Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

Users who are viewing this thread

Kurnαz said:
Öğle saatlerinde kapı çaldı, açtım. Kadın "Cumhurbaşkanımızın selamı var." dedi. Bana böyle bir şey denebileceğini hiç tahmin edemezdim. Haliyle afalladım. Birkaç saniye sonra ayıp olmasın diye "Aleyküm selam." şeklinde karşılık verdim. Kadın da bana bez torba içinde çay verdi.
Bak ben çok üzüldüm, çok üzüldüm. Böyle kavga olmaz, gelin ön tarafa ben size birer tane vereyim. Eyvah eyvah… Ben sizin hepinize çay vereyim, neden orada kavga ediyorsunuz, ayıptır.

Anakartım servisten geldi. Yeni termal macun aldım. Ekran kartımın içini açıp temizledim ve termal macununu değiştirdim. İşlemcimin termal macununu değiştirdim. Komple bütün kasayı topladım ve tek seferde hatasız açmayı başardım.

Çok sevdiğim bir felsefeyi anlatan kitap, okuyun, okutun ülkece ihtiyacımız var şu felsefeye.
yhcMog1__400x400.jpeg

The Young Wolf's Daddy said:
siyaset yuzunden sevdigim bi arkadasla arayi bozduk. :neutral:
https://twitter.com/muhsinbaskannn/status/998530275960414208?s=21
Gerek yok kavgaya. Alçakgönüllülük yapıp özür dile. Bir şey kaybetmezsin. :wink:

Gece saat 2 mi neydi, kulağıma rahatsız edici çatırtılar geliyor ne oluyor diye kalkayım dedim bi baktım sığırın birisi çekirdek çitliyor. Devreler yandı tabii sabah çitle şunu dedim, daha önceden de bu herifle sorun yaşadığımdan ötürü (Noodle yiyordu gittim şikayet ettim memura lol) ters yaparsa diye kendimi de hazırladım da bir şey yapamadı. Üniye şehir dışında gidecek olan arkadaşlar, kesinlikle 6-8 kişilik KYK yurtlarına gitmeyin. Aile terbiyesi görmeyen mi dersin, şımarık veletler mi dersin, yemek yerken ağzını kapatmasını bilmeyen mi dersin, bir şeyler izlerken kulaklık takmayan mı dersin, gece alarm kurup kalkamayan mı dersin bir sürü zevat var. Daha tuvalet, banyo ve çalışma odasını bahsetmedim. Yurda ne zaman girsem aklıma Nevzat Tandoğan'ın "Ulan öküz Anadolulu..." diye başlayan sözü aklıma geliyor.

Pentagram said:
Gece saat 2 mi neydi, kulağıma rahatsız edici çatırtılar geliyor ne oluyor diye kalkayım dedim bi baktım sığırın birisi çekirdek çitliyor. Devreler yandı tabii sabah çitle şunu dedim, daha önceden de bu herifle sorun yaşadığımdan ötürü (Noodle yiyordu gittim şikayet ettim memura lol) ters yaparsa diye kendimi de hazırladım da bir şey yapamadı. Üniye şehir dışında gidecek olan arkadaşlar, kesinlikle 6-8 kişilik KYK yurtlarına gitmeyin. Aile terbiyesi görmeyen mi dersin, şımarık veletler mi dersin, yemek yerken ağzını kapatmasını bilmeyen mi dersin, bir şeyler izlerken kulaklık takmayan mı dersin, gece alarm kurup kalkamayan mı dersin bir sürü zevat var. Daha tuvalet, banyo ve çalışma odasını bahsetmedim. Yurda ne zaman girsem aklıma Nevzat Tandoğan'ın "Ulan öküz Anadolulu..." diye başlayan sözü aklıma geliyor.
Özel yurtlarda da bu tipler var. Tuvalet eğitimi almamış hayvanlardan çok çektim. Ama odada az kişinin olması daha katlanılabilir kılıyor. Paranız varsa düşünmeden özel yurtta kalın.

@kurnaz

Kesinlikle. Hele kalabiliyorsanız kampüsteki yurtları tercih edin, 3-4 kişiyle anlaşmak 6 ve 8e göre daha kolay oluyor. Evet kalabalık yurtlarda daha az para ödüyorsunuz ama psikolojinize yazık, siz daha değerlisiniz paranızdan.

daha çok paranız varsa düşünmeden eve çıkın.
Bu devirde parası olan adam için bile çok zor olsa da eve çıkmak müthiş bir şey.

daha çok paranız varsa düşünmeden eve çıkın.
Ev de çok zahmetli. Belki de çok üşengeç biri olduğum için bana öyle geliyordur. Yemek yap, bulaşık yıka, temizlik yap, çamaşır yıka-kurut, faturaları öde, alışverişe çık... Şahsen 4 yıl yurtta kaldım, eve çıkma imkânım da oldu ama iyi ki çıkmamışım. Gram pişman değilim.

kardeşim boş yapmayın en iyisi 3-4 arkadaşınla anlaşıp güzel triblex bir villa kiralamak aynı ben gibi

ama adam olmayanlar giremez

Back
Top Bottom