Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

Harry Potter said:
Bizim okulda TS sınıfı yok. Mecburen TM gideceğim. Matematiğim kötü sayılır, feni hiç yapamıyorum. Dolayısıyla benim gibi TM seçecek olan kişiler, "fenden de yapabiliyorum"  diyordu. Şimdi onlar fen çözemeyeceğine göre eşitlendik sayılır. Yani bu sistem benim işime mi yaradı?
Peki bu sistem işime yaradı mı?

Harry Potter said:
Harry Potter said:
Bizim okulda TS sınıfı yok. Mecburen TM gideceğim. Matematiğim kötü sayılır, feni hiç yapamıyorum. Dolayısıyla benim gibi TM seçecek olan kişiler, "fenden de yapabiliyorum"  diyordu. Şimdi onlar fen çözemeyeceğine göre eşitlendik sayılır. Yani bu sistem benim işime mi yaradı?
Peki bu sistem işime yaradı mı?
Kaçıncı sınıfsın? 10 veya 11 isen matematik geometri ikisini de adam akıllı bitirip çatır çatır soru çözebilirsin.Lisede şu dersim kötü,şunu yapamıyorum demek bence mazeret değil.Ben bu sene 11.sınıfa geçtim,bu zamana kadar matematik çalışmışlığım yoktur ama şimdi okul kurslarıyla ve youtube videolarıyla 9-10 matematiğini tekrar ediyorum,şu ana kadar bir problemim yok.İnşallah olmayacaktır da.

Rhotromir said:
Bitane şerefsizle kavga ettim.2 yıldır inek inek diyip vurup kaçıyor.Ağlattım ama adi çocuk yüzümü cırmaladı.

Ben aynına 4 yıldır katlanıyorum disipline gidicem diye korkmasam iyi bi benzetmiştim onu. Takmıyorum, defolup gidiyor. :grin:

Valla bu sistem değişikliği yüzünden kafayı yemiş gibiyim şu an. 4 aylık çalışmam boşa gitti, o 4 aylık süre içinde tarihi bitirmiştim, biyolojinin çeyreği bitmişti, fizik ve kimyayı pek ilerletmemiştim lakin kitaplarını almıştım bu sistem değişikliği işleri daha konuşulmaya başlanmadan. Üçüncü kez planımı değiştirmiş olacağım şimdi.

Fizik, kimya, biyoloji, tarih, din, felsefe. Yoklar artık benim TM sınavımda. Tarih ve Din dersini hala görüyoruz okulda.

Tek tesellim, matematiğe hayvan gibi çalışacak vaktimin olması.

HyperCharge said:
Valla bu sistem değişikliği yüzünden kafayı yemiş gibiyim şu an. 4 aylık çalışmam boşa gitti, o 4 aylık süre içinde tarihi bitirmiştim, biyolojinin çeyreği bitmişti, fizik ve kimyayı pek ilerletmemiştim lakin kitaplarını almıştım bu sistem değişikliği işleri daha konuşulmaya başlanmadan. Üçüncü kez planımı değiştirmiş olacağım şimdi.

Fizik, kimya, biyoloji, tarih, din, felsefe. Yoklar artık benim TM sınavımda. Tarih ve Din dersini hala görüyoruz okulda.

Tek tesellim, matematiğe hayvan gibi çalışacak vaktimin olması.
Aga neden önce Türkçe ve Matematik bitirip tarih,biyolojiye çalışmadın?

Türkçe bitti zaten. Tarih de çok kolay olduğu için hemen bitti.

Hem nereden bilebilirdim ki sistemin kalkacağını? Ben ilkte ygsde çıkacak olan fizik kimya biyoloji ve matematiğin eksiklerini tamamlamak istemiştim, Türkçe ve Matematik dışında hepsi kalktı.  :facepalm:

ygsde fen çözen sayısı pek fazla değildi. O konuda öne geçerim diye de ümit etmiştim.  :meh:

Rhotromir said:
Bitane şerefsizle kavga ettim.2 yıldır inek inek diyip vurup kaçıyor.Ağlattım ama adi çocuk yüzümü cırmaladı.
Ben ilkokuldayken öyle bir çocuk vardı. Son yaptığı hata kravatımı çekmek olmuştu. 6. sınıfta. Bende çocuğun kafayı sıraya vurup sırtına sert bi şekilde vurmuştum sinirden. Çocuk gece altına kaçırmış ailesi falan geldiydi. Şikayet ettilerdi. Şahitler sayesinde ceza falan almamıştım :smile:

Mfler tutuştu sanırım. Sistem değişikliğinin zamanı yanlış evet ama TM-Sözel alanlarına kasmakta yanlış. O yüzden mağdur göremiyorum.

1479243596144.gif

Dümenine geçmem için "ayık" olmam gerekir. Olmamı da istemezsin, düdük makarnası. Ne deseydim de hoşmağına gitseydi? Adam bir çalışma yapmış, sen de ona neden önceliğinin farklı iki ders olmadığını sorumuşsun. Adam bunu bilmediği için, kendine göre bir çalışma sistemi yapmış. "Ayık" olmayan bir kafa ile yazılmış şey değil yazdığım.​

Cravan said:
1479243596144.gif

Dümenine geçmem için "ayık" olmam gerekir. Olmamı da istemezsin, düdük makarnası. Ne deseydim de hoşmağına gitseydi? Adam bir çalışma yapmış, sen de ona neden önceliğinin farklı iki ders olmadığını sorumuşsun. Adam bunu bilmediği için, kendine göre bir çalışma sistemi yapmış. "Ayık" olmayan bir kafa ile yazılmış şey değil yazdığım.​
Artık uyarı almamak için düdük makarnası mı yazıyoruz? İyiymiş.Ama önceki sınav sisteminde de TM öğrencisinin Türkçe ve Matematik derslerine öncelik vermesi gerekiyordu.TM'nin açılımı zaten Türkçe ve Matematik demektir.Ben burada suçlama yapmıyorum,sadece soru sordum.Suçlamak benim işim değil.Onu öğretmenler fazlasıyla yapıyor zaten.

Uyarı almamak gibi bir derdim olduğunu zannetmiyorum, kimsenin de zannetmemesi gerekiyor çünkü ben ki ölüp ölüp tekrardan kaç defa dirildim bu forumda; sayısını bilen yok. Yalnızca küfür etmemek için argoya başvuruyorum, iyi miymiş? Bence iyiymiş. Yazdığına gelirsek, alâkasını kuramadım. Neyse. :m​

Back
Top Bottom