Ucuz Oyun Keyfi - İndirim ve Ücretsiz Oyun

Users who are viewing this thread

Oynadığınız ranka göre değişiyor hile. Csde LEden itibaren yoğunlaşıyor. Ben bıraktığımda her 2-3 maçtan 1i hileydi. R6 ise şuan hile konusunda en kötü durumunu yaşıyor. Goldda bile hile açan çok. Plat ve üstü aşırı hile kaynıyor. Hatta çoğu pro oyuncu ve streamer bu olaydan aşırı bıktılar. Yeni önlemler getirmeye çalışıyor ubi. Destiny 2 ise en iğrenç oyun hile konusunda. Son sezon trailsden dolayı biraz daha banlara yoğunlaşsa da f2p olmasından ötürü aşırı acı çekiyor şuan. Bıraktım oynamayı zaten d2yi.

Şuan en çok oynadığım fps R6. Hileyi çok rahat anlıyorum. Çünkü Nøkk mainim.

CS'de her 2-3 maçtan biri hile olayına katılmıyorum. Birçok hileye denk geldim ama öyle her 2 maçtan birinde hileci olması söz konusu değil. Dediğim gibi, hile olduğundan şüphelendiğin birini rapor ettiğinde hemen dosyalarını inceleniyor sistem ve hile varsa onu oyundan düşürüyor. Bunun canlı örneğini birçok kez yaşadım, rapor ettiğim oyuncular oyundan çıkartıldılar. Ama her maç kaybeden takımın karşı takıma "hile var" dediğini görüyorum. :grin: Günde 123123 kez hileci damgası yiyorum. 2-3 tane kill aldığımda anında hileci diyorlar.

BFV'de bir kere zaten anti cheat sistemi yokken raporların ve ticketların umursanmaması gerçekten çirkin bir boyuta ulaştı. Bildiğin şerefsizlik seviyesine getirdi işi EA. En son bıraktığım zamanlarda serverlar bomboştu, Firestorm'da eşleşme bile bulamıyordu. 12 kişi Firestorm oynuyorduk. :grin:

Yahu bana ne oyunda nasıl hile olduğundan. Battlefield 3'te bir ara öyle bir dalga oluyordu ki hilesiz sunucu yoktu diye millet oynayabilmek için uçan instant-spawnkill atan LAV'lerin olduğu sunucularda takılıyordu. Aynı şeyleri ikinci kez yazdırmayın ama eehhhh. Battlefield 5 oynamamak için hileden önce tonlarca sebep var zaten. Battlefield oyunları hiçbir zaman düzgün anti-hile önlemi alamadı ki. Söz verdikleri içeriğin yarısını anca oyuna ekleyebilmiş adamlar niye anti-hile sistemi eklememiş diye ağlamanın bir anlamı yok üstelik oyun geliştirilmesi bittikten sonra.

Yineliyorum, multiplayer olan her oyunda, her zaman hile olur ve olacak da. Tamam anladık çok dertlisin, çok kafaya takmışsın da bize niye üsteliyorsun bunları? Hileciler banlanmasın, Battlefield 5 en iyi oyundur, hileci raporladığın için allah belanı versin falan mı dedim ben?

R6 ise şuan hile konusunda en kötü durumunu yaşıyor. Goldda bile hile açan çok. Plat ve üstü aşırı hile kaynıyor. Hatta çoğu pro oyuncu ve streamer bu olaydan aşırı bıktılar.
Çok uzun zamandır competitive girmeye zamanım olmuyor R6'te ama 2FA zorunluluğu olan bir oyunda hile yapmak nasıl kolay olabilir anlamadım? Sırf hile yapmak için telefon hattı alacak kişiler elbet vardır ama rastgele hesap açan kişilerle kıyasla çok çok daha azdır diye tahmin ediyorum. Ki eskiden rank atlamak aşırı kolaydı R6 de. Oturup saatlerce oynayan birisi olmamama rağmen, sayıca çok az ama üst üste birincilikle Gold III olmuştum, millet kolsuzdu çünkü. Sonra girmeyince bitti tabi. Şu an nasıldır bilmiyorum ama belki değişmiştir, 2FA yapasım yok.
Ama mesela aylardır casual takılıyorum bir kere bile hileye rastlamadım. CSGO ile kıyaslanacak bir seviyede olduğunu sanmıyorum.

Rainbow Six Siege'de ranked maçlar sezon içerisinde oynadıkça daha az ELO etkiliyor. Zaten ilk 10 maçla rank alıyorsun, onların hepsini kazanırsan Platinium bile başlarsın. Tam tersini de yaşamıştım, 8 maç kaybetmiştim Bronze başlatmıştı. Sonra oradan en fazla Silver 3'e kadar çıkabilmiştim tek başıma oynadığım için. Rainbow'daki hile için genelde zaten ranked ve yüksek ranklarda denk geliyorsun diyorlar. Ki onlar da spawndan ışınlanıp 1 saniyede 5 kişi öldürmek gibi hileler kullanmıyordur salak değillerse. Casual/Quick Match'te hile kullanmaya gerek var mı btw?

Meraktan gizli sekmede youtube açıp "rainbow six siege cheat" diye arattım. Hele hele, hile üzerine youtuberlık yapanlar çıkmış ne hoş.

Hiçbir şeye gerek yok, adamın nerede olduğu gösterecek wallhack olsa yeterli zaten o oyunun adaletsiz olmasını sağlamak için. Sen istediğin kadar ses verme, taktik yap hileci tüm takıma söyler şuradan geliyorlar diye ya da o kadar zeki bir mahlukat olmasına gerek yok yerini bildiği için öldürme ihtimali çok yüksek nasılsa.

Casual/Quick Match'te hile kullanmaya gerek var mı btw?
Onu CSGO Wingman de bile hile kullanan arkadaşlara sormak lazım. Var herhalde aldıkları bi zevk.

Ama R6da hile yok demiyorum zaten, elbette var. Ama mümkün mertebe yakalanıyor diye görüyorum okuduğum yerlerde ve Ubi ciddi anlamda yatırım da yapıyor gibi o alana. Kaldı ki wallhack yapan birisini de anlarsın birkaç elde. Sürekli anlamsız yerlerde duvar arkadasından seni vuruyorsa durum bellidir. Çok ustaca hack kullananlar vardır elbet, onlar yakalanmaz ama onların da sayısı azdır. CS ile kıyaslanabilecek düzeyde bir hack olması ihtimali istatistiksel olarak mümkün gelmiyor bana. Özellikle CS artık ücretsizken. Adam 60 tane Steam hesabı ile istediğini yapabilir. R6 için 60 ayrı oyun satın alması lazım + 60 telefon numarası ile 2FA yapması lazım. 2FA bu tarz çoluk çocuk için ciddi anlamda bir bariyer. Ha komple engeller mi? İmkansız. Ama sayıyı azaltıcı bir faktör olduğu aşikar.
Ki yüksek ranklerde ciddi anlamda ruh hastası seviyesinde iyi oynayan adamlar da mevcut bu arada. Bir de özellikle oyunu oynadıktan sonra kim nereye durur, nereye sıkarsan nereden kim hit alır ezberlemek çok basit bir hal alıyor - o yüzden tüm remake haritalar yüzümü güldüremedi.

Bu arada BFV konusunda, BFV rezalet bir oyun benim gözümde de. Kimseye almasını önermem. Hileden dolayı değil, baya Battlefield serisi içinde bir kara leke oyun. Verdiğim paraya ciddi anlamda yanıyorum. WWII seviyorsa bile almasın yani. CoD mekanikleri ama WWII silahları şeklinde biraz oyun. Biyonik kadın komandolara falan hiç girmiyorum zaten. Grafiğe laf edemem gerçi ama o da Frostbite'ın kaymağı. My Little Pony oyunu bile yapsalar saçma sapan kaliteli olur o engine ile.

CS'de her 2-3 maçtan biri hile olayına katılmıyorum. Birçok hileye denk geldim ama öyle her 2 maçtan birinde hileci olması söz konusu değil. Dediğim gibi, hile olduğundan şüphelendiğin birini rapor ettiğinde hemen dosyalarını inceleniyor sistem ve hile varsa onu oyundan düşürüyor. Bunun canlı örneğini birçok kez yaşadım, rapor ettiğim oyuncular oyundan çıkartıldılar. Ama her maç kaybeden takımın karşı takıma "hile var" dediğini görüyorum. :grin: Günde 123123 kez hileci damgası yiyorum. 2-3 tane kill aldığımda anında hileci diyorlar.

BFV'de bir kere zaten anti cheat sistemi yokken raporların ve ticketların umursanmaması gerçekten çirkin bir boyuta ulaştı. Bildiğin şerefsizlik seviyesine getirdi işi EA. En son bıraktığım zamanlarda serverlar bomboştu, Firestorm'da eşleşme bile bulamıyordu. 12 kişi Firestorm oynuyorduk. :grin:

Hayır hocam bu konuda sana katılmıyorum. 3 maçta bir hile gelme olasılığı çok yüksek csde hele bu orta ve üst ranklar da daha çok oluyor. seni hileci damgası yapanlardan tenzih ediyorum hileci diyip ağlayanlar ile gerçekten hile olana hile söyleyen arasında fark oluyor. Peki nasıl bu kadar eminim? arkadaşlarımdan ( hileli oynayanlar ve bu hile yazılımlarında yer alan kişiler ) ve iyi oyunculardan bildiğim kadarıyla böyle. hileyi falan gerçekten profesyonel olarak kullanıyorlar ve bundan da zevk alıyorlar işin acayip kısmı. bir kısmı hile kendisini güncellemediği ya da valve ile anlaşmalı olmadığı için oyunu tekrar satın alıp para versin diye banlanıyor. diğer bir kısmı da kendisi yakalanıyor. Bir arkadaşım ekolü olacak ama 6 tane hesabı ban yiyen. 1 tane de ana hesabı ban yiyen gerizekalı bir arkadaşım vardı okuldan. güle güle anlatıyor falan pişkin pişkin bir çok maçta hile kullanmasına rağmen banlanmadığını. üzücü bir durum açıkçası. bu mal arkadaşım banlandığında profiline gerçekten iyi oyuncu olduğunu düşünen diğer oyuncular profil yorumlarını falan silmişlerdi. tuhaf. insanın vicdanı empati duygusu falan umursamıyor. rekabetçide hile kullanıyor. rekabetçinin amacı zaten kazansan da kaybetsen de sana beceri ve tutku odaklı rekabetçi hissini ,ruhunu, zevkini vermesi. kazanıp kaybetmen o noktada önemini kaybediyor istediğini alıyorsan zaten...

Bu tür oyunların en büyük sorunu da bu. Adam akıllı bir communitysi olmaması ve anti cheat sistemlerinin halt yemesi. Firmaların anti-cheat sistemlerine yatırım yapmaması, zaman ayırmaması. hilecilere, hile yazılımını yapan insanlara yaptırım uygulamak yerine tolerans göstermesi vs... E-sporculara odak verirken oyunu canlı tutan çoğunluk diğer oyuncu topluluklarını ıskalaması.

Last edited:
R6'de sıkıntı şu hileciler uzun süre ban yemiyorlar. Casualda bile hileye rastlayabiliyorsunuz. Şuanki sezon Void Edge. Bundan önceki sezonun adı da Shifting Tides. Void Edge bitmek üzere ve bana casualda görev yaparken hileci adam denk geldi. Shifting Tides challanger charmı var adamda. Min önceki sezondan beri ban yememiş. 2 sezon olacak birkaç güne. Ayrıca hileciler unlocker kullanabiliyor. Mesela Zofia'nın elite skini çıkmadan hileciler elite skini kullanabiliyordu ve ubi bunu farkedemiyor. Hile koruması o kadar zayıf ki oyunda aktif olmayan bir özelliği bir oyuncu kullanırken bile farketmiyor. Rankeda hilecilerin dolmasını engellemek için 50 levela falan çıkarıyorlar minimum sınırı evet ama bu da casualın hile ile dolmasına sebep oluyor. Level kasmayı da zorlaştırmak için t-huntın xpsini azalttılar. Casualdaki hile sayısı arttı. Ubinin yatırım yaptığı falan yok. Adamlar oyun çıktığından beri varolan bugları daha fixlemiyorlar. Ben R6'i çıktığından beri oynuyorum neredeyse. Frost falan yeni çıkmıştı aldığımda. Halen ses sorunlu. Ubinin skinlere yaptığı yatırımın çeyreğini bug fixe yapsa şuan çok daha iyi bir oyun olurdu. Anti cheat yatırımını bırakın adamlar bugfixe yatırım yapmıyorlar. Son dönem herkes ortak tepki koydu da işte düzeltiyoruz en erken yeni sezona olmadı ondan sonraki sezona falan diye bir açıklama yapıyorlar. Daha yeni başlamışlar.

5 yıllık oyunda halen olan buglara bakın. "E-sport ready"

Bu oyundan anti-cheat beklemek biraz fazla iyimser kalıyor.

Konusu olmadığı için uzun uzadıya yazmayacağım ama katılmıyorum. Sen hileci gördüğün için çok var diyorsun ben de görmediğim için çok yok diyorum. İkimizin de pek sağlam kanıtı yok bu konuda. Kaldı ki her oyuna girdiğimde de bir sürü ban haberi görüyorum sağ taraftan yığılan. Yani CSGOya girdiğin üç maçın birinde net hileci bulabilirsin özellikle Rusların/Türklerin sevdiği haritaları seçiyorsan. Aynı durum R6 gözlenmenebilir bir şey değil bence.
Casualdaki hile sayısı arttı.
Aylardır sadece casual oynuyorum ve bir kere bile hile görmedim. Her gün oynamıyor olsam bile görmem lazım o kadar çok hileci olsa. Yanlış anlama ama ya sen kötü oynuyorsun hile sanıyorsun ya da ben farkedemiyorum. Hileden kastım wallhack, aimciler falan. Unlocker tayfa umrumda değil pek isterse kara çarşaf giysin, benim gameplayimi bozmadığı sürece istediği hileyi yapabilir, oyun pay to win değil nasılsa.

Fakat ses ile skini karşılaştırmak mantıksız. Dynamic Destruction olup küçük bir ortamda geçen bir oyunda stabil sound propagation sağlamak on dakikada skin hazılarmaktan tamamen farklı bir olay.

Dediğim gibi hileci elbet vardır, sayısında bir artış da vardır ama R6da çok hileci var, CSGO gibi aynı demek bence oyuna haksızlık oluyor. Ha savunacak değilim istersen oynama tabi o ayrı konu, fanboy değilim :smile:

Ben gördüğümü söylüyorum. Oyunu zaten severek oynuyorum. Bazı buglar ve hileciler oyun zevkimi öldürüyor sadece.

Ekran-Al-nt-s.png

Benim demek istediğim bu adamın çoktan tespit edilip banlanmış olması gerekiyor. Bunun için aylar harcanmamalı. Ban yemiş bu adam uzun süredir maç yapmamış belli. Son maçı 22 Mayıs. Ama bu kadar uzun süre ban yemeden durması oyundaki hile probleminin en büyük kanıtı. Böyle deli gibi oyunu kıran hileler bile saptanmıyor. Battleeye sadece bir ilüzyondan ibaret.

https://streamable.com/ms3tds
Bu da benim başıma gelen casual maçta. Kaliteyi biraz düşürdüm kolay yüklensin diye ama anlaşılıyor.

tarkov çok güzel oyun. cod warzone'u da bir deneyin derim. ayrıca internette gezinirken şöyle bir şeye rastladım ki eğer gerçekten varsa çok güzel bir sistemmiş. aynısı town of salem adlı bir oyunda duplicate hesap açanları aynı sunucuya atmasını hatırlattı bana.

gençler azıcık geliştirici notlarını ve geliştirici tweetlerini takip edin. warzone'da hilecileri banlayıp sürekli yeni acc açmaya yöneltmek yerine onları arka plan fişlemesiyle aynı server'de pair ediyor motor. hep hilecilere denk geliyorsanız veya herkesin hile olduğunu düşünüyorsanız belki de siz de hilesinizdir bu yüzden aynı server'da oynuyorsunuzdur? acaba olabilir mi? :smile:)

Hadi size bir gerçek paylaşayım. Geçenlerde hobeto13'e beleş oyun linki attım al ekle kütüphanene dedim yok dedi. Fazlasıyla ilgimi uyandırdı neden diye sordum prensip meselesi dedi gitti oyuna para verdi. İşte cesaret, İşte feraset, İşte fazilet, İşte fedakarlık, İşte mertlik, İşte adam gibi adamlık...

Back
Top Bottom