Total War Serisi

Bir sonraki TW oyununun konusu ne olsun isterdiniz ?

• Victoria Devri

Votes: 8 8.2%
  • Orta Çağ öncesi Asya

Votes: 4 4.1%
  • Orta Çağ Avrupa'sı (Medieval III)

Votes: 38 38.8%
  • Vikingler

Votes: 5 5.1%
  • Birinci Dünya Savaşı

Votes: 24 24.5%
  • Sanayi ve koloni devri (Empire II)

Votes: 7 7.1%
  • Moğollar

Votes: 12 12.2%

• Total voters
    98

Users who are viewing this thread

Şu son resimdeki elemanı hep Cennet Krallığı 'nda ki elçiye benzetirim :grin:

wLb781.png

Baya benziyormuş belki referansları o adamdır. :grin:
Bu arada  ilk mesajda belirtmeyi unutmuşum. Mod: Stainless Steel 6.3

Castiello said:
Her şeyin başı akçe.

Bu arkadaş seninle aynı düşünmüyor. Kalenin içinde savunmadan kaynaklı bulunan tek retainer birliği ile 5 birlikli orduyu yenen bir arkadaş bu. Kaleyi savunmak için paranın pek de gerekli olmadığını düşünüyor.

Gerçi bahsettiğim 5v1 savaşı bulamadım. Bu da yaptığı epik savaşlardan biri. Legendary'de oynuyor.

@Sultan Alparslan;
Ekledikleri çok güzel özellikler var. Oyunu yer yer filmleştirmeye çalışmışlar.  Devletler gayet gazla. Golden Horde, Fatimi, Abbasi, Haçlılar, Türkler ve Adını unuttuğum bir devlet İslam coğrafyasındalar. Moorslar da var tabi ki. Rus devletleri 2 tane idi yanlış hatırlamıyorsam. Bunlardan biri Kievler. Cuman Hanlığı da var ayrıca.
Bunun yanında Avrupa da vanilla devletlerinin yanısıra Litvanya, Aragon prensliği, Kastilya Prensliği gibi devletleri de eklemişler.

Oyun insanı zorluyor. Yapay zeka gayet yerinde. Mesela benim şuan oynadığım oyunda, Macarlar savaş açında Fatimiler de savaş açtı. Bunu gören Golden Horde "ulan bunlar sıkışık, bi kaç torpak da biz götürek" şunlardan deyip savaş açtılar. :razz:

Daha uzun bilgiler burada mevcut:
http://www.turktotalwar.com/index.php?topic=133.0http://www.turktotalwar.com/index.php?topic=133.0
http://www.turktotalwar.com/index.php?board=103.0

@Tenzō;
Shogun'da var ben de ama onu oynamak henüz nasip olmadı. Savaşmayı çok iyi bilen arkadaşlar için para önemli değil. :smile: Ama medieval'da düşman askerleri yolunuzun önünde olursa paranız gidiyor. Yani ticaret noktaları vs. Onların saldırmasını beklersek hiç de saldırmayabilir. :grin: Şuan 5-6 devlet ile aktif savaş halindeyim şuan. Eğer 100 bin civarında param olmasa ordu basamazdım. O ordular kazandıkça zaten para da oluk oluk akıyor. :smile:

5v1'i bulursan buraya at da bakalım bi merak ettim. :razz:

Shogunda kale savunmak oldukça kolay gerçi ama bu epic'miş harbiden, kanalını biraz araştırmam gerekicek iyi videolar çıkar.

Yaklaşık bir yıldır girmiyordum,girmez olaydım;
Etw'de vh/vh ayarlarda osmanlı ile oynamak işkence resmen.Bir ai general birliği tek başına 3 birliği tutup 120 kişilik birliğin yarısını öldürebiliyor,player general birliğine gelince iki kurşun yediğinde kaçıyor.Aynı savaşı neredeyse on kere tekrar ettim,eşit şartlarda aynı iki birim çarpıştığında bile ai alıyor.Arkadan topçu atışına maruz kalmasına rağmen yine ai üstün geliyor,yine birebir çarpışmada benim birliğim kanatlardan baskı altına alıyor; ai üstün geliyor.

baby dont ban me said:
Yaklaşık bir yıldır girmiyordum,girmez olaydım;
Etw'de vh/vh ayarlarda osmanlı ile oynamak işkence resmen.Bir ai general birliği tek başına 3 birliği tutup 120 kişilik birliğin yarısını öldürebiliyor,player general birliğine gelince iki kurşun yediğinde kaçıyor.Aynı savaşı neredeyse on kere tekrar ettim,eşit şartlarda aynı iki birim çarpıştığında bile ai alıyor.Arkadan topçu atışına maruz kalmasına rağmen yine ai üstün geliyor,yine birebir çarpışmada benim birliğim kanatlardan baskı altına alıyor; ai üstün geliyor.
Osmanlı da zaten en kolay da bile zor

Courage said:
@Tenzö, attığın videoda adamın 20.55 civarı yaptığı hatayı acemiler yapmaz lan. Bu mu efsane?

Yeni gördüm de, basit bit hata bence o. Yanlış tıklama veya dalgınlık yüzünden benim çok başıma geliyor o olay. Oraya gelene kadar yaptığı savaşlara da bak istersen. Ben legendary'de bu kadar kolay savaş kazanan biri tanımıyorum. Moral sistemini çok iyi biliyor adam.

R:TW 1 de, Brutii ailesini seçtim, şuan Makendonlara karşı büyük üstünlük sağladım, Anadoluya geçtim sayılır Halikarnas ve Rodos'u zar zor alıp Pontuslar baya zorlu geldi yaklaşık 3 bin adamımı kaybettim, Pontusların zaaflarını bilen var mı? Makedonlar kolay geldi ama Pontus baya can sıkıcı

MrsCrimrow said:
R:TW 1 de, Brutii ailesini seçtim, şuan Makendonlara karşı büyük üstünlük sağladım, Anadoluya geçtim sayılır Halikarnas ve Rodos'u zar zor alıp Pontuslar baya zorlu geldi yaklaşık 3 bin adamımı kaybettim, Pontusların zaaflarını bilen var mı? Makedonlar kolay geldi ama Pontus baya can sıkıcı
Pontus ordusu genellikle hangi askerlerden oluşuyor?Eğer ordusu süvari ve piyadelerden oluşuyorsa hoplitler ve okçulardan oluşan bir ordu rahat bir şekilde yenebilir.

Çoğunlukla Piyade, hoplitler de var genellikle 2-3 birim oluyo ve süvarileri var 18 tane ama meşhur Mısır süvarileri gibi at arabalı pek göremedim kuşatmalar da 600 kişiydim onlar 1437 kişiydi bende sadece 67 kişi gitti bende şaşırdım, kuşatmalarda berbatlar ama meydan savaşında ordumu yediler.

MrsCrimrow said:
Çoğunlukla Piyade, hoplitler de var genellikle 2-3 birim oluyo ve süvarileri var 18 tane ama meşhur Mısır süvarileri gibi at arabalı pek göremedim kuşatmalar da 600 kişiydim onlar 1437 kişiydi bende sadece 67 kişi gitti bende şaşırdım, kuşatmalarda berbatlar ama meydan savaşında ordumu yediler.
Uzun menzilli okçular ve hoplitlerden oluşan bir orduyla rahat bir şekilde yersin

Back
Top Bottom