Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

Users who are viewing this thread

gencler taktık verın az once alt kattakı komsunun cocugu geldı wıfı sıfresını ıstedı ben de sıfreyı bılmyıorum dedım(cidden hatırlamıyorum) o zaman aksam gelıyım soylersın dedı(ne düsündüyse artık) he he dedim ama vermek de ıstemıyorum zaten 4 kardesız bıze zor yetıyor (cocuk kardesıyle geldı allah bılır bır ıkı kardesı daha var onlar da baglanır  verirsem) ama cocugu da kırmak ıstemıyorum güzel bir yalan lazım bana

Nedibar said:
gencler taktık verın az once alt kattakı komsunun cocugu geldı wıfı sıfresını ıstedı ben de sıfreyı bılmyıorum dedım(cidden hatırlamıyorum) o zaman aksam gelıyım soylersın dedı(ne düsündüyse artık) he he dedim ama vermek de ıstemıyorum zaten 4 kardesız bıze zor yetıyor (cocuk kardesıyle geldı allah bılır bır ıkı kardesı daha var onlar da baglanır  verirsem) ama cocugu da kırmak ıstemıyorum güzel bir yalan lazım bana
Babam wifi şifresini başkalarıyla paylaşmama izin vermiyo dersin.Babanıda bunun için ikna edebilirsin.

Burayı yine kavga günlüğüm gibi kullanacağım ancak yazmadan olmuyor.
Beni bu konuda az çok hatırlayan varsa hep zaten başıma ne gelirse kavga olayı geliyor.
Bugünde o olaylardan biri, başlıyorum.

Annem,ben,babam ve 8 aylık kardeşim hastaneden çıktık eve doğru gidiyoruz.
Bizim yaşadığımız yere geldik, ev tarafına doğru yoldayız.Oraya da vardıktan sonra benim oturduğum mahalle, bizim İlçenin tam merkezi.
Ne geçiyorsa ne oluyorsa buradan.O sebepten dolayı bizim mahalle tarafı çok kalabalık olur genelde.Son 20 gündür sürekli park yerleri dolup taşmakta haliyle.
Bizim orada da Asansör işlerini halleden bir dükkan var.Herif koskoca yolda kendi dükkanının tarafına giden boşluk olduğu halde normal araçların park yerine duba koymuş.
Millet park etmesin diye, babam dedi kaldır şu dubayı.Kaldırdım ayıp olmasın diyede herife söyledim.
Herif bana malzemelerin geleceğini o yüzden koyduğunu söyledi bende eyvallah dedim gittim benim pedere söylemeye.
Peder de polistir benim, şu sıralar emekli olacak yaklaşık 1-2 aydır tatilde o sebepten hayatında büyük boşluk oluştu.
Kavgaya yer arıyor kısaca ancak tartışır öyle yumruk yumruğa kolay kolay girmez.
Pedere dedim falan dedi bana çek dedi yinede yol onların mı dedi.Bende sende haklısın dedim ancak öküz gibi gittim dubayı çekeceğime önce adama söyledim.
Adama tam söylerken pat diye bir ses geldi, döndüm bir baktım babam o çekmediğim dubayı ezmiş ses gelmekte....
Koştum hemen durdurdum, dubayı kaldırdım falan.Sonra o dükkan sahibi çıktı geldi bize dedi malzeme falan gelecek.
Aslında adam bu yönden haklı ancak ileride anlatacağım durumlarda haklı değil.
Babam daha sonra kardeş koskoca yol senin mi, dükkanının iç tarafında koskoca boşluk var oraya koyduramıyor musun diye çıkıştı herife, herif bir kaç kere mırın kırın etti falan, babam yok kardeş çekmiyorum falan etti sinirli bir şekilde yüzü falan kızarık tabi o sıra benim pederin.
Adam sanane falan demeye başladı sonra insan gibi konuş olayı falan.
Babam haddini bil  insan gibi konuş demek çok ayrı durumlara girer.Bana hayvan diyemezsin durumuna girdi.
Daha sonra herif geldi bize diyor sizi polise şikayet edeceğim, dedim ya babam da polis, buyur et bende polisim dedi.
Adamla burun buruna geldi tabi o sıra, adam da küçük bir mimik dahi yok benim ki patlamaya hazır tabanca gibi o sıra.
Neyse sonradan işte geldi ayırdılar, bende bu olaydan 1 saat sonra indim aşağıya adamın dükkanında arkadaşlarla oturduk bizim arabaya bir şey yapacak mı diye baktık falan.

Bu konuda haklı olan bir yönden adam ancak babama hak veriyorum çünkü yol herifin değil duba koyma hakkı da yok.(Hele ki dükkanın iç tarafında boşluk varken hiç)
Neyse ki kavga olmadı, o herif orada belki lavaşa çevrilirdi.
Bilemiceeemmmm.

Afrandez said:
Hocam kavga dediğin barbarlık bir kere, kavgada üstün gelen değil, kavga öncesinde sabırlı olan kazanır.

Kavga benim de desteklediğim bir şey değil ancak konunun içinde aile ve dostlarım olursa açıkçası cezası ne olursa olsun vazgeçmem.
Bazı durumlarda zorunda kalıyorsun.
Alfalığını kim gösterirse o üstün geliyor çünkü.

Ragnarsson said:
Afrandez said:
Hocam kavga dediğin barbarlık bir kere, kavgada üstün gelen değil, kavga öncesinde sabırlı olan kazanır.

Kavga benim de desteklediğim bir şey değil ancak konunun içinde aile ve dostlarım olursa açıkçası cezası ne olursa olsun vazgeçmem.
ne demek istediğini anlıyorum ama o alfalığı göstermenin baska yolları da var illa ciddi kavgalara girmene gerek yok ve ne yazik ki bazı insanlar kaç yasında olursa olsun kaba kuvvetden baska bir şeye saygı duymuyor...

ben en son kavgamı 4.sınıfta yapmısım ondan sonra taaa lise 3(11.sınıfa) e kadar kavga olmadı gururluyum :grin:

o da kavga sayılmaz hani olay söyle:
ilk geldiğimden beri baya bir satasıyorlardı sonra uzun mustafa(1.96 insan mı olur :grin: ) dedikleri cocuğu beden dersinde güres yaparken en çok ben zorlayınca pek bir şey yapmadılar :grin: (deviremedim ama 20 dakika uğrastırdı sonra yere düsüyor gibi yapıp ayağımdan yakaladı lol :grin: )

Nedibar said:

arkadaslar yalanlar uydurdum bıraz ınternet sıfresını vermedım ve kendımı kotu hissediyorum üzüldüm  ahh kalleşim ben kalleş

Brave Sir said:
Ragnarsson said:
Afrandez said:

ne demek istediğini anlıyorum ama o alfalığı göstermenin baska yolları da var illa ciddi kavgalara girmene gerek yok ve ne yazik ki bazı insanlar kaç yasında olursa olsun kaba kuvvetden baska bir şeye saygı duymuyor...

ben en son kavgamı 4.sınıfta yapmısım ondan sonra taaa lise 3(11.sınıfa) e kadar kavga olmadı gururluyum :grin:

o da kavga sayılmaz hani olay söyle:
ilk geldiğimden beri baya bir satasıyorlardı sonra uzun mustafa(1.96 insan mı olur :grin: ) dedikleri cocuğu beden dersinde güres yaparken en çok ben zorlayınca pek bir şey yapmadılar :grin: (deviremedim ama 20 dakika uğrastırdı sonra yere düsüyor gibi yapıp ayağımdan yakaladı lol :grin: )

Helal olsun ne diyelim ben günde en az bir kişiye yumruk atmasam gece gözüme uyku girmiyor ...

ulen bazen diyorum ki istanbulda yasamanin ne anlami var. Datcada bi ay durmusumdur etkinlik oluyo bi suru hepsi yurume mesafesi, ucuz ve istedigime gidebiliyorum. ve dandirik seyler de degil genco erkal, idil biret, sila, haluk levent fln geliyo. istanbulda sunlarin hicbiriyle ugrasmam. sozde bissuru imkan var buyuk sehir istedigini yapabiliyosun

Back
Top Bottom