[WB][SP] Fracture Moment: Rise of Ottoman [V0.860]

Users who are viewing this thread

Denizle ilgili kod sorununa bir çözüm bulduğumu düşünüyorum. Liman sistemi ve ferry sistemini kaldırıp, jetty sistemini liman sistemine uyarlamam gerekiyor. Bir nevi AD 1257deki gibi denize belli yerlerden gidilebilecek fakat gemimiz olmadan gidemeyeceğiz. Gemiler şehirlerde satılıyor olacak hala. Şehrin limanından denize açıl dediğimiz zamanda da oyundaki embark-disembark sistemiyle oyuncuyu şehirden denize aktaracak. gemileri sahilde bırakacağız denizden çıkarken de.

Bütün bir ayımı bunu çözme azmiyle buna harcadım. 60 tane sahnenin fotoğrafını da çekip buraya göstermem gerekiyor.  :grin:

Bayrak dalgalanmasını değiştirmeyi de başardım onun da videosu gelecek.

Modun harita triggerlarinda yaptığım korkunç hatayı da düzeltiyorum(butun module_triggersi yeni baştan native deki gibi yapiyorum.)

Mod çıktığında gelecek muhtemel patchlere ne ekleyeceğimi şimdiden hazırlamaya başladım diyebilirim.  :grin:

Şu an bayraklarin aktarılması, trooplarin balance ayarı, eksik texture hataları dışında bir sorunu yok gibi gözüküyor. Çözmeyi unuttuğum bir sorun varsa da kısa zamanda çözerim sanıyorum.

Eğer bulduğum çözüm bir işe yaramazsa modu buglu haliyle çıkaracağım. Beklentilerinizi fazla yüksekte tutmayın derim çünkü ben gerçekten yaptığım şeylerin sürekli silinmesinden, çıkan sorunlardan, kod konusunda kimsenin yardım etmemesinden ve sahne konusunda yardım edeceğini söyleyip yardım etmeyen insanlardan, "hiçbir zaman çıkmayacak, oyalıyor bizi bu" diye yorumlar atanlardan dolayı artık sıkıldım. Bilgisayarım zaten iyi değil. Modu yapmaya başladığımda elimde bir laptop vardı ve hala o laptopta yapıyorum modumu. Bilgisayar eskidikçe eskisi gibi işlemleri hızlı yapamaz oldum. 7 yıl tek başına kod yapmaya çalışmadım bu arada, beni tanıyan benim tanıdığım herkesten yardım istedim. Ancak pek müsait olmadılar. Yapacak bir şey yok.

Ben de isterdim bu modun çıkışı doğru düzgün olsun diye ama bu iş çok uzadı.

Yarın veya öbür gün bir haber vereceğim durumla ilgili.

HyperCharge said:
Eğer bulduğum çözüm bir işe yaramazsa modu buglu haliyle çıkaracağım. Beklentilerinizi fazla yüksekte tutmayın derim çünkü ben gerçekten yaptığım şeylerin sürekli silinmesinden, çıkan sorunlardan, kod konusunda kimsenin yardım etmemesinden ve sahne konusunda yardım edeceğini söyleyip yardım etmeyen insanlardan, "hiçbir zaman çıkmayacak, oyalıyor bizi bu" diye yorumlar atanlardan dolayı artık sıkıldım. Bilgisayarım zaten iyi değil. Modu yapmaya başladığımda elimde bir laptop vardı ve hala o laptopta yapıyorum modumu. Bilgisayar eskidikçe eskisi gibi işlemleri hızlı yapamaz oldum. 7 yıl tek başına kod yapmaya çalışmadım bu arada, beni tanıyan benim tanıdığım herkesten yardım istedim. Ancak pek müsait olmadılar. Yapacak bir şey yok.

Ben de isterdim bu modun çıkışı doğru düzgün olsun diye ama bu iş çok uzadı.

Yarın veya öbür gün bir haber vereceğim durumla ilgili.
Reis sen yine en iyisini yapıyorsun. Onları söyleyenlere inat daha da hırslanıp halledersin. En azından bu 7 yılı dolu dolu geçiriyorsun, bazıları gibi 6 ayın 5`ini yatıp 1 ayını iki şey ekleyenlerden değilsin. Bu çabaların karşılık bulacaktır. Daha mod çıkmadan bu konu emek kokmaya başladı.

İşte yolun sonuna geldik. Artık benim sabrım tükendi. Buyrun size modun marttaki hali. Şimdiki halinden daha stabil inanın bana.

http://www.mediafire.com/file/4oy33rw63qp5voh/1deneme1166_polished_landscape.rar/file

İndirip bakın bakalım. Modül sistemini, shaderlerini paylaşmayacağım. Açık kaynak da değil modun kendisi. onu da belirteyim altını çizerek.

Hoşunuza giderse oynarsınız. Hızlı savaştaki karakterlere de bir easter egg eklemiştim bannerlordla ilgili.  :roll:

bu paylaştığım link dışında artık bu modla ilgili hiçbir dosya bulunmayacak artık bende. Hadi sevinin artık mod doğru düzgün çıkmadı diye.

insanın 7 yıl üzerinde uğraştığı şeyde başarısız olduğunu görmesi kadar kötü bir şey yoktur herhalde.

Artık insanlara yardım etmek isteği kaçtı benden. Ben herkesin moduna yardım edip çıkmasına katkıda bulunurken aynı iş bana sıra geldiğinde nedense olmuyor. Bunu da dünyanın adaleti olarak görüyorum. Neyse artık.

İşte yolun sonuna geldik. Artık benim sabrım tükendi. Buyrun size modun marttaki hali. Şimdiki halinden daha stabil inanın bana.
Foruma kaydolmadan önce de bayağıdır takip ediyordum bu modu. Çıkar, çıkmaz, çıktı, çıkacak derken delirttiniz adamı sonunda :facepalm:

İndirip bakın bakalım. Modül sistemini, shaderlerini paylaşmayacağım. Açık kaynak da değil modun kendisi. onu da belirteyim altını çizerek.
Modül sistemini paylaş derim ben. Zaten genel olarak modcuların düşündüğünün aksine modül sistemle moda kaydedilen metin dosyaları arasında öyle ahım şahım bir fark yok. Yerel değişken ve slot isimleri falan kayboluyor sadece. Bir de phytonda yazdığın değişken ve fonksiyonlar. Kalanı kabak gibi gözüküyor öyle. Uğraşan adamın anlayamayacağı birşey değil. Ben de yıllardır bu oyuna bir editör yazmaya çalışıyorum (Aslında 3-5 aya bitmeyecek şey değil de birazcık tembelimdir ben :smile:) Son zamanlar da biraz radikal değişiklikler yapmak isterken program mala bağladı senin mod gibi. Yoksa uygun bir programla bu metin dosyaları nasıl gözüküyor bakın diye birkaç resim atardım şuraya.

Neyse modu yayınladığın iyi olmuş. Acayip bi Bannerlord hype'ı var bu aralar. Bannerlord'dan sonra salsan modu muhtemelen kimse oynamazdı.

HyperCharge said:

http://www.mediafire.com/file/4oy33rw63qp5voh/1deneme1166_polished_landscape.rar/file

Hoşunuza giderse oynarsınız. Hızlı savaştaki karakterlere de bir easter egg eklemiştim bannerlordla ilgili.  :roll:

bu paylaştığım link dışında artık bu modla ilgili hiçbir dosya bulunmayacak artık bende. Hadi sevinin artık mod doğru düzgün çıkmadı diye.

insanın 7 yıl üzerinde uğraştığı şeyde başarısız olduğunu görmesi kadar kötü bir şey yoktur herhalde.

Artık insanlara yardım etmek isteği kaçtı benden. Ben herkesin moduna yardım edip çıkmasına katkıda bulunurken aynı iş bana sıra geldiğinde nedense olmuyor. Bunu da dünyanın adaleti olarak görüyorum. Neyse artık.

Eline yüreğine bileğine sağlık kardeşim, sonunun böyle bitmesine gerçekten çok üzüldüm. Çok iyi bir iş çıkartmışsın keşke anlasaydım da yardımcı olabilseydim, modu çıkartmış kadar oldu inan, şu yaptığın işi bile kolay kolay kimse yapamazdı. İnşallah birileri çıkar eksik yerlerinde yardımcı olurda bukadar emeğin boşa gitmez.

Emek çok büyüktü, bazıları keşke sıkboğaz etmeyip her gün soru sormasaydı da seni rahat bıraksalardı. Bu sürüm bile kalitelidir umarım. Yakın zamanda deneyeceğim, 7 yıllık direncin için ayrıca teşekkürler.

Keşke böyle sonlanmasaydı. Yinede emeğine sağlık, en kısa sürede denemeye çalışacağım.

Mod un şu anki halinin özeti bu şekilde ama buglar temizlense ve vuruş animasyonları native deki haline geri dönse gayet güzel bir mod olur.
7BBb7m.jpg

P77onv.jpg

gPPA2L.jpg

linç yiyeceğim galiba ama, bu haritada ki kale isimleri vs. sen mi öyle bıraktın yoksa düzeltebiliyor muyuz biz onu düzeltebilirsem oynamaya devam edicem çünkü

R3FL3X said:
linç yiyeceğim galiba ama, bu haritada ki kale isimleri vs. sen mi öyle bıraktın yoksa düzeltebiliyor muyuz biz onu düzeltebilirsem oynamaya devam edicem çünkü

Evet onlar en sona bırakılmış işlerdi. Çeviriyi yaparken düzeltilecekti onlar. İsterseniz kendiniz düzeltebilirsiniz tabii.

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,378491.0.html

Biraz zaman alabilir onu yapmak. Oyunda 225 köy, 85 kale ve 49 şehir var. normal oyunda 110 köy, 48 kale ve 22 şehir vardı. Var olanların ismini değiştirip üstüne ilave 115 köy 37 kale ve 27 şehir için teker teker satır girmen gerekecek. Daha "Kalradya" kısımları bile çevirilmedi. Bu işler sonlara bırakılmıştı plana göre. Öncelik eklenmesi planlanan özelliklerin eklenmesi ve düzgün çalışmasının sağlanmasıydı.

Senaryoyu oynamış olanlar çoktan farkedeceklerdir, oyunda koçbaşı da var(test için olsun diye tek bir kalede denemek istemiştim, sonra çok muhteşem bir şekilde çalıştığını görünce diğer kalelere de ekleyecektim.). Evet kuşatma kulesi gibi gözüküyor, çünkü onun kodlarından yaptım. :grin:

O koçbaşının modellemesini Berk yapmıştı. Moda özel harita ikonları da yapmıştık, köy ikonları vesaire her türlü ikonu yapmıştık lakin performansa zararı olduğundan dolayı sadece yaptığımız şehirler ikonlarını oyuna koymuştum. Her köyün 7-9k poligonlu bir ikona sahip olduğunu düşünün ve oyunda 225 köy var. :lol: böyle böyle çoğu sorunu çözmüştüm lakin Viking Conquest'ten aldığım deniz sistemini bir türlü çözemedim. Kortlcha'nın da vakti yoktu zaten. Ben de vazgeçtim 1.5 yıl uğraştıktan sonra bu sorun üzerinde.

Oyundaki her şeyi retexture bile yapmayı düşünmüştük.  :smile:

Şehir, kale ve köy ikonlarını gelişmişliklerine göre değiştirmeyi düşünmüştük. Rome 2 den ilham alarak.

18205__x_rome2citygrowth.jpg

Din sistemi ve teknoloji sistemini oyuna ekledikten sonra, mod çıktıktan sonra eu4'deki reform hareketlerini getirmeyi düşünmüştüm.

İsteğe bağlı bir patch ile yıl 1550 civarı bir şey olacak, sınırlar o zamana göre şekillenecek ve protestanlık belli 3 şehirden başlayarak yayılacaktı, tüm şehirleri dönüşen krallığın bütün köyleri ve kaleleri protestanlığa dönecekti(katolik 27 şehir vardı oyunda, en az 13'ü yani yarıya yakını protestan olunca protestan ile katolik arasında savaş başlayacaktı). Bu dönüşme işi zaten modun ilk halinde var olan bir şey. Ana sayfada özelliklerde belirttiğim bir şey bu.

Bu ve bunun gibi birçok şeyi yapmayı düşündük ama zaman ve imkan bu kadarına el verdi.  :roll:

Back
Top Bottom