WB Mareşal ve Başkent seçme rehberi.

Users who are viewing this thread

arkadaşlar ben svadya da mareşelim kralın yanında seferberlik başlat diyorum krala sonra bekliyorum yanında kralda dahil kimse gelmiyo ?

dogu16_ said:
arkadaşlar ben svadya da mareşelim kralın yanında seferberlik başlat diyorum krala sonra bekliyorum yanında kralda dahil kimse gelmiyo ?
gelmeleri uzun sürebilir,geneli esir olabilir,az beklemiş olabilirsin veya krallık barış halindedir.normalde konumuna göre değişir.ortadaysan 1-2 gün,dış kesimlerdeysen 2-3 günde adam gibi ordun olur.

Tatura said:
Aslında mareşal seçmek önemsiz gibi görünebilir ama Krallık kurduğunuz zaman özellikle 20 civarı lordunuz olduğu zaman hayati bir konu oluyor. 20 lordu yanına alıp gitmek var 4-5 lordla iş göremeyen lordlar var.

kendi krallığımız kurduğumuzda lordlara asker verebiliyoruz
buda demek oluyorki her lorda ister piyade ister okçu istersek atlı yaptırabliriz yada hepsi
bu adamlarıda hanlardan toplayarak işi kolaylaştırabildiğimi farkettim
yani diğer lordların ordusunun maaşıile ilgili bi sorun yaşamıyoruz

40 tane paralı süvarı verdim lorduma banmısın demiyo.
ben ve 1 lordla 3 tane rodok lordunu aldık (1 i esir)

Aslında İş Lordlarla İlişkiye Bakıyor Ben Rodok Derebeyiyken Hilesiz Bütün Rodok Lordlarıyla +20 deydim görev vs ordusuna yardım gibi şeyler 

mareşalmı olmak istiyorum lordları bulup beni desteklermisin diyorum memnuniyetle desteklerim diyor  şehirmi istiyorum yine desteklerim diyor 1 şehir 2 kale 4 köyüm vardı en son 800 lerde gündeydim ama zevkli oluyor :grin:

Arda52 said:
Ya nerden başkent ve mareşal seçicez onu da söyleseydin keşke. :?:

Mareşali bakandan değiştirebilirsin. Başkent derken aslında başkent seçimi yok. Ülkenin orta kısmında bir şehri üs edinmenizi öneriyorum.

Misal ben genelde Kral olduğumda bir şehir alır geri kalanını lordlarıma veririm. bazen 1-2 köyü kenarda sahipsiz tutarım ki yeni gelen lord olursa onları topraksız bırakmayayım diye. Ayrıca kenarda sahipsiz toprağınız varsa yeni lord gelir. yoksa pek gelmez.

değerli arkadaşlar;
    bir krallığın bütün köyleri yağmalandığı halde nasıl oluyor da lordları asker toplamaya devam edebiliyor.lordun birini inceleme amaçlı takip ettim ve gördümki köylere uğrama gereği duymadan asker sayısını arttırabiliyor.yani bir lord hiç köylere uğramadan askerleri kendiliğinen çoğalıyor bence bu mantıksızlık.bir orduyu oluşturmak için köy köy dolaşıyoruz yoruluyoruz zaman bekliyoruz ama lord bulunduğu yerden askerleri kendiliğinen çoğalıyor

konmussin said:
değerli arkadaşlar;
    bir krallığın bütün köyleri yağmalandığı halde nasıl oluyor da lordları asker toplamaya devam edebiliyor.lordun birini inceleme amaçlı takip ettim ve gördümki köylere uğrama gereği duymadan asker sayısını arttırabiliyor.yani bir lord hiç köylere uğramadan askerleri kendiliğinen çoğalıyor bence bu mantıksızlık.bir orduyu oluşturmak için köy köy dolaşıyoruz yoruluyoruz zaman bekliyoruz ama lord bulunduğu yerden askerleri kendiliğinen çoğalıyor
kale veya şehirin varsa komiserine gidip yeni acemi askerler istiyorum(?) yazıması gerek oraya tıkla fakat her asker için 20 toplayıcı içinse 10 dinar vermelisin.Bir seferde kaleden 2 şehirden 4 toplayıcı yollayabilirsin.Bazen toplayıcı öldürülebiliyor onuda söyliyim sakata gelme  :razz:

Black_Paw said:
konmussin said:
değerli arkadaşlar;
kale veya şehirin varsa komiserine gidip yeni acemi askerler istiyorum(?) yazıması gerek oraya tıkla fakat her asker için 20 toplayıcı içinse 10 dinar vermelisin.Bir seferde kaleden 2 şehirden 4 toplayıcı yollayabilirsin.Bazen toplayıcı öldürülebiliyor onuda söyliyim sakata gelme  :razz:
İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.kale yada şehir komiserini nerede bulurum ? söylerseniz çok sevinirim

Diplomasi mod oynuyorsan kalende veya şehirinde oluyor ama nativede komiser muhasebeci yoktu galiba.

Black_Paw said:
Diplomasi mod oynuyorsan kalende veya şehirinde oluyor ama nativede komiser muhasebeci yoktu galiba.
çok sağol kardeşim diplomacy modunu yükledim ve aynen dediklerin çıktı . merak ettiğim bir şey daha: USTA İŞİ SARRANİD SÜVARİ KILICI silah tüccarlarında satılıyor mu bana nedense hiç denek gelmedi sadece  DENGELİ ve diğer alt versiyonları denk geliyor ,son sürümü oynuyorum alt sürümlerle oynarken satın alabiliyordum çok mükemmel bir kılıçtı at üstünde çok hızlı ve etkili vuruşlar yapıyordu suvurma puanı 31 in üstünde falandı, bilginiz varsa paylaşırsanız çok minnettar olacam.

Back
Top Bottom