Vaegir Krallığı kimi temsil ediyor

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Avnionbasi said:
tasase5 said:
eğer vaegirliler osmanlıysa onların kralları yerine padişahı olurdu ve zaten oyunda türkleri temsil eden kergitler var ayrıca osmanlılar karda buzda yaşamıyodu vaegirliler osmanlıysa sarranidler türktür

kergitler moğoldur bunu zaten biliyoruz. oyunda komutanların isminden sonra noyan yazıyor. noyan moğolların büyük komutanlarının ünvanıdır.

oyun ilk çıktığında sadece vaegir ve svadya vardı. haçlı ordusuyla müslüman kapışması gibi zaten zırhlarından kalkanlarından ve kılıçlarından anlaşılıyordu.

size en basitinden teberi örnek gösteriyorum googleye teber yazın görsellerde müzelerimizdeki osmanlı teberlerini gösterecek
kesinlikle birşey bilmiyosun anca bir teber diyosun la herkes teber kullanır bu arada kergit moğol-türk ordusu

Avnionbasi said:
tasase5 said:
eğer vaegirliler osmanlıysa onların kralları yerine padişahı olurdu ve zaten oyunda türkleri temsil eden kergitler var ayrıca osmanlılar karda buzda yaşamıyodu vaegirliler osmanlıysa sarranidler türktür

kergitler moğoldur bunu zaten biliyoruz. oyunda komutanların isminden sonra noyan yazıyor. noyan moğolların büyük komutanlarının ünvanıdır.

oyun ilk çıktığında sadece vaegir ve svadya vardı. haçlı ordusuyla müslüman kapışması gibi zaten zırhlarından kalkanlarından ve kılıçlarından anlaşılıyordu.

size en basitinden teberi örnek gösteriyorum googleye teber yazın görsellerde müzelerimizdeki osmanlı teberlerini gösterecek
puahahha :grin: hiç güleceğim yoktu lan olum sen bi kere göktürk tarihini okudunmu acaba göktürklerin nasıl atlı okçu olduklarını ve noyan ünvanlarını biliomusun sen?

birde resimleri gösteriyosun ya osmanlılar sanki buzda yaşıyor haha birde osmanlıları temsil ediyomuş haha türk isimlerine benzer isim yok ayrıca osmanlıların savaşta teber kullandığına şahit olunmamııştır. 2 silah benziyor diye onu osmanlı türk yapman saçmalık. ayrıca osmanlılar yüz maskeleri ve şovalye denen birimleri yoktu ayrıca lütfen noventanın yazısını oku haçlılarla müslümanlar diyosan neden Çöl bir ortamda değilde "soğuk" bir ortamda çarpışıyo bunlar :smile: Ve ayrıca eğer vaegirler osmanlıysa neden padişah değilde kral neden emir yerine soylu?

Ayrıca "dikkat" edersen okçuların miğferlerine. O an rus olduğunu anlarsın zaten.

rodoklar:fransız (arbaletleriyle ünlü devlet fransadır 100 yıl savaşlarında ingiltere çok çekti)
kergitler:türk
vaegirliler:rus
svadyalılar:ingilizler
nordlar:viking ve iskandinav toplumu
sarranid:bütün arap toplumlarımın karışımı

ve ayrıca rodoklar fransız değil ise fransız arbaletçilerini araştırın beyler

khergitler moğollar abi karıştırmayın.nord zaten viking olduğu belli.

kingmanyak5 said:
bozkurt---->Türk'lerin
yıllarca kullandıkları hayvan motifleridir

Orta Asya Türklerinden bahsediyorsak eğer bu attır abi karıştırmayın işi.

Avnionbasi kardeşim M&B Warbanddaki krallıkların karşılıkla şunlardır
Svadya Krallığı:Haçlı Ordusu(Zaten Şövalyelerin giydiği kasklardan da belli olur Templar Knight kaskı kullanıyolar)

Kergit Hanlığı:Moğol ve Orta Asya Türkleri

Nord Krallığı:Vikingler(Çoğu siteye baktım googleden zırhları ve kullandıkları silahları araştırdım en sonunda vikinglere benzeği sonucuna ulaştım Görsellere viking yazdığımızda Mount and Blade Warband'ın bir Wallpaperi çıkıyor mesela)

Sarranid Sultanlığı:razz:ers ve Mısır'a benzerlik göstermektedir (Vikipedi'de dolaşırken denk geldiğim birşey var Türk Devletleri konu başlığında Memlüklü Devleti adı geçiyor Türk lere de biraz olsa da benzerlik gösterdiklerini düşünüyorum)

Rodok Krallığı:İtalyan galiba tam olarak bilmiyorum.

Ve son olarak Vaegir Krallığı:Vaegirler hernekadar zırhları Osmanlının zırhlarına benzesede Türk değil. Tabi bu benim görüşüm.Vaegir Krallığı daha çok Rus ve İskandinavları temsil ediyor.Çoğu sitede böyle yazar.

Evet kardeşim biliyorum. ben hata yapmışım zaten 2010da tartışmıştık bu konuyu ve ben gerçeği uzun zaman önce farkettim ve konunun silinmesini istedim ama silmediler böyle kalmış kusura bakma. ayrıca oyunda Türk olmaması beni çok üzdü. oyun ilk çıktığında sadece vaegir ve svadya vardı. svadya zaten haçlıları bunu herkes biliyor fakat tarihte haçlılar ruslara karşı mı savaşmış? bence rus yerine Osmanlı veya Selçuklu konulsaydı daha güzel olurdu. bi de oyunu yapanlar Türk ve bu yaptıklarını onlara yakıştıramıyorum. Bu yüzden hayal kırıklığına uğradım ve oyundan soğudum keşke bu oyuna para vermeseydim. verdiğim paranın boşa gittiğini düşünüyorum.

Apox said:
Searcy said:
Rodoklar hangi devleti veya topluluğu temsil ediyor?

Roma'ya az çok benzerlik gösteriyorlar, çünkü Ahşap Kalkanları Roma Leyjonerlerinin Kule Kalkanlarının neredeyse aynısı. Ayrıca konsey lafı da bir nebze olsun onları Romalılara benzetir.
Bana daha çok Venedik Cumhuriyeti'ni andırıyor. Onlarında meclislerinden çıkarmış ya liderleri. Soruna gelince Vaegirler Rus ve diğer Slav topluluklarından esinlenerek yapılmış bir krallık. Hazır elimi atmışken diğerlerini de yazayım.
Khergitler---Moğol ve Orta Asya Türk kabileleri
Svadya---Alman ve Fransız karışımı yani Karolenj İmparatorluğu diyebiliriz.
Sarranid---Arap ve Fars halklarının karışımı
Nord---Kuzey İskandinavya toplulukları

Öhöm,Svadyanlar,(Almanlar ve İngilizler)
Vaegirler,(Ruslar ve diğer Slavlar)
Rodoklar,(Yunan ve İtalyanlar)
Kergitler,(Orta Asya Türkleri ve Moğollar)
Nordlar,(İskandinavya halkları,Vikingler)
Sarranidler,(Araplar ve Farslar-Warband'da)
Buymuş vikide böylediyor.

tasase5 said:

Sana katılıyorum. Topkapı müzesindemiydi neydi sarranid silahlarının aynıları vardı nerdeyse. İlk türkler Kergit, İslam türkleri ise sarranid olmalı bence.

vaegir krallığı bana göre gürcüleri temsil ediyo
Gürcüler Slav-Rus asıllıdır ve kafkasya'ya yerleştikten sonra ordaki türklerle bazı kültür kaynaşması olmuştur.
yoksa ortaçağda ruslar şemşir felan kullanmıyodu. Teber,ve çeşitli baltalar

Svadya Krallığı: Batı Avrupa devletleri (İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya)
Vaegir Krallığı: Slavlar
Kergit Hanlığı: Türkler-Moğollar
Sarranid Sultanlığı: Araplar
Nord Krallığı: İskandinavyalılar
Rodok Krallığı: İtalyanlar - Yunanlar

Adam 2 yıllık hort yaptı  :eek: Bu ara oyunda kesin olan bir şey varki oda Türklere benzer krallıklar yalnız bunlara Türk diyemeyiz.

BEn rodokları iskoçlara benziyorum. Başladığı coğrafya iskoçya gibi dağlık. Piyade ve okçuları var sadece uygun görünüyor.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom