WB Warband - Krallık Kurma ve Evlenme Rehberi (WB)

Users who are viewing this thread

MinemosyneThetis said:
Ne yaptıysam krallar benı tanımıyor.
Elcı yolluyorum yok
Dost dusmanımız warken yardım fln edıyorm elcıy falan gene yok
Kralıgın bırını sınır oldum harıtadan sıldım gene yok
Sınır ettıler

Birde Derebeylerım 18 tane var fakat bırıne kale veya sehır fln verıdıgımde dıyer hepsı ıle
aram kotu oluyor +60 +40lardayken aram toprak verıyorum dıe derebeylerıme hepsıyle aram
oldu -10 -40 hepsının en az 1 kale 1 koyu falan war gene -
En az toprağı olana ver yoksa cidden azalıyor  :smile:

ferevon said:
MinemosyneThetis said:
Ne yaptıysam krallar benı tanımıyor.
Elcı yolluyorum yok
Dost dusmanımız warken yardım fln edıyorm elcıy falan gene yok
Kralıgın bırını sınır oldum harıtadan sıldım gene yok
Sınır ettıler

Birde Derebeylerım 18 tane var fakat bırıne kale veya sehır fln verıdıgımde dıyer hepsı ıle
aram kotu oluyor +60 +40lardayken aram toprak verıyorum dıe derebeylerıme hepsıyle aram
oldu -10 -40 hepsının en az 1 kale 1 koyu falan war gene -
En az toprağı olana ver yoksa cidden azalıyor  :smile:

Valla satıyorlar bırde baska krallıklara en ıyısı
Actım 1 tane yenı gırdım  S.Sultanlıgına Orda takılıyorum
Hıc politika fln ılgılendırmıyor
Savasta oldumuz krallıgı talan edıp hakkım olan topragı alıyorum bakıyorum keyfıme :grin:

ya şerro rolfü yolladım adam topla diye  :lol: adam gitti ellerin oldu gralum sonra esir ettim dayaktan mayıştırdım :razz: şaka bi yana o adam niye kaçtı ne biçim soylu bu giydirdik yedirdik içirdik kaçtı

Arkadaşlar idare hakkına nerden bakıoyurz.örnegin; Namımıza bakmak için Qya basıp bakıyoz da idare hakkına nerden bakıyoz. yardım pls

Oyunfan, idare hakkına raporlardan bakıyorsun. :wink: raporlar kısmından sırası ile bak göreceksin mutlaka.

Lord sıfatından çıkaramıyorsun sanırım. Ama suçlayıp lorda ait toprakları alabilirsin.(Bakanla konuş.) Bunu yapman diğer lordlarla ilişkini geriletebilir ve lordun seçtiği diğer bir ülkeye geçer.

Benim onur yaklaşık 30,idare hakkım 50'ye yaklaştı.Aramın en kötü olduğu lord -10(ki o da başka bir krallıkta),dostum olan lordların sayısı da az denemez.Yalnız Kalradya'nın yarısı şu an dahil olduğum krallığın elinde.2 tane şehrim var(birinde garnizon çook zayıf,diğerinde 400 kişi var çoğunlukla talimli nord yayası ve savaşçısı var)100 kişilik ordum var(%70-80 nord kahramanı,kalanlar kıdemliler,okçu kullanmıyorum).Kendi krallığımı kurmak istiyorum ama kararsızım,bu şartlar iyi midir?

kardeş benım full vaegir şövalyesi vardı en az 300 tane adamlar geldi 1400 küsür kişi azıma sıctılar dostların aldıgı zararı en az yaptım yıne yenıldım. kendını gercekten hazır hissedersen krallık ac bide krallarla aran iyi olsun yoksa kişisel husumetten sana savas acarlar :wink: ben şu anda sarranid haric hepsiyle savastayım bi wercheg kaldı onuda brzdan alırlar :grin:

EVLİYA said:
npc leri lord yapmak istiyorum ama soylu olmayanlarıda yapcam ne zararı olur onların bilen va mı?
Soysuzları ( :lol: ) lord yaparsan diğer lordlarla ilişkin düşer.(Senin krallığın değil oyundaki bütün lordlar.)Böylece lordları yanına çekmen daha zor olur.

xLaBSs said:
kardeş benım full vaegir şövalyesi vardı en az 300 tane adamlar geldi 1400 küsür kişi azıma sıctılar dostların aldıgı zararı en az yaptım yıne yenıldım. kendını gercekten hazır hissedersen krallık ac bide krallarla aran iyi olsun yoksa kişisel husumetten sana savas acarlar :wink: ben şu anda sarranid haric hepsiyle savastayım bi wercheg kaldı onuda brzdan alırlar :grin:

:smile: Aynen valla, her kelimene katılıyorum dostum. Memlekete Krallık kuruyorsun yani, mahalleye boru tesisatı döşemiyorsun. Aldığın her bir şehri, her kaleyi ve de bunlara bağlı olan her bir köyü geliştireceksin, koruyacaksım ve de bütün ülkeye bunu kabul ettirip, tanınmasını sağlayacaksın. Gerçekten hazır olmadan ve de hissetmeden kalkışmamak lazım bu işlere..!

Diğer taraftan, mesele kale ve şehirlerde adam yığmak meselesi de değil. Aynen senin yaptığın gibi, 200 küsür sayıda full svadya şövalyesi vardı şehrimde; adam geldi 1.200 kişilik orduyla altından girdi üstünden çıktı şehrin 10 dakika içinde..! (Bu da ilginç bir durumdur aslında, bilmiyorum başkasının dikkatini çekmiş midir; eğer savaşın içinde bizzat sen varsan, yanında fazla değil 25-30 vayegir ya da svadya şövalyesiyle 150-200 kişilik bir orduyu çok da fazla bir zaiyat vermeden indirebiliyorsun. Ama, savaşın içinde sen yoksan 200 küsür svadya şövalyesi bir şehri savunamıyor.)

valla hepsi güzelde bayadır uğraşıyorum ama hilesiz krallık kuramıycam gibi geliyo hile açıncada oyundan hiç zevk almıyorum :neutral: sizin verebilceğiniz bir tüyo felan varsa ö.m atarsanız sevinirim :wink:

Back
Top Bottom