Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Bence şu 2 sebepten birisi yüzünden çıktılar.
1- Ben tek başıma karar alamam falan dedi binali. O söz emir aldığı anlamına gelmemesi için çıkmak zorunda kaldı. Mecbur kaldı yani. Üstten emir alıyo ondan katılamıyor gözükmesin diye.

2- Mağdur koltuğuna kendi oturmak içindi. Ancak tartışma olarak ilerlememesi bu duruma engel oldu. Kendisi de tartışmaya çevirmeye çalıştı. Ancak üstte dediğim gibi ekremin kendini bozmamasıyla konsept değişmedi..

Çünkü orada bu tarz sorularda zorlanacağını kendisi de biliyor. Sayıştay raporları ortada. Yalanlamakla yetindi sadece. Nitekim vakıf konusunda da öyle oldu.. Biraz kendi ayaklarına sıktılar gibi ya, seçimde görücez oy oranlarının ne kadar değişeceğini. Kararsızları etkilemeye yönelik zaten bu program. Binaliye ya da ekreme oy vericem diyenlerin kararı değişmiyor zaten.. Bence burada hem kürt seçmene hem de kararsızlara oynadılar.

Herkes karar vermiş seçmene hiçbir etkisi olmadı, izleyici sıkıcı buldu diyor.

Roffron said:
1- Ben tek başıma karar alamam falan dedi binali. O söz emir aldığı anlamına gelmemesi için çıkmak zorunda kaldı. Mecbur kaldı yani. Üstten emir alıyo ondan katılamıyor gözükmesin diye.
Bu doğru olamaz bence. Tayyip izin verdiği ve çık dediği için çıktı. Ki düşünürsek 39 ilçede 39 miting yapmayı geç komple meydandan çekilme kararı da bununla uyuşuyor. Yani kaybedileceği kesinleşmeye yaklaşınca bu sefer de iptal etmeyi göze alamadı onun yerine Binali'yi kurban edecek bak seçime girdi kaybetti diye. Kendisi ülkenin cumhurbaşkanı olarak girip bir belediye başkanına kaybetse çok kötü olurdu. Böyle düşününce bunların hepsi uyuşuyor. Ortaya attılar yani Binaliyi.

Ben emir almıyor demedim ki. Emir alıyor gibi gözükmemek için dedim. Zaten emir alıyor o açık  :lol: Ama kurban etme olayına bir şey diyemem. Eğer oy farkı artarsa büyük ihtimalle senin dediğin gibidir bence..

What about TC aşığı Kürt kökenli vatandaşlar?

Bu arada şu programın seçime %1 bile etkisi olmamıştır.

Algı ne enteresan bir şey. Ciddi ciddi diyor ki insanlar Binali çok rahat ve özgüvenliydi Ekrem neredeyse ağlayacaktı. Bir taraf diyor Binali şu şu golleri attı, diğer taraf diyor Ekrem şu şu golleri attı. İki taraf da karşı tarafın attığı "golleri" görmezden duymazdan geliyor.

Binali'nin Ekrem'e tek elle tutulur atağı 11 kreş sözü verip 1 tane açtın olayıydı, bir de belki burs olayı, onlara da zaten Ekrem cevap vermedi, bunun dışında psikolojik olarak üstün taraf hep Ekrem idi, belki dozajı biraz daha arttırıp daha net saldırsaydı daha üstün olurdu, özellikle şu 25 yılda niye yapmadın olayına biraz daha vurgu yapılabilirdi. Bir de işsizlik olayını daha detaylı anlatmalıydı, o önemliydi, istihdam sağlayacağız dedi ama nasıl yapacağını tam olarak anlatmadı.

Ekşi'de yayın boyunca ciddi bir troll organizasyonu vardı, aynı adamlar başlığa oturum bitene kadar sürekli Ekrem şöyle bitti, Ekrem ağlayacak, Binali bey eziyor vs tarzı entryler girdiler, aynı yazar 20 kere benzer entryler giriyor başlığa.

SixRibbons said:
Algı ne enteresan bir şey. Ciddi ciddi diyor ki insanlar Binali çok rahat ve özgüvenliydi Ekrem neredeyse ağlayacaktı. Bir taraf diyor Binali şu şu golleri attı, diğer taraf diyor Ekrem şu şu golleri attı. İki taraf da karşı tarafın attığı "golleri" görmezden duymazdan geliyor.

Binali'nin Ekrem'e tek elle tutulur atağı 11 kreş sözü verip 1 tane açtın olayıydı, bir de belki burs olayı, onlara da zaten Ekrem cevap vermedi, bunun dışında psikolojik olarak üstün taraf hep Ekrem idi, belki dozajı biraz daha arttırıp daha net saldırsaydı daha üstün olurdu, özellikle şu 25 yılda niye yapmadın olayına biraz daha vurgu yapılabilirdi. Bir de işsizlik olayını daha detaylı anlatmalıydı, o önemliydi, istihdam sağlayacağız dedi ama nasıl yapacağını tam olarak anlatmadı.

Ekşi'de yayın boyunca ciddi bir troll organizasyonu vardı, aynı adamlar başlığa oturum bitene kadar sürekli Ekrem şöyle bitti, Ekrem ağlayacak, Binali bey eziyor vs tarzı entryler girdiler, aynı yazar 20 kere benzer entryler giriyor başlığa.
İşte benim medyadan uzak durma sebebim de bu. Bir de bana diyorlar ki "dünyadan habersiz kalıyorsun" :lol:

Gördüğüm kadarıyla Ekrem bey aldı maçı

TKP boykot kararı almış müthiş karaaar. Acilen bu olay afişlere basılıp dağıtılmalı en az %5 puan.

Son dönemde, Binali'nin "çalıyor ama sempatik" imajı yerle bir oldu. Program boyunca 10 megabyte gafı dışında gülünücek birşey yoktu. Siyasetçiler güldürmeyeceklerse, neye yarayacaklar. Umarım İmamoğlu seçildikten sonra öteki türlü güldürmeyi başarır.

Back
Top Bottom