Atatürk hakkında sorularım

Users who are viewing this thread

Fatih Sultan Muhammed Paşa said:
Şimdi bana karşı gelecek muhalefetçiler olacak ama ezan niye türkçe okundu ? halifelik niye kaldırıldı ?
111. İslam Halifesi Abdülaziz de Türkçe ezan hakkında Ali Suaviye çalıştırmalar yapmıştı. Ayrıca Osmanlı zamanında Türkçe namaz bile düşünülmüştü.

Lütfen cahilleri pistten alalım

Şimdi bana karşı gelecek muhalefetçiler olacak ama ezan niye türkçe okundu ?
Anadolu'daki Arap etkisini ortadan kaldırıp insanlara milli bir kimlik kazandırabilmek amacı ile.
halifelik niye kaldırıldı ?
Seküler ve çağdaş bir devlet olma yolunda ilerlemek için.

Yahu adam "Din ile devlet işlerini ayıralım." diyor, bazıları yok masondu yok ateistti yok İslam'ı seviyordu-sevmiyordu. Tamam işte biz de onu diyoruz. Çok ironik bi durum aslında.

colombos said:
Şimdi bana karşı gelecek muhalefetçiler olacak ama ezan niye türkçe okundu ? halifelik niye kaldırıldı ?
111. İslam Halifesi Abdülaziz de Türkçe ezan hakkında Ali Suaviye çalıştırmalar yapmıştı. Ayrıca Osmanlı zamanında Türkçe namaz bile düşünülmüştü.

Lütfen kafirleri pistten alalım
Mosin Nagant said:
Anadolu'daki Arap etkisini ortadan kaldırıp insanlara milli bir kimlik kazandırabilmek amacı ile.
bak bu arkadaş ne güzel anlatmış insan gibi senin gibi değil yani

Dies Irae said:
Yahu adam "Din ile devlet işlerini ayıralım." diyor, bazıları yok masondu yok ateistti yok İslam'ı seviyordu-sevmiyordu. Tamam işte biz de onu diyoruz. Çok ironik bi durum aslında.
Oy avatarunu yaladuğum

Mosin Nagant said:
Novus ordo seclorum - Live Americans Dream.

Burası Türkiye boşkafalılar Bu ülke laiklikle sekülerlikle değil Göğsünde iman kalbinde Vatan sevgisiyle kuruldu Sizin o seküler düzeniniz sadece Amerikan rüyası alalım sizi oraya.

Hadi ordan lan. Bu ülke kimsenin babasının malı değil, sistemi yıkabiliyosan yık. Kimse senin osuruktan din ve ahlak anlayışına göre yaşamak zorunda değil, sende başkasınınkine göre yaşamak zorunda değilsin.

Adamlar doymuyor arkadaş, nefretle, ayrımcılıkla ülkenin içine ettiler hala doymuyorlar, hala kurbanı oynuyorlar, ne yapacaksan senin gibi olmak istemeyeni işkenceyle kendine mi çevireceksin ?

colombos said:

Lütfen kafirleri pistten alalım
ne garip bir adamsın yahu adamı din düşmanlığıyla suçluyorsun. Adam Reform getirmiş dine Martin Lutheri Kafir ilan eden Papa gibi ötüyorsun. Hem ezan Türkçe olsa ne olur Arapça olsa ne olur İngilizce olsa ne olur. "Allah uludur, Allah uludur, ondan başka yoktur tapacak" gibi sözlerin bir müslümanı rahatsız etmesi de manasız. Hani Ateistler rahatsız olur anlarımda müslümanlar niye rahatsız oluyor onu anlamıyorum

Inanch-Bilge said:
Hadi ordan lan. Bu ülke kimsenin babasının malı değil, sistemi yıkabiliyosan yık. Kimse senin osuruktan din ve ahlak anlayışına göre yaşamak zorunda değil, sende başkasınınkine göre yaşamak zorunda değilsin.

Adamlar doymuyor arkadaş, nefretle, ayrımcılıkla ülkenin içine ettiler hala doymuyorlar, hala kurbanı oynuyorlar, ne yapacaksan senin gibi olmak istemeyeni işkenceyle kendine mi çevireceksin ?
Rahat ol,Bu ülkenin kökeni müslüman olduktan sonra istediğin sistemi kur planı yap yıkılır.Yıkılıyoda :wink:
Dersinki benim atalarım müslüman da olsa ben onları umursamıyorum kökenimi inkar ediyorum,bunu diyenlerin çoğu amerikada yaşıyor onu anlatmak istedim.

Farkındaysanız gittikcede özümüze dönüyoruz laik saçmalıklarınızla koyduğunuz kapanma yasağını dahi kaldırdık göğsünden imanı silmeye çalıştığınız askeriyeleri tekrar gizli olmadan ibadet edilebilen bir kurum haline getirdik eğer çoğunluk bunları istemeseydi zaten olmazdı.

Siz seküler düzen laik düzen diye ağlamaya devam.Azınlık olmaktan hiç birzaman kurtulamassınız çünkü dediğim gibi burası Türkiye burası Müslüman köklü bi ülke ve siz Amerikan rüyasını yaşıyorsunuz.
Ne Nefretinden ayrımcılığından bahsediyosun ayrımcılık Taksim meydanını yakıp kül eden azınlığa göz yumma hoşgörüsümü yoksa İstiklal mahkemelerinde yüzlerce Müslümanın Türkün Kürdün Alevinin Asılmasımı ? Bugün Kürtlerin bile o zaman dağa çıkmasının sebebi laik devletimizin kürtlere yaptığı zulüm değilmiydi ? bkz.Dersim Sen daha kendi ülkenin tarihinden bi habersin bre.

Yıkabiliyorsan yık kardeş buyur, yapabileceklerin bile sistemin dışına çıkamaz, en fazla insanları dindar olmaya vs. "teşvik" edebilirsiniz.

Banane arkadaş benim atalarımdan ? onların atalarıda şamanistti ne olmuş ? genlerimizde mi var müslümanlık ?

Valla ağlamaya devam edecek olan sizsiniz, çünkü ağlasanızda zırlasanızda Türkiyede ki laik düzen yıkılmayacak.

Bu memlekette inanmadığını söyleyen adam ölüm riski taşıdığı sürece sizin o "laik saçmalıkları" 1 gram eleştirmeye hakkınız yok, önce kendi kafa yapınızı düzeltin ondan sonra bunları eleştirin, bıraksan "kafir" boğazlayacak, kafa kesecek adamlar akıllarınca insanlık dersi veriyor.

Yirmirinci yüzyılda uğraştığımız adamlara bak, adamları bıraksan feodal düzen getirecek ülkeye.

Inanch-Bilge said:
Bu memlekette inanmadığını söyleyen adam ölüm riski taşıdığı sürece sizin o "laik saçmalıkları" 1 gram eleştirmeye hakkınız yok, önce kendi kafa yapınızı düzeltin ondan sonra bunları eleştirin, bıraksan "kafir" boğazlayacak, kafa kesecek adamlar akıllarınca insanlık dersi veriyor.
Yirmirinci yüzyılda uğraştığımız adamlara bak, adamları bıraksan feodal düzen getirecek ülkeye.
Şu 2 söze katılıyorum.

ZonaPellusida said:
Mosin Nagant said:
Novus ordo seclorum - Live Americans Dream.

Burası Türkiye boşkafalılar Bu ülke laiklikle sekülerlikle değil Göğsünde iman kalbinde Vatan sevgisiyle kuruldu Sizin o seküler düzeniniz sadece Amerikan rüyası alalım sizi oraya.

Yalnız o sözdeki seclorum'un kökü secularis değil saeculum. Yani dönem anlamına geliyor. Sekülarizm ile bir bağlantısı yok o mottonun. Amerikan rüyası ile de direkt bir bağlantısı yok yani. Sekülarizm ile laiklik daha çok Fransa ile bağdaştırabileceğim bi kavram -çıkış noktası orası olduğundan- O motto ile bunu birbirine karıştırıyorsun gibi geldi bana.

Tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkumdur.

Tıpkı Paşanın dediği gibi Kökeninizi tanımıyosanız yok olmaya mahkumsunuz.

Sen Ateistligini göstere göstere Dini değerlere saygısızlık yaparsan Cami ye Ezana saygı duymazsan tabiki hoş karşılanmazsın.

Ki merak etme korkun oysa bi kaç istisnai durum dışında sizin gibi atasız kökenini inkar eden acizlere dokunulmuyor fazla :smile:

Kanla Kuralla kurduğunuz seküler düzeniniz Millet iradesiyle (Demokrasiyle :smile:) çoktan yıkıldı dostum kalıntılarını yaşıyosunuz. Azınlıksınız çoğalamassınız.

ZonaPellusida said:
Kanla Kuralla kurduğunuz seküler düzeniniz Millet iradesiyle (Demokrasiyle :smile:) çoktan yıkıldı dostum kalıntılarını yaşıyosunuz. Azınlıksınız çoğalamassınız.
Yıkılan bizim kurduğumuz devlet değil , saltanat.Yıkılan devlet değil halkın temelidir.Buda Türkiye halkının cahilliğinden kaynaklanır.veya böyle düşünen "gerici" dostlarımız sayesinde."Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz."

ki Türkiye eğer kalbinde iman sevgisi gerçekten olsaydı Başbakanınız ve Cumhurbaşkanınız insanların zayıf duygularıyla oynamamaları gerektiğini bilirdi.

Azınlık dediğin laf , bu devlet kaç kişiyle kuruldu biliyormusun?Halk uyuyordu.Ama ne oldu?Halk bilinçlendirildi.Azınlıkta olan Milli Mücadeleciler gittikçe artmaya başladı?Demekki çoğalayabiliyormuş.Gerekirse son kalıntıya kadar savaşırız , olanda bu değilmiydi zaten?Anadolu'nun kurtuluşu küçük ateş kıvılcımlarıyla yangına dönüşmedi mi?"Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır"

Yav hala saçma sapan yok atalarmış yok kökmüş, ne dedim ben sana ? bundan önce müslümansak ondan öncede şamanisttik, dahada önce kim bilir neydik, inanışlar, ahlak anlayışı, kültür vs. sürekli değişir. kültürün, ahlak anlayışın 500 yıl öncesi ile aynı olmak zorunda değil, bu dünya boşuna gelişmiyor, çok meraklıysanız 500 yıl öncesine, köleliği, cariyeliği, yağmayı, kamusal işkenceleri vs. de geri getirelim ? hele herkesin Müslüman olmasını beklemek apayrı bir saçmalık, bu kişisel bir tercihtir arkadaş, ben anamın karnından müslüman doğmadım ki neyi reddediyorum ?

Kökenimizi tanımadığımığımız falanda yok, ben kökümü, tarihimi, kültürümü muhtemelen senden daha iyi biliyorum, 500 yıl önce atalarım akıncıysa ne yapayım akına mı çıkayım ?

Ateistliği göstermek saygısızlık mı oldu ? bu memlekette Ateistim dese kendi evladını öldürecek insanlar var, size göre her halt saygısızlık, gıkını çıkarmayacak insanlar. Ondan sonrada laiklik rörörö, siz çok medenisiniz, çok hoşgörülüsünüz ya.

Sen öyle sanıyorsun, bu sistem yıkılamayacak kadar köklü, yapabileceğiniz tek şey sistemde oynamalar yapmak. Tekkelerle, Medreselerle, hacıyla hocayla birlikte sizin devrinizde kapandı, bu ülke bazı kitleler ne kadar isterse istesin taş devrine dönmeyecek.

İşinize gelmeyince geçiştirin, istediğin kadar laf dök 2 gün sonra adam gelecek yine aynı saçmalıkları tekrar edecek, hoşgörüyü öğretmeye çalış 2 gün sonra yine gelecek Ateist, kafir rörörö, neden ? çünkü küçüklüğünden itibaren aileden öyle bir eğitim almış.

Seyrettik, 50 yıl sonra
16u1qh.jpg

Sen kapalı kadınlara Öcü diye bağıran ailenin eğitimini almışsın belli.
Bana ateistlerle uğraşmaktan ziyade onlardan uzak durmam nasihat edilir genelde ama ne kadar boş beyin olduğunuzu öğrenmek için sizi daha çok irdeleyerek özellikle kıvama geldiğinizde ideolojilerinizi haykırdığınızı izlemek işime geliyor komiksiniz.

Back
Top Bottom