Dumdul İsyanı - Sezon Finali

Users who are viewing this thread

Kızıl $aman said:
Yeni bölüme bir baktım da, çoğu noktaya daha önce parmak bastığım için çok uzun bir yorum yapamayacağım bu sefer... Bu bölümde beni asıl huzursuz eden, okurken dikkatimi bozan şey, iki hatta üç büyük olayı tek bir bölümde okuyucuya sunmuş olmandı;

Bu olaylardan birincisi Eygiş Hatunun yaralanması ve Dhirim'e götürülmesi süreci ve hemen ardından gelen Kral Ragnar'la tanışmaydı. Bu olay çizgisine daha fazla önem verip detaylıca anlatman çok güzel olurdu. Mesela Dhirim yolunda karakterimizin Eygiş Hatun için yaşadığı endişe ve korkuyu bize verebilirdin.

İkinci olay ise karakterin esaret süresiydi. Genellikle böyle durumlarda esaret dönemi ve bunun karakter üzerindeki psikolojik etkileri üzerinde durulur kitaplarda ve hikayelerde. Belli bir esaret döneminden geçen insanın psikolojisinde, bedeninde ve hal ve tavırlarında nasıl değişimler gerçekleştiği okuyucuya sunularak belli bir karakter gelişimi sağlanır. Sen bu dönemi çok kolay geçerek büyük bir fırsattan yararlanmamışsın.  :roll:

Son olay ise Kergit isyanının başarıya ulaşması. Bu olayda hikayende dönüm noktası olabilecek bir olay gibi gözüküyor gözüme. Fakat sen bu olayı da çok çabuk bir şekilde geçiştirmeyi tercih etmiş ve üzerinde fazla durmamışsın.  :roll:

Yukarıda bahsettiğim üç önemli olayı tek bir bölümde vererek sanki bir an önce bu hikayeyi bitirip diğer projene geçmek istemişsin gibi hissettirdi bana.

Son olarak demeliyim ki, bu bölümde karakterin düşüncelerine daha fazla yer verdiğin çok çabuk fark ediliyor. Bu güzel bir gelişme. Bu zamanla artarsa hikayeler daha da güzelleşecektir kesinlikle.

Gelecekteki yazılarında başarılar şimdiden. Görüşmek üzere.  :smile:

Evet, bu bölümü bilerek çok hızlı geçiştirdim. Sezon finali vereceğim 5. bölümde, Serzeniş bundan daha fazla tutar, serzenişte kendimi geliştirip burada devam etmek istiyorum. Eleştiri için teşekkürler.
 
Uzun yazacağım demiştim, ancak cidden hiç hevesim kalmadı Dumdul İsyanı'nı yazmaya, Serzeniş'te görüşmek üzere!  :ohdear:  :iamamoron:
 
Back
Top Bottom