[WB][SP] Fracture Moment: Rise of Ottoman [V0.860]

Users who are viewing this thread

Şuan dışardayım diğer sıkıntılar için en yakın zamanda ulaşacağım sana

Edit:

3) Harita boyutu ölçeklendirmeden kastım, göller denizler dünyaya tam oturtulmamış, parçalar bazı parçalara göre küçük kalmış örneğin arap yarımadası normal bir ölçekteyken anadolu -1 ölçekte diyebiliriz. Haritayı değiştirirsen iyi olacağına inanıyorum L'Aigle Avrupa'sını örnek verebilirim.

5) Directx 9 kullanıyorum. rgl_log'a yakında bakıp onu da ekleyeceğim şuan erişemiyorum directe bakmak için menüyü açınca log gitti oyunu vakit bulduğumda oraya kadar getiricem

7) "Artı olarak ne kadar hatadır bilinmez ama şehrin bu şekilde viking conquestteki gibi görünümü ile normal nativedeki kaleye giriş izninin kalede beraber olmasına bence gerek yok." cümlesini şey amacıyla söyledim. Yani bir kaleye giriyoruz ya sonra seçenek çıkıyor giriş izni vs. falan onu yapıyoruz sonra bu şehrin gösterildiği ekran geliyor falan ikisi yerine sadece direkt olarak kalede de geçerli olarak gösterildiği ekranı görsek iyi olur.

Ha hatırlamışken söyliyim. Osman Gazi'ye el atmayı unutma sakın 0 dinar tek kişiyle direkt şu kaleyi fethete başlamak pek zevkli değil  :smile:

Haritayı artık değiştirmek istemiyorum ne yalan söyleyeyim.

0 dinar sorunu düzeltildi(25 bin dinar ekledim yeter sanırım.) ve verilen askerlere değişiklik yapıldı.

Sahneleri ekledikten sonra combat animasyonlarına el atacağım.

Bir de öldürülebilir ve yerlerine mümkünse başkalarının geçebileceği şekilde soylu, kahraman, yoldaş ölmesi bence olmalı. Viking Conquest'te karakterimiz boss fightlarda ölürse oyun öldüğünü söyleyip menüye atıyor, mesela o ölüm tarzı her türlü savaşta bir ihtimal olmalı. Aynı şekilde yoldaşların ve soyluların da ölme ihtimalleri moda gerçekçilik katacaktır. Kodları düzenlerken bakmayı düşünür müsün?

YusufPasha said:
Bir de öldürülebilir ve yerlerine mümkünse başkalarının geçebileceği şekilde soylu, kahraman, yoldaş ölmesi bence olmalı. Viking Conquest'te karakterimiz boss fightlarda ölürse oyun öldüğünü söyleyip menüye atıyor, mesela o ölüm tarzı her türlü savaşta bir ihtimal olmalı. Aynı şekilde yoldaşların ve soyluların da ölme ihtimalleri moda gerçekçilik katacaktır. Kodları düzenlerken bakmayı düşünür müsün?

Lordların ölmesini henüz düşünmedim. Ancak mantıklı bir şey. Karakterimizin ölmesini yapabilirim. Şimdilik bugları çözmeye verdim tüm dikkati.

Büyük umutlarla indirdim. Hatta ilk çıktığında sevinçten zıplayıp havayı yumrukladım. :grin: Ama Aradığımı bulamadım. Hayal kırıklığı yaşadım. Bilmiyorum belkide senaryo kısmını oynamadığımdandır ama mod aşırı buglu. Şehir ve köylerin ismi p_town20 vs vs Şehirlerin sahneleri zaten Allaha emanet durumda. Surları havada uçan şehirler, su altında İstanbul ve daha niceleri. Hızlı savaş yapayım en azından orayı oynayayım dedim. Askerler çıplak. Multiplayer kısmıda keza aynı şekilde. Umarım en kısa zamanda düzeltirsin. Başarılar...

İşbara Alp said:
Büyük umutlarla indirdim. Hatta ilk çıktığında sevinçten zıplayıp havayı yumrukladım. :grin: Ama Aradığımı bulamadım. Hayal kırıklığı yaşadım. Bilmiyorum belkide senaryo kısmını oynamadığımdandır ama mod aşırı buglu. Şehir ve köylerin ismi p_town20 vs vs Şehirlerin sahneleri zaten Allaha emanet durumda. Surları havada uçan şehirler, su altında İstanbul ve daha niceleri. Hızlı savaş yapayım en azından orayı oynayayım dedim. Askerler çıplak. Multiplayer kısmıda keza aynı şekilde. Umarım en kısa zamanda düzeltirsin. Başarılar...

zaten birkaç sayfa önce eksik ve buglu olduğunu söylemiştim. Bunların çoğunu düzelttim.

XKemankes said:
Oyun Neden İngilizce :?:

mod tamamlanmadan çıktığı için. Onlar da düzeltilecek.

HyperCharge said:
Şimdi bu postun altına oyunda karşılaştığınız tüm hataları yazın bakalım screenshot ile beraber, ek olarak da oyunun ana klasöründe bulunan rgl_log'u da koyun.

Şurada belirttiğim gibi modda bir hata gördüğünüz zaman lütfen oyunun klasöründe bulunan rgl_logu da atın buraya. Ek olarak belgelerim klasöründe warband klasöründe bulunan rgl_config de lazım. Öbür türlü bir çözüm sunamam.

lastjanissary said:
Yükleme ekranı dolunca oyun otomatik olarak kapanıyor.
Aynısı bende de oluyor. Birkaç defa denedim. Patch çıkınca denerim tekrar logları da atarım.
Bu arada modun içindeki WSE'yi güncelledin mi? En son K700 son sürüme uyarladıydı (1.174).

HyperCharge said:
Wse kullanmıyorum modda artık. Steamden girmeniz gerek moda.
Steam'den açıldı  :???: Galiba şu GLShaders ve GLShadersOptimized klasörleriyle alakalı. Taleworlds'den indirilen versiyonda bu klasörler yok.
Wse klasör olarak kalmış modda başka ıvır zıvırla beraber. Patch'i atarken eski versiyondaki kullanılmayan şeyleri silip yeni bir versiyon olarak at derim. Mod klasörü biraz kaotik vaziyette :smile:

evet onların hepsini düzelttim. Muhtemelen yine full yüklerim. GLShaders viking conquestte de vardı, onlar gerekliler.

1.0 olana kadar ne moddb ne nexus henüz upload etmeyeceğim. alt-forum başvurusu da yapmayacağım 1.0 olmadan. Trailerı ile beraber çıkacak mod tamamlanınca. alt forumu da o zaman açılacak.

oyunda bulunan 85 kalenin 49 tane sahnesi varmış, 85'e ayarladım. Şimdilik birbirinin kopyası kaleler var, sahneleri ekliyorum hep.

Yeni başlangıç sahnemizi aşağıda görebilirsiniz. Direklerine de videosunu çektiğim, bayrak animasyonları olan beyaz kayı bayraklarından koyacağım.

Attachments

• mb23.jpg
    mb23.jpg
    425.1 KB · Views: 27
HyperCharge said:
HyperCharge said:
Şimdi bu postun altına oyunda karşılaştığınız tüm hataları yazın bakalım screenshot ile beraber, ek olarak da oyunun ana klasöründe bulunan rgl_log'u da koyun.

Şurada belirttiğim gibi modda bir hata gördüğünüz zaman lütfen oyunun klasöründe bulunan rgl_logu da atın buraya. Ek olarak belgelerim klasöründe warband klasöründe bulunan rgl_config de lazım. Öbür türlü bir çözüm sunamam.

http://m.yollayap.com/bbtc/1567326279350.txt :rgl_log
http://m.yollayap.com/bbtc/1567326308785.txt :rgl_config

Back
Top Bottom