55 kisi ile 281 kisiyi yenme hikayem

Users who are viewing this thread

kergit noyaniydim. seferden donmustuk ve askerlerimin cogu olmustu. kendime yeniden bir karma ordu kurdum . dramig kalesinde 1 hafta boyunca dinlendim. talimci yetenegim sagolsun ordum cok hizli gelisti. khudan sehrinden haber geldi kramuk noyan beni dugun icin cagirdi ve yola ciktim. birkac veAgir lordu tismiri yagmaliyoardi. bir tanesi bana daldi. 281 kisi idiler biz 55 kisiydik. piyadelrim nord okcularim rodok suvarilerim kergit memluk swady idi. koyluler 40 kisiydi. koyluleri one aldim okcular hemen arkalarindaydi. piyadeleri sag ve sol tepelere yerlestirdim suvari arkaya aldim hemen ardindan koyluleri saldirttim. dusman koylulerle ilgilenirken suvarilerim 1. dalga ustlerinden gecti ardindan nordlar sagdan ve soldan koye girdi. koylulerden 1 i sag kaldi fakat ben cok az zayiat verdim . yeni dusmanlar geldiginde rodoklar ve nordlar koyde idi. suvarileri sagdan ve soldan saldirttim 7 nordu arkada birakarak cekildim. adamlatimi hizaya soktum ardindan 8 atli okcu ile dusman ordusunun arkasindan dalga dalga gecmeye basladik. gerideki nordlari saldirttim ardindan suvarleri her buldugum delikten iceri soktum. savas bittigimde tum nordlar ve suvarilrin yarisi olmustum. 2. carpismada koyluleri saldirttim ardindan 2 tane kalan memluku rodoklari korumasi icin atindan indirip arkada biraktim. suvarileri tepeden dusmanin ustune saldim. 3 dkk nin sonunda 6 rodok okcum ve ben kalmistik. heryerim kan icindeydi. 25 kadar kisi saldirdi. savasi kazandik fakat geriye sadece 3 rodok keskin nisancisi kaldi. zorluk yuzde 55. sonra tam khudan gelmisken 120 adami olan yaroglek geldi beni esir aldi evlenemedim gitti.

konusu vardı ;

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,217900.msg5212871.html#msg5212871

Lejyon_savaşçısı_Batu said:
konusu vardı ;

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,217900.msg5212871.html#msg5212871

''Uyarı: bu konuya en az 182 gündür yanıt gönderilmemiş. Yanıt vermek yerine yeni bir konu açmanız önerilir.''

Sayısını hatırlayamıyorum ama 90-120 arası tamamı Svadya Şövalyesinden oluşan bir ordum vardı. Sarranid Asugan Kalesi'ne sefer başlatmıştı. Orası da benimdi. Kale savunması yaptım. Kaleye dirileri giremedi,hepsini merdivenin başında hallettik. 396 kişi kayıp vermişti onlar. Bizden de toplam 7 kişi onlarda arbaletçi vs. Savunmayı kazanınca haliyle sefer dağıldı ama ben gaza geldim kovaladım onları. Bütün şövalyelerimle bir de meydan savaşında 350 kişiyi hakladım. Svadya Şövalyelerine çok şey borçluyum. En iyi süvari birliğidir bence tartışmasız. Bu yenilgiden sonrada Sarranid seferleri Asugan'ın yanından geçemiyor. Hala da öyle,aynı saveyi oynuyorum halen :smile:

aloneordead said:
ver bana 55 tane svadya şovalyesi yenemiyeceğim sayıda otdu yok rekorum 569 :grin:

Aynen öyle svadya şövalyeleri affetmiyor. Düşmanın sayısı hiç önemli değil darma duman ederler :smile:

montana255321 said:
fatih sultan ramazan han said:
Lester32 said:
Bende 50-100 kişiyle 400 kişi yenmiştim aklıma geldi

sen ne diyon ben 1000 kişilik orduyu 170 kişiyle yendim
Ona bakarsan bende 70 rodok okçusuyla 753 kişilik svadya ordusunu yenmiştim  :cool:

Yendiğin svadya ordusu şövalyelerden oluşsaydı bu imkansız olurdu :smile:

montana255321 said:
fatih sultan ramazan han said:
Lester32 said:
Bende 50-100 kişiyle 400 kişi yenmiştim aklıma geldi

sen ne diyon ben 1000 kişilik orduyu 170 kişiyle yendim
Ona bakarsan bende 70 rodok okçusuyla 753 kişilik svadya ordusunu yenmiştim  :cool:

bu zor bir ihtimal
mantıklı sallayın rodok çavuşları yayaysa svadya ordusunda illaki bir 15 şövalye vardır onlar 30 rodokluyu çerez niyetine yer sonrasını düşünemiyorum bile

En kolay zorluk seviyesinde tabi yenersiniz. Önemli olan en zor seviyede ve hilesiz bir şekilde bu yazdıklarınızı yapabilmek.

Back
Top Bottom