Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

Users who are viewing this thread

Yırtık para olayı benim de başıma geldi. Zaten internette istenmeyen bir olay okuduğumda bana da musallat olur. Geçen bu forumda konuşulmuştu. Efendim BİM'e gittim. Alışverişimi yaptım. Giderayak kasiyer yırtık parayı kitlemiş sonradan fark ettim. Eve geldim bantladım parayı annem de pazarcıya kitleyeceği teminatını verince parayı ona teslim ettim.

Size, tabir caizse, 'kakalanan' paraları siz de başkasına 'kakalamak' zorunda değilsiniz, Merkez Bankası veya Ziraat Bankası'na gidip, parayı değiştirebilirsiniz: https://tinyurl.com/yirtik-mevzuat​

Besiktasta bi kac arkadasla bulustum ama benim evinde kalacagim arkadasin eve donmesinden once dagildilar. Para harcamal istemedigim icin apartmanin onune kadar geldim, burdan ceken wifi yla twittera falan bakiyorum. Yarim saat bekledim bi yarim saat daha beklicem

Calradianın Bilgesi said:
Ben de sokak hayvanlariyla ilgilenenleri biraz kucumserdim ama bu isler biraz da merhamet isi. Biz afedersin penis gibi insanlar oldugumuz icin onemsemeden 'pfft' diyip bakiyoruz boyle seylere ama sahiplendirenlerin merhamet, yardimseverlik gibi guduleri daha guclu oluyor ve onlari ortaya koyuyorlar. Biz ilgilenmeyen insanlar da cok mantiktan degil, bu ozellikler bizde daha zayif oldugu icin ilgilenmiyoruz gibi geliyor.
Özellikler zayıf olduğundan değil, farkındalık olmamasından kaynaklanıyor. Çoğumuz yıllarca sokakta hayvanlara ait bir yaşam olduğu kanısıyla büyütüldük ama öyle bir şey yok. Erkut demiş ya kedi yavrularının %80'i ölür diye misal. Doğru, ölür. Ama anne iyi beslenir ve yavrularını koyabileceği basit bir yuva yapılırsa, yani "sokaktaki yaşama" bırakılmazsa iş, yavruların çoğunluğu hatta hepsi yaşayabiliyor. Doğanın kanunu demek yanlış değil ancak ortada şöyle bir durum var, artık doğa diye bir şey de yok. En azından benim oturduğum şehirde. Genel olarak Türkiye için konuşuyorum hatta. Her yer beton, her yer yol taş bina. Sokaktaki hayvanların karınlarına bir şeyler girmesi veya barınabilmesi tamamen şans işi. Hayatta kalmalarını sağlayacak iki yudum su veya yemek bulabiliyorlar belki ama sonuç itibariyle hepsi zayıf ve sefil bir şekilde ortalıkta geziyorlar. Bu sebeple insanların eğer farkındalarsa "vicdanen" sorumlulukları oluyor. Çünkü yaşam alanlarını biz yokediyoruz ve giderek daha da kısıtlanıyorlar. Bunun için bir sürü global çözüm mevcut ancak bana göre en mantıklısı sokak hayvanlarını kontrollü biçimde kısırlaştırmak ve hayatta olanlara bakmak. Çünkü şu ölen %80 yavrular var ya, hepsi hayatta kalsa bile ( en azından bebeklik sürecini atlatana kadar) ya araba altlarında, motorlarında parçalanarak, ya insan eliyle, yada çok ciddi ve kötü hastalıklardan ölüyorlar. Doğanın kanunu dediğimiz kısım bu hastalıklar veya hayvanların birbirini öldürmesi ama geri kalan tüm sebepler bizden kaynaklanıyor.

10-11 gün süreleri var bakalım ne çıkartacaklar. Umarım babamı da iade ederler artık. 1 seneyi aştı galiba, mahkeme temiz diyor ama işine iade edilmiyor olaya bak.

ekşi'nin gündeminde olan BBC'nin gizli milliyetiniz testini çözdüm, japonya çıktı. çok da severim japonya'yı, oraya gidip live-stream yapan birkaç kişiyi bi 5-6 saat durmadan izlemişliğim falan var, insanları hep ponçik ponçik ne güzel.

DhwpPMXW0AA6LRp.jpg:large

Pongezi! Your secret nationality is:Tanzanian
This is where your personality feels most at home.

Here is the average score by a person of this nationality:

Openness
Conscientiousness
Extroversion
Agreeableness
Neuroticism
Share your results

Lol

Back
Top Bottom