Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Yeni model Aktrol:

"İlkokul inkilap tarihi kitabından öğrendiğim kelimeleri, forumda cümle içinde kullanıyım da maaşıma zam yaparlar belki."

Devlet hükümet ayrı şeyler hacuum.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/sayistay-denetim-raporlarinda-ibbnin-stk-yardimlarina-iliskin-degerlendirme-yok%2chmczu7o4LU6Nbr9LOrOsMg

Selo başkaaaana bak.

https://twitter.com/hdpdemirtas/status/1140875625072402433?s=19

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-sayistaydan-yeni-aciklama-41247324

Bu ülke için bir umudum olsaydı şu haber üzerdi. Ama gram umurumda değil. Ankara'da olanlar ne diye sorarlar adama. 26500 liralık ithal ağaçlar depolarda çürütülüyor, toplar depolarda bekletiliyor. Bunlar kamu zararı değil zaten.. "Hizmet harcamaları". Demokrasi ne kötü bir yönetim sistemiymiş. Dünyada her ülke çekiyor bunun acısını.

mansur yavas'in oyle butun konusmalarini izledim. ota boka itiraz ediyor oradaki belirli serefsizler. sabirli adam iyi ki. satilik itler baskanimi patlatmaya calisiyorlar ama basaramayacaklar. :smile:

Muhalif gazeteciyi öldüresiye döv hemen serbest bırakıl, Akit haber müdürünü döv tutuklan.

https://twitter.com/HaberGlobal/status/1140990677272137728?s=19

Hay şu mandacı lafını icat edenin :evil:

Uygurlara yapılanlar elbette ki doğru değil, bunu inkar etmek imkansıza yakın; fakat Kuomintang olsa ayrılıkçı hareketlere karşı yine aynısını yapardı, yaptı da. Tabi bu durum Çin Halk Cumhuriyeti'nin bir dizi reformdan geçmesi gerçeğini değiştirmiyor. Hong Kong ile yaşadığı problemler en basit örneği. Sadece politik de değil, insanları da bu sorunu yaşıyor.

Sakın reform derken demokratik yolları dediğimi sanmayın; Küba ve Vietnam gibi yapılardan da bahsediyorum. Fakat buradaki en önemli sorun bu devletlerin aksine ÇHC'nin sahip olduğu etnik grup sayısı ki sadece hükumetin tanıdığı grup sayısı 56 olunca iş zor; bu sayıya nüfusun %91'ini oluşturan Han nüfus da dahil. Yine de Politbüro'nun politikalarının değişmesi Xinjiang/Doğu Türkistan'daki politikanın uygulamadan kalkmasına yeterli olacaktır.

Warning - whi...
Calradianın Bilgesi said:
Turkiye Cumhuriyetinde en cok guvendigim kurum Ankara Buyuksehir Belediyesi
Bir şeye güvenebilmek de iyi bir şey. Ben artık gölgeme dahi güvenmiyorum, durum o derece kötü

Apple üretiminin %30unu Çin dışında başka bir ülkede gerçekleştirecekmiş. Eyy TC vatandaşı kaçırdığın fırsatları bir bilsen, vallahi en yakın camdan atlardın. Müstehaaaak gerçi oyna devam, 10 yıl sonra bizden düşük ülkeler seviye atlarken sen Batı Düşmanı 31 kafasıyla devam edersin. :dd

Urfada bu aşiretlerin dağıtılması gerekiyor.
https://eksisozluk.com/15-haziran-2019-siverekteki-katliam--6077278?a=popular

Batı da mükemmel değil ki; ha Batı ekseni, ha Rus-Çin ekseni :lol: İkisi de genel çerçevelerde aynı.

En iyisi ya Afrika'ya ya da Dünya dışında, bu iki eksenin kapışamayacağı bir yere gitmek.

Urfa yarı özerk bi memleket zaten. Oy kaygısıyla kontrol bir nevi iktidar/hüküme yanlısı aşiretlere bırakılmış. Temizlesen bir dert temizlemesen bir dert, sadece çürükleri temizlesen yerlerine yenileri gelecek, hepsini temizlesen Urfa'nın çoğu aşiret üyesi, hepsini kışkırtmış olacaksın.

Urfa’da aşiretlerin dağıtılması gerektiğine ilişkin görüş beyan eden şahıs, bir ay önceki karşılıklı konuşmamızda Çiftçiyi Topraklandırma Yasası ve Adnan Menderes üzerine sorduğum soruda bir toprak ağası olan Adnan Menderes’i haklı bulmuştu... onu konuşuruz sonra. :mrgreen:

Kitagar said:
Urfa’da aşiretlerin dağıtılması gerektiğine ilişkin görüş beyan eden şahıs, bir ay önceki karşılıklı konuşmamızda Çiftçiyi Topraklandırma Yasası ve Adnan Menderes üzerine sorduğum soruda bir toprak ağası olan Adnan Menderes’i haklı bulmuştu... onu konuşuruz sonra. :mrgreen:
Boş yapma, çiftçiyi topraklandırma yasası milletin özel mülkiyetine el koyup rastgele dağıtmak yerine makineleşme getirelim üretim artsın, herkes faydalansın denilerek reddedilen bir şey. Sanki 2 dönüm toprak için komşunun evini basan Anadolu irfanına iki toprak daha fazla verince tüm kurumlarının değişeceğini, Urfanın bugün farklı olacağını falan sanıyorsan git iki araştırma oku, kurumsallaşma, hukuk, eğitim ve güvenlik neymiş öğren.

Ulan ya utanmaz adamlar yayında bir şey bulamadılar yayından önce İmamoğlu'yla görüşüp soruları vermiş diye yaygara koparıyorlar. Yetmiyor Tayyip efendi bugün yine tükürdüğünü yalayıp meydana iniyor bunun goy goyunu yapıyor vay be.

Doğu illerindeki temel sorun hiçbir zaman iktisadî olmadı, sorun tamamen sınıfsal olarak görüldü. Bir de ben iki araştırma okuyacakmışım... tamamdır. :mrgreen:

Cioss Julius U.X. said:
Ulan ya utanmaz adamlar yayında bir şey bulamadılar yayından önce İmamoğlu'yla görüşüp soruları vermiş diye yaygara koparıyorlar. Yetmiyor Tayyip efendi bugün yine tükürdüğünü yalayıp meydana iniyor bunun goy goyunu yapıyor vay be.
Pazar günü ya Sisiyi seçeceksiniz ya da Binaliyi demiş. :lol:

Kitagar said:
Doğu illerindeki temel sorun hiçbir zaman iktisadî olmadı, sorun tamamen sınıfsal olarak görüldü. Bir de ben iki araştırma okuyacakmışım... tamamdır. :mrgreen:
Hadi kardeşim uğraşamam.

Osmanlı Torunuyuz. :) SELAMETLE UİİYYYYY said:
Afrandez gibi bir velet
monkas.png

Back
Top Bottom