[SP] Evlat - ana konu (v1.21 çıktı 15.07.2017)

Users who are viewing this thread

Sgt. Tlgklz said:
Şu Npcler nerde bi listesi var mı ya :neutral:
borcha,marnid,ymira dörtyol hanında
-lezalit,artimenner büyük talim alanında
-jeremus iyindah
-katrin glumnar
-nizer ergellon yaylasında
-alayen vaegir kampında
-matelt nord kampında
-klethi,deshavi zendar vadisinde(görev alınca firentisde oraya gelior)
-rolf ve adını hatırlamadığım bir npc dhorak kalesinde yalnız geceyken ugraman lazım.

Redstone Knight said:
Alayen'den Aketon'u aldıktan sonra ne yapmalıyım ?
görevleri sırayla yapmak zorunda değilsin ama ilk başta sana silah ve zırh verdiklerinden marnid ve deshavi'den görev almanı tavsiye ederim. güçlü olanları çocuklarına verirsin kötü olanı kendine alırsın :grin:

frozenpainter said:
Sgt. Tlgklz said:
Şu Npcler nerde bi listesi var mı ya :neutral:
borcha,marnid,ymira dörtyol hanında
-lezalit,artimenner büyük talim alanında
-jeremus iyindah
-katrin glumnar
-nizer ergellon yaylasında
-alayen vaegir kampında
-matelt nord kampında
-klethi,deshavi zendar vadisinde(görev alınca firentisde oraya gelior)
-rolf ve adını hatırlamadığım bir npc dhorak kalesinde yalnız geceyken ugraman lazım.

bunlara ek olarak bunduk glunmar köyünde, baheshtur dorak kalesinde...

hunter54 said:
hacı 10 numara olmus son yukseltmeyı yuklerken kaplamalar yuklenıyor da kalıyor acılmıyor? sebebı ne olabılır?
bazı dosyalar eksik veya yanlışlıkla silinmiş olabilir. klasörlerin winrarlı halleri duruyosa mod klasörünü sil baştan yap veya direkt son tam sürümü indir. normalde bir sorun çıkmaması lazım.

Gerçekten çok hos olmus her yoldasa ayrı hıkaye onları sıvıl hayatta gormek cok eglencelı Nızar Çoban kızıyla evlenmıs Kelthı ve Destavi Haydut Avcısı olmus gercekten hos

Teşekkür etmen gereken daha fazla kişi olduğunu düşünüyorum. İyi iş.

Bir kaç bug var. Glunmarda köy için görev alıyoruz ya işte o görevin sonunda adam tekrar döneceğini söyledikten sonra kontrol için glunmara gittim yanlışlıkla görevi tekrar aldım. Bu sefer demircide yok :neutral: Birde Öneri: Vaegir kampında kızın yerini söyledğimizde kız yerine iskelet kalıyor bence kızı (ymira) kurtarma görevide eklenebilir. Yani o görev tamamlandıktan sonra bir diyalog penceresinde kendi kendimize konuşuruz işte napacak acaba diye 2 seçenek: Araştır diğeri ise Boşver gibi.

Belendor the Crazy Cheese said:
Teşekkür etmen gereken daha fazla kişi olduğunu düşünüyorum. İyi iş.
sırf koordinatları daha kolay bulmak için kullandığım program için bile teşekkür ettim ama benim unuttuğum senin fark ettiğin kişiler varsa söylersen tabii ki de onlara da teşekkür ederim.

Sgt. Tlgklz said:
Bir kaç bug var. Glunmarda köy için görev alıyoruz ya işte o görevin sonunda adam tekrar döneceğini söyledikten sonra kontrol için glunmara gittim yanlışlıkla görevi tekrar aldım. Bu sefer demircide yok :neutral: Birde Öneri: Vaegir kampında kızın yerini söyledğimizde kız yerine iskelet kalıyor bence kızı (ymira) kurtarma görevide eklenebilir. Yani o görev tamamlandıktan sonra bir diyalog penceresinde kendi kendimize konuşuruz işte napacak acaba diye 2 seçenek: Araştır diğeri ise Boşver gibi.
uyardığın için sağol düzeltirim o hatayı.
ilk versiyon olduğu için görevleri hep kısa tuttum ama sadece o değil bütün görevleri daha uzun soluklu ve birkaç aşamalı yapmak lazım. şu an oyunda hep yan görevler var birkaç ana görev eklemeyi düşünüyorum ilerleyen zamanlarda.

Valla helala olsun indiremedim ama frozen arkadaştarafından modun çok iyi olduğunu anladım.pcyi. kaldırdım.Tekrar kurunca bi oynarım.Başarılarının devamını dilerim.(yanlış yazılmış varsa özür,  tel değiştiriliyor :smile:)

-Pazar yerleri özelleştirildi. (Nord kılıcı Nord şehirlerinde, bozkır atı Kergit şehirlerinde vb.)

Modunu oynama fırsatım olmadığı için teorik olarak konuşuyorum, yazdığın özelliklere göre eğer kodu kendin yazmadıysan aldığın kodları sahipleri başka. Bu bir OSP kodu eğer durum buysa, Rongar'a teşekkür edebilirsin. Kolay gelsin.

Belendor the Crazy Cheese said:
-Pazar yerleri özelleştirildi. (Nord kılıcı Nord şehirlerinde, bozkır atı Kergit şehirlerinde vb.)

Modunu oynama fırsatım olmadığı için teorik olarak konuşuyorum, yazdığın özelliklere göre eğer kodu kendin yazmadıysan aldığın kodları sahipleri başka. Bu bir OSP kodu eğer durum buysa, Rongar'a teşekkür edebilirsin. Kolay gelsin.
module system 1.158 indirmişsen module_items dosyasında aşağıdaki satırı bulup kontrol edersen benim yaptığım olayın osp olmadığını anlayabilirsin.
Code:
["steppe_horse","Steppe Horse", [("steppe_horse",0)], itp_merchandise|itp_type_horse, 0, 192,abundance(80)|hit_points(120)|body_armor(10)|difficulty(2)|horse_speed(40)|horse_maneuver(51)|horse_charge(8)|horse_scale(98),imodbits_horse_basic, [], [fac_kingdom_2, fac_kingdom_3]]

satırın sonundaki fac_kingdom_2, fac_kingdom_3 yazısı bozkır atının sadece 2. ve 3. krallıktaki şehirlerde satılacağını belirler bunu kullanarak silah, zırh, at vb. her şeyi özelleştirebilirsin.

yine de düşündüğün için teşekkür ederim sana da kolay gelsin.

Modu İndirdim Zaten Nasıl Bir Şey Olacağını Az Da Olsa Tahmin Etmiştim. Neyse Açtım Mod Daha İkinci Ekranda Beni Kendine Bağladı. Dedim Bu Epic. Malum Okul Dönemindeyiz Oynayacak Pek Fırsatım Olmadı. Birde Arkadaşlara Söz Verdim Counter Atcaz Diye :grin: Az Oynadım Ve Beni Gerçekten Etkiledi. Eğer Senin Hayatını Kötü Yönde Etkilemiyecekse Devam Etmeni İsterim. Devam Etmesem Bile Şu An Bile Türkçe Forumun Üstünde Bir Çalışma Darısı Anno Domini 1300 ve Diğerlerine. :grin: Aslında Türkçe Forumun Üstünde Demek Yanlış Olur Yanılmıyorsam Türksün. Senin Yaptığın Şey Yeni Bir Bakış Açısı Oluşturmaktı Ve Bunuda Çok Güzel Yapmışsın. Başarılar. Bir Şeye İhtiyacın Olursa Forumun Büyükleri Sana Yardım Edecektir.