Van'da 7.2 büyüklüğündeki deprem

Users who are viewing this thread

Tatar_Han said:
Yok o anlamda demedim.

ÖM ile araştırma sonucunu anlat, sonra benim bilgilerimi eline vereyim.  :mrgreen: (Yanlış anlamayın, yazacağım sadece.)

Araştırmadım daha  :mrgreen:. Sen bana bulduğun diğer linkleri,belgeleri filan ver ben onlara bakarım. Sonra ben de bulduklarımı sana gösteririm.

Tatar_Han said:
Sen bağımsızlık iste, PKK'yı BDP'yi savun, sonra masum ol.

Güzelmiş ya.
Benim Hakkariden gelen bir arkadaşım var, asker çocuğu. Pkklılarla kavga etmiş bir çocuk. Onun gibilerde depremden etkilendi, neresi adalet anlamadım..

"Van'nın %95'i pkklıdır, %5 güzel insandır" gibisinden nicel bir gözlemi hangi istatiksel veriye dayanarak yapıyorsanız o veriye de yazıklar olsun.

Sadece bu veriye değil, eğitiminize, sosyal çevrenize, ilgi alanlarınıza da lanet...

Hitler şu yazdıklarınızı görseydi o bile ırkçılığından utanırdı.

açık konuşayım; şu başlığı okuyan kürt asıllı bir Türrkiye Cumhuriyeti vatandaşının nefret vari duygular beslememesi içten bile değil. Bir nevi ülkece "vatan haini" yaratıyorsunuz.

Şu deprem hakkında öyle negatif yorumlar yapıldı ki beni Türklüğümden utandırdınız.

Bu başlığı terkederek sizi kininizle, fesatınızla baş başa bırakıyorum.

Dip not: Türklüğüyle soyuyla övünen sonra da "kürtler düşmanımız, ölsün onlar" diyenler gidip Çanakkaledeki 'Yaralı düşman askerini cepheye taşıyan nefer' heykeline bir baksın. Önce kendisini 'insan olup olmamakla' sonra da 'Türk olup olmamakla' sorgulasın.

Türküğünden utanacaksan bizim yüzümüzden değil o ''Bıçak kemiğe dayandı'' diyen başbakanlar yüzünden utanacaksın !

Şu forumda olmadan geçirdiğim vakitin sonucunda böyle dönmeyi istemiyordum ama neyse...

Şimdi yazılanları ilk mesajdan sonuna kadar okudum. Nasıl inanlarsınız siz anlamıyorum? O kadar acı verici, insanlıktan çıkmış ve kin dolu şeyler görüyorum ki, insanları etiketlemek için canını dişine takan bir grup yamyam var etrafta.

Belirteyim ki bu insanlarla aynı platformda yazı yazıyor olmaktan utanıyorum!

Bir insanın hayatının değerini elinde olmayan doğum yerinin ve ailesinin alışkanlıkları yüzünden belirlemeye meraklı bir avuç çoluk çocuksunuz, terbiyesizsiniz, daha burada belirtmeye kişiliğimin kabul etmediği sıfatlarda kişilersiniz.

İnsanın değeri dediğiniz, eşitlik dediğiniz, hak-hukuk dediğiniz sizin için bu kadar zayıf ise, gerçekten bu ülkenin ortak vatandaşı olduğum için üzülüyorum. Sizlerle aynı vergiyi verdiğim, aynı sandıkta oy kullandığım, aynı şeyi izlediğim, aynı havayı soluduğum, aynı yolu yürüdüğüm için hayatımdan rahatsız oldum. Sizler ki bir insanın şans eseri pozisyonunu aşağılayan, başına gelen olumlu/olumsuz herşeyi bilgeliğinizin taçlandırdığı erdemlerinizle değerlendiren bir avuç sirk cambazısınız. Gösterinizi yapıyor, cakanızı satıyor sonra da şapkanızı uzatıp karşılık bekliyorsunuz. O şapkalara tükürmek kadar tatmin edici birşey olmasa da, kişiliğim buna izin veremez.

İşin acı tarafı, böyle konuşan insanlar arasında özel mesajda insan muamelesi yaptığım, sorusuna cevap vermek için zaman harcadıklarım da var. Hayatımda harcadığım zamanlardan bu kadar pişman olduğum başka kimseyi hatırlamıyorum.

Ey bu başlığı takip eden moderatörler, rica ediyorum şifremi değiştirin, e posta adresimi silin. Birşey yapın ki buraya bir daha giremeyeyim, gelmeye imkanım olmasın. Böyle insanlarla birlikte bulunacağım bir platformda kaydımın olması benim gözümde bir hakarettir. Böyle insanların yaşamaktan keyif aldığı bir yerde zorunluluk dışı bulunmak ise kendime yalan söylemektir.

Kürtse ölen, gram acımıyorum. Beter olsunlar hatta, bi deprem daha olsun bi daha ölsünler. O kadar duygusuz, acımasız biriyim. Orada doğmak onların suçu mu niye böyle diyorsunuz diyenlere de Türk doğmayı da biz istemedik lakin Türküz. Bundan gram da utanmadım, pişman olmadım. Ben Türküm, benim askerimi, benim toprağımı, benim insanımı bölmeye çalışıyorsa beter olsun.

Tatar, en koyu milliyetçilerdenim bundan sonra. Özel mesaj atta sohbet edelim, konuşacaklarım var.

Hemen senin iletinin üstünde seni tanımlayan bir mesaj var, koçum. Deprem olsun bir daha ölsünler diyorsun. Ayıp lan. Ayıp. Sanki oradaki herkes sadece Kürt. Orada Türk olanın evi yok sanki. Ama yeter yani. Bu yaptığınız ırkçılık yeter. Hani dedim, biraz vakit tanıyayım, o kadar olay oldu, doğaldır bu kadar alevlenmeniz ama ırkçılık bir yere kadar. Hiç bir ırka laf etmeyin, Kürtde gelse açık bu forum ona. Bu laflar ona hakaret oluyor, izin de verilmeyecek.

Bir dolu yerde tartıştık, bir dolu yere yazdık durduk "insanları sınıflandırmayın, insanlara hunharca davranmayın vs vs" diye. Sonucu ne oldu? Eline imkan geçen başkasının kafasını uçurur oldu, sebebi belli olmayan yıkımlar provokasyon için suçlama faktörü oldu, Doğal afetler ilahi adalet oldu. Bunları söyledikten sonra gece bir insan nasıl rahat uyuyabilir bilmiyorum. Oturup burada hükümetin doğrularını/yanlışlarını, Kızılay'ın hareket prosedürünü, hükümetin 50 yıllık planda neleri ön plana alıp almadığını düşündüğünüzü, 99 Marmara depreminden sonra gelişen/gerileyen nelerin olduğunu tartışacağınıza milliyetine göre insana yaşam değeri biçiyorsunuz.

Bunu yapmaya bulduğunuz yüzü, bunu yapmak için edindiğiniz ailevi ahlakı ne olur anlatın da, biz de nemalanalım azıcık. Günün birinde soykırım yapmamız gerekir, halklara prangalar takıp karda kışta süründürüp kadehlerimizden kan yudumlayarak ve gülerek seyredesimiz gelir, sizi anarız öğrettikleriniz için...

montekristo44 said:
Hitler şu yazdıklarınızı görseydi o bile ırkçılığından utanırdı.

açık konuşayım; şu başlığı okuyan kürt asıllı bir Türrkiye Cumhuriyeti vatandaşının nefret vari duygular beslememesi içten bile değil. Bir nevi ülkece "vatan haini" yaratıyorsunuz.

Şu deprem hakkında öyle negatif yorumlar yapıldı ki beni Türklüğümden utandırdınız.

Hitler gurur duyardı, benzetmelerin berbat.

Türklüğünden utanıyorsan yazıklar olsun, belki de Türk değilsin?

Goker said:
Hemen senin iletinin üstünde seni tanımlayan bir mesaj var, koçum. Deprem olsun bir daha ölsünler diyorsun. Ayıp lan. Ayıp. Sanki oradaki herkes sadece Kürt. Orada Türk olanın evi yok sanki. Ama yeter yani. Bu yaptığınız ırkçılık yeter. Hani dedim, biraz vakit tanıyayım, o kadar olay oldu, doğaldır bu kadar alevlenmeniz ama ırkçılık bir yere kadar. Hiç bir ırka laf etmeyin, Kürtde gelse açık bu forum ona. Bu laflar ona hakaret oluyor, izin de verilmeyecek.

Peki tamam. Yıllar sonra "Ah biz ne yaptık" diyeceksiniz.

Tatar_Han said:
Goker said:

Ah, özür dilerim. Siz forumdan ülkeyi kurtaracaktınız, elinizden o şansı aldım ben. Klavye Komandoları.

Herşeyden önce burası o tür tartışmaların yapılacağı bir yer değil. Burası bir oyun için açılmış bir site. Herkese açık. Her ırktan insana açık. Açıkça bir şekilde bir ırka saldırı yapılan bir forum haline döndürmenize izin verilmeyecek. Gidin o dürtülerini başka yerde halledin, facebookta kurtarın ülkeyi.

Tatar_Han said:

montekristo44 said:
Dip not: Türklüğüyle soyuyla övünen sonra da "kürtler düşmanımız, ölsün onlar" diyenler gidip Çanakkaledeki 'Yaralı düşman askerini cepheye taşıyan nefer' heykeline bir baksın. Önce kendisini 'insan olup olmamakla' sonra da 'Türk olup olmamakla' sorgulasın.

Tatar_Han said:

"Yazıklar olsun" sözünün hak edilmediği durumları ilk kez görüyorum. Hitler bilmemek, ari ırk çalışması hakkında fikri olmamak. Çarlık geçmişini bilmemek, aptalca filmler ile dünyayı anlayacağını sanmak, kaynakçasız belgesellerle övünmek...

Yok arkadaş, yok. İnsanların elinde olmayan doğum sonuçlarıyla, yine ellerinde olmayan doğal afetin ceremesini yine insana çektirecek kadar caniler var mıymış? varmış.

Baradh said:
Tatar_Han said:

"Yazıklar olsun" sözünün hak edilmediği durumları ilk kez görüyorum. Hitler bilmemek, ari ırk çalışması hakkında fikri olmamak. Çarlık geçmişini bilmemek, aptalca filmler ile dünyayı anlayacağını sanmak, kaynakçasız belgesellerle övünmek...

Yok arkadaş, yok. İnsanların elinde olmayan doğum sonuçlarıyla, yine ellerinde olmayan doğal afetin ceremesini yine insana çektirecek kadar caniler var mıymış? varmış.

Gerçi haklısın Hitler bizden nefret ederdi ama işbirlikçi olarak kullanıp sonra öldürürdü, Almanlar dışında bir tek Japonları severdi o.

İstanbul'da en az doksan yılda bir deprem, Van civarında da otuz-kırk yılda bir deprem oluyor. Yani Haarp falan yok, inanmayın böyle saçmalıklara lütfen.

Aynen katılıyorum, yeryüzünde gerçekleşen her felaket için bir sürü komplo teorisi ortaya atılıyor. Peki bu dünyada hiç mi doğal yollarla felaket olmuyor?

HAARP deprem yaratan değil depremlerin geldiğnii önceden anlayabilmeye çalışan bir sistem sarsıntıları kayıt alması çok normal yani paranoyak duygularınızı başka yollarla tatmin edin

https://www.facebook.com/photo.php?v=1887502846197

İşte bu kadar cahil bir topluluk.Gerçekten acınası...

Eskiden "Tanrıların Kızgınlığı" olarak görülen depremler günümüzde "ABD'nin kızgınlığı" olarak görülüyor. Yüzyıllardır değişmemiş inanoğlu yazık, çok yazık

Back
Top Bottom