Unutulan Kılıç Türü

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

King Arthur

Sergeant
Beyler biliniyor ki Elmas dünyanın en keskin maddelerinden biridir peki oyunda neden göremiyoruz.Mesela elmas ticaret eşyası olarak satılsa kılıç fln yapılsa güzel olmaz mı ?

Not:Öneri içine giriyor mu pek anlıyamadım giriyorsa Koyurtang çok özür dilerim.

Oha elmastan kılıç mı olur :shock:
Bildiğim kadarıyla kılıç boyutlarında, hatta kürdan boyutlarında bile elmas yok. Ama ticaret malzemesi olabilir.

tamamı elmas olması imkansız tabi ki ama icinde elmas parcaları varmıs gibi düsünürsek bide kılıc parlarsa güzel olabilir bence :smile:

Ben askerlerimi melemenle beslemek istiyom gözlemeyle bazlamayla beslemek istiyom aslında cok rahat yapılabilir bişey tük yöresi yemekleri diye yaparlar süper olur aha kılıcta bazlamaya kaydık  :lol:

1.Çok pahalı olabilir elmastan kılıçmı olur diyenlere çünkü bi yerden sonra oyunda çok paran oluo harcıyamıyorsunuz.
2.RonuR AcG sizi moderatöre şikayet ediyorum böle konulara anlamsız ve iğrenç ama kendi kafanızda espri olarak adlandırdığınız kelime/cümleleri yazarak çoğu konuyu dağıtıyorsunuz siz ve sizin gibiler.

King  Arthur said:
1.Çok pahalı olabilir elmastan kılıçmı olur diyenlere çünkü bi yerden sonra oyunda çok paran oluo harcıyamıyorsunuz.
2.RonuR AcG sizi moderatöre şikayet ediyorum böle konulara anlamsız ve iğrenç ama kendi kafanızda espri olarak adlandırdığınız kelime/cümleleri yazarak çoğu konuyu dağıtıyorsunuz siz ve sizin gibiler.

Yapma arkadaşım ya. Hadi git şikayet et. Biz ortamın havasına göre espri yaptık, sorun sende. Normlara göre gayet güzel esprilerdi. Ama sen beğenmediysen espri anlayışını yitirdiğin ve forumda göze batma çabalarındandır.

1-elmastan kılıç olmaz. kaşıkçı elması bile anca bir elma büyüklüğünde
2- şikayet etmekle tehtid ettiğin adamlar forum kurallarına göre hiç bi suç işlemediler.

aslında elmastan kılıç olabilir nede olsa yaşadığımız dünya hayali bir yer elmas madenleri daha zengin olabilir ama bence olmasın çünkü işin tadı kaçar ileridede yakuttan mızrak filan işin tadı kaçar böyle daha iyi ha ama şöyle birşey olsaydı hoş olabilirdi kılıcın mesela saplarında mücevher şeklinde süsleme gibi

Arkadaşlar orta cağ zamanlarında elmastan altından hatta ve hatta kömürden bile kılıçlar vardı. Şimdi sorucaksınız kardeşim nerden biliyorsun. Amcam bir orta cağ tarihçisi :smile:

GamerzNetwork said:
Arkadaşlar orta cağ zamanlarında elmastan altından hatta ve hatta kömürden bile kılıçlar vardı. Şimdi sorucaksınız kardeşim nerden biliyorsun. Amcam bir orta cağ tarihçisi :smile:

orta çağ mı yoksa paleolitik dönem mi?

ayrıca altın ve kömür gibi dayanıksız maddelerden bir silah olmaz, anca gösteriş için silah süsü yapılır.

GamerzNetwork said:

Elması nasıl kılıç haline getirebiliyorlar o teknolojiyle biri bana anlatsın  :roll:

adam elmasla kılıç yapıcam diye öyle bir çalışır ki ışın kılıcı yapacak teknolojiye ulaşır.

GamerzNetwork said:

Ahh ah... Elmaz bildiğim kadarıyla karbonun en sade hali. ve eritip şekil verebilmek için yaklaşık 4000-5000 derece sıcaklık gerektiği tahminindeyim,araştırın bakın bence. Buda ortacağ teknoloji standartlarında biraz imkansız gibi... Demiri bile şekillendirmede günlerini harcayan demirciler,elmazsı nasıl şekillendirecekler hocam :smile: zor iş ya...

elmas saf karbondur bunun için en değerli en sağlam madendir. ve m.ö 100. yıllarda bile bilinir.

ayrıca elmasın kalp kadar bulunabildiği söylenir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom