Türkçe Rap - Hip Hop "Sen istediğini söyle, biz yine istediğimizi söyleriz."

Son zamanların en iyi albümü?

• Sansar Salvo - 24. Şarjör

Votes: 21 32.3%
  • Joker - Rhymestein

Votes: 19 29.2%
  • Ados - Naperva

Votes: 5 7.7%
  • No.1 - PİV

Votes: 6 9.2%
  • Defkhan - RapSeven

Votes: 3 4.6%
  • İzah - Zamansız

Votes: 3 4.6%
  • Jagged - Alter Ego

Votes: 8 12.3%

• Total voters
    65

Users who are viewing this thread

Beyler şu Sagopa Kajmer yada diğer rapçiler konusunda ileri geri konuşmayı kesin! böyle diyorum çünkü dinleyici aşağıdaki hataları yapıyor

1-Hip-hop bir müzik,den ziyade yaşam biçimidir cinsellik vb işlerle beyni uyuşturulmuş toplumun parçası olmak yerine gerçekleri görüp diğer insanlara farkındalık aşılamaya çalışmaktır

2-Arabesk rap hip-hop,un bir dalı değildir çünkü hip-hop o rap yaptığını zanneden arabeskçiler gibi gençleri uyuşturucu kullanmaya teşvik etmez,karı kız peşinde koşmayı adamlıkmış gibi göstermez bu illet müziğe asla rap demeyin bu rap değildir hiçbir zaman,da olmayacak

3-Rapçileri karşılaştırmayı bırakın her biri ayrı bir konuya değinsede ve birbiri ile anlaşamayan rapçiler olsada hepsi aynı yolda yürür ve hepsi Türkiye,de rap müziği iyi bir yere getirmek için çalışır

Dİyeceklerim bu kadar umarım hip-hop ile kalın :smile:

Unchosen said:
Çakma türkçe rap dile gelmiş  :lol:

Bu arada nostalji denmiş:
Unchosen belki tüm türkçe rap camiasını temsil edecek seviyede olmayabilirim ama 8 yıldır hayatımın her köşesinde yer verdiğim bu müziğe çakma demek ne sana nede bir başkasına düşmez diğer müzik türlerinin değil eleştirmek aklının ucundan geçirmeye korktuğu ne kadar problem varsa buna hep rapçiler değindi nostalji konusuna gelince islamic force,dan nasibini almadan gelip burada o protez beyninle ötmeyecen otur oturduğun yerde kalbini kırarım!

Aslında Fight Klüp'ü çok sevmiştim. Sebebi Ben Fero hayranı olmam sanırım. Yada Killa Hakan'ın bölümü bana güzel geldi.

Bahsettiğiniz şey tam bir rezalet. Killa Hakan zırıltısını hiçbir zaman haz etmedim, artık hiç edemem. Aynı şekilde Ben Fero lakabını alan Caillou için de geçerli. Ceza kendine yazık etmiş. Ezhel'in akla mantığa uygun bir tane sözü yok fakat yeteneği var, Geceler ve Felaket parçalarını dinlerim. Bunlara destek verenler, ne bileyim yani.

Norm Ender her parçasıyla olay ve sevilen bir eleman. Tek kusuru ortalıktan uzun süreli kaybolması. Ama bunu geri döndüğü an telafi edecek kabiliyetli bir eleman.

Bence fight kulübün bir tek nakaratı kötü. Geri kalan kısımda hepsi kendi tarzını vermiş. Killa Hakanın ritim kaçırmasını kendi tarzı olarak kabul ettirebildi bana şarkı.

Negatrm said:
Bahsettiğiniz şey tam bir rezalet. Killa Hakan zırıltısını hiçbir zaman haz etmedim, artık hiç edemem. Aynı şekilde Ben Fero lakabını alan Caillou için de geçerli. Ceza kendine yazık etmiş. Ezhel'in akla mantığa uygun bir tane sözü yok fakat yeteneği var, Geceler ve Felaket parçalarını dinlerim. Bunlara destek verenler, ne bileyim yani.

Norm Ender her parçasıyla olay ve sevilen bir eleman. Tek kusuru ortalıktan uzun süreli kaybolması. Ama bunu geri döndüğü an telafi edecek kabiliyetli bir eleman.

Sonunda görmek istediğim açıklama.

19 rapçinin bir araya gelip yazdığı en büyük protest şarkı sanırım. YouTube Türkiye'de trendlerde birinci sıra şuan. Nasıl hakkında konuşulmadı hala tuhaf geldi :smile:

Gelip yazacaktım buraya da sonra işim çıktı. Bence çok iyi bir iş çıkarmışlar. Bazı siyasikolikler hep hükümete dem vurmuş. Oradaki söylenen hayvan hakları ve doğaya verdiğimiz zararları bile kulak ardı etmişler. İşte sağıyla soluyla bu memleketin asıl sorunlarını kulak ardı ederek yok ediyoruz. Sokağa, doğaya çöp atmak, hayvanlara daha duyarlı olmak konusunda biraz katı olmuşumdur. Ama bu şarkı ile sadece çöp atmamanın yetmediğini birileri suratımıza vurdu. Zaten siyasi göndermelere diyecek bir şeyim yok denilecek her şeyi arkadaşlar layığı ile demişler. Umarım başlarına bir şeyler gelmez.

Ezhel de kendi tarzında bir şeyler yapmış bunu da çok beğendim. Klibi 140 journos tadında muhteşem bir klip olmuş.

Back
Top Bottom