Çoğu Modda Runtime Error

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar indirdiğim çoğu modda henüz oyun yüklenirken Runtime Error hatası veriyor. Bıktım artık bu illetten, bunun anlamı nedir? Bilgisayarım mı kaldırmıyor?!  :shock: Birisi yardımcı olsun lütfen, basit modları oynamaktan sıkıldım, usandım.

Bilgisayarın özellikleri hakkında bilgi verirsen iyi olur, bir de hangi modu oynamak istediğin falan. Dosyalar eksik olabilir, bilgisayarın kaldırmıyordur, sürücülerin güncel değildir belki de.

Intel Pentium 4 CPU 3.20GHz, 4GB RAM, NVIDIA GeForce 9600 GT 2gb ekran kartı

Şuan Anno Domini, 1257AD, A World of ice and fire, a clash of king(ücretli oldu), Nova Aetas, Rome at War modlarında bu hatayı alıyorum..

Sürücüden kastın directX'mi?

Anno Dominiyi kaldıramayabilir diyeceğim ama emin değilim, oyunu steamden aldıysanız bir doğrulatmayı deneyin derim.

Oyunda dosya falan fişman eksik ise onları düzeltiyor, yüklüyor falan.

Nasıl yapabilirim bu doğrulatmayı? Ve birde oyun sürümü önemli mi mod için.. 1.153-1.158 deniliyor fakat benim oyun sürümüm 1.166

Önemli değil çünkü hatalar falanlar fişmanlar düzeltildi, çok büyük yenilikler falan yapılmadı yani oynayabilirsin. Modül sistem aynı.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110547 burada anlatılmış, Warband'a uygularsın.

32bit ise bu hata normal.WFAS'da 32bit kullanıcıları genelde rgl_error hatası alıyor.Aynı sorun bende de var büyük modlar hata veriyor.Az önce Laigle'ı yükledim hata verdi.CoK'da hata verdi.Veren verene işte çözümünü nasıl yaparım bilemedim.

Edit:Laigle'da patch i yükledim açıldı şimdi fakat aynı şey Clash of Kings'de olmadı nedense.

Lavinia said:
Önemli değil çünkü hatalar falanlar fişmanlar düzeltildi, çok büyük yenilikler falan yapılmadı yani oynayabilirsin. Modül sistem aynı.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110547 burada anlatılmış, Warband'a uygularsın.
Denedim fakat olmadı, yine aynı hatayı alıyorum..

Leviathaη said:
32bit ise bu hata normal.WFAS'da 32bit kullanıcıları genelde rgl_error hatası alıyor.Aynı sorun bende de var büyük modlar hata veriyor.Az önce Laigle'ı yükledim hata verdi.CoK'da hata verdi.Veren verene işte çözümünü nasıl yaparım bilemedim.

Evet benimkide 32 bit. Yani şuan 64bit olsa sorunsuz oynayabilecek miyiz?

Ayarları kısmayı dene 32 bit diye hata alıyorsun muhtemelen.Optionstan her türlü şeyi dene olmuyorsa kaderine küs. :mrgreen:

''Dokuları İhtiyaç Halinde Yükle'' diye bir seçenek var o açık mı sende? Açıksa kapat.Sonra tekrar gir.

Leviathaη said:
''Dokuları İhtiyaç Halinde Yükle'' diye bir seçenek var o açık mı sende? Açıksa kapat.Sonra tekrar gir.

Kapalıydı ama dokuları 10'a çekip öyle denedim, bi 5 dakika oynadım, köye girdiğimde yine aynı hatayı aldım. Bu sorun Viking Conquest DLC'sindede olur mu? Yarın almayı düşünüyorum çünkü

Özelliklerin benim şuan başında bulunduğum eski kasadan çok daha iyi.Fakat ben bununla en yüksek ayarlarda oynuyorum Warband'ı.Sorunun çözümünü bilemedim şimdi.Ekran kartı ve driverlar güncel mi? Aynı şekilde Directx?

DirectX 9 var. Ekran kartı ve driverların güncel olup olmadığını bilmiyorum ama sanırım değiller, ha.  :dead: Nasıl güncelleştirebilirim?

Viking Conquest DLC'sinde aynı hatayı almam değil mi?

Ekran kartını güncelleştirmeyi buldum, şuan güncelleniyor. Önerdiğin bir driver programı var mı? Ona göre indirip güncelleyelim hemen  :lol:

Back
Top Bottom