[WB][SP] Fracture Moment: Rise of Ottoman [V0.860]

Users who are viewing this thread

R3FL3X said:
bence imkan buldukça yapmaya devam etmelisin, dili düzeltsen zaten yeterli ilk kez bu kadar kaliteli bir mod gördüm o da yarıda bırakıldı :'(

Mod için doğru düzgün photoshop yapacak birini de bulamamıştım valla. Tek yapılan şey logosu onu da warband yazı şeklini kendim bulup paint.net'te azcik oynamaktı.  :roll:

Kaldırım_Mühendisi said:
Vuruş animasyonları muhteşem olmuş

Onlar tam senkronize değiller ya. Onların da düzelmesi lazım.

Ben moda başladım ama kaleye saldırmam istendi galiba ama saldıramıyorum daha oyunun en başındayım. Hep sol altta kırmızı bir hata alıyorum. Genel Çözüm gibi bir rehberin var mı ?

doclock4715 said:
Ben moda başladım ama kaleye saldırmam istendi galiba ama saldıramıyorum daha oyunun en başındayım. Hep sol altta kırmızı bir hata alıyorum. Genel Çözüm gibi bir rehberin var mı ?

Kaleye saldırman için bizansla savaş halinde olman gerek. Daha sonra kaleyi alınca(kaleyi almadan önce şehirden iyice asker almayı unutma) Osmanlı tarihinin en önemli muharebelerinden biri olan koyunhisar muharebesi için senaryo sizi yönlendirecek. Modun senaryosu buradan sonra bursanin fethi kısmına kadar bir sorun çıkarmıyor. Asıl sorun 1337'de geçireceğiniz savaşta başlıyor.

Sol altta module_triggersta sürekli ateşlenen sea_ai_3 scriptinin errorlarini görürsünüz. Viking conquest'den aldığım deniz sisteminin bir parçası o. En büyük hata hem o kodun error vermesi, hem karavanlarin karada gemi ikonuyla dolaşması hem de limanlardan çıkış yapınca bizi çok alakasız yerlerde spawnlamasi. Bunları 1.5 yıldır çözemedim. Awoiaf modu çözmüş lakin bana asla yardım etmedi modun sahibi olan produno.

Vallahi oturup deniz sistemini silip yola devam etmeyi düşünmedim değil. Ama senaryoda İstanbulu alırken deniz savaşı da yapacaktık plana göre. Bu yüzden en iyisi viking conquest'tekidir diye düşündüm. Ama brytenwalda modundaki sistem de fena değil hiç. Eskiden onu kullanıyordum.

HyperCharge said:
doclock4715 said:

Kaleye saldırman için bizansla savaş halinde olman gerek. Daha sonra kaleyi alınca(kaleyi almadan önce şehirden iyice asker almayı unutma) Osmanlı tarihinin en önemli muharebelerinden biri olan koyunhisar muharebesi için senaryo sizi yönlendirecek. Modun senaryosu buradan sonra bursanin fethi kısmına kadar bir sorun çıkarmıyor. Asıl sorun 1337'de geçireceğiniz savaşta başlıyor.

Sol altta module_triggersta sürekli ateşlenen sea_ai_3 scriptinin errorlarini görürsünüz. Viking conquest'den aldığım deniz sisteminin bir parçası o. En büyük hata hem o kodun error vermesi, hem karavanlarin karada gemi ikonuyla dolaşması hem de limanlardan çıkış yapınca bizi çok alakasız yerlerde spawnlamasi. Bunları 1.5 yıldır çözemedim. Awoiaf modu çözmüş lakin bana asla yardım etmedi modun sahibi olan produno.

Vallahi oturup deniz sistemini silip yola devam etmeyi düşünmedim değil. Ama senaryoda İstanbulu alırken deniz savaşı da yapacaktık plana göre. Bu yüzden en iyisi viking conquest'tekidir diye düşündüm. Ama brytenwalda modundaki sistem de fena değil hiç. Eskiden onu kullanıyordum.

Tekrardan üzerinde durup v1 şeklinde çıkarmalısın, deniz savaşlarını viking conquestteki gibi ayrıntılı yapmana gerek yok bence günümüzde ki basit modlarda bile deniz savaşları var tek olan şey mapin gemiden ve denizden oluşması o kadar ayrıntıya girmene gerek yok aslında veya önce basit bir yöntemle yapıp modu çıkardıktan sonra kendin ayrı olarak o istediğin deniz savaşı olaylarını yapmaya çalışıp başarırsan v2 olarak çıkarabilirdin olabilir yani. Tabii sana kalmış, şahsen o kale isimleri gözümü rahatsız etmese ve konuşmalar yarı ing yarı Türkçe olmasa benim şu zamanlarda ki en çok oynadığım mod olurdu.

sıradanbirgamer said:
oyunu steamden oynuyorum girdim kurup ama şehir isimleri yazmıyor ve oyun durmadan buga giriyor bir çözümü var mıdır
Şehir isimlerinin yazmaması modlamanın daha kolay şekilde yapılması için kasıtlı olarak yapıldı. Buga girmesi konusunda şu sıralar elimden bir şey gelmiyor. Modu zaten buglu şekilde çıkarmak zorunda kaldım onları çözemediğim için.

Uğraş ve boş vakit gerekiyor bütün bu viking conquest sistemini kaldırıp yerine brytenwalda sistemini eklemek için.

HyperCharge said:
doclock4715 said:

in the name of jerusalem modunun yapımcılarına da danışsaydın onlarda viking conquestin denizcilik sistemini kullanıyorlardı

Onlar brytenwalda'daki sistemi kullanıyorlar. O modu oynamıştım. Shaderleri napoleonic wars'dan alınmış. İsmini değişmeye bile zahmet etmemişler. Aldık helal et der gibi almışlar. CWE'deki ballista modelini alıp yeniden yapmışlar, bir de yine cwede bulunan bu koç başı sistemini eklemişler kendilerine. Çok güzel oturmuşlar. Yapmayı çok isterdim valla.

Sizlerin böyle olumlu şeyler söyleyeceğinizi hiç tahmin etmemiştim ne yalan söyleyeyim. Konunun linç makinesine falan döneceğinden korkmuştum. Sizlerden böyle geri bildirimler alıyorsam devam edip bitirmek en mantıklısı sanırım. En kısa zamanda haber veririm.

Reis gözünü seveyim devam et. Çok uzun zamandır sabrettik, çok fazla emek harcadın. Nihayete erdir de M&B Warband diyince akla gelen ilk modlardan birisi olarak kalsın hafızalarda. Harbiden çok uzun zaman bekledik, böyle kalmamalı. Yine de takdir senin, eline sağlık.

HyperCharge said:
En kısa zamanda haber veririm.

Şimdi bu postun altına oyunda karşılaştığınız tüm hataları yazın bakalım screenshot ile beraber, ek olarak da oyunun ana klasöründe bulunan rgl_log'u da koyun. Bir liste yapıp teker teker çözmem gerekiyor hataları. En zor kısmı VC deniz savaşını kaldırmak değil de module triggers ve simple triggers'ı düzeltmek olacak herhalde. Bu konuda kalarhan'a sorular soracağım. 34 tane ülke var bende ve 34 tanesinin de işlemini aynı anda yapmak fps'in düşmesine yol açıyor. Bunların bir de şehir, köy kale kısımları da var. "try_for_" ile başlayan her döngü oyunu biraz yavaşlatıyor. ben ekim gibi bu module triggers ve simple triggers'ı düzenlemiştim, çoğu loop'u silip, tüm her şeyin tek bir frame'de gerçekleşmesini değil de mesela oyun süresiyle 1 haftada tüm işlemleri gerçekleştirmesi için düzenledim lakin sıkıntılar çıktı. Onları düzeltmek gerek.

Atlı animasyonları modda yokmuş nedense. Herhalde editlerken yanlışlıkla silmiş olabilirim. sonraki patchte bu düzeltilmiş olacak. Ek olarak oyundaki vuruş animasyonlarına da bir göz atacağım. Pek senkronize değiller. senkronizasyonu bozanları sileceğim büyük ihtimal.

Yeni edit:
Bu tüccarlar leydileri eklemediğim için böyle oluyormuş  :lol: taht varislerini de ekledim. İsimlerini son iş olarak düzenleyeceğim.

modun klasöründeki module.ini dosyasında ani_lancer'ı aratın, karşınıza şöyle bir şey çıkacak:

#load_resource = ani_lancer #09/10/2018 it was duplicated by monoanim_brfs

onun başındaki # işaretini kaldırın, atlı animasyonları düzelmiş olacaktır.

Kıyafet sorunu. Kadın kıyafetli erkek

Harita boyutu ve şekli tam ölçeklendirilmemiş haritayı biraz törpüleyebileceğine inanıyorum. Artı olarak kodlamayla kalmış şehirler

Osman Gazi girişindeki texture hatası

Osman Gazi senaryosunda karakter durumu. Kodlamalarla yazıyor her şey

Burayı düzenleyebilirsen iyi olur. Roman köken seçip Türk rpsi yapmak gerçekçiliği biraz bozuyor.

Kaledeki texture hatası. Artı olarak ne kadar hatadır bilinmez ama şehrin bu şekilde viking conquestteki gibi görünümü ile normal nativedeki kaleye giriş izninin kalede beraber olmasına bence gerek yok.

Yine bir şehirdeki texture hatası. Umarım düzeltilir.

Yukarıda fotoğraflarla beraber gördüğüm hataları aktardım Hyper. İnanıyorum ki tam sürümde bunların hepsi geçmiş olacak her zaman destekçinim.

Bu mod hakkında incelememi https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,372681.0.html konusunda bulabilirsiniz.

Oyunun klasöründe bulunan rgl_log'u da atar mısın eğer bu moda girdikten sonra warband acmadiysan. Eğer modu oynadıktan sonra warband açtıysa modu en azından haritaya gelecek kadar çalıştırıp, sonra oyundan çıkıp rgl_log'u atabilir misin?  :smile:

1)kiyafet sorunu düzeldi.
2)atlı animasyonları düzeldi.
3)olceklendirmeden kastın tam olarak nedir?
4)modül sistem ismiyle kalan partiler gerekli scene proplar ve sahneler eklenene kadar duracaklar. Merak etmeyin düzelecek onlar da.
5)bu texture hatasını çözmüştüm ve modu şu ana kadar 6 bilgisayarda denedim ve hiçbir sorun çıkmamıştı. Directx 7de mi çalıştırıyorsun modu? Hangi grafik ayarlarıyla oynadığını bilirsem daha yararlı bir tespit çalışması yapabilirim, bunun için rgl log lazım.
6)karakter yaratma ekranı henüz duzenlenmedi, hem yazıları hem de seçenekleri bir güzel ayarlanıp oyunun dengesine göre düzeltilecek.
7) son fotoğrafın üstündeki yazını anlayamadım.

Deniz sistemini düzelttim. Gemilerin alabilecegi asker sayısını düzenledim. 68 kişi alabilen bir gemiye 2 yıl önce 90 asker alabilir diye değer girmişim. :d

Şu an sahneleri ve onların scene proplarini moda aktarmaya geldi sıra.

birkaç resim:

r0y3WP.jpg

3Og7Xp.jpg

Yeni edit:

Modu daha hızlı test edebilmeniz için baştaki "testing (just for modding)" menüsüne sizin için item ve asker ekledim. Ek olarak o seçeneğe tıklayarak oyuna başladığınızda haritada zaman geçirince bir tutorial sayfası açılacak mancınıklarla ilgili.

bugün scene propları atacağım oyuna. Yarın da sahneleri atacağım. Başlangıç sahnemiz ve müziğimiz değişecek.

Moda yetecek kadar sahne yapamadım maalesef. Onun yerine modda var olan sahneleri editleyip birkaç ek bina, gereksiz ağaçları temizleme işlemi vs. yapacağım. Asıl iş kuşatma sahnelerinde. Hem merdiven, hem koçbaşı hem de mancınığı aynı sahne içinde çalıştırmayı deneyeceğim sahneleri attıktan sonra. Çalışırsa videosunu çekerim.  :smile:

Back
Top Bottom