Total War Serisi

Bir sonraki TW oyununun konusu ne olsun isterdiniz ?

• Victoria Devri

Votes: 8 8.2%
  • Orta Çağ öncesi Asya

Votes: 4 4.1%
  • Orta Çağ Avrupa'sı (Medieval III)

Votes: 38 38.8%
  • Vikingler

Votes: 5 5.1%
  • Birinci Dünya Savaşı

Votes: 24 24.5%
  • Sanayi ve koloni devri (Empire II)

Votes: 7 7.1%
  • Moğollar

Votes: 12 12.2%

• Total voters
    98

Users who are viewing this thread

gereksizinsan said:
Rome 2 çok mu kolay olmuş ya? Benim gibi tüm Total War oyunlarının toplam saati 100 ü geçmemiş biri bile very hard da Carthage ile çatır çutur oynayabiliyor.
Unchosen said:
Evet bana da aşırı kolay gelmişti, sarmadı eski oyunlar kadar.

Oyunun zorluğu çok geliştiğinde baş gösteriyor. Mısır oyunumda Anadolu, İran, Afrika'yı birleştirdim, Mora yarım adası ve İtalya'nın bir kısmını elegeçirdim. 4-5 full ordu ile Roma'ya doğru yürüyordum. Bir anda ülke 2 ye bölündü. Ordumun %80'i rakip ailenin eline geçti. Topraklarımın yarısını kaybettim. Sonrasında oynamanın bir mantığı da kalmadı bıraktım. İç Siyaset'i dengeli götürsen de bir işe yaramıyor. Kendi aileni çok güçlü yapsan da dengeli bir politika izlesen de sonuç değişmiyor, kesin olarak bölünüyor ülke. Çok saçma yapmışlar bunu. Tam 'ben bu ivmeyle romayı yıkar avrupa içlerine yürürüm' diyordum tepe taklak oldum bir anda.

Aynen öyle ya, ben de Parthia ile tüm İrani devletleri birleştirmiş, anadoluyu almıştım, ortaduğudan geçip Mısır'a girecektim, bildiğin ikiye bölündüm üstüne karşı ailenin ordusu benim 2 katımdı.

Adamlar yeni Total War konuşmaya başlamış bile. Salın artık şu seriyi .s

Devam oyunu olmayacakmış yeni Total War, yeni bir tarihi dönem yapacaklar. Rome 2 ve Attila'nın arayüzünü hiç sevemedim. Umarım güzel olur yenisi.

https://forum.strategyturk.com/konu-yeni-total-war-oyunu-bu-zamana-kadar-ele-alinmamis-bir-donemi-kapsayacak

Ayro said:

Devam oyunu olmayacakmış yeni Total War, yeni bir tarihi dönem yapacaklar. Rome 2 ve Attila'nın arayüzünü hiç sevemedim. Umarım güzel olur yenisi.

https://forum.strategyturk.com/konu-yeni-total-war-oyunu-bu-zamana-kadar-ele-alinmamis-bir-donemi-kapsayacak
  • Feodal Japonya'da geçmeyecek.
  • Roma Cumhuriyetini konu almayacak.
  • Ortaçağ Avrupasını konu almayacak.
  • Napolyon Dönemini konu almayacak.
  • Amerika Bağımsızlık dönemini konu almayacak.

Yoksa İskandinavya???

Fantazi olmazsa kapsamlı bir oyun olacağını sanmam. Sonuçta oyun mekanikleri en fazla Victoria döneminin başına kadar olan savaş sistemlerini iyi yansıtabiliyor. İskandinavya filan da çok dar kapsamlı. Çok küçük ihtimal Helenistik dönem öncesini ve Helenistik dönemi konu alabilir. Yine de kapsam her seferinde çok dar oluyor. Fantasik bir evreni konu alması muhtemel bence. :smile:

Unchosen said:
Hiç iç savaş çıkmadan dünyayı ele geçirdim, normal ve zor seviyede çıkmıyor mu iç savaş?

Valla ben en zorda oynamıştım ondandı herhalde.

Størtbeck said:
Ayro said:

• Feodal Japonya'da geçmeyecek.
  • Roma Cumhuriyetini konu almayacak.
  • Ortaçağ Avrupasını konu almayacak.
  • Napolyon Dönemini konu almayacak.
  • Amerika Bağımsızlık dönemini konu almayacak.

Yoksa İskandinavya???

Rönesans, Reform arası Avrupa'sı olabilir. Osmanlı'nın yükselişini, Rönesans Hareketleri ve Reform Hareketleri'nin başlangıcı konu edilebilir.

Cioss Julius U.X. said:
İslamın yayılışını ele alsın. :razz:

İslam devletini seçebilmek ve Muhammed yoksa almıyorum.  :iamamoron:

İslam devleti horde oluyormuş filan.  :grin:

Dini dönemler olacağını sanmam. Çin en mantıklısı. Hele Proto-Türkler olsa dadından yenmez.

Attila varken Ortaasya Türkleri zor bence. Shogun'dan ötürü Uzakdoğu teması da ters. İskandinavya diyorum ben. Gerçi Vikingli oyunları var ama Total War değil.

Bence Rönesans Reform arası avrupa güzel olur ya. Hatta Evangelical Union, protestan katolik savaşları filan.

carrier said:
Bence Rönesans Reform arası avrupa güzel olur ya. Hatta Evangelical Union, protestan katolik savaşları filan.
Kısmen Empire oluyor ama öyle?

Empire aydınlanmadan filan başlamıyor muydu ben mi yanlış hatırlamıyorum?

Ben diyorum ki 15. YY dan başlayıp 18. YY da bitsin.

Back
Top Bottom