Lozan Antlaşmasının önemi

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Lozana hezimet diyenlerin amacı bellidir zaten gereksiz ampulleri kapatmak gerekmezmi  :idea: başaramicaksınız Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönünüyü unuturamicaksınız bize sevr antlaşmasının mimarı şamda yatıyo. Tanrı nasip ederse  ülkemizin Mustafa Kemal Atatürkün çizgisinde giden gençlerimizin olmasını ve güçlü bir türkiye nasip eder
J3BE2J.png

Felix said:
#HemreTartışmakonularındanuzaklaştırılsınkampanyası

Lozan elimizdeki kozları erken açmamız, istihbarat zaafları, diplomatik olarak atılan eksik-yanlış adımlar sebebiyle diplomatik bir zafer değildir.
Sağ veya sol fark etmez, kendi düşüncesine karşı düşüncede olanlara vatan haini diyenler sabahlara kadar havlayabilir.

Atatürk ilke ve inkılaplarına olumlu bakan, bu döneme uygulanabilirlik açısından olumlu olan ilkelerin devam etmesi gerektiğini düşünen biriyim.
İki kelime Türkçe bilgisiyle "vatan hayini vatan hayinisiniz yeağ işaretlemeyin o şıkkı" yazanları muhattap aldığım için kendi adıma utandım.

@Caranimo @ Harlekkuen
Amaçlarınızı nedir bilmiyorum muhatabım diğilsiniz ama konu dışına çıkmayın

Burada yazanlar her alanda mükemmel kişiler değil, forumun konsepti tartışma adabını koruyarak bilmediğin konularda yeni fikirler edinmendir.
Hobeto ile dün bir konuda aramızda bir diyalog geçti, bi yerde bilgim olmadığı için tıkandım ve bilgim yok araştırmam lazım teşekkürler yazdım misal.
Ama görüyoruz ki Hemre ultra über mükemmel vatansever, efsanevi bir tarihçi ve hukukun yılmaz savunucusu.

Biz kimiz ki ? Vatan hayinleri :lol:

İkinci haftanın ilk hukuka giriş dersinde hocamız güzel bir tavsiyede bulundu. Yazmadan geçmeyeyim dedim, aşağı yukarı şöyle bir şey.

"Her gün olmasa bile kısa aralıklarla soL, Akit gibi birbirine tamamen zıt gazeteleri alıp okuyun. Sonra daha ılımlı sayılabilecek gazeteleri okuyun, her görüş hakkında fikriniz olsun. Sizi geliştirecek kişiler tamamen aynı görüşte olduğunuz kişiler değil, tamamen zıt görüşte olduğunuz kişilerdir. Onlarla tartışın, fikir paylaşımı yapın. Milyonlarca kişinin savunduğu bir görüş her yönüyle iyi veya her yönüyle kötü olamaz, farklı görüşlerde gördüğünüz iyi yanları kendinize almaya çalışın."

Ülkede lozanı bilmiyen insanlar var adaların Lozan anlaşmasıyla verildiğini sananlar var.On iki adayı biz Uşi Antlaşmasında verdik  :lol: peki soruyorum  Suriye içerisindeki Süleyman Şah’ın türbesini terk edip giden kimdi ? :facepalm:

Ben ne diyorum bu arkadaş ne diyor :lol:
Yazdıklarımdan sonra gram utandıramadıysam zaten çabalamaya gerek yok, bırakalım Hemre takılsın forumda.

Konu dolandırma çabaları vol 435934593.

Hemre said:
Ülkede lozanı bilmiyen insanlar var adaların Lozan anlaşmasıyla verildiğini sananlar var.On iki adayı biz Uşi Antlaşmasında verdik  :lol: peki soruyorum  Suriye içerisindeki Süleyman Şah’ın türbesini terk edip giden kimdi ? :facepalm:
Türkiye idi. Problem?
Phyanaphos ¤ said:
Anket koyup, cevap olarak insanları aşağılayamazsın. Ben hezimet diyorum hadi bakalım.
Anketi düzeltmeni şiddetle tavsiye ediyorum.

@Phyanaphos
Kimseyi aşağılamadım ankete Lozan Hezimetir (Hadi Ordan) Bunu Seçen Arkadaşlar İsimlerini Altayazabilirmi ? dedim sadece isimlerini merak ettim lütfen konu dışına çıkmayın iyi forumlar.

Hadi Oradan dediğin için tepki amaçlı oy veriliyor zaten. Anketi kaldır, yeniden aç. Soru kısmına Lozan Antlaşması sizce nedir? de, 3 seçenek koy Zaferdir, Hezimettir, Bilmiyorum diye. Gösterilen tepkileri biraz anlamaya çalış yahu.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom