Ubba'nın ordusu belli oldu zaten. Ivar da gidecek şu İngiltere olayları gerçekleşmeye başlar. Benim tahminim 6. sezonun sonunda bunları göreceğimiz. Ama ilk yarısında sanki King of Norway olayı gerçekleşecek gibi.. Favori karakterlerimden birisi de seer (kahin) idi. Ona da yazık oldu ya.. O adam güzel rol yapıyordu. Kehanetler eskiden verilirdi dizinin başında ve en son dizinin sonunda o kehanetin gerçekleşmesini görürdük. En güzeli Ragnar'ın ölümünde olmuştu. Kör adamın görmesi = Ragnar'ın tanrılar hakkında gerçeği görmesiydi.. Mesela Paris kuşatması falan. 6. sezon için bir kahin gerekli. Artık Floki kahin olabilir mi lütfen? Büyük ihtimalle olacak.

Back
Top Bottom