Total War Serisi

Bir sonraki TW oyununun konusu ne olsun isterdiniz ?

• Victoria Devri

Votes: 8 8.2%
  • Orta Çağ öncesi Asya

Votes: 4 4.1%
  • Orta Çağ Avrupa'sı (Medieval III)

Votes: 38 38.8%
  • Vikingler

Votes: 5 5.1%
  • Birinci Dünya Savaşı

Votes: 24 24.5%
  • Sanayi ve koloni devri (Empire II)

Votes: 7 7.1%
  • Moğollar

Votes: 12 12.2%

• Total voters
    98

Users who are viewing this thread

Avusturya ve Polonyayı yok etmezsen şimdiki yaptıklarının anlamı olmaz Avusturya iki yüzlü beklemediğin anda Full orduları görebilirsin Para ve Zamanın varsa Avusturya ile bir şekilde savaşa gir onlara değilde Onun himayesinde birisi varsa ona savaş açabilirsin yoksa Avrupada rahat bırakmazlar.

M2TW'de bütün şehirlerimin binaları full yapılı. Şimdi ne yapayım ? Ha birde Fransa'dan Paris'i aldım, savaşta filan full eziyorum, para teklif etmeme rağmen ateşkes kabul etmiyor. Ne yapayım ?

Erozbey said:
Yık gitsin.

Kolay değil ki. Askerleri topluyorum ama tam savaşırken hemen üstümdeki İskoçya arkadan saldırıyor. İskoçya'ya saldırsam Milan saldırıyor. Neyse ki Portekiz nasibini aldı da saldırmıyor bana. Holy Roman Empire ile müttefiğiz. Fransa'ya savaş açtı. İşler düzelir umarım.

BlessedCriminal said:
Avusturya ve Polonyayı yok etmezsen şimdiki yaptıklarının anlamı olmaz Avusturya iki yüzlü beklemediğin anda Full orduları görebilirsin Para ve Zamanın varsa Avusturya ile bir şekilde savaşa gir onlara değilde Onun himayesinde birisi varsa ona savaş açabilirsin yoksa Avrupada rahat bırakmazlar.
haklısın. Tüm Alman prensliklerini aldığım zaman, Avusturya müttefiklikten çıktı bende. Bavaria da Hannoveri himayesine almıştı. Bavaria yı alarak Onları kurtardım. Tekrar müttefik olduk. İsviçre başkentime çıkartma yaptı. Müthiş bir kuşatma savaşı oldu çok zevkliydi. Sadece 100-150 adamım öldü, çoğu atlı ve ya firelock lardandı. Demize döktüm pislikleri  :cool:
Aöa gemim olmadığı için bir türlü onlara saldıramıyorum. Sürekli limanıma giriyorlar. Sonra Westhelpia yı onlara verdim barış yaptık. Sonra Polonya İsviçreye saldırdı, delimiyim lan ben dedim. Müttefikleride Fransaydı bide. Daha önce Fransa yla savaşa girmiştik Hollanda yüzünden, okadar para vermiştim. Onlarıda müttefiklikten attım. Daha sonra Avusturyalılar habiere teknolojimi çalmaya çalışıyorlardı. Baya aldılar galiba. Öldürdüm adamı. Ticaret anlaşmasını kestiler. Sonra para verdim tekrar yaptık. Yine kestiler. Sonra yanında teknoloji verdim ve müttefiklik oldu.ha bu arada, Avusturyayla müttefiklik için East Prusya yı onlara verdim ve karşılığında başkente yakın olan yeri aldım. Toprak bütünlüğünü sağlamak için. Artık full indiamen yapacağım. Amerikaya filan yollayacağım. Ivory fiyatı çok düştü. Şeker ve kahve müthiş gidiyor. Şu anda Prensliklerde ki isyanları bastırmaya çalışıyorum. Büyük ihtimalle Osmanlıyla müttefik olmaya çalışıp ve Polonya, Avusturya ya dalarım. Hollanda nın beni tutacağına eminim. Sürekli teknoloji ve para veriyorum. Britanya yı bilmiyorum. Tarafsız kalabilirler. Hannover beni tutmazsa yazıklar olsun. Kaç kez onları kurtardım. St John la müttefik olursam ticaret yollarını keser onlarda. Şansıma berberiler ilk turda barış istedi, ilerde iyi olur diye kabul ettim. Artık ne olacağını bilmiyorum

Wesley Sneijder said:
Britanya seferimde iflas ettim  :lol:
Dünyanın en güçlü donanmasına ve en güçlü müttefiklere sahiptim. Müttefiklerim; Hollanda, Avusturya, Hannover, St. John, Ceneviz, Amerika, Irigoisqijzjiwwoij Konfederasyonu mu ne(Amerikada ki) ve garip bir şekilde Prusya  :eek:
İspanya ve Fransayla savaştayım. Düşünün artık, Hollanda Avusturya ve Prusya karadan yardırıyor, İspanya Fransa ya destek yollayıp tokatlıyor, Ceneviz St.John ve ben ticaret yollarını kesiyoruz, ben Fransa'nın limanlarını habire yakıyorum, köylerine küçük birliklerle girip yakıyorum, Amerika da Ceneviz le ben(Ceneviz önce benden ticari antlaşma için kendi adalarını verdi, daha sonra bende Bahamalar ve o adayı vererek müttefik oldum) Fransa ve İspanyol topraklarında savaşıp ticaret rotalarını yağmalıyoruz. Bendeki gemileri düşünün, her limanımda 3 er gemi ve 1 kaptan, 3 tane full donanma(en iyilerden) 3-4 tane yarım seyyar donanma(yardım lazım olunca heryere gidiyorlar) 2 şer full indiamen gemileri(içlerinde 3'er en iyi gemi ve 1 kaptan) var. Fakat hiç kara ordum yok. Donanma bakanım en iyisi. Fakat hiç gelirleri olmamasına rağmen İspanya ve Fransa nasıl bu kadar para buluyor anlamadım. Tüm kalelerinde full birlik var. Paris zaten uçmuş orayı asla alamıyorsun, Hollanda ve Avusturya'nın aldığı kaleleri anında Fransa veya İspanya geri alıyor, ben sürekli müttefiklerime teknoloji ve ya para hediye ediyorum. Tabii sonunda donanma yüzünden para bitti. İflas ettim. Askerler firara filan başladı, aynı anda inanılmaz birşey oldu, Fransanın tek bir limanı bile olmamasına rağmen(hepsini kuşatıyorum) bir yerden donanma çıktı(belki saklanıyordu çoktan) bana çıkarma yaptılar. Sinirlendim oyunu kapadım. Prusya'yla başladım bu sefer. Avusturya, Hollanda, Hannover, Polonya-Litvanya(galiba), Britanya ile hemen müttefik oldum. St. john ile müttefiklik aşmasındayım. (neden diye sorarsanız, Malta çok önemli bir yer. Hemde donanmaları da iyi. Akdenizde kontrolünüzü sağlıyor.) Alman prensliklerine savaş açtım. Daha doğrusu sadece Westhelpia ya saldırdım, müttefikleri olarak Bavaria ve diğeri geldi. Westhelpia'yı hemen aldım. Sürekli isyan ediyorlar, bende bastırıyorum, Bavaria'nın ordusunu müthiş bir şekilde baskına uğrattım. Ve direk barış yapmak zorunda kaldılar. Bu arada Westhelpia yı sadece 60 adam kayberek(hepsi atlı) aldım. 700-800 askerim vardı, onlarda 1100  :lol:
3 topçumla tüm adamları biçti resmen. Ön surların hepsi delik deşik oldu. 6 tane atlı birliğimi 2 gruba ayırdım. Destan yazdılar  :cool:
Tek bir piyadem bile ölmedi. Daha sonra Bavaria'nın kuşatması delik deşik olmuş surlara karşıydı. Tek şansım piyadelerimde çoktan süngüler vardı, yani takılı olanlar, on,arda ilk süngü araştırması bile yoktu. Daha sonra line inf. Leri surlara koydum. 4 tane vardı toplam. 2 deliğe 2'şer ayırdım. Öndekilere siper, arkadakılere çit koydum. Sayıları 2 katımdı. Yine atlılarım destam yazdılar. Piyadelerimde çok öldü bu sefer, daha sonra bir kez daha meydan savaşı yaptım bunlarla, ezildiker, barış yaptılar.
Gaza geldim. En kısa sürede almaya çalışacağım oyunu.

Samdomanld said:
Wesley Sneijder said:
Dünyanın en güçlü donanmasına ve en güçlü müttefiklere sahiptim. Müttefiklerim; Hollanda, Avusturya, Hannover, St. John, Ceneviz, Amerika, Irigoisqijzjiwwoij Konfederasyonu mu ne(Amerikada ki) ve garip bir şekilde Prusya  :eek:
İspanya ve Fransayla savaştayım. Düşünün artık, Hollanda Avusturya ve Prusya karadan yardırıyor, İspanya Fransa ya destek yollayıp tokatlıyor, Ceneviz St.John ve ben ticaret yollarını kesiyoruz, ben Fransa'nın limanlarını habire yakıyorum, köylerine küçük birliklerle girip yakıyorum, Amerika da Ceneviz le ben(Ceneviz önce benden ticari antlaşma için kendi adalarını verdi, daha sonra bende Bahamalar ve o adayı vererek müttefik oldum) Fransa ve İspanyol topraklarında savaşıp ticaret rotalarını yağmalıyoruz. Bendeki gemileri düşünün, her limanımda 3 er gemi ve 1 kaptan, 3 tane full donanma(en iyilerden) 3-4 tane yarım seyyar donanma(yardım lazım olunca heryere gidiyorlar) 2 şer full indiamen gemileri(içlerinde 3'er en iyi gemi ve 1 kaptan) var. Fakat hiç kara ordum yok. Donanma bakanım en iyisi. Fakat hiç gelirleri olmamasına rağmen İspanya ve Fransa nasıl bu kadar para buluyor anlamadım. Tüm kalelerinde full birlik var. Paris zaten uçmuş orayı asla alamıyorsun, Hollanda ve Avusturya'nın aldığı kaleleri anında Fransa veya İspanya geri alıyor, ben sürekli müttefiklerime teknoloji ve ya para hediye ediyorum. Tabii sonunda donanma yüzünden para bitti. İflas ettim. Askerler firara filan başladı, aynı anda inanılmaz birşey oldu, Fransanın tek bir limanı bile olmamasına rağmen(hepsini kuşatıyorum) bir yerden donanma çıktı(belki saklanıyordu çoktan) bana çıkarma yaptılar. Sinirlendim oyunu kapadım. Prusya'yla başladım bu sefer. Avusturya, Hollanda, Hannover, Polonya-Litvanya(galiba), Britanya ile hemen müttefik oldum. St. john ile müttefiklik aşmasındayım. (neden diye sorarsanız, Malta çok önemli bir yer. Hemde donanmaları da iyi. Akdenizde kontrolünüzü sağlıyor.) Alman prensliklerine savaş açtım. Daha doğrusu sadece Westhelpia ya saldırdım, müttefikleri olarak Bavaria ve diğeri geldi. Westhelpia'yı hemen aldım. Sürekli isyan ediyorlar, bende bastırıyorum, Bavaria'nın ordusunu müthiş bir şekilde baskına uğrattım. Ve direk barış yapmak zorunda kaldılar. Bu arada Westhelpia yı sadece 60 adam kayberek(hepsi atlı) aldım. 700-800 askerim vardı, onlarda 1100  :lol:
3 topçumla tüm adamları biçti resmen. Ön surların hepsi delik deşik oldu. 6 tane atlı birliğimi 2 gruba ayırdım. Destan yazdılar  :cool:
Tek bir piyadem bile ölmedi. Daha sonra Bavaria'nın kuşatması delik deşik olmuş surlara karşıydı. Tek şansım piyadelerimde çoktan süngüler vardı, yani takılı olanlar, on,arda ilk süngü araştırması bile yoktu. Daha sonra line inf. Leri surlara koydum. 4 tane vardı toplam. 2 deliğe 2'şer ayırdım. Öndekilere siper, arkadakılere çit koydum. Sayıları 2 katımdı. Yine atlılarım destam yazdılar. Piyadelerimde çok öldü bu sefer, daha sonra bir kez daha meydan savaşı yaptım bunlarla, ezildiker, barış yaptılar.
East Prusyadan gelen vergi ile iki tane ülke geçinir ne yaptın sen ya :/

BlessedCriminal said:
Samdomanld said:
Wesley Sneijder said:
East Prusyadan gelen vergi ile iki tane ülke geçinir ne yaptın sen ya :/
hadi be. Neyse, Hannover'i aldım. Avusturya seferinde arlamda devlet bırakmak istemiyorum. İsviçreyle barış yapmak için Westhelpia yı verdim. Kara savaşlarında şansları zaten yok. 3 kez full ordularıyla savaştım hepsinde denize döktüm resmen. Birinde direk onların başkente çıkartma yapacaktım. Limanımı kuşattılar :/
Hiç ticaret yapamıyordum. Para az geliyordu. Yapmak zorundaydım. Büyük ihtimalle Hannover'i onlara verip müttefiklik yaparım. Ama kabul etmeyebilirler. Fakat şkimizde Osmanlı ile müttefiğiz. Saldırırlar mı bilmem. Daha sonra Rhineland(Richland ya da bilmiyorum) Fransızlar aldı. Büyük ihtimalle şöyle yapacağım, başkentten yola çıkan orduyla ilk turda Viyanaya kadar geleceğim. Zaten Saxony bölgesinde hiç asker yok. Teslim olmalarını isteyeceğim. Yani cidden yok. Sadece firelock lar çıkacak. Bide altındaki yeri alacağım. Daha sonra Stuttgard daki askerlerimin yarısını Münih'e Münih'ten de(ordumun ana parçası, şu anda sanırım oyunun en güçlü komutanı var. Adamın yıldızları haritaya taşacak resmen. Düşünün artık, o adam tüm Prenslikleri aldı, kaç isyan bastırdı, kaç meydan savaşına girdi, kaç kale savundu.) Viyana'ya ve başkent ordularıyla da Viyanayı alacağım. Zagrep'ten Münih'e girmezler mi diye hiç sormayın. Oradan oraya gelene kadar İtalya ve Venedik zaten o orduyu ezer. Düşmanlar çünkü. Sonra East Prusya yı verin yoksa saldırırm derim, alırım. Alamazsam Zagrep'e girerim. Şu anda Hannover isyanlarını bastırıyorum. Şansıma, Saxony ve altındaki bölge %60-%70 protestan. Fakat Viyana %100 ortodoks :sad:
Oraya önceden adamlarımı gönderirim. Zaten yeni aldığım yerleri 5-6 yıl vergiden muaf tutuyorum. Hannover'i bu kadar kolay alabileceiğimi düşünmemiştim. Adamlar Kopenhag'ı kaybettikten sonra toparlayamadılar. Ve korsanlar yüzünden ivory'nin fiyatı şu anda 25 ve her tur artıyor. Bende hemen gideyim dedim, 1 tur bile dayanamadan korsanlar geldi. Halbuki tek bir tur bile yeterdi :sad:
Neyse bende Hindistana gidiyorum. Acı biber midir baharat mıdır onun fiyatıda fazla.

BlessedCriminal said:
Avrupaya hükmetmeden Maratha'yı düşman edineyim deme o savaş filleri seni pert ediyor.
Yok ben onların tadına Hollanda seferimde baktım daha da istemiyorum  :smile:
Sadece ticaret rotası var ya. Ordan bahsediyorum.

Mertcan_Tr said:
Napolyona suikast düzenledim :razz:.(Vurmayın önemsiz bir şeyse daha yeni yeni oynuyorum oyunu)

Senle aynı hisleri paylaşıyorum. Oyunu ilk oynadığında Napolyon'la 3 kez yüz yüze savaşıp da 3'ünde de savaş alanında yakalayamayan biri olarak hala bu işi gözümde epey büyültüyorum. Bir daha oynayacak olsam yine denerim şansımı.  :smile:

07F795265D078B05E5A67F8A32E2E8E3E7988AC3

08D215B903C73C92422258E0E4E3DF1D8AE701BB

Wesley ile 3 oyun attık ETW' de, 2 si normal fort sonuncusu star forttaydı. Normal kalede hem saldırı da hem de savunmada yensem de star fortu hiç bilmediğimden kaybettim.(Saldırandım.) Son oyundan da bir kaç ss aldım.

x929Rr.png

eorY72.png

em1r41.png

KrZmOm.png

xE5zDZ.png

Mertcan_Tr said:
Wesley ile 3 oyun attık ETW' de, 2 si normal fort sonuncusu star forttaydı. Normal kalede hem saldırı da hem de savunmada yensem de star fortu hiç bilmediğimden kaybettim.(Saldırandım.) Son oyundan da bir kaç ss aldım.

x929Rr.png

eorY72.png

em1r41.png

KrZmOm.png

xE5zDZ.png
he he bilmediğinden  :razz:
ilk 2 savaşta topçular sayesinde ordumun yarısı öldü desem yeridir. çok güzel oynadık yanlız.

Yahu delireceğim. Tüm tarımsal teknolojiler bitti, tüm tarım binaları yapıldı. Hala food shortages sorunu var. İnternete baktım tarımı geliştir teknoloji yap yazmış herkes. Eee tabi oyunun başından beri low class in vergisini 1-2 arssı yaparsan halk artar. Ama iyi vergi alıyorum. Bayadır yazmıyorum Prusya seferimi. Avusturya seferimi yaptım. Tahmin ettiğim gibi, Saxony, Zagrep, Hungary bölgeleri savaşmadan teslim oldu. Tabi ki hem boş alandan girdiğim hemde müttefiklik bozduğum için herkesle hostile oldum.(anlatacağım sonuçlarını) Viyana da meydan savaşıyla kazandım. Ve Prag da oto yaptığıma pişman oldum  :???:
300 adamım öldü. Sonra barış yaptık Avusturya'yla. Ha birde East Prusya'yı aldım  :cool:
Sonra bayındırlık filan yaptım rahat 10 sene. Fransa, Osmanlı ile müttefik oldum. Ve zaten Britanya. Hollanda battı. Bi anda Avusturya savaş ilan etti. Barış yapın yoksa saldırırım dedim(bu ilk savaşta çok işe yaradı, baya teknoloji, para aldım) kabul etmediler. Onlarda İasi yi almışlardı. Orayıda aldım. Venedik savaş ilan etti bu sefer. Direk daldım. Bunlar niye yokolmadı dedim. Sonradan Mora aklıma geldi. Oraya ordu gönderdim  :???:
Bu sefer İtalya savaş ilan etti. Himaye almak istedim. Çünkü donanmaları çok müthiş. Venedik'e de himaye önerecektim unuttum direk daldım  :eek:
İtalya'da kabul etti. Çünkü kalenin içinde sadece 4 askerlik topçu kalmıştı. Bu sefer Rusya savaş ilan etti. Kiev, Moskova Bahçesarayı alırım yeter. Çünkü topraklar çok büyük. Ben Viyanadan ordumu bir ucundan diğer ucuna yürütmem en az 12-13 tur olur

İlk oynayışın olacaksa en basit ülke İngiltere. Oyunu öğrenip diğer ülkelere geçebilirsin. Oyunun zor ülkelerinden biri Osmanlı.

SalsusAtheos said:
Oyuna çok uzak değilim zaten. M2:TW oynadım uzun süre. Osmanlı olurum sanırım yarın yüklediğimde.
Osmanlı abahahahahaaahahahahwhahanaahahahahah  :mrgreen: :mrgreen:
İlk oynayış ha?!? Ahahahahahahh  :grin: :grin:
Hala gülüyorum  :grin:
Milliyetçiliğe gerek yok ciddiyim. İngiltere ol

Back
Top Bottom