Bannerlord İle İlgili Aklımdaki Soru İşaretleri

Users who are viewing this thread

1. İki silah(kılıç, hançer vs. gibi) kullanma olacak mı?
2. Hem karakter hem de botlar için sol elle yay kullanma ihtimali var mı?
3. Aynı türden askerleri iki gruba ayırma ihtimali var mı? (Mesela; atlılarla düşmanı tost etmek için grup 1 bi yana grup 2 öbür yana yollama gibi)
4. Diğer devletleri haraca bağlama ya da diğer devletlerle ittifak yapma olabilir mi?
5. Halktan birilerinin yükselmesini içeren senaryolar olsa güzel olmaz mıydı?
6. Sid Meier Civilization'daki gibi oyun içinde önemli sanat/bilim/din(bu olmasa da olur!) adamları olabilir mi?
7. Oyunda medeniyetler arasında teknoloji farkı olacak mı? (Tarımda kullanılan teknikler gibi)
8. Oyunda Lord'ların ekonomik gücünü takip edebileceğimiz bi ekran olacak mı?
9. Lord'ları öldürme olacak mı?
10. Oyunda eş çok pasif, ona yeni aktiviteler eklenecek mi?

Şimdilik soracaklarım bu kadar, umarım göze çarpar.. 

ruynocc said:
3. Aynı türden askerleri iki gruba ayırma ihtimali var mı? (Mesela; atlılarla düşmanı tost etmek için grup 1 bi yana grup 2 öbür yana yollama gibi)
4. Diğer devletleri haraca bağlama ya da diğer devletlerle ittifak yapma olabilir mi?
6. Sid Meier Civilization'daki gibi oyun içinde önemli sanat/bilim/din(bu olmasa da olur!) adamları olabilir mi?
7. Oyunda medeniyetler arasında teknoloji farkı olacak mı? (Tarımda kullanılan teknikler gibi)

1.Oyunun dövüş mekaniklerine uyumlu olmadığı için, muhtemelen kullanılmayacak.
3.Oyunu savaş stratejileri üzerine daha detaylı hale getirmek için çalıştıklarına göre, muhtemelen bunun gibi askeri detaylar olacaktır.
4.Siyasi ilişkilerin ve olayların, daha detaylı olacağı söylendi. İllaki fetihlerde yağmalar, katliamlar, ittifaklar, büyük devletlere bağlı ufak topluluklar olacaktır.
8.Warband'da devletler arası ilişkileri, lord bilgilerini vs. görebiliyorduk, Bannerlord'da da lordların bilgilerini, ekonomileri de dahil detaylıca görebiliriz sanırım.
9.Gamescom'da bizzat karakterimizin ve Lordların ölebileceği söylendi, yani söylediklerine göre olacak.
10.Kendi hanedanlığımızı kurup, farklı aile üyelerimizin ve çocuklarımızın olabileceği de söylendi, aile olayını detaylandırdıklarına göre, eşler artık daha aktif bir rol alacaktır.

Diğer maddelerin olacağını pek zannetmiyorum.

ruynocc said:

YOĞURT ÇALIP SÜT SAĞABİLECEKSİN...
Bannerlord geliştirilme aşamasının çok gerisinde kalan bir oyun artık warbandın modlu hali işte çok bir şey beklememek gerek

WomaNizer said:
Bannerlord geliştirilme aşamasının çok gerisinde kalan bir oyun artık warbandın modlu hali işte çok bir şey beklememek gerek
Sana katılmıyorum ben. Bannerlord'u medyadan görebiliyorsunuz nasıl bir modla kıyaslayabiliyorsunuz, modlar hakkında bilginiz yok mu?

[/quote]
YOĞURT ÇALIP SÜT SAĞABİLECEKSİN...
[/quote]

Hayatında bi iş* başaramamış insanların kuyudan çıkmaya çalışanların ayağına yapışmasına bi örnek vermişsin. Laf olsun diye mesaj yazmışsın, bi de aklınca dalga geçiyon.

Bannerlord gayet serinin devam oyunudur, çıkışı gecikmişse bu projenin yavaş ve hızlı (veya yeniden tasarlanmasından) olmasından ötürüdür, marifet geliştirmeye başladıktan 1 sene sonra oyunu piyasaya sürmek ise, Ac serisi dünyanın en iyi oyunlarına sahiptir demeliyiz bu mantıkla öyle mi ?

Daha mantıklı argümanlar ile eleştirsek olmaz mı ?

trhan12 said:
Bannerlord gayet serinin devam oyunudur, çıkışı gecikmişse bu projenin yavaş ve hızlı (veya yeniden tasarlanmasından) olmasından ötürüdür, marifet geliştirmeye başladıktan 1 sene sonra oyunu piyasaya sürmek ise, Ac serisi dünyanın en iyi oyunlarına sahiptir demeliyiz bu mantıkla öyle mi ?

Ya aga konuyla çok alakasız ama şu kişisel iletindeki yazıda tırnak işaretini kapatır mısın? Çok kötü oluyorum her gördüğümde. Niye sonuna tırnağı koymadın cümlenin?

Kara Bey said:
trhan12 said:

Ya aga konuyla çok alakasız ama şu kişisel iletindeki yazıda tırnak işaretini kapatır mısın? Çok kötü oluyorum her gördüğümde. Niye sonuna tırnağı koymadın cümlenin?

İnsan unutkan olabilir,  :roll: yanlışımı bildirdiğin için teşekkür ederim.

ruynocc said:
Hayatında bi iş* başaramamış insanların kuyudan çıkmaya çalışanların ayağına yapışmasına bi örnek vermişsin. Laf olsun diye mesaj yazmışsın, bi de aklınca dalga geçiyon.
senin aklının verdiği örnekle gerçekten ışık saçtın foruma... bunu ben değil birçok yabancı eleştirmende söylüyor.  Türkçe yayınları takip ettiğinden yerli olduklarından pohpohlamaktan başka bir şey duymaman doğal. Ben kölnde bir arkadaş aracılığıyla oyunu oynadım ne diyorsun sen..Senin görüşüne de saygı duyuyorum. Özellikle ifade özgürlüklerinin olmadığı bir ülkede bu forum aracılığıyla ben kendi düşüncemi özgürce ifade ettim. Seninde ifade özgürlüğün var tadını çıkar.

Back
Top Bottom