Total War Serisi

Bir sonraki TW oyununun konusu ne olsun isterdiniz ?

• Victoria Devri

Votes: 8 8.2%
  • Orta Çağ öncesi Asya

Votes: 4 4.1%
  • Orta Çağ Avrupa'sı (Medieval III)

Votes: 38 38.8%
  • Vikingler

Votes: 5 5.1%
  • Birinci Dünya Savaşı

Votes: 24 24.5%
  • Sanayi ve koloni devri (Empire II)

Votes: 7 7.1%
  • Moğollar

Votes: 12 12.2%

• Total voters
    98

Users who are viewing this thread

ETW de sizce hangi devletle başlamalıyım?
Britanya seferinden sıkıldım. Tek güç olmak çok kötü oluyor  :grin:
Gerçi Britanya seferinde Amerika ve Hindistanda hiçbir varlık gösterememiş olsamda, avrupada devlet kalmamıştı  :roll:
Ben Hollanda düşünüyorum. Hindistan'da Amerika'da da toprakları olması çok iyi. Avrupada da Alman devletlerinden olması ve Protestan olması çok iyi. Almanlar zaten küçük ve parça parça. Hemen onları bir nevi Yıldırım savaşıyla yenebiliriz. Sizce hangi ülkeden başlamalıyım?

Wesley Sneijder said:
Gerçi Britanya seferinde Amerika ve Hindistanda hiçbir varlık gösterememiş olsamda, avrupada devlet kalmamıştı  :roll:
Ben Hollanda düşünüyorum. Hindistan'da Amerika'da da toprakları olması çok iyi. Avrupada da Alman devletlerinden olması ve Protestan olması çok iyi. Almanlar zaten küçük ve parça parça. Hemen onları bir nevi Yıldırım savaşıyla yenebiliriz. Sizce hangi ülkeden başlamalıyım?

İsveç veya Maratha ile başla.  :grin:

Marker said:
Wesley Sneijder said:

İsveç veya Maratha ile başla.  :grin:
Haha  :eek:
Maratha aklımdan geçti aslında. Biraz zor bir oyun istiyorum. Osmanlı olup tüm Dünyayı Denizle Fethetmeyide düşünmeliyiz :lol:
Hayalinde canlandır, Belgrad'a filan full asker koy, daha sonra 5-10 yıl inzivaya çekil hep gemi araştırmaları yap, en iyi gemilerden 3-4 ordu kur, tüm ticaret limanlarına 1 gemi 1 askerle gir, limanları yık. Ticaret rotaları gidiyor. Tüm Dünya parasız kalıyor  :eek:
Çok komik olurdu aslında.

Etw de hiç protecter'ı olduğunuz ülke var mı?
Hiç kabul etmiyorlar bende  :eek:
Galiba adamları savaşta eziceksin, sınırları full asker koyacaksın filan. Belkide eski topraklarını vereceksin. Aslında Avustrulya'yı batırmadan korumama alsaydım. Zaten hep isyan ediyor Viyana filan. İçinde askerlerimin en güçlü 2. Ordusu var. Vergi yok. Okulu yıktım. Düşmana sınır bile yok. Anlamadım gitti

Vasal yapmak istediğin ülkenin 1 bölgesi olması lazım. Kuşatıp 2 tur bekletip teklif edersen %80 kabul ediyorlar son patch'de hiç denemedim ama sondan bir önceki patch'de böyleydi vasal yapmak kendine.(Hatrı sayılır para verip'de yapabilirsin ama önermem)

BlessedCriminal said:
Vasal yapmak istediğin ülkenin 1 bölgesi olması lazım. Kuşatıp 2 tur bekletip teklif edersen %80 kabul ediyorlar son patch'de hiç denemedim ama sondan bir önceki patch'de böyleydi vasal yapmak kendine.(Hatrı sayılır para verip'de yapabilirsin ama önermem)
Teşekkürler. Aylık ne kadar para veriyorlar bana?
Birde bir ülkenin korumasında olmak için bir yol var mı?
Komik olur aslında. Köle gibi çalışıp habire onlar veriyorum para, o arada sürüylr asker ve gemi yapıyorum, isyan çıkarıyorum  :eek:

SalsusAtheos said:
Roma tarafından aforoz edildim. Tekrar nasıl onun emrine girebilirim?
Zor olur ama haçlı falan olursa ona katıl. Gerçi aforoz edildikten sonra haçlıya katılabiliyor musun, onu da tam hatırlamıyorum.

SalsusAtheos said:
Romayı fethetsem Papa ortadan yok olur mu?
Papa yok olabilir ama "Papalık" yok olmaz. Başka bir yerde tekrar "Papalık" çıkar.

SalsusAtheos said:
Arkadaşlar M2TW hakkında iki sorum olacak......

Roma tarafından aforoz edildim. Tekrar nasıl onun emrine girebilirim?

Romayı fethetsem Papa ortadan yok olur mu?
1) papanin ölmesini bekle. Sonra yeni papa sana gorev veriyor onlari yap.
2)olmaz. Yenisi seçilir

Napoleon Total War iyidir. az devlet var ama mpleri müthiş. kale kuşatmaları etwde 1vs 1 iken ntwde 4 vs 4 e kadar olabiliyor. bu mp campaing oyunun içinde var. adamlar oyunu dört dortlük yapmışlar. ayrıca önemli tarihi savaşlarda oynanabiliyor. mesela Waterloo Savaşı. o dönemin ünlü komutanlarının da oyunda bulunması cabası. mesela Wellington Dükü. Oyunda birde Peninsular Campaing diye bir şeyde var. İspanya'yı fethediyorsun.

Total Warcı said:
Napoleon Total War iyidir. az devlet var ama mpleri müthiş. kale kuşatmaları etwde 1vs 1 iken ntwde 4 vs 4 e kadar olabiliyor. bu mp campaing oyunun içinde var. adamlar oyunu dört dortlük yapmışlar. ayrıca önemli tarihi savaşlarda oynanabiliyor. mesela Waterloo Savaşı. o dönemin ünlü komutanlarının da oyunda bulunması cabası. mesela Wellington Dükü. Oyunda birde Peninsular Campaing diye bir şeyde var. İspanya'yı fethediyorsun.
Empire'da da Amerika'yı kurma, ve ya yerlilerden birini seçip Amerika'yı fethetme ya da Hindistan fethi var?
Grand Campaign olarak değil ayrı olarak.

SalsusAtheos said:
Timur oyuna tam olarak hangi bölgeden dahil oluyor?
M2TW diyorsun sanırım. Oyundaki gelişime göre. Eğerki Selçuk ve ya Mısır iyi geliştiyse Rusya tarafından çıkıyor. Fakat gelişmedilerse Bağdat tan ve biraz daha üstünden geliyorlar

Benim bildiğim şansına. Mesela Hazar'ın altından geldiklerinde eski save'i açıp tekrar tur attırıyodum Hazar'ın üstünden de gelebiliyorlardı. Sadece Moğollar'da mı geçerliydi yoksa bu?

Karatasak said:
Benim bildiğim şansına. Mesela Hazar'ın altından geldiklerinde eski save'i açıp tekrar tur attırıyodum Hazar'ın üstünden de gelebiliyorlardı. Sadece Moğollar'da mı geçerliydi yoksa bu?

Bende hazarın üstünden geldiler ya lanet olsun. Danimarkayım ve karşı koyamıyorum çok güçlüler. Doğuda Rusyayla zor uğraşıyordum bir de bunlar geldi tam oldu.

Back
Top Bottom